IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts


  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
    тия копачки не се ли ползват и за самите транзакции? Ако е така значи ще си продължат работата. Иначе нещо ми се струва, че биткойнът ще удари 30 000 долара и ще се срине като предния път. Дано не съм права, че и аз съм в играта и взех моя бая скъпо при това
    Не инвестирай в биткойна повече от сумата, която можеш да загубиш без проблем.
    Ето, бразилеца Ricardo Salinas Pliego е инвестирал
    само 10% = 1.32 милиарда в биткойни

    Коментар



    • 16.12.2020, 19:06 споделих с вас:
      Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
      Подцених го BTC-то, спрях да копая преди година
      Добре че имах някое и друго спестено койнче,
      та да започна преди 7 дена отново разкопките на BTC, ETH, XMR и MATIC
      16.12.2020:1 BTC = 19 600 USD
      01/01/2021: 1 BTC = 29 400 USD

      Кой разбрал - разбрал



      Коментар


      • тия копачки не се ли ползват и за самите транзакции? Ако е така значи ще си продължат работата. Иначе нещо ми се струва, че биткойнът ще удари 30 000 долара и ще се срине като предния път. Дано не съм права, че и аз съм в играта и взех моя бая скъпо при това

        Коментар


        • Честита Новата 2021!!!
          https://scontent.fsof6-1.fna.fbcdn.n...ce&oe=60132820
          remember remember the fifth of november

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
            Даже няма нужда от форкване. Като се изкопаят всички биткоини - копачите няма да и продадат копачките за скрап, нито производителите на копачки ще си затворят цеховете. Ще го измислят да се копа нещо ново. Тогава ще почне чудене - колко нови неща ще има, няма ли е да е едно само. Нали така уж било. Ама новото като вземе да катери бързо, бързо нагоре, ще почне прехвърляне от биткоина към новото коинче и хоп едното ще занули, другото ще отлети. Важното е пари да се въртят.

            Това няма да се случи скоро. (след 115 години ще се изкопаят всички Биткойни).

            Колкото до алтернативите, не е толкова елементарно, "прехвърлянето". За да се прехвърлят миньорите към нова криптовалута, трябва да се прехвърлят всички... т.е. борсите и инвеститорите също трябва да се прехвърлят на "новото конче". Най-близо да надмине Биткойн беше Етериума , но не се случи тогава... после започнаха да влизат големите инвеститори и Биткойна отново дръпна напред. Вече става все по-трудно за коя да е криптовалута да стане конкурент на Биткойн, защото са вкарани много пари там. Разбира се има конкуренти, но нещо изцяло ново няма, сегашните по-скоро се опитват да прекопират и настигнат Етер-а, но не и Биткойн.

            Според мен няма никаква надежда Лайткойн или други подобни някога да го достигнат, защото Биткойн на практика е заел целия пазар при PoW (Proof of Work) монетите. Етера дори се готви да излезе от PoW, защото там няма бъдеще, просто Биткойн изяжда всичко, малките монети в PoW сектора (намаляващ брой) се копаят от същите миньори, които копаят и големите. Вероятно ще останат 2 - 3 "резерви" на Биткойн в PoW сектора, но това ще е.

            Освен това как си го представяш "прехвърлянето", това са хиляди различни участници с различни интереси... как ще се наговорят да действат заедно... като те дори миньорите не могат да се "разберат" през повечето време и всеки си работи за себе си, дори "приятелски" пулове рядко се обедняват за една обща цел, освен ако нямат интерес. Достатъчно е един миньорски пул да не е в играта за да им развали "заверата" с "прехвърлянето"... а какво остава за борсите и другите инвеститори. Да не говорим, че пуловете рядко са собственост на един човек... т.е. трябва сериозна координация. Много по-лесно е просто да продължават да копаят Биткойн, а когато свърши таксите ще са предостатъчни за да се плаща на миньорите.

            Всеки човек или държава, които продължават да отричат или изобщо игнорират Биткойн и сектроа с криптовалутите, ще изостанат много в бъдеще, спрямо тези които са навлезли рано в този сектор. Не говоря само за "финансово" изоставане, това по-богатите ще могат да го компенсират до един момент, говоря за изоставане в познането, а това не може лесно да се компенсира. Всъщност изоставането ще е толкова сериозно, че ще се получи ново разделение, подобно на дигиталното разделение в момента.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
              Нищо не си разбрал... Цялата концепция и техническо изпълнение е изградена изцяло върху 100% НЕДОВЕРИЕ! Не съм срещал по-недоверчиви хора от тези в биткойн общността. Буквално във всичко се съмняват и всичко се проверява и препроверява по десетки пъти.

