IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Bones57

    Сега ще чакаш цените на имотите драстично да се вдигнат и пак ще купиш на цена на която после ако продаваш да си отново на загуба !! Като пъскъпнат едно хубаво и ще си кажеш - гледай какво става и пак ще скочиш в последния вагон на влака.
    Тези кризи са закономерни, тази няма да е последната нито пък е първата.По добър варианг за развитие не е открит обаче.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Първоначално изпратено от toto Разгледай мнение
      да рисковете са рискове, но понеже форума е малко или много инвеститорски, айде кажи ми как точно смяташ да въртиш бизнес без да зависиш от банки? Дори пенсионерите вече висят на банкоматите?

      тука не говоря изобщо за отложени плащания, банкови гаранции, плащане на данъци и осигуровки и прочие неща...
      Въпрос за един милион долара гледам....

      По-долу писах, че всеки сам си проправя пътя и си носи глава на раменете, но щом питаш, ще пусна и моята гледна точка по въпроса. Какво правя аз за да спася пАрата?

      1. Измъкнах се от всякакви кредити и задължения. Вече споменах, че продадох тухли, макар и на загуба. Мъдро решение, предвид факта, че в момента жилището щеше да е непродаваемо. Освободих се и от повечето земеделска земя, която предвид локацията и липса на интерес от моя страна си беше мъртъв товар. Парите, с които стартирах бизнеса си също са отдавна изплатени.

      2. Закрих една камара сметки, карти и пр. електронни пиявици. Изражението на хората зад гишето, докато го правех може да се определи като безценно.

      3. Измъкнах бизнеса си навън. Годините, които ме мотаха у нас, преди да разбера, че държавата е тук само за да ми подлага крак на всяка крачка и да ми пребъркава джобовете са безвъзратно отминали. Свалям шапка на хората, които все още съумяват да въртят бизнес у нас. Разбира се, от тази категория изключвам отбора на т.нар. "наши хора", който е преобладаващ.

      4. Почти всичко, което изкарвам инвестирам отново в бизнеса. Закупуване на нови машини, достъп до последни научни статии и журнали, курсове и не на последно място в ХОРА. Ама можещи хора, на които се старая да плащам адекватно, защото много добре си спомням какви бяха стотинките, които ми подхвърляха в БГ.

      5. Каквото ми остане го набивам в злато и екстри за мен и семейството. Почивки, нови придобивки, здраве и пр.

      Та така. Това са си мои виждания все пак, тъй че може да съм в адската заблуда, а покрай мен да завлека и още хора.

      Коментар


      • Bones57

        Има много пари, не е вярно че липсват. Икономиката ще се повиши след като имотите им се повишат значително цените, не се заблуждавай да очакваш свиване на безработица, кредитиране и...преди цените на имотите да са се повишили осезаемо.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bones57 Разгледай мнение
          Е, колко сухи тренировки се проведоха САМО през последните години, че да смятаме подобна вероятност за нищожна? Системата в сегашния и вид не може да продължи да се самоподържа на базата на пожелания и кухи обещания за растеж. Самите "пари" в системата са над 90 % обещания, а потреблението и инвестициите се свива с всяка изминала година. Няма нужда да се изпада в някакви апокалиптични сценарии. Само отбелязвам, че иде глад за бизнеса, с всички произтичащи от това последици за малките, средните и големите. Не е като да не се е случвало и преди, с тази разлика, че в момента хората са малко по-осведомени и имат време за реакция.
          да рисковете са рискове, но понеже форума е малко или много инвеститорски, айде кажи ми как точно смяташ да въртиш бизнес без да зависиш от банки? Дори пенсионерите вече висят на банкоматите?

