IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
    Ето това е най-важното което не разбират имотофобите!!!! Наглед дребни суми правят цяло състояние в дългосрочен период, докато майбаха гние дори в гаража!
    Първо, Майбах не гние. Второ, тия хипотетични малки суми така се размиват във времето, че няма да ги усетиш.
    Не знам кой от тук четящите се интересува от "крупната" сума от 150 еуро на месец (при вложени 50К).
    Аз определено не. Интересува ме, ако вложа 50К в имот, до три месеца какво мога да реализирам като печалба, като таргета е минимум 9% за периода. Под тая сума нямам интерес да "умъртвя" парите. И мисля, че риска да загубя от такава инвестиция в момента е голям...
    Не визирам покупка на имот за живеене. Това е друго, винаги е оправдано и не гледаме печалбата а удобствата.
    Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
      Аз твърдя че ниските нива са постижими, еврото просто трябва да се обезцени с една нула и цените ще тръгнат пак от 100 евро нагоре.
      Ако се обезцени лева спрямо еврото, също. "Отвързването" е политическо решение...
      Разбира се, такива нива като 96-та са невъзможни, но достатъчно е да загуби 35% от стойността.......
      Наемодателите ще трябва да вдигнат наема от 300лв. на 500 ? .....Работодателите заплатите от 1000 на 1500?.. Това е ясно, че няма как да стане първоначално....Сътресението ще е голямо за неизвестен период, защото икономиката и без това е зле.

      Ако обаче всичко това не стане, чака ни дълга стагфлация....колкото и да не ви харесва това. Давате ли си сметка, защо обема на депозитите расте? Защото не се инвестира в друго! Защото притежателите на тия 38 млрд. лева не искат да рискуват да инвестират.


      Всичко това е само хипотеза, защото мисля, че олигарсите няма да допуснат обезценяване на лева.
      Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        Аз твърдя че ниските нива са постижими, еврото просто трябва да се обезцени с една нула и цените ще тръгнат пак от 100 евро нагоре.
        Време е за хапчетата.Тази сутрин пак си забравил да ги изпиеш

        Коментар


        • darkside

          Аз твърдя че ниските нива са постижими, еврото просто трябва да се обезцени с една нула и цените ще тръгнат пак от 100 евро нагоре.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
            Не съм съгласен. Точно 2003та продадохме апартамент в Полигона за повече пари отколкото щеше да е през 2002г. А 2004та, шест месеца по-късно бяха още поскъпнали но пък хванахме парцелите точно преди да почнат да поскъпват и те (всъщост бяха започнали на места) и си взехме един парцел на много ниска цена от днешна гледна точка, дори и след кризата, поне 5 по-ниска от днешната.
            Всички твърдите, че сте купували на ниски цени, и всички твърдите, че тези нива са непостижими.
            Аз твърдя, че са възможни много по-ниски нива от периодите, които посочвате. И себестойността не играе роля, освен за построилия сградата. Има просто Пазар.
            Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

            Коментар


            • IvanG

              Точно като при акциите - ако в момента не дават дивиденти, то в бъдеще може да се промени. Може също така компанията да дава дивиденти с цел да си пласира акциите по скъпо и може дивидентите да са изплатени от парите срeщу които продава акции - понци с дивиденти.
              Last edited by supertrader; 07.02.2014, 08:57.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                Добре пич, а ако случайно останеш самотен старец на 80 , а децата ти са в странство и не се интересуват от имота, кво прайме? Аз лично бих пропушил трева на 80 , тръгнал по курви, след като продам изгодно имотЯ
                Точно за такова мислене говорех.
                Да чакаш ти да станеш на 80г, че да си отживееш
                То както върви живота, на 80 ще те е фанала дименцията, ще дойде курвата, ще те щипне по старческата бузка, ще ти вземе парите.
                А пък ти ще си въобразиш, че си имал бурен секс!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                  Хххахахахаххаха, ти явно никога не си притежавал апартамент! Да си жив и здрав да си купиш, знам, че е тежко да нямаш.......
                  Наистина не съм, семейството ми има само къщи

