IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Никой нормален човек няма да си трансформира спестяванията/парите за инвестиции в такъв инструмент, който в произволен момент може да изчезне, може да бъде емитиран произволно. Може да ти бъдат откраднати биткойните и тн и тн..

    В крайна сметка парите са едни хартийки (даже вече само информация базите данни на банките), но това което кара хората да са спокойни и уверени да ги ползват е наличието на централна банка и държава над нея, който гарантират емитирането, отчитането, надзора над банките. Според състоянието на държава стояща зад дадени пари се определя и доверието в тях и съответно цената им.


    При биткойна имаме едни 'уважавани институции' събрани от кол и въже и ако в един момент тази система по един или друг начин спре да функционира съм 100% сигурен, че всички ще видгнат ръце и ще кажат " ами вижте ние като уважаван университет (или някаква неправителствена организация финансирана от цру примерно) сме само в качеството на поддръжници на свободната търговия и тн и тн...не ни търсете за компенсации, защото такъв ангажимент не сме поемали черно на бяло.....


    Ставаш една сутрин и компа ти хакнат (образно казано) и биткойните някой си ги прехвърлил напълно анонимно през 4-5 сметки. Отиваш в полицията и казваш "чичко милиционер, чичко милиционер - някой ми е краднал биткойните", а отсреща "бит?кво...не ни занимавай с виртуални игри тука сме сложени да браним имуществото и парите на хората....."

    за пореден път се убеждавам, че фори или се надява да печели като среден ешалон на тази пирамида/измама или просто е завършен балък

    и в двата случая ми е все тая - не бих дал повече от 100 кинта в такава система....
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 4i4ko Pari4ko Разгледай мнение
      а именно : предприемач -обект -банка ,може и за глупаците в обратен ред !
      !
      туй банката се вмести в последните 200-300 години, така че не е задължително да остане....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
        важното е да имаш кирка и лопата и да копаш и да копаш , да копаш ...докато станеш милионер ....

        Мастър според тебе каква е разликата м/у твоите пари и парите на БНБ ... че трябва да си харесам твоите вместо другите.....
        Ех кога беше времето кога с копане ставаха нещата..Сега и да копаш най-много да ти пратят ХЕИ да види дали копачите спазват хигиената или комисията по стрес да установи напрежението в работната среда.
        I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
          Вярвам в честните биткойни.
          кажи сега колко ти останаха ... да ги купим за да се кротнеш....

          Тъпо е да си мислиш ,че нещо създадено от човек е по различно от създаденото от друг човек......

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
            Звучиш като някой от Павликени отпреди 15 години, който недоумява, какво общо има електронната пощенска кутия с "истинската" пощенска кутия?

            Биткойн е това за банките сега, което бе електронната поща за пощенските служби по света преди 15 години! Разгром... Ти кога за последно си пращал писмо по Български Пощи?...
            а ве мастър кажи си ,че си полудел от глад ...ще съберем по некой леф и ще ти пратим... стига си занимавал хората с дървета , достатъчно дърве сме яли ... ако немаш кинти само си кажи ...стар другар си , нема те оставим да умреш от глад.....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
              Това е биткойн!

              Най-"веселата" част е, че технологията на която се основава биткойн няма нужда от ничие разрешение или озаконяване за да съществува. Има ли финансисти и политици в България, които разбират величината на предстоящото финансово земетресение породено от приватизацията на парите и какви ще са социално-икономическите последствия от това?
              важното е да имаш кирка и лопата и да копаш и да копаш , да копаш ...докато станеш милионер ....

              Мастър според тебе каква е разликата м/у твоите пари и парите на БНБ ... че трябва да си харесам твоите вместо другите.....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от itso78 Разгледай мнение
                ...п.п.: Мързи ме сега да чета, но забелязах само, че за една година имаш 40% увеличиение на биткойнтите в системата - това не е ли нещо като обезценяване?!?
                И като нарасне още изчислителната мощ на техниката, всеки ще може да си печата /копае/ хилядарки за нула време и съответно цената...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                  можеш да ме цитираш : първия ,максимо втория обират овациите ,другите просто четат инфо, атакуват смело и събират трохичките /валидно за всеки бизнес /

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                    .........Голям брой водещи институти и университети го проучиха из основи. Няма лъжа, няма измама.
                    Пък истина хич няма
                    А това за големият брой "водещи институти и университети" е съкрушаващ довод - нещо като Дянковото ТОП 100 на икономисти - "професионалисти"
                    п.п.: Мързи ме сега да чета, но забелязах само, че за една година имаш 40% увеличиение на биткойнтите в системата - това не е ли нещо като обезценяване?!?

