IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • За тез дет ореваха орталъка, че било скъпо 2-3 дена и питаха това ли е бъдещето. Ето:

    https://mempool.space/

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Top Gun Maverick Разгледай мнение
      За мен пък има два типа хора и много пъти съм го казвал - едните чакат да купят, другите купуват и чакат. В тоя ред на мисли мога да го кажа и с три типа хора, като едните не са споменати горе - част от пейзажа, част от проблема и част от решението. Дреме ми кой какъв е, стига да не пише глупости като на колегата долу. Халвинга 2020 и сега. Угодно не се споменава, че цената преди халвинга тогава дропна толкова, че още е видима на графиката заради короната, а сега точно обратното, имахме голям скок преди това за да се изненадат всички почти, защото някои го очаквахме. И сега щото няма нов скок х2, някакви хора пускат мемета. Ок, това не е спринт, а маратон. Такива като колегата и на корона краша 2020 са писали колко е безполезен Биткойн и през целия беър, покрай ФТХ може да върнете тука темата и да се смеете, а колегата ще се припознае в няколко човека, които вече не пишат или като архитекта се появяват толкова често, колкото слънчево затъмнение.
      Така е, сега цената направи ATH преди халвинга заради ETF-а, иначе на предишните халвинги ставаше след това, така че това увеличение беше изкуствено и може би сега сме на по-реална цена, която би трябвало да се покачи с времето. Иначе и при тези, които купуват, едните го правят само за печалбата, а други за самта идея. На някой може въобще да не му харесва биткойн и да го смята за глупост, но да купулва с цел спекулация, докато друг го прави, за да се спаси от фиатната система и да държи напред във времето.
      Рекламна мрежа MVM Ads

      Коментар


      • За мен пък има два типа хора и много пъти съм го казвал - едните чакат да купят, другите купуват и чакат. В тоя ред на мисли мога да го кажа и с три типа хора, като едните не са споменати горе - част от пейзажа, част от проблема и част от решението. Дреме ми кой какъв е, стига да не пише глупости като на колегата долу. Халвинга 2020 и сега. Угодно не се споменава, че цената преди халвинга тогава дропна толкова, че още е видима на графиката заради короната, а сега точно обратното, имахме голям скок преди това за да се изненадат всички почти, защото някои го очаквахме. И сега щото няма нов скок х2, някакви хора пускат мемета. Ок, това не е спринт, а маратон. Такива като колегата и на корона краша 2020 са писали колко е безполезен Биткойн и през целия беър, покрай ФТХ може да върнете тука темата и да се смеете, а колегата ще се припознае в няколко човека, които вече не пишат или като архитекта се появяват толкова често, колкото слънчево затъмнение.
        Last edited by Top Gun Maverick; Вчера, 14:42.

        Коментар


        • За мен има 5 типа хора:

          1. Не разбират нищо от икономика и от биткойн, не знаят нищо за фиатните валути и как се създава инфлация, но за тях няма проблем в паричната система, биткойн е някаква цифрова глупост и не смятат, че трябва да се търси решение на несъществуващ проблем.

          2. Осъзнават какви са фиатните пари, но не и как точно работи биткойни и по какъв начин е по-добър.

          3. Запознати са много добре с биткойн, но не смятат, че има проблем във финансовата система и затова той е излишен и може да се използва само за спекулации.

          4. Знаят много добре как работят фиатните валути и колко е счупена системата, разбират много добре и какво представлява биткойн, но поради една или друга причина за тях е по-изгодно да използват дупките в сегашната система и да печелят от това.

          5. Както горните - осъзнават всичко, но не искат да живеят в свят като днешния и искат нещата да се променят.

