IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обратно броене до ERM 2 за правителството на Борисов

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

    Слаб 2. И тук не ги знаеш нещата. В Кипър върнаха 100% от депозитите до 100К евро. Като в КТБ. И загубиха 100% от сумите над 100 хиляди евро във втората по големина банка. Като в КТБ.
    Примерът ти никак не предполага отприщване на евро оптимизъм. Избутва на преден план едно кофти усещане за двоен стандарт към периферията.
    Преди около месец в Германия спасиха с 4млрд евро една банка и вложителите й/кредиторите не поеха и цент загуба.

    В Кипър, вложителите в голямата им Банка Кипър, загубиха над гарантираните 100х, 47% от парите си(с условно обезщетение с акции на банката). В по-малката Лайки, загубиха всичко над гарантирания депозит. Като сума нялъде около 4 млрд. Пари на много чужди инвеститори и местните Пенсионни фондове. Много гърци се оказа в капан там в опита да избягат от местната банкова криза

    Коментар


    • Смотаното евро в последно време потъва като пробита лодка и няма спиране. Ако ще махаме лева, тогава по-добре да го заменим с щатски долар, или с руска рубла, или с швейцарски франк, или с английска лира, или с японска йена.. За какво ни е притрябвала избушената и обезценяваща се валута на някакъв си смотан евро-geysky съюз който е пред разпад?




      Трябва да си много голям мазохист, или много голям тъпак, да се нашиеш с потъващото евро... Некъдърниците в Дойчланд докараха икономиката си до рецесия, а на опашка чакат още много паразити:

      Дългът на Еврозоната надхвърли 10 трлн. евро

      Съотношението на задълженията към БВП е достигнало 85.9% в края на март, показват данните на Евростат

      В края на първото тримесечие на 2019 г. съотношението на държавния дълг към БВП в Еврозоната (EA19) възлиза на 85.9%, увеличавайки се спрямо три месеца по-рано. Данните на Евростат показват още, че нетната стойност на дълговете на 19-те държави във валутния съюз към март 2019 г. са вече над 10 трлн. евро, като за първи път в историята на Зоната тази граница бива преминавана.


      В Европейския съюз съотношението между дълга и БВП се увеличава от 80% до 80.7%. Нетната му стойност се оценява на 12.93 трлн. евро, което също е абсолютен рекорд.


      В края на първото тримесечие на 2019 г. дълговите ценни книжа представляват 81.1% от Еврозоната и 81.9% от общия държавен дълг на ЕС. Кредитите са съответно 15.8 и 13.9%, а валутата и депозитите са 3.1% в Еврозоната и 4.2% в ЕС.


      Най-високите съотношения на държавния дълг към БВП в края на първото тримесечие на 2019 г. са регистрирани в Гърция (181.9%), Италия (134%), Португалия (123%), Белгия (105.1%) и Кипър (105%), а най-ниски в Естония (8.1%), България (21.2%) и Люксембург (21.3%).
      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

      Коментар


      • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
        Имаме новина. Луки Уи е виновен, че нас не ни искат за еврото
        то па едно евро... както върви, може и спрямо рублата да спихне

        Коментар


        • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение

          Не бе пич, много е просто! Че има обмяна на валута има. Но тя не е нещо особено. Чисто фундаментално левът е достатъчно здрав. Не идва от там проблем. Проблемът, е че Бай Онуй не го искат. Не изпълнява критериите. И април месец няма да влезнем. И той е разбрал, че няма да влезнем. И знае че не можем да влезнем. И за това се опитва да се изкара, че разбираш ли ние не искаме и той не иска и правителството му не иска. НО ИСТИНАТА Е ЧЕ НАС НЕ НИ ИСКАТ! От там идва всичко.
          Точно казано.
          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

          Коментар


          • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение

            Ами ако ще говорим за Кипър, дай и тука както там банките да вземат 40% от депозитите, за да се оправят и всичко да е наред. МАТ!
            Слаб 2. И тук не ги знаеш нещата. В Кипър върнаха 100% от депозитите до 100К евро. Като в КТБ. И загубиха 100% от сумите над 100 хиляди евро във втората по големина банка. Като в КТБ.

            Коментар


            • Не ме разбирайте погрешно. Аз никъде не съм казал, че не искам еврото. Просто дали сме с евро или не има своите положителни и отрицателни страни, които трябва да бъдат отчетени.
              Това, което е по-важно е че България никой не я пита дали иска или не еврото, това не зависи от България, а от другите държави от ЕЗ Т.е. за да има България евро тя сама трябва да направи така, че другите да я искат.
              ПП. изтриха всички коментари и сега излиза, че аз си пиша нещо и после си отговарям сам. Шизофрения Уникално - за протокола - отговарях на колегите
              Last edited by LuckyYou; 18.02.2020, 22:25.
              The best things in life are free. The second best things are very expensive!
              не е препоръка

              Коментар


              • Имаме новина. Луки Уи е виновен, че нас не ни искат за еврото
                The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                не е препоръка

                Коментар


                • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение

                  Точно така Лъки Уи , оставаме си така както сме до сега и сме си ОК !!!!!!!!!!!!!!!
                  Ако правителството ти беше нормално въобще нямаше да го водим тоя диалог... А сме така както сме си сега, не защото имаме или нямаме евро. Не търси под вола теле. Ние сме така, заради тия дето ни управляват. И е крайно време 10 години по-късно да го разберете това нещо.
                  Last edited by RUBLA; 18.02.2020, 22:19.
                  The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                  не е препоръка

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение

                    Точно така Лъки Уи , оставаме си така както сме до сега и сме си ОК !!!!!!!!!!!!!!!

