IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обратно броене до ERM 2 за правителството на Борисов

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
    Изненадан съм, ЧЕ ПИШЕТЕ БЕЗ ДА СТЕ СЕ ЗАПОЗНАЛИ С УСЛОВИЯТА.. Решението е политическо , както и при Шенген, но има твърди условия , които , ако не си покрил няма да влезеш..Едно от тях е инфлацията..България е единствената страна, която при валутен борд има растяща инфлация..Едно условие да е неизпълнено няма прием..
    Toчно за това и не вярвам че има как да влезем в Европа без промяна на курса.
    http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

    Коментар


    • Съни, влакът за Европа е композиран. Аз много искам да стигна там и затова вече съм се качил. Може би и ти също искаш, но от суеверие не го изричаш на глас, а постоянно повтаряш: "няма да тръгне, не може да тръгне, ще видите, че няма да тръгне"?... Както и да е, всеки има право на своите колебания... Искрено се надявам обаче, че когато тежката машина отлепи и започне да ускорява на Запад, вие с Начев, Киро и сие няма да запеете другата песен: "чухте ли - спирачките му не рабетели, не можел да спира, ще видите, че няма да спре"!... Защото това ще означава само едно - че вие не пътувате заникъде, че сте дежурната агитка, която не вярва в нищо, дори и в себе си, нямате кураж да изберете посока и затова... винаги оставате на перона.
      Last edited by Спящият бик; 28.01.2020, 18:27.

      Коментар


      • Изненадан съм, ЧЕ ПИШЕТЕ БЕЗ ДА СТЕ СЕ ЗАПОЗНАЛИ С УСЛОВИЯТА.. Решението е политическо , както и при Шенген, но има твърди условия , които , ако не си покрил няма да влезеш..Едно от тях е инфлацията..България е единствената страна, която при валутен борд има растяща инфлация..Едно условие да е неизпълнено няма прием..

        https://www.banker.bg/finansov-dnevn...puva-za-evroto

        https://www.consilium.europa.eu/bg/p...ence-criteria/ Еврозоната не е толкова близо, колкото ни я представят


        B ĸpaя нa гoдинaтa миниcтъpът нa финaнcитe Bлaдиcлaв Гopaнoв зa пopeдeн път пoтвъpди yвepeнocттa cи, чe пpeз aпpил 2020-a т.e. caмo cлeд 4 мeceцa, Бългapия щe пoлyчи пoĸaнa зa влизaнe в eднoвpeмeннo и в Бaнĸoвия cъюз нa EC, и в двyгoдишния мexaнизъм зa въвeждaнe нa eвpoтo ЕRМ ІІ, извecтeн ĸaтo "чaĸaлнятa зa eвpoзoнaтa". Toвa ĸoeтo, cпopeд нeгo, ocтaвaлo дa ce нaпpaви, e двe oт бaнĸитe, пpeминaли пpeз пpeглeдa нa ĸaчecтвoтo нa aĸтивитe, дa изпълнят плaнoвeтe cи зa зacилвaнe нa ĸaпитaлoвитe cи бyфepи.

        https://money.bg/economics/evrozonat...edstavyat.html

        МОЛЯ ПРОЧЕТЕТЕ И ТОГАВА КОМЕНТИРАЙТЕ..

        Коментар


        • По думите му промяната е просто техническа, юридическа и на практика отстранява и последната пречка пред присъединяването ни към валутния механизъм. „Вече сме на финалната права. Промяна във валутния борд няма и ние ще влезем в ЕРМ II с този курс, това е сигурно. България е много близо до стратегически европейски пробив", категоричен е Димитър Радев.
          https://www.investor.bg/biudjet-i-fi...zonata-297534/

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

            Съни,не разбирам от какво си се притеснила,че лева е подценен или че е надценен ?! И да го запишат и да не го запишат това е двустранен процес и ако има искане да девалвираме валутата си / в което лично аз не вярвам / ние просто няма да влезем и толкова Никой насила не може да ни накара да си девалвираме лева и да приемем еврото. Абсурд дори да си го помисли някой !!!
            Дури, притеснява ме липсата на Прозрачност.
            Притеснява ме липсата на Разговор. Диалог!
            Сериозните теми се изместват с дребни и незначителни забележки.
            Дава се простор на празнословието и се неглижира дискусия по същността.
            Важи за целия обществен живот, но го разглеждам само в контекста на тази тема.

