IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ню Йорк забрани на българската Nexo и Celsius Network (друга криптобанка) да оперират в щата

    До колко време ще имаме изявление във медиите как собственик на криптобанка е избягал със огромните пари :

    а/ До седмица
    б/ До месец
    в/До шест месеца

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

      Тъй, тъй ... хортувате си, но забравяте един елементарен факт:

      Биткойна до момента си е УДВОИЛ СТОЙНОСТТА 16 ПЪТИ !!!

      Каква според тебе е вероятността 16-тия път да е последен?

      Ами вероятността е само 100 / 16 = 6.25 или това прави 6.25%. В останалите 93.75% вероятността е да продължи своя тренд нагоре. Това е далече над стандартните 50% на другите финансови инструменти. Който не го осъзнава това, не му е мястото въобще да се вре в тази тема.
      Пишеш безсмислици. Биткойн е умножил стойността си безкрайност пъти, от началото си. Тъй като тръгва от нула.
      Което важи за всеки алткойн.
      Каква е вероятността преди 3 години поскъпването да им е за последно? Оказва се, че близо до 100 %, само стейбъл койните пазят стойност, тъй като са вързани за презрян $. Който щяха да борят.
      Няма нещо фундаментано различно в Биткойн, спрямо безбройните му копия. Няма нещо дето фундаментално да забранява да им последва съдбата,
      Крепи се на 100% истерия, и не отричам, и и над милион могат да го метнат. Имаше едни от типа на OneCoin като на Ружа, над милион бяха.
      Мнението ми е погрешно и води до загуби.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
        Тъй приказвахте и за алтернативните, пък какво се оказа? Туй че нещо е вървяло нагоре досега изобщо не значи, че ще е тъй и утре.

        Матейко, дано ви нанижат данък като на нас тоя зеления. Спират ми ТЕЦ-овете и ми вдигат тока в пъти. До като в същото време пилеете гигавати за крипто, което накрая изхвърляте след 7 години.
        Тъй, тъй ... хортувате си, но забравяте един елементарен факт:

        Биткойна до момента си е УДВОИЛ СТОЙНОСТТА 16 ПЪТИ !!!

        Каква според тебе е вероятността 16-тия път да е последен?

        Ами вероятността е само 100 / 16 = 6.25 или това прави 6.25%. В останалите 93.75% вероятността е да продължи своя тренд нагоре. Това е далече над стандартните 50% на другите финансови инструменти. Който не го осъзнава това, не му е мястото въобще да се вре в тази тема.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
          , както и това, че вероятността за Up е много по-висока от вероятността за Down. Това явление (вероятност, по-голяма от 50%) е много рядко срещано при финансовите пазари, и е цяло чудо, че някои "спекуланти" със самочувствие не се възползват от него.

          Биткойна е един от малкото финансови активи, при които важи правилото "купувай евтино, продавай скъпо". При това и да искаш, няма как да сбъркаш.
          Тъй приказвахте и за алтернативните, пък какво се оказа? Туй че нещо е вървяло нагоре досега изобщо не значи, че ще е тъй и утре.

          Матейко, дано ви нанижат данък като на нас тоя зеления. Спират ми ТЕЦ-овете и ми вдигат тока в пъти. До като в същото време пилеете гигавати за крипто, което накрая изхвърляте след 7 години.
          Last edited by IvanTerziev; 19.10.2021, 13:00.
          Мнението ми е погрешно и води до загуби.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
            Това не е вярно. При голяма волатилност нещата просто се случват по-бързо от нормалното, но това не означава, че знанието за посоката на движение е нарастнало. 50-те процента си остават 50% независимо колко бързо се движи линията на времето.

            Специално при биткойна не е толкова важна волатилността, въпреки че я има и е голяма, а знанието за посоката на тренда, както и това, че вероятността за Up е много по-висока от вероятността за Down. Това явление (вероятност, по-голяма от 50%) е много рядко срещано при финансовите пазари, и е цяло чудо, че някои "спекуланти" със самочувствие не се възползват от него.

            Биткойна е един от малкото финансови активи, при които важи правилото "купувай евтино, продавай скъпо". При това и да искаш, няма как да сбъркаш.
            При бития е пъмп и дъмп. 50% се вадят няколко пъти, не само веднъж ако си холдър.
            Инак пак ще ти се смея при следващия дъмп - на глупостите дето сега ги писа

            Коментар


            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

              Точно обратното, на борсата се интересуваме от голяма волатилност - от нея се печели
              Това не е вярно. При голяма волатилност нещата просто се случват по-бързо от нормалното, но това не означава, че знанието за посоката на движение е нарастнало. 50-те процента си остават 50% независимо колко бързо се движи линията на времето.

              Специално при биткойна не е толкова важна волатилността, въпреки че я има и е голяма, а знанието за посоката на тренда, както и това, че вероятността за Up е много по-висока от вероятността за Down. Това явление (вероятност, по-голяма от 50%) е много рядко срещано при финансовите пазари, и е цяло чудо, че някои "спекуланти" със самочувствие не се възползват от него.