          Така че, изводът според мен е, че за да осъзнае някой как стоят нещата, първо трябва да е много наясно до какви проблеми водят фиатните валути без покритие и печатането на пари. След като разбере, но и осъзнае, че това е проблем, тогава може да се интересува от биткойн и да види предимствата му.
          Рекламна мрежа MVM Ads

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Top Gun Maverick Разгледай мнение
            Иначе пък уверено твърдиш как никой не знае за какво вдигат и свалят лихви. Мхм, то е някаква обществена тайна. Дефакто отговорът е, че просто гледат да замажат очите на хората за тая инфлация, които самите те предизвикват, но може да си го обясняваш и с техните глупости как се грижат за хората, хах.
            Трябва да правиш разлика между ироничен коментар и такъв, който категорично ти казва нещо. Написах хиляда пъти, че категорични цифри няма как да има. Обаче самият факт, че на 63-64 казваш как някаква "прогноза" се срутила, пак показва колко не разбираш какво ти казваме тука няколко човека. На никой от нас макситата не му пука за тези дребни часови, дневни, седмични, месечни кендъли накъде водят. Гледаме главната посока и "утре" като издумка 80к+ ще се чешеш по главата и ще се чудиш какво става. Аз обаче няма да доприпкам и да ти подмятам иронично "казах ли ти", понеже нямаш идея колко ми е все тая. Цената ще ви тръшне всичките мечоци по очи за пореден път този и следващите цикли.
            Надявам се на за твое добро си продал точно на 67.2-3 и сега ще купиш на точното дъно, разбира се с парите които изкара когато продаде на 57 ли беше(че забравих) и с които купи дипа, който така и не идва. В противен случай имаш две опции - или чакаш истински дип за твоите разбирания, или купуваш сега, или като иде на 80+. Успех трейдъре. Без ирония пиша това последното. Аз съм за всеки да изкарва пари както може от този пазар.


            Кви са тея глупости пак ве Кой ще ти чете чаршафите ?

            Ето ти резюме за халвинга и излъганите камилчета с много нули и малко мозък в главите

            Last edited by danetha; Вчера, 13:43.

            Коментар


            • Иначе пък уверено твърдиш как никой не знае за какво вдигат и свалят лихви. Мхм, то е някаква обществена тайна. Дефакто отговорът е, че просто гледат да замажат очите на хората за тая инфлация, които самите те предизвикват, но може да си го обясняваш и с техните глупости как се грижат за хората, хах.

              Трябва да правиш разлика между ироничен коментар и такъв, който категорично ти казва нещо. Написах хиляда пъти, че категорични цифри няма как да има. Обаче самият факт, че на 63-64 казваш как някаква "прогноза" се срутила, пак показва колко не разбираш какво ти казваме тука няколко човека. На никой от нас макситата не му пука за тези дребни часови, дневни, седмични, месечни кендъли накъде водят. Гледаме главната посока и "утре" като издумка 80к+ ще се чешеш по главата и ще се чудиш какво става. Аз обаче няма да доприпкам и да ти подмятам иронично "казах ли ти", понеже нямаш идея колко ми е все тая. Цената ще ви тръшне всичките мечоци по очи за пореден път този и следващите цикли.

              Надявам се на за твое добро си продал точно на 67.2-3 и сега ще купиш на точното дъно, разбира се с парите които изкара когато продаде на 57 ли беше(че забравих) и с които купи дипа, който така и не идва. В противен случай имаш две опции - или чакаш истински дип за твоите разбирания, или купуваш сега, или като иде на 80+. Успех трейдъре. Без ирония пиша това последното. Аз съм за всеки да изкарва пари както може от този пазар.

              Last edited by Top Gun Maverick; Вчера, 13:33.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                Според мен най-късно юли трябва да стартира свалянето на лихвите и заедно с това трябва да почнат пак със "стимулирането", защото изборите са през ноември, трябва време за да достигнат до гласоподавателите.
                Няма такова нещо https://www.cmegroup.com/markets/int...n-to-fomc.html

                Не че и самия процес по качване/сваляне лихви,защо го правят,кога ,до какво ще доведе и т,н. ви е ясно,но това е друга тема

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Top Gun Maverick Разгледай мнение
                  Архитектът се появи, очаквайте 80к+!!!
                  Евала.Първата ти ,макар и плаха конкретика и цената веднага се срути.
                  Изглежда имаш талант като контра индикатор,който в бъдеще се надявам да ползваме