            Мисля, че голямата част от обществото искат влизане в Еврогрупата - дали имат представа какво е това е друга тема. Понякога е по-важно да има консенсус.
            Искат приемане на еврото. Аз също, с основен довод, че Бордът е ограничител, от който трудно бихме излезли по друг начин. Не и при това разделение и оформяне на малкопринципни малцинства.

            Темата тук не е дали да примем еврото изобщо, а как!
            Не знам, защо някои намесват политическите пристрастия. Писах, че темата е политическа, но няма място за обвързаности. Това ми е виждането по въпроса.
            Мисля, че нещата/детайлите трябва да се изчистят, за да няма манипулации.
            Да има яснота и поне близка предвидимост за хората и бизнеса. Затова и искам да видя приказките на министъра написани.

            И ако участвам в някаква дискусия тук ще е ако има желание да се разгледат различни варианти.
            Да се каже дали е подценен или надценен лева е колкото лесно, толкова и безкрайно трудно.
            Не ме притеснява, който и вариант да се приеме, но нека се приеме, а не се оставя на "политическата воля".

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
              Съни, не съм деполитизиран, само департизиран. Имам политически убеждения, не ги крия и съжалявам че са противоположни на твоите!... Всъщност, не съжалявам.

              Начев, спокойно, пиши си...
              Оуу, трогателно искрено се радвам, че си успокоил Начев, че може ...да си пише. От последните няколко страници, които прочетох по темата е от малкото, които си заслужават да се четат. Ако аз бях "супервайзър", както Начев те определя, на темата, щях да го моля да не спира да пише
              Това, едва ли ще го разбереш, щом имаш убеденост, че знаеш какви са ми политическите убеждения! Аз самата не ги знам )
              Впрочем, нямам представа твоите какви са, но от няколкото разменени приказки се промъква привързаност към статуквото. Няма лошо, стига да има и разум в действията

              И още нещо, ако се замислиш, може и да проблесне мисълта, че Въпросът за националната валута и приемането на еврото е политически. Повече политически, отколкото икономически. Иначе, щеше да е достатъчно едно одобрение от ЕЦБ, вследствие на покрити технически параметри по конвергенцията.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
                Съни, не съм деполитизиран, само департизиран. Имам политически убеждения, не ги крия и съжалвам че са противоположни на твоите!

                Начев, спокойно, пиши си...
                Човече, отдъхнах си!
                Буца ми беше застанала на гърлото.
                Искам още веднъщ да те помоля да допълниш един абзац в кървавото писмо. За ценностите иде реч. Как беше - суша, суша, пък после една голяма, широка вода, с ясно изразено течение от юг на север.
                Авторството е сериозна категория и основателно се ползва с правна защита. Вместо дипломатично да се огъваш, кажи ми да се пръждосвам ...

                Аз не съм ти проблем!
                Проблеми са рисковете, които стоят пред страната ни!
                Систематизирай ги и ги обясни внятно на публиката. Кво да правиш, авторството носи след себе си и отговорности!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                  Звучи много оптимистично.
                  Това е най-оптимистичния вариант

                  Коментар


                  • Съни, не съм деполитизиран, само департизиран. Имам политически убеждения, не ги крия и съжалявам че са противоположни на твоите!... Всъщност, не съжалявам.

                    Начев, спокойно, пиши си...
                    Last edited by Спящият бик; 28.01.2020, 16:56.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Vatman Разгледай мнение

                      Ами то тайното общество на ватманите дърпат конците на световните финанси ... и по наше настояване се изписва върху банкнотите и на кирилица... това случайно ли е според вас Ъ? след 2-3 години сме се гмурнали мощно вътре в Еврозоната...
                      Печатарката за български евробанкноти вече е поръчана и пътува за Софето...
                      Ти си от върховната ложа на ватманите, нали?

                      Велик си, бро ...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                        Уф,много вълнения,малко знания България,трябва да престои в "чакалнята" две години ...
                        2 години или 10 години?

