IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пенсионни Фондове

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Или не го примами някой шанаджия...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
      И аз искам, но това не може да е универсално решение. Не можеш да очакваш че бай пешо от сусурлево ще може да си инвестира парите както намери за добре. Виж тук колко "инвеститора" има, и как са се набалбукали с шитни. Ако пък е грамотен човек, точно на тия 20к лева ще разчита да си самоосигури пенсия. Искам ама не знам как, или знам как ама няма смисъл. Параграф 22
      А отделно колко измамници ще почнат да мамят хората, уж да им инвестират парите вместо тях. Само погледни темата за ИП - колко според теб ще си метнат парата на айвалайн. Той що не вземе да направи едно ПФ-ИП
      За бай Пешо си остава без промяна освен ако не поиска сам да излезе от частните фондове.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

        доколкото знам, ако нещо се случи с теб, децата ти ще получават част от твоята пенсия от нои.
        Аз лично не съм против частните пенсии, а съм за конкуренцията. Искам да си извадя моите пари от частния фонд и да имам право сам да си ги управлявам, без да плащам високи комисиони на някой за нищо.
        И аз това искам.

        Коментар


        • И аз искам, но това не може да е универсално решение. Не можеш да очакваш че бай пешо от сусурлево ще може да си инвестира парите както намери за добре. Виж тук колко "инвеститора" има, и как са се набалбукали с шитни. Ако пък е грамотен човек, точно на тия 20к лева ще разчита да си самоосигури пенсия. Искам ама не знам как, или знам как ама няма смисъл. Параграф 22
          А отделно колко измамници ще почнат да мамят хората, уж да им инвестират парите вместо тях. Само погледни темата за ИП - колко според теб ще си метнат парата на айвалайн. Той що не вземе да направи едно ПФ-ИП

          Коментар


          • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

            A в НОИ унаследяват ли се? Важен въпрос.
            доколкото знам, ако нещо се случи с теб, децата ти ще получават част от твоята пенсия от нои.
            Аз лично не съм против частните пенсии, а съм за конкуренцията. Искам да си извадя моите пари от частния фонд и да имам право сам да си ги управлявам, без да плащам високи комисиони на някой за нищо.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от OB4AR Разгледай мнение
              В НОИ пенсиите не се индексират с инфлацията, а с протестите...
              С изборите по-скоро

              Коментар


              • Първоначално изпратено от OB4AR Разгледай мнение

                В НОИ пенсиите не се индексират с инфлацията, а с протестите. Освен това има минимална и максимална пенсия.
                Всяка година правя тази сметка. Като наближа 5 год срок ще взема решение какво да правя.
                A в НОИ унаследяват ли се? Важен въпрос.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

                  Ами ако ме умреш, как са сметките и не забравяй, че нои пенсиите се индексират с инфлацията, а упф пенсиите губят от инфлацията.
                  В НОИ пенсиите не се индексират с инфлацията, а с протестите. Освен това има минимална и максимална пенсия.
                  Всяка година правя тази сметка. Като наближа 5 год срок ще взема решение какво да правя.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от GG-BG Разгледай мнение

                    /Т.Е. решаваш /след изчисление/ дали да прехвърлиш партидата в НОИ или оставаш в УПФ във възможно ПОСЛЕДНИЯ момент!!!/
                    Да, винаги решение се взема на база най-много ясни детайли, т.е. в последния възможен момент. Друг е въпроса, че идеята хората да могат да вземат такова решение в деня на пенсиониране е, по същество, официално разрешение за упф да затрият цялата ти партида, защото накрая държавата ще ти плати пенсията от данъците. Хем никой не носи отговорност, хем всички доволни - хората си взели пенсияата, упф се наяли и напили с парите ти през целия ти трудов стаж. Ще плащат децата, като дойдат падежите на новия дълг, ама тях кой ли ги пита.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от OB4AR Разгледай мнение

                      Дай малко повече информация да помогнеш на колегите.
                      Пример: Аз съм на 40г. Имам 20000 в партидата. Прогнозната пенсия е 630 лв и 480 с намалението.
                      Ако сега се гътна 7 годишния ми син ще му дадат за максимално 19 години 50% от пенсията - 315 и 240. Разликата е 75 лв месечно. 900 годишно. 17100 за целия период. За мен сметката е ясна.
                      Ами ако ме умреш, как са сметките и не забравяй, че нои пенсиите се индексират с инфлацията, а упф пенсиите губят от инфлацията.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от siko13 Разгледай мнение

                        То само изглежда, че има противоречие ама защо си мъчите главите ако ви остават толкова много години до пенсия, като наближи да се пенсионирате ще разберете.
                        Мисля, че колегата е напълно прав, защото в БГ "правилата на играта" се сменят постоянно /в последния момент/ и не можеш да предвидиш и направиш /вземеш предварително/ каквото и да е смислено и правилно решение!!! /Т.Е. решаваш /след изчисление/ дали да прехвърлиш партидата в НОИ или оставаш в УПФ във възможно ПОСЛЕДНИЯ момент!!!/
                        Last edited by GG-BG; 27.10.2020, 15:36.

