IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Zal_Negodnik Разгледай мнение
    прочете ли статията и най-вече видя ли датата ?
    От край до край. Е, и? В общи линии в статията пише, че някой си твърди, че е измислил квантов компютър, ама не е сигурно. И ся к'во? Всички трябва да се уплашат и да си продадат биткойните преди да включат Големия лош квантов компютър, който ще разбие мрежата?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Frosty
      Мерси, че ме поправи. Търсих някъде да намеря графика с история на сложността, за да видя как се е променяла трудността от началото до сега, но никъде не откривам.

      Forex Master, щом си толкова сигурен в бъдещето на биткойна, тогава защо не изтеглиш кредит за стотина хиляди лева от някоя банка и не ги инвестираш в биткойни, или в хардуер за копаене. Ще бъдеш първия случай в историята на света, на милионер забогатял чрез видеокарти.
      Подозирам, че хората които разбират идеята не искат БТК да е алтернатива на нещо. Те искат то да е това нещо.
      I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

      Коментар


      • Колкото повече расте курса толкова повече отчаяно озлобени хора ще налитат в тази тема. Моят съвет към тях е, да не се стопите от злоба купете си някоя друга пара. Не много, съвсем малко си купете. Защото дори и част от един биткойн да притежавате това ще ви помогне да имате далеч по-трезво мислене!
        Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
          Имаше един пич дето пишеше в темата за златото, че цената му щяла да се увеличи не знам си колко пъти, понеже златото щяло да се ползва в новите антигравитационни двигатели. Да не си бил ти?
          прочете ли статията и най-вече видя ли датата ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Frosty
            . Същевременно, колкото повече монети се копат, толкова повече нараства трудноста и трябва да се набиват все по-големи суми в хардуер.
            Мрежата добавя нов блок във веригата на всеки 10 мин, или за час се добавят по 6 блока, които в момента генерират по 25 койна всеки. 2016 година, "наградата" за откриване на блок ще стане 12,5 койна и това не зависи от броя на миньорите.

            Controlled supply

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Zal_Negodnik Разгледай мнение
              Отделно за квантовия компютър вече е готов първия такъв за комерсилна употреба !
              http://www.nytimes.com/2013/03/22/te...ter.html?_r=1&
              убеден съм че ЦРУ и разни скрити агенции имат по напреднал ,така че някои ден да не се събудят всички в Биткойн мрежата без биткойни
              Имаше един пич дето пишеше в темата за златото, че цената му щяла да се увеличи не знам си колко пъти, понеже златото щяло да се ползва в новите антигравитационни двигатели. Да не си бил ти?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Frosty
                ...
                Трудността преди три дни беше 6.8 милиона. Днес е 7.7 милиона и расте все по-бързо. До края на Юни се очаква да прехвърли 70 милиона. Ще трябва за се набиват все повече пари в скъп хардуер за да се изкопаят останалите монети.
                Пак казвам - трудността зависи от общата мощност на машините, които "копаят", но не е свързана с количеството изкопани биткойни. В момента, в който цената на биткойна спре да се покачва или се срине и стане нерентабилно да се копае, хората ще спрат и сложността на изчисленията пак ще падне.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Frosty
                  Общия брой на биткойн монетите има отношение към трудноста/изчислителната мощ на копачите.
                  Не, няма никакво отношение.

                  От 2009 г. на всеки приблизително 10 минути се емитираха 50 биткойна. На всеки 4 години количеството на новоемитирани биткойни се намалява наполовина. Сега на всеки 10 минути се емитират по 25 биткойна. До 2037-2040 година ще са емитирани всичките 21 милиона.

                  Този механизъм е твърдо заложен в мрежовия протокол на биткойн мрежата и абсолютно не зависи от изчислителната мощ или броя на тъй наречените миньори!