                    Коментар


                    • Лектро: Новата валута, основана на електричеството

                      Коментар


                      • http://forums.data.bg/index.php?show...ost&p=14895567

                        Шш бате заеби ги тия биткойни аз преди няколко месеца като 1 биткойн беше $30 се преебах мн сериозно.
                        Тъкмо си бях купил мега яката машина, разбрах за биткойните и си продадох видеокартата която беше gtx 570 palit ti sonic за 550лв. чисто нова а я бях купил за 600 някаде и си купих за 500лв ати радеон 5870..Мислех да взимам втора 5870тка ама някой ми я беше купил под носа в магазина.
                        А шибания радеон е по добър само в копането на биткойни във всичко останало gtxa който имах беше с класи по нагоре.
                        Ето и как се преебах изкарах около 10 биткойна а пазара се срина преди да ги изтегля и стана първо 10$ за 1 бтк после 5$ и така.
                        Междувременно някой беше хакнал мтгокс ака. сайта който се ползваше като чейндж бюро и беше ограбил супер много биткойни и всички регистрации бяха качени в нета заедно с паролите им.
                        Аз нямах биткойни там но имах във друг сайт който беше нещо като secure wallet който беше също хакнат и ми бяха източили биткойните.

                        Така че схемата е куца и аз не бих се занимавал пак с нея..
                        Прекалено млада е системата на биткойн за да просперира прекалено малко секюрити има..Даже имаше и вирус който като го пуснеш и ти копират wallet.dat файла и ти точат койните..Даже го има в нета сорс кода и всеки тарикат може да те дърви с него.
                        Аа и тейа машини за копане на биткойни нема да ти казвам ква горещина генерират видео картата ми бачкаше на 90-100 градуса и както беше лято с в нас ад така че ти тряя и климатик.Оделно сметката за тока се дига яко.Оделно вентилаторите бучат абе не си заслужава.
                        Играчите дет напраиха пари от биткойните почнаха да се занимават още преди 1-2 години и като койна скочи на $30 те си продадоха койните и изкараха по няколко десетки хиляди..А останалите издухахме супата.
                        Което си беше важен урок поне за мене де..Винаги когато нещо тръгне да става масово, вече е късно да изкарваш пари от него.. Мъни мейкърите беха началните играчи.
                        Айде успех.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                          Звучиш като някой от Павликени отпреди 15 години, който недоумява, какво общо има електронната пощенска кутия с "истинската" пощенска кутия?

                          Биткойн е това за банките сега, което бе електронната поща за пощенските служби по света преди 15 години! Разгром... Ти кога за последно си пращал писмо по Български Пощи?...
                          Нещо , не разбрах :
                          – " Можете ли да си представите свят, в който плащането на данъци ще е абсолютно доброволно тъй като вашите пари ще са абсолютно анонимни?" -това е химера ,рано или късно ,ще ти го турят , просто данъците са неизбежни ,като смърта
                          – " Можете ли да си представите свят, в който преводите на пари струват по-малко от 5 стотинки/цента независимо от сумата и местоположението на получателя?"-
                          можем ,но не сме алчни за няколко $ повече !!!! Без за съжаление да сме банкери ,хубаво е да се придържаме към установеното от векове статукво !
                          а именно : предприемач -обект -банка ,може и за глупаците в обратен ред !
                          важното е ,че това са необходимо-достатъчните условия за нормален ,па макар и рисков бизнес !
                          ,ти форекс ,може ли да си представиш ,че аз организирам обществена поръчка за милиони лв. и ще се доверя на бъдещ победител ,който няма банкова референция ???
                          Прости ми Форекс ,но този Биткойн , ми звучи ,като манията по дот комите ,първо ура ,пък после ??????
                          п.п. иначе казват ,че съм успешен бизнесмен ,но уви продължавам да съм назадничав и продължавам да не си правя електронен подпис .
                          п.п.поздрави !
                          Last edited by 4i4ko Pari4ko; 15.11.2012, 00:57.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                            Само не разбрах какво общо имат музейние експонати с това да си купиш кифла в Павликени с тях.
                            Звучиш като някой от Павликени отпреди 15 години, който недоумява, какво общо има електронната пощенска кутия с "истинската" пощенска кутия?

                            Биткойн е това за банките сега, което бе електронната поща за пощенските служби по света преди 15 години! Разгром... Ти кога за последно си пращал писмо по Български Пощи?...
                            Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                              Явно даже и "глупаците" от Британския музей се връзват... Ти посещавал ли си някога the British Museum в Лондон?
                              http://i.imgur.com/Ba7lhl.jpg
                              Не още, смятам да ходя някой ден, но съм изкарал месец в Ермитажа, а ти нищо, че си руско неуко чифтокопитно, дори там не си влизал Само не разбрах какво общо имат музейните експонати с това да си купиш кифла в Павликени с тях?
                              Подобни лъскави накити има и в археологическия музей във Варна. Има от миди, от кости, мед и от злато
                              Last edited by Jay Gould; 15.11.2012, 00:16.
                              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                                Желая успех и на теб и на другите които ти се връзват
                                Явно даже и "глупаците" от Британския музей се връзват... Ти посещавал ли си някога the British Museum в Лондон?

                                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                                Коментар

                                Working...
                                X