                  Само са сравнение,писано петък
                  Първоначално изпратено от danetha Разгледай мнение
                  Краткосрочно очаквам уикенда да почне някакво въстановяване и възможност за 67.5к .Всяка лоша новина от Израел обаче може да причини тежки дъмпове
                  Цената обърна на 67.2.
                  Last edited by danetha; Вчера, 12:51.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Top Gun Maverick Разгледай мнение
                    Директорче, абсолютно нищо не мога да очаквам като цифра. Тия гадателски истории ги оставяме на врачките и трейдърите. Абсолютно нищо няма да ме изненада в диапазона 120-600к. Реалистично някъде под 200 може би. Но отсега да търсим цифри ще е просто налучкване. Не се знае колко държави ще го припознаят и дали някоя институция няма да влезе този цикъл, защото досега с ИТФ-те не е влезнал някой пенсионен фонд или нещо такова.
                    При тези лихви от 5,5% няма за какво да влизат. Докато не почнат да ги свалят, може би ще стои в този диапазон 55-75. Според мен най-късно юли трябва да стартира свалянето на лихвите и заедно с това трябва да почнат пак със "стимулирането", защото изборите са през ноември, трябва време за да достигнат до гласоподавателите. Отделно си мисля, че трябва да завъртят и принтера, защото само лихвата по дълга удари 1 трлн. а мераклии да дават заеми на ниски лихви едва ли ще има.

                    Коментар


                    • Директорче, абсолютно нищо не мога да очаквам като цифра. Тия гадателски истории ги оставяме на врачките и трейдърите. Абсолютно нищо няма да ме изненада в диапазона 120-600к. Реалистично някъде под 200 може би. Но отсега да търсим цифри ще е просто налучкване. Не се знае колко държави ще го припознаят и дали някоя институция няма да влезе този цикъл, защото досега с ИТФ-те не е влезнал някой пенсионен фонд или нещо такова.

                      Коментар


                      • Strike вече е тук:

                        https://strike.me/blog/announcing-strike-europe/

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Top Gun Maverick Разгледай мнение
                          Сигурно някога очакванията са се сбъдвали дни след халвинга. Архитектът се появи, очаквайте 80к+!!!

                          А тука стара статия за поредната липса на адопция:

                          https://www.investor.bg/a/541-kripto...tsi-s-bitkoyni

                          Тука пък Натали за няколко секунди обясни на Питър Шиф някакви неща. Между другото мечките ги очаква голяма изненада един ден ако се окаже, че този има Биткойн. Покрай безкрайните му тъпизми, които повтарят и нашите мечки в БГ, прозират някои разбирания за Биткойн, които са нетипични за ноукойнър. Може би се прави на луд защото има бизнес покрай това злато и няма как открито да хвали Биткойн засега:

                          https://youtube.com/shorts/zmIvH9J5u...A3ynGdyTteyRii
                          Каква цена очакваш да стигне този цикъл?

                          Коментар


                          • Тука се говори, че проблеми с адопция, такси и не знам си какво.

                            Дори и без никаква адопция като валута, а като актив за съхранение на стойност БТК абсолютно кърти и с ЕТФ и т.н. това само ще продължава. Освен всичко това, има инфлационни свойства, които вече го правят невероятно оскъден и ще става все по-такъв.
                            Дори и да няма полза като валута, вече сме превъртели играта.

                            А ако наистина започне да се използва по-обилно като платежно средство и вторичните чейни започвнат да навлизат наистина: тогава вече ще стане страшно.

                            Коментар


                            • Сигурно някога очакванията са се сбъдвали дни след халвинга. Архитектът се появи, очаквайте 80к+!!!

                              А тука стара статия за поредната липса на адопция:

                              https://www.investor.bg/a/541-kripto...tsi-s-bitkoyni

                              Тука пък Натали за няколко секунди обясни на Питър Шиф някакви неща. Между другото мечките ги очаква голяма изненада един ден ако се окаже, че този има Биткойн. Покрай безкрайните му тъпизми, които повтарят и нашите мечки в БГ, прозират някои разбирания за Биткойн, които са нетипични за ноукойнър. Може би се прави на луд защото има бизнес покрай това злато и няма как открито да хвали Биткойн засега:

                              https://youtube.com/shorts/zmIvH9J5u...A3ynGdyTteyRii
                              Last edited by Top Gun Maverick; 24.04.2024, 11:45.

                              Коментар


                              • btc халвинг,oчаквания и реалност.

                                https://twitter.com/naiivememe/statu...30328396280025

                                Коментар

                                Working...
                                X