                    Бойко
                    Фалира
                    Борсата

                    Б
                    Ф
                    Б
                    Last edited by RUBLA; 18.02.2020, 22:18.
                    М.... . ш..... ..й.о!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                      Разбира се , че не ни искат..Още преди няколко месеца заявиха, че докато сме с най - ниски доходи в ЕС и най- бедни ще е трудно влизането, а и корупцията си върви..И аз не искам у дома крадливи цигани..

                      https://www.dw.com/bg/%D0%B4%D0%B0-%...%BE/a-39079659

                      Вярно, вярно...
                      The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                      не е препоръка

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
                        Спокойно, нищо страшно няма. И аз като цяло не съм убеден, че сменянето ни на валутата ще е нещо страхотно. Най-много някой да продължи да краде, че нали вече ще сме с печат "евро". Даже ще ни вдигнат и кредитния рейтинг. (Говоря чисто хипотетично, защото нас така или иначе не ни искат и ние евро скоро няма да видим).
                        Това, което мен лично ме притеснява обаче, не е че ние ще приемем еврото или че левът е слаб. Защото той (левът) не е слаб. Притеснява ме това, че самото евро е фундаментално слабо. Само вижте курса евро/долар и ще ви стане ясно, че има нещо гнило.
                        Като цяло с евро най-вероятно ще вдигнем стандарта. Но пък самото евро е фундаментално слабо. И така - всяко зло за добро. Нас не ни искат ама не се знае и дали ние няма да сме ок, че не ни искат...
                        Точно така Лъки Уи , оставаме си така както сме до сега и сме си ОК !!!!!!!!!!!!!!!
                        Last edited by RUBLA; 18.02.2020, 22:18. Причина: Спазвайте добрия тон!

                        Коментар


                        • Разбира се , че не ни искат..Още преди няколко месеца заявиха, че докато сме с най - ниски доходи в ЕС и най- бедни ще е трудно влизането, а и корупцията си върви..И аз не искам у дома крадливи цигани..

                          https://www.dw.com/bg/%D0%B4%D0%B0-%...%BE/a-39079659


                          Коментар


                          • Спокойно, нищо страшно няма. И аз като цяло не съм убеден, че сменянето ни на валутата ще е нещо страхотно. Най-много някой да продължи да краде, че нали вече ще сме с печат "евро". Даже ще ни вдигнат и кредитния рейтинг. (Говоря чисто хипотетично, защото нас така или иначе не ни искат и ние евро скоро няма да видим).
                            Това, което мен лично ме притеснява обаче, не е че ние ще приемем еврото или че левът е слаб. Защото той (левът) не е слаб. Притеснява ме това, че самото евро е фундаментално слабо. Само вижте курса евро/долар и ще ви стане ясно, че има нещо гнило.
                            Като цяло с евро най-вероятно ще вдигнем стандарта. Но пък самото евро е фундаментално слабо. И така - всяко зло за добро. Нас не ни искат ама не се знае и дали ние няма да сме ок, че не ни искат...
                            Last edited by LuckyYou; 18.02.2020, 21:21.
                            The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                            не е препоръка

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение

                              Не бе пич, много е просто! Че има обмяна на валута има. Но тя не е нещо особено. Чисто фундаментално левът е достатъчно здрав. Не идва от там проблем. Проблемът, е че Бай Онуй не го искат. Не изпълнява критериите. И април месец няма да влезнем. И той е разбрал, че няма да влезнем. И знае че не можем да влезнем. И за това се опитва да се изкара, че разбираш ли ние не искаме и той не иска и правителството му не иска. НО ИСТИНАТА Е ЧЕ НАС НЕ НИ ИСКАТ! От там идва всичко.
                              Ако наистина има някакъв проблем с "искането" виновни явно са двете баМки или поне едната

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение

                                Не бе пич, много е просто! Че има обмяна на валута има. Но тя не е нещо особено. Чисто фундаментално левът е достатъчно здрав. Не идва от там проблем. Проблемът, е че Бай Онуй не го искат. Не изпълнява критериите. И април месец няма да влезнем. И той е разбрал, че няма да влезнем. И знае че не можем да влезнем. И за това се опитва да се изкара, че разбираш ли ние не искаме и той не иска и правителството му не иска. НО ИСТИНАТА Е ЧЕ НАС НЕ НИ ИСКАТ! От там идва всичко.
                                Нас не ни искат заради него или заради това което сме..?? Или в техните очи той е това, което сме ние като цяло?
                                М.... . ш..... ..й.о!

                                Коментар

                                Working...
                                X