              А иначе е нормално всяка новост да бъде посрещана с недоверие. Така е било с първия автомобил, с първия самолет и първото плащане с кредитна карта... Светът върви напред и не е необходимо човек да знае в подробности как работи нещо за да го използва. Достатъчно е специалистите, на които той има доверие, да знаят.

              И още веднъж подчертавам. Никого не кандърдисвам да инвестира в биткойн. Чрез тази тема само ви отварям очите. Какво ще видите зависи само от сивото вещество между ушите ви. Дори на официалната страница на биткой пише на централно място, че биткойн все още е експериментална валута!

              Респект Мастъре, където и да си.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                Гледайки дълбоко конспиративно, бития кон е една вероятна форма на бягство от идващото финансово робство и контрол от цифровизираните валути на ЦБ.
                Не вярвам специалните служби да са толкова тъпи, че да оставят нещо такова съвсем извън контрол. Имат си и те участие в играта Защо все още има данъчни райчета на планетата? Отговор: трябват им на службите, и покрай това намазват и други - контролирано обаче ако някой се направи на интересен, веднага му показват къде зимуват раците
                ​​​​​
                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                Коментар


                • Първоначално изпратено от forexboy Разгледай мнение

                  Eдно форкване ще приземи всички мечтатели за 100-200 и т.н., че дори и за 1 млн. гущера срещу един БИТ КОН.......
                  Даже няма нужда от форкване. Като се изкопаят всички биткоини - копачите няма да и продадат копачките за скрап, нито производителите на копачки ще си затворят цеховете. Ще го измислят да се копа нещо ново. Тогава ще почне чудене - колко нови неща ще има, няма ли е да е едно само. Нали така уж било. Ама новото като вземе да катери бързо, бързо нагоре, ще почне прехвърляне от биткоина към новото коинче и хоп едното ще занули, другото ще отлети. Важното е пари да се въртят.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение

                    Първият ми коментар тук е от преди месец. Как точно съм се скрил?
                    няколко ника Сефте.
                    Last edited by X_Y; 31.12.2020, 08:43.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                      Той тогава се беше скрил Както и ще се скрие при поредния цикъл за година-две.
                      Първият ми коментар тук е от преди месец. Как точно съм се скрил?
                      Last edited by X_Y; 31.12.2020, 08:43.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от forexboy Разгледай мнение

                        Това защо не го каза, когато цената беше около 4 К?
                        Той тогава се беше скрил Както и ще се скрие при поредния цикъл за година-две.

                        Коментар


                        • Гледайки дълбоко конспиративно, бития кон е една вероятна форма на бягство от идващото финансово робство и контрол от цифровизираните валути на ЦБ.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от forexboy Разгледай мнение

                            Това защо не го каза, когато цената беше около 4 К?
                            Ами, може би, защото по това време не съм писал тук!? Струва ми се доста логично обяснение, не мислиш ли? И какво от това, че цената е била 4к долара? Моите съм купувал малко преди цената им да удари 1000 долара, така, че изобщо не ме интересува кой какво мисли. Биткойн има няколко корекции от по 75-80%, така, че няма никакво значение, че от 20к е направил корекция до 4к. А това, че няколко пъти сме били свидетели на форк от биткойн също няма никакво значение. Разбира се, по света има достатъчно малоумници, които повярваха на Roger Ver с неговия bitcoin cash и Craig Wright с bitcoin SV, но това е техен проблем, а не мой. Мой ще е, ако те забогатяват, а аз не. Но всеки, които влага в тези два проекта ще загуби парите си, а аз няма да го направя. А това, че някой ще обеднее може само да ме радва, защото няма да се случи на мен.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение

                              Абсолютни глупости.
                              Това защо не го каза, когато цената беше около 4 К?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от forexboy Разгледай мнение

                                Eдно форкване ще приземи всички мечтатели за 100-200 и т.н., че дори и за 1 млн. гущера срещу един БИТ КОН.......
                                Абсолютни глупости.

                                Коментар

                                Working...
                                X