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                    Рентата е екстра и не е задължителен елемент или цената определящ !!!Няма нищо общо рентата с цената или пък доходността, там където има краткосрочна доходност - дългосрочната е почти нулева. Пример -банките, дават ти лихва но ако си изтеглиш навреме парите в противен случай става така - имал си бол пари и си ги дал, не са ти трябвали..Много яко се съмнявам че ЕЦБ ще рефинансира банки особенно след последните им подвизи.
                    М?Нещо се обърках с първата част на мнението ти, втората е ясна...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Апартаментите в момента са безумна инвестиция, само неграмотен мазохист може да си купува апартаменти в момента като инвестиция.

                      .
                      Хххахахахаххаха, ти явно никога не си притежавал апартамент! Да си жив и здрав да си купиш, знам, че е тежко да нямаш.......

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от space-man Разгледай мнение
                        Гледаме на нещата през различна призма. Има апартаменти между 20000 и 30000. Наемите са ясни за момента, средно 200 евро. Не вярвам да вярваш и, че след 30 години ще са 150-200 евро/ако има още такава валута/. Исках да кажа, че не лошо като инвестиция в дългосрочен план, стига да може да си я позволи човек без заем. Не броя капитализация на приходите, ако не гихарчиш и т.н.
                        Апартаментите за 20000 са пълни дупки, ако човек успее изобщо това да го даде под наем трудно ще му вземе и 50 евро. За 30000 може и да успее да вземе 100.

                        За 30 години при 5% лихва 30000 стават 129658 хиляди, а този апартамент за 30000 хиляди след 30 години може и да се е срутил. може квартала да е превзет от цигани, и със сигурност ще се нуждае от общи ремонти за сигурно още 15000.

                        Апартаментите в момента са безумна инвестиция, само неграмотен мазохист може да си купува апартаменти в момента като инвестиция.

                        .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от salaga Разгледай мнение
                          Айде сега приспадни дребните суми за данъци и ремонти за 50 години и виж какво остава под чертата.
                          Абе хора дето не сте барали физическа работа Ви се струват ремонтите нещо сложно? Не ме разсмивайте, аз постоянно правя ремонти, вече ми е като детска игра. Наскоро преотдадох търговски обект, без дори да направя козметичен латекс ремонт. Човека каза, че ще си го прави сам! Не съм му свалил дори лев от наема!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                            Ето това е най-важното което не разбират имотофобите!!!! Наглед дребни суми правят цяло състояние в дългосрочен период, докато майбаха гние дори в гаража!
                            Айде сега приспадни дребните суми за данъци и ремонти за 50 години и виж какво остава под чертата.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                              Абе ти се бъзикаш, но преди тези 20 години и спестени 72000лева, имота струваше около 10000 талера. Сега никога не бих го дал под 35 иляди евра!
                              Значи освен, че ми бил спестил 72000лв. от наеми, сега имам нахалството или проста пазарната стойност от още толкова! А балъко , кво ще кажеш капиталова печалба от 8 пъти + текуща от още 8 пъти. Зле е много да знаеш, никога да не инвестираш в имоти, лошо ти се пише
                              Брао Лорде..биеш кума от циганската сватба дето давал лада и два чувала боб...
                              I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
                                Можеш да ги олихвиш за по-прегледно и утре да ги заложиш за 30 годишна ипотека пред някоя банка Аналогичен случай на оня дето се дърпал за косата докато затъвал в блатото
                                Абе ти се бъзикаш, но преди тези 20 години и спестени 72000лева, имота струваше около 10000 талера. Сега никога не бих го дал под 35 иляди евра!
                                Значи освен, че ми бил спестил 72000лв. от наеми, сега имам нахалството или проста пазарната стойност от още толкова! А балъко , кво ще кажеш капиталова печалба от 8 пъти + текуща от още 8 пъти. Зле е много да знаеш, никога да не инвестираш в имоти, лошо ти се пишеНещастници мизерни!!!!!! Неуки по математика!
                                Last edited by LANDLORD 31; 06.02.2014, 23:11.

                                Коментар

                                Working...
                                X