                        Този линк, който неколкократно дадох май не си го чел.
                        https://www.obserwatorfinansowy.pl/i...-the-eurozone/

                        България влезе ли в чакалнята с плаващ курс, без допълнителни договорки за фиксиран курс евро-лев, за мен повече от ясно е, че лева няма да издържи толкова дълго и ще го обезценят рано или късно... каквото и да ми дрънкат тъпите политици.
                        Last edited by Frosty; 28.01.2020, 16:48.
                        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                          Да, много близо е до влизане в еврозоната... то и от влизане в Шенген Бойко го делеше само една неизмазана сграда... и така вече 10 години.

                          На сайта на ЕЦБ в календара на събитията до края на 2020-та няма нито дума за влизане на България в еврозоната, но може би аз не търся където трябва

                          Някой ако иска да помогне и да прерови по-подробно предстоящите събития на ЕЦБ, но аз не виждам нищо свързано с разширяване на еврозона.


                          https://www.ecb.europa.eu/press/cale.../index.en.html

                          Чудя се дали да не изпратя имейл до ЕЦБ и да ги запитам директно дали изобщо предстои разширяване на валутния съюз през близките години или новината за скорошно влизане на България в евзороната ще се окаже поредната лъжлива герберска партенка...
                          Обичат да бъдат хвалени, потупвани по гърба, обласкавани!
                          А как ни липсва това точно сега, когато от скандал се влиза в криза и после обратното, пък после пак в същия ред.
                          Трябва да се отбележи, трябва ни поне един трий пойнт шот, че и да влезе задължително. Иначе възниква основателно съмнение, че ...

                          Факт е, че изначално влизането в еврозоната има множество положителни аспекти, обаче има и негативи. А си посмял да смънкаш нещо за негативи, моментално ти лепят етикет и те вкарват в битка. А уж трябваше да с е води експертен разговор?!

                          Каквото и да ти говорят, в последна сметка става въпрос за пари. Просто е. Тези са нищо повече от една организирана група, която има за цел да удовлетворява лични и групови користни интереси чрез упражняване на държавна власт. Няма идеологии, идеи, науки и сродни лиготии. Там в дъното на борда има едни пари и всеки се точи за тяхното рационално оползотворяване и наместване. На полза роду, естествено!

                          В една от статиите, която постнах, се споменаваше, че до края на тази седмица трябва да има едно официално писмо от ЕЦБ. Не ти трябва да им пишеш мейли, услужливо ще ни известят за съдържанието му.
                          След като инициатор на тази законодателна промяна в действителност е БНБ, а гепп са ползвани просто за куриер до парламента, нещата принципно се изясняват. Схема никога не може да с е изключи, но субективно давам по-малка тежест на тази опция.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                            Уф,много вълнения,малко знания България,трябва да престои в "чакалнята" две години и чак след това ще има доклад и след около 6 месеца ще приемем еврото. Смятаме,ако влезем в чакалнята да речем юни месец 2020 г. ще ни приемат най-рано януари 2023 г.
                            Звучи много оптимистично.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Vatman Разгледай мнение

                              Ами то тайното общество на ватманите дърпат конците на световните финанси ... и по наше настояване се изписва върху банкнотите и на кирилица... това случайно ли е според вас Ъ? след 2-3 години сме се гмурнали мощно вътре в Еврозоната...
                              Минчев или Ватмане внимавай нещо мощно да не ти се гмурне съвсем скоро, но на друго място

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                                Димитъp Paдeв: Бългapия e мнoгo близo дo влизaнe в eвpoзoнaтa Сагата се заплита. Очаквайте спешно включване от кабината на ватмана и операторския пулт на бариерата.
                                Ами то тайното общество на ватманите дърпат конците на световните финанси ... и по наше настояване се изписва върху банкнотите и на кирилица... това случайно ли е според вас Ъ? след 2-3 години сме се гмурнали мощно вътре в Еврозоната...
                                Печатарката за български евробанкноти вече е поръчана и пътува за Софето...
                                Last edited by Vatman; 28.01.2020, 16:41.
                                Location: Terminal Island
                                Institution: FBI Correctional Facility
                                Jurisdiction: Unknown

                                Коментар

                                Working...
                                X