IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пенсионни Фондове

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не съм фен на никого.
    Но да добавя, че сравненията не са точни. Държавата не внася осигуровки на служителите си, а после се плаща от НОИ.
    Трансфера то бюджета към НОИ е и за това.
    Това изкривява нещата в известна степен.
    Излиза, че всичко зависи от бюджета, а той от състоянието на икономиката.
    НОИ го забравете, гледайте БГ икономиката как е.

    Коментар


    • Чудесна новина за вярващите в НОИ:
      1)
      - в края на 1989г. пенсионерите в България бяха 2,209,019 души
      2)
      - в края на септември 2015г. бяха 2,177,722 души
      Тоест за щастие за над 25 години има спад от едва 31,297 души или по-малко от 1.42%.


      За сравнение от началото на 1990г. до края на 2014г. в България:
      1)
      - броят на живородените беше 1,874,314
      2)
      - броят на починалите беше 2,793,436
      Тоест починалите бяха с 919,122 повече от живородените.





      Честито на вярващите в светлото бъдеще на НОИ!


      http://www.nsi.bg/bg/content/2920/%D...BE%D0%B7%D0%B8
      http://www.noi.bg/aboutbg/st

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Още на никой, но това се подготвя.

        Виж сега - ако ТИ или някой друг доброволно и по своя воля реши да си подари парите на Ной, това си е твоя (негова) работа и твое (негово) ПРАВО. Парите са си лично твои, ако искаш, запали си печката с тях.
        Но да прехвърлят в Ной партидата на някой, без той да го иска и дори без да знае, това е КРАЖБА - защото неговите лични пари стават общи и изчезват още другия месец... а ако се приеме тая наредба, такива случаи неминуемо ще има.

        Затова аз казвам - логичното: Прехвърлянето от ПФ в Ной да става по точно същият начин, по който от ПФ в ПФ. - отиваш на нотариус с лична карта и заявление за прехвърляница, нотариусът те пита знаеш ли какво правиш и дали го правиш по своя воля и без натиск - и ти бие печатът - като документално се отразява колко точно пари прехвърляш, та ако решиш да се върнеш отново в ПФ да се знае Ной колко трябва да ти прехвърли обратно.

        Защо условията за прехвърляне от ПФ в ПФ и за прехвърляне от ПФ в Ной са неравностойни - ако не - за да се крадат партидите на хората? Можеш ли да ми отговориш?
        Може ли да спреш малко, че вече прекаляваш... Като има кражби, който е откраднал отговаря пред закона. Но да предопределяш, че видиш ли това е кражба си е чиста манипулация. И с глупостите си започваш да отблъскваш и такива като мен, които са абсолютни привърженици на партидите в ПФ. Но при положение, че работят коректно и не използват ситуацията, при която им е гарантиран огромен поток от средства законово, а пък те си държат едни високи такси, които с нищо не могат да оправдаят.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
          По-добре както при първоначален избор. Презумпцията е, че до сега ти си нямал възможност да излираш и НОИ. Това е!
          Че то вече дори първоначалният избор (когато още нямаш нищо) пак трябва да стане при нотариус.

          Но въпреки това (според наредбата) в някой момент "човекът" може да си прехвърли "по своя воля" и 20 Б на Ной без нотариус и без лична карта.

          Представяш ли си примерно пари от бамков депозит да може да се изтеглят без лична карта - отиваш, казваш името и: "Дайте ми парите?"
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Още на никой, но това се подготвя.

            Виж сега - ако ТИ или някой друг доброволно и по своя воля реши да си подари парите на Ной, това си е твоя (негова) работа и твое (негово) ПРАВО. Парите са си лично твои, ако искаш, запали си печката с тях.
            Но да прехвърлят в Ной партидата на някой, без той да го иска и дори без да знае, това е КРАЖБА - защото неговите лични пари стават общи и изчезват още другия месец... а ако се приеме тая наредба, такива случаи неминуемо ще има.

            Затова аз казвам - логичното: Прехвърлянето от ПФ в Ной да става по точно същият начин, по който от ПФ в ПФ. - отиваш на нотариус с лична карта и заявление за прехвърляница, нотариусът те пита знаеш ли какво правиш и дали го правиш по своя воля и без натиск - и ти бие печатът - като документално се отразява колко точно пари прехвърляш, та ако решиш да се върнеш отново в ПФ да се знае Ной колко трябва да ти прехвърли обратно.

            Защо условията за прехвърляне от ПФ в ПФ и за прехвърляне от ПФ в Ной са неравностойни - ако не - за да се крадат партидите на хората? Можеш ли да ми отговориш?
            По-добре както при първоначален избор. Презумпцията е, че до сега ти си нямал възможност да излираш и НОИ. Това е!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
              Кръгла нула срещу почти нула?
              Някои може да имат "почти нула", но някои - не. Има хора с по 13-15 Б в пенсионната си партида - и то хора, дето възрастта за пенсиониране им е още далече - тоест тия пари ще растат... това нула ли е?
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
                И на кого са окрали парите
                Още на никой, но това се подготвя.

                Виж сега - ако ТИ или някой друг доброволно и по своя воля реши да си подари парите на Ной, това си е твоя (негова) работа и твое (негово) ПРАВО. Парите са си лично твои, ако искаш, запали си печката с тях.
                Но да прехвърлят в Ной партидата на някой, без той да го иска и дори без да знае, това е КРАЖБА - защото неговите лични пари стават общи и изчезват още другия месец... а ако се приеме тая наредба, такива случаи неминуемо ще има.

                Затова аз казвам - логичното: Прехвърлянето от ПФ в Ной да става по точно същият начин, по който от ПФ в ПФ. - отиваш на нотариус с лична карта и заявление за прехвърляница, нотариусът те пита знаеш ли какво правиш и дали го правиш по своя воля и без натиск - и ти бие печатът - като документално се отразява колко точно пари прехвърляш, та ако решиш да се върнеш отново в ПФ да се знае Ной колко трябва да ти прехвърли обратно.

                Защо условията за прехвърляне от ПФ в ПФ и за прехвърляне от ПФ в Ной са неравностойни - ако не - за да се крадат партидите на хората? Можеш ли да ми отговориш?
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
                  Кръгла нула срещу почти нула?
                  +1

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                    за мен като потребител НОИ и ПФ са на кантар
                    Кръгла нула срещу почти нула?
                    The strongest stand last.

                    Коментар


                    • за мен като потребител НОИ и ПФ са на кантар

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от moviestar4 Разгледай мнение
                        Да съм споменал име, за да смяташ, че работя за някой? И кажи кое от гореспоменатото не е вярно.
                        Дааа,е те на това му викат прошляк!!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Ти по-скоро отговори на това, дето написах в съседната статия - щом Ной са толкова благородни и почтени, защо се готвят с престъпна наредба да окрадат парите на хората, които предпочитат да се осигуряват в частни фондове?
                          И на кого са окрали парите

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
                            Питам просто
                            Ти по-скоро отговори на това, дето написах в съседната статия - щом Ной са толкова благородни и почтени, защо се готвят с престъпна наредба да окрадат парите на хората, които предпочитат да се осигуряват в частни фондове?
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от moviestar4 Разгледай мнение
                              Да съм споменал име, за да смяташ, че работя за някой? И кажи кое от гореспоменатото не е вярно.
                              Питам просто

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
                                Ти в кой фонд работиш?
                                Да съм споменал име, за да смяташ, че работя за някой? И кажи кое от гореспоменатото не е вярно.

                                Коментар

                                Working...
                                X