          тука не говоря изобщо за отложени плащания, банкови гаранции, плащане на данъци и осигуровки и прочие неща...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от toto Разгледай мнение
            Вероятността за срив в системата е нищожен......
            Е, колко сухи тренировки се проведоха САМО през последните години, че да смятаме подобна вероятност за нищожна? Системата в сегашния и вид не може да продължи да се самоподържа на базата на пожелания и кухи обещания за растеж. Самите "пари" в системата са над 90 % обещания, а потреблението и инвестициите се свива с всяка изминала година. Няма нужда да се изпада в някакви апокалиптични сценарии. Само отбелязвам, че иде глад за бизнеса, с всички произтичащи от това последици за малките, средните и големите. Не е като да не се е случвало и преди, с тази разлика, че в момента хората са малко по-осведомени и имат време за реакция.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
              Точно за такова мислене говорех.
              Да чакаш ти да станеш на 80г, че да си отживееш
              То както върви живота, на 80 ще те е фанала дименцията, ще дойде курвата, ще те щипне по старческата бузка, ще ти вземе парите.
              А пък ти ще си въобразиш, че си имал бурен секс!
              Пич, изкефи ме.. Най-вече защото старшинката от сега си живее в неговия панелен свят, к'во остава за 80 г... Макар, че с т'ва препиване с ракия едва ли ще ги докара...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bones57 Разгледай мнение
                Интересно. Аз пък бях останал с идеята, че именно т.нар. олигархия в БГ е яко затънала покрай имотния балон и още ред други "печЕливши" инициативи и в момента дава мило и драго за едно сътресение тип 97'.

                За банките също няма друг изход за рестарт. Парите се точат навън. Дали реално има нещо в трезорите и как то е гарантирано е много интересен въпрос, който донякъде обяснява защо има такава стагнация при бизнес кредитирането.

                Интересно ми е да чуя и други мнения по въпроса.
                Не че много ми харесват банките, но ти банките не ги мисли! Пари извън банковата система може да се каже че почти няма... нито в БГ нито в ЕС... могат да си ги менкат по колкото пъти искат на ден. Вероятността за срив в системата е нищожен но ако се случи никой няма да е щастлив... нито богати нито бедни. за трезори не ми говори щото и те повечето на банки

                Пък и по време на такава криза е по-важно да имаш пушка от колкото имот
                Last edited by toto; 07.02.2014, 15:49.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от space-man Разгледай мнение
                  Добре подбран имот ти гарантира такава доходност, защита от инфлация и пасивен доход за който 90 % от пенсионерите мечтаят. Естествено когато човек е млад добре заплатен и си мисли, че като го осигуряват ще взима пенсия един ден подобаваща на заплатата която е взимал, тази сума е смешна. Но колкото и смешна да е, ако не я харчиш става добра. Говориш за инфлация, стагфлация, как би управлявал сума от 50000 така че да ти носи доход от 9% и да я спасиш от ситуациите които те притесняват. Явно осъзнаваш, че не е реално депозитите да растат, икономиката да боксува и това да продължи дълго. Ако ги сложиш на депозит в банка, някой друг ще ги набие в НИ вместо теб, или ще ги трансформира в активи на собствени фирми, а ти ще се радваш на "счетоводни отчети" и ще спиш спокойно защото има и "гаранционен фонд". Ще се радвам, да чуя и други идеи за инвестиране на 50000 лв.

                  ако си мислиш че покупката на имот е 100% сигурна инвестиция много грешиш. Почти няма ситуация в която да си сигурен че имайки Нотариален акт след 2 г. може да се окаже друг собственик и да влезеш в спиралата на нескончаеми дела. Примери много макар че се потулват... няма безрискови инвестиции.

                  Освен това и продажбата чисто технически също не е много лесен процес ... дори когато има купувач! Може да възникнат хиляди спънки дори да предположим че купувача е изряден ако някой е минавал поне веднъж през сделка с имот знае, ако не знае много лошо
                  Last edited by toto; 07.02.2014, 15:36.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bones57 Разгледай мнение
                    Интересно. Аз пък бях останал с идеята, че именно т.нар. олигархия в БГ е яко затънала покрай имотния балон и още ред други "печЕливши" инициативи и в момента дава мило и драго за едно сътресение тип 97'.

                    За банките също няма друг изход за рестарт. Парите се точат навън. Дали реално има нещо в трезорите и как то е гарантирано е много интересен въпрос, който донякъде обяснява защо има такава стагнация при бизнес кредитирането.

                    Интересно ми е да чуя и други мнения по въпроса.
                    Не е друго мнението, аз също, имам подобни опасения.
                    Last edited by razbiratel; 07.02.2014, 14:03.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от darkside Разгледай мнение
                      Ако се обезцени лева спрямо еврото, също. "Отвързването" е политическо решение...
                      Разбира се, такива нива като 96-та са невъзможни, но достатъчно е да загуби 35% от стойността.......
                      Наемодателите ще трябва да вдигнат наема от 300лв. на 500 ? .....Работодателите заплатите от 1000 на 1500?.. Това е ясно, че няма как да стане първоначално....Сътресението ще е голямо за неизвестен период, защото икономиката и без това е зле.