                  Ако искаш нещо да научиш за биткойн се отнасяй по-уважително към тези които знаят за какво става въпрос!
                  Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zal_Negodnik Разгледай мнение
                    добре де,не мен не ми е напълно ясна идеята с тея копачи
                    те са един вид защитници и одитори на тая биткойн мрежа
                    за да съществува тая система всичко трябва да се увеличава в геометрична прогресия както при някои други работи
                    питам,след да речем 1г ако все още го има тва животно, обемите са 1000 пъти по големи изчислителната мощ подържащата системата трябва да е хилядократно по голяма ли?
                    в момента се купуват нови и нови карти и се поръчват разни животни по 2.5к$ поради тва че цената на биткоина е висока и расте и има ВЯРА и надежда че ще е така и занапред и след като си платят хардуера и тока на копачите ще остане малко кяр и за тях,ами като цената тръгне надолу един слънчев ден кво ще стане с тея копачи ?трудноста ще падне но нали системата е хилядократно по голяма
                    според мен ще се насочат към поредната нова валута която е с ниска трудност и така постепено ще и вдигнат цената и после на следващата и т.н. /докато целия тоя балон на криптовалутите не се пукне/
                    и още един въпрос към хората по навътре в нещата? може ли Биткойн мрежата да се разраства без да се разраства и изчислителната мощ/копачите/ ? ако е не значи краят и е предопределен
                    Сложността за откриване на следващ блок във веригата ще падне, в тоя блок може да имаш много транзакции, много повече от колкото сега, и да бъде добавен във веригата с много по-малко изчисления. Но ако имаш много транзакции, значи койна се ползва, а за всеки добавен блок, мрежата генерира "награда", така че интересът към копаенето ще се запази.

                    Коментар


                    • Отделно за квантовия компютър вече е готов първия такъв за комерсилна употреба !
                      http://www.nytimes.com/2013/03/22/te...ter.html?_r=1&
                      убеден съм че ЦРУ и разни скрити агенции имат по напреднал ,така че някои ден да не се събудят всички в Биткойн мрежата без биткойни

                      Коментар


                      • още един въпрос гледам на мтгох биткойна е 190$ а на BTC-E 178$ ,при такива колосални разлики никои ли не прави арбитраж ?

                        Коментар


                        • Аз може и да не разбирам, ама все повече ми мяза на черепашка история - имаме тука едни 21 млн. БТК, в мен са 3 млн., вие си копкайте, като чукне 200 аз ще ви ги набия, после се оправяйте.
                          Може и гроздето да е кисело, но не асимилирам цялата система. Направо колос на глинени крака. Сложи тука 4 карти и 6 харда, копай си там, изчислявай си някви кодове, които явно нямам хабер за чий ще са ни, накрая вземи кинтите, после пазара/борсата ще им определи стойността.

                          Коментар


                          • добре де,не мен не ми е напълно ясна идеята с тея копачи
                            те са един вид защитници и одитори на тая биткойн мрежа
                            за да съществува тая система всичко трябва да се увеличава в геометрична прогресия както при някои други работи
                            питам,след да речем 1г ако все още го има тва животно, обемите са 1000 пъти по големи изчислителната мощ подържащата системата трябва да е хилядократно по голяма ли?
                            в момента се купуват нови и нови карти и се поръчват разни животни по 2.5к$ поради тва че цената на биткоина е висока и расте и има ВЯРА и надежда че ще е така и занапред и след като си платят хардуера и тока на копачите ще остане малко кяр и за тях,ами като цената тръгне надолу един слънчев ден кво ще стане с тея копачи ?трудноста ще падне но нали системата е хилядократно по голяма
                            според мен ще се насочат към поредната нова валута която е с ниска трудност и така постепено ще и вдигнат цената и после на следващата и т.н. /докато целия тоя балон на криптовалутите не се пукне/
                            и още един въпрос към хората по навътре в нещата? може ли Биткойн мрежата да се разраства без да се разраства и изчислителната мощ/копачите/ ? ако е не значи краят и е предопределен
                            Last edited by Zal_Negodnik; 08.04.2013, 16:17.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                              А бе, Биткойна - ПАРИ или СТОКА е?
                              Е ли светлината МАТЕРИЯ или ВЪЛНА?
                              Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Frosty
                                На този пазар няма централна банка, която да определи коя валута е легитимната, както и да регулира и подкрепя курса на валутата
                                Аааааахахахахахаха...ГоУма смешка... Ами че то точно това и е ценното. Как не можеш да го вденеш?
                                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                                Коментар

                                Working...
                                X