              Биткойна е един от малкото финансови активи, при които важи правилото "купувай евтино, продавай скъпо". При това и да искаш, няма как да сбъркаш.
              Last edited by Mateev; 18.10.2021, 18:10.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                Така е, но вероятността за срив при царя е много по-малка отколкото при неговите алтернативи. А спекулантите и инвеститорите нали от това се интересуват - от по-високата вероятност за оцеляване и за ръст, която неизменно е обсебена от царете.
                Точно обратното, на борсата се интересуваме от голяма волатилност - от нея се печели

                Коментар


                • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
                  Щото за ТЕБ са по едни, а по света ИМА алтернативи и се ПОЛЗВАТ.
                  Така е, но вероятността за срив при царя е много по-малка отколкото при неговите алтернативи. А спекулантите и инвеститорите нали от това се интересуват - от по-високата вероятност за оцеляване и за ръст, която неизменно е обсебена от царете.
                  Last edited by Mateev; 18.10.2021, 17:27.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                    Защо КокаКола е една, въпреки че има стотици хиляди производители на безалкохолни напитки?
                    Защо Microsoft е един ......
                    Защо Intel е един ......

                    Да продължавам ли?
                    Явно в съзнанието на хората има място за един единствен лидер или цар във всеки един аспект от бизнеса, и този лидер е непоклатим въпреки недостатъците на неговата продукция. Питай психолозите защо това е така, а за нас спекулантите е достатъчно само да знаем кой е лидера, и сляпо да вярваме само в него.
                    Щото за ТЕБ са по едни, а по света ИМА алтернативи и се ПОЛЗВАТ.
                    Last edited by X_Y; 18.10.2021, 16:34.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                      матейко е един и простаци са всички останали
                      Да са освети името му ...........
                      Когато е прав и Боговете мълчат!
                      Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение

                        Деба, пак съм съгласен с тебе!
                        Другите да си правят изводи, не е за хубаво!
                        матейко е един и простаци са всички останали
                        Да са освети името му ...........
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                          Защо КокаКола е една, въпреки че има стотици хиляди производители на безалкохолни напитки?
                          Защо Microsoft е един ......
                          Защо Intel е един ......

                          Да продължавам ли?
                          Явно в съзнанието на хората има място за един единствен лидер или цар във всеки един аспект от бизнеса, и този лидер е непоклатим въпреки недостатъците на неговата продукция. Питай психолозите защо това е така, а за нас спекулантите е достатъчно само да знаем кой е лидера, и сляпо да вярваме само в него.
                          Деба, пак съм съгласен с тебе!
                          Другите да си правят изводи, не е за хубаво!
                          Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение

                            Чак не ми се коментират толкова неверни твърдения на едно място. Форкове на Биткойн имаше, именно заради пуловете.

                            Мани тия работи, аз толкова време се уповавах на инженерната част, вярвах в алткойновете, и не се бъзикам.

                            Всеки един от тях е по-съвършен от Биткойн.

                            Що не изплува и един, не оцеля поне 2 петилетки?
                            Защо КокаКола е една, въпреки че има стотици хиляди производители на безалкохолни напитки?
                            Защо Microsoft е един ......
                            Защо Intel е един ......

                            Да продължавам ли?
                            Явно в съзнанието на хората има място за един единствен лидер или цар във всеки един аспект от бизнеса, и този лидер е непоклатим въпреки недостатъците на неговата продукция. Питай психолозите защо това е така, а за нас спекулантите е достатъчно само да знаем кой е лидера, и сляпо да вярваме само в него.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                              Не знам какво общо имат антминерите. Явно нещо много си се объркал. Консенсуса зависи от броя на инсталираните Bitcoin Core клиенти по компютрите на хората, а не от броя и Hashrate на пуловете.

                              Дори и да приемем, че някога един единствен пул завладее цялата мрежа на Биткойн, той пак не може да прави измами в нея, защото милионите компютри на хората няма да се съгласят с тези измами.
                              Чак не ми се коментират толкова неверни твърдения на едно място. Форкове на Биткойн имаше, именно заради пуловете.

                              Мани тия работи, аз толкова време се уповавах на инженерната част, вярвах в алткойновете, и не се бъзикам.

                              Всеки един от тях е по-съвършен от Биткойн.

                              Що не изплува и един, не оцеля поне 2 петилетки?
                              Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                                .....
                                Обикновен човек дори не може да се докосне до AntMiner, и ми разправяте за децентрализация.
                                Не знам какво общо имат антминерите. Явно нещо много си се объркал. Консенсуса зависи от броя на инсталираните Bitcoin Core клиенти по компютрите на хората, а не от броя и Hashrate на пуловете.

                                Дори и да приемем, че някога един единствен пул завладее цялата мрежа на Биткойн, той пак не може да прави измами в нея, защото милионите компютри на хората няма да се съгласят с тези измами.
                                Last edited by Mateev; 18.10.2021, 14:39.

                                Коментар

                                Working...
                                X