                        Коментар


                        • За да вземеш 500 от частния, трябва да натрупаш 100 000+++ в партидата. Това е доста оптимистично, дори да не са на загуба. Алтернативата, да се откажа от 500 (ако някой им вярва) лв частна пенсия и да ги сменя с тавана на държавната е къде х2 по-изгодна. Предвид, че тавана има тенденция да се вдига, а фондовете да се изпразват, мисля е доста над х2 изгодата в ноЙ.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            Ми аз, като човекът, писал изказването , не виждам противоречие - по-долу го бях описал защо, но хайде пак. На жената баща ѝ е бачкал сериозна работа и са го осигурявали съвестно през годините (не е милционер, какъвто и да е шакар, чиновник или полирпроститурка, обикновен бачкер). Та на него държавата му изчислява пенсия от 1900 лева, но му дава 1200, щото има таван на пенсията. Тоя няма възможност за втора пенсия, щото е роден преди 1960. Аз обаче ще съм в неговия вариант и освен 1900 лева пенсия, която ще е 1200 (хипотетични цифри) макс, ще взема и 500-600 кинта от частните. В същото време бай кольо от банишора ще е чукал частно цял живот на минимална и ще вкарал едни 50 кинта на месец в дрЪжавата и частните. Частните ще му ги сметнат коректбо на 20-30 кинта пенсия на месец, ма дрЪжавата ще му даде 300 кинта, щото то с "тия пари живее ли се". Та за бай Кольо ноЙ си е направо благодат, а за Грую ноЙ е каца без дъно, която взема от работещите и децата им, за да дава на такива лъжци и манипулатори като бай Кольо, който е масата от родните пенсионери и бъдещи такива.

                            Та въпрос на гледна точка, но когато бай Кольо е мнозинство, такива като Грую накрая им теглят една майна и почват и те да се осигуряват на минималната и да викат - дай ма, държаво, дай ма, работил съм ти, ма! Тъмнозелено мислене, сър!
                            Да кажем че ти е 25к натрупаните по партидата и сега се пенсионираш (жена си). Средно пенсия се получава 20г. Да има 100% за 20г ще станат 50к. Или по 200лв на месец. Това е максимума който ще вземеш от частния. По изчисления ако се прехвърля в НОИ ще ми дават 240лв отгоре (ще са само 224). Хубу ма не дават
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pln Разгледай мнение
                              Само аз ли усещам някакво противоречие в това изказване? Като работещ човек не съм на далавера да съм в НОИ, предвид че законната алтернатива е УПФ, значи УПФ са по-далавера от НОИ. Обаче НОИ дават нереално високи пенсии, тогава какви точно пенсии дава (ще дава) УПФ, че да са по-далавера от НОИ?
                              То само изглежда, че има противоречие ама защо си мъчите главите ако ви остават толкова много години до пенсия, като наближи да се пенсионирате ще разберете.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pln Разгледай мнение
                                Само аз ли усещам някакво противоречие в това изказване? Като работещ човек не съм на далавера да съм в НОИ, предвид че законната алтернатива е УПФ, значи УПФ са по-далавера от НОИ. Обаче НОИ дават нереално високи пенсии, тогава какви точно пенсии дава (ще дава) УПФ, че да са по-далавера от НОИ?
                                Ми аз, като човекът, писал изказването , не виждам противоречие - по-долу го бях описал защо, но хайде пак. На жената баща ѝ е бачкал сериозна работа и са го осигурявали съвестно през годините (не е милционер, какъвто и да е шакар, чиновник или полирпроститурка, обикновен бачкер). Та на него държавата му изчислява пенсия от 1900 лева, но му дава 1200, щото има таван на пенсията. Тоя няма възможност за втора пенсия, щото е роден преди 1960. Аз обаче ще съм в неговия вариант и освен 1900 лева пенсия, която ще е 1200 (хипотетични цифри) макс, ще взема и 500-600 кинта от частните. В същото време бай кольо от банишора ще е чукал частно цял живот на минимална и ще вкарал едни 50 кинта на месец в дрЪжавата и частните. Частните ще му ги сметнат коректбо на 20-30 кинта пенсия на месец, ма дрЪжавата ще му даде 300 кинта, щото то с "тия пари живее ли се". Та за бай Кольо ноЙ си е направо благодат, а за Грую ноЙ е каца без дъно, която взема от работещите и децата им, за да дава на такива лъжци и манипулатори като бай Кольо, който е масата от родните пенсионери и бъдещи такива.

                                Та въпрос на гледна точка, но когато бай Кольо е мнозинство, такива като Грую накрая им теглят една майна и почват и те да се осигуряват на минималната и да викат - дай ма, държаво, дай ма, работил съм ти, ма! Тъмнозелено мислене, сър!
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X