                      Ако обаче всичко това не стане, чака ни дълга стагфлация....колкото и да не ви харесва това. Давате ли си сметка, защо обема на депозитите расте? Защото не се инвестира в друго! Защото притежателите на тия 38 млрд. лева не искат да рискуват да инвестират.


                      Всичко това е само хипотеза, защото мисля, че олигарсите няма да допуснат обезценяване на лева.
                      Добре подбран имот ти гарантира такава доходност, защита от инфлация и пасивен доход за който 90 % от пенсионерите мечтаят. Естествено когато човек е млад добре заплатен и си мисли, че като го осигуряват ще взима пенсия един ден подобаваща на заплатата която е взимал, тази сума е смешна. Но колкото и смешна да е, ако не я харчиш става добра. Говориш за инфлация, стагфлация, как би управлявал сума от 50000 така че да ти носи доход от 9% и да я спасиш от ситуациите които те притесняват. Явно осъзнаваш, че не е реално депозитите да растат, икономиката да боксува и това да продължи дълго. Ако ги сложиш на депозит в банка, някой друг ще ги набие в НИ вместо теб, или ще ги трансформира в активи на собствени фирми, а ти ще се радваш на "счетоводни отчети" и ще спиш спокойно защото има и "гаранционен фонд". Ще се радвам, да чуя и други идеи за инвестиране на 50000 лв.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от darkside Разгледай мнение
                        Всичко това е само хипотеза, защото мисля, че олигарсите няма да допуснат обезценяване на лева.
                        Интересно. Аз пък бях останал с идеята, че именно т.нар. олигархия в БГ е яко затънала покрай имотния балон и още ред други "печЕливши" инициативи и в момента дава мило и драго за едно сътресение тип 97'.

                        За банките също няма друг изход за рестарт. Парите се точат навън. Дали реално има нещо в трезорите и как то е гарантирано е много интересен въпрос, който донякъде обяснява защо има такава стагнация при бизнес кредитирането.

                        Интересно ми е да чуя и други мнения по въпроса.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
                          Не си прав,имотите носят висока доходност и сега.
                          За пример,магазин купен 1997 г. за 450 $ на кв.м. /безумна цена за тогва/ за 100000 $ е дал до тук за 11 год. 198000 $,след това за 6 год. 288000 евро.и продължава да носи много добър доход.Ами,ако реша да го продам сега,колко ще е печалбата ?
                          Мога да дам и други примери.
                          НИ за инвестиция се купуват при дъно и добра локция !Поздрви
                          Подкрепям!Това е едно от правилата!
                          Last edited by razbiratel; 07.02.2014, 12:50.

                          Коментар


                          • В момета в Украйна започва война.Ако събитията наподобят Сирийската криза
                            към България ще тръгнат до 1000000 етнически българи бежанци.Затова в
                            последните години някой предвидливо изкупиха селски къщи на килограм
                            врайона на североизточна България.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от darkside Разгледай мнение
                              Първо, Майбах не гние. Второ, тия хипотетични малки суми така се размиват във времето, че няма да ги усетиш.
                              Не знам кой от тук четящите се интересува от "крупната" сума от 150 еуро на месец (при вложени 50К).
                              Аз определено не. Интересува ме, ако вложа 50К в имот, до три месеца какво мога да реализирам като печалба, като таргета е минимум 9% за периода. Под тая сума нямам интерес да "умъртвя" парите. И мисля, че риска да загубя от такава инвестиция в момента е голям...
                              Не визирам покупка на имот за живеене. Това е друго, винаги е оправдано и не гледаме печалбата а удобствата.
                              Не си прав,имотите носят висока доходност и сега.
                              За пример,магазин купен 1997 г. за 450 $ на кв.м. /безумна цена за тогва/ за 100000 $ е дал до тук за 11 год. 198000 $,след това за 6 год. 288000 евро.и продължава да носи много добър доход.Ами,ако реша да го продам сега,колко ще е печалбата ?
                              Мога да дам и други примери.
                              НИ за инвестиция се купуват при дъно и добра локция !
                              Поздрви

                              Коментар


                              • darkside

                                Доста несериозно да се гони голяма доходност при висок риск почти гарантирано води до фалит.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X