IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • През януари 1 китайска ферма е продала бтк за около 4 млрд., пък цената устиска. предполагам повечето са минали OTC, но показва, че има кой да обере големите пакети

    Коментар


    • Първоначално изпратено от forexboy Разгледай мнение

      Тук изниква по-интересния въпрос, когато някой купи ВТС за милиард и половина, то цената се изстрелва моментално с 10-на процента нагоре, какво обаче ще стане ако някой реши да продава ВТС да речем за 20 млрд.??????
      Всеки може да прецени колко е тънък дефакто т.нар. пазар на ВТС щом покупката на около 38 500 койна може да доведе до такъв ръст на цената.....
      Няма такава корелативна връзка. Цената се изстрелва нагоре толкова рязко, защото купувач е мейджър компания като Tesla. При това тези покупки са се случили януари 2021г., а не сега. Просто самия Мъск е световен бранд.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от danielangelov Разгледай мнение
        https://twitter.com/elonmusk/status/1340588909974200321

        Мъск ако не е пазарен манипулатор, не знам какво е. Следващият му туит е "One word: Doge".

        В същото тримесечие Тесла купува биткойн на стойност 1.5 млрд. Кое или кой е булшит
        Тук изниква по-интересния въпрос, когато някой купи ВТС за милиард и половина, то цената се изстрелва моментално с 10-на процента нагоре, какво обаче ще стане ако някой реши да продава ВТС да речем за 20 млрд.??????
        Всеки може да прецени колко е тънък дефакто т.нар. пазар на ВТС щом покупката на около 38 500 койна може да доведе до такъв ръст на цената.....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от danielangelov Разгледай мнение
          https://twitter.com/elonmusk/status/1340588909974200321

          Мъск ако не е пазарен манипулатор, не знам какво е. Следващият му туит е "One word: Doge".

          В същото тримесечие Тесла купува биткойн на стойност 1.5 млрд. Кое или кой е булшит
          Мъск има имиджа и силата да прави вербални интервенции по пазарите, и ще е най-големият глупак, ако не се възползва от това за своя лична изгода.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от danielangelov Разгледай мнение
            https://twitter.com/elonmusk/status/1340588909974200321

            Мъск ако не е пазарен манипулатор, не знам какво е. Следващият му туит е "One word: Doge".

            В същото тримесечие Тесла купува биткойн на стойност 1.5 млрд. Кое или кой е булшит
            Мъск търпи сериозна критика в reddit заради тия туитове за dogecoin. И с право според мен. Доста новаци на този пазар ще загубят пари.

            Коментар


            • https://twitter.com/elonmusk/status/1340588909974200321

              Мъск ако не е пазарен манипулатор, не знам какво е. Следващият му туит е "One word: Doge".

              В същото тримесечие Тесла купува биткойн на стойност 1.5 млрд. Кое или кой е булшит

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                Ще ти приказвам ... или по скоро ще те оборвам ....защото ти НЕ ГИ ПОЗНАВАШ .... Чул си само общи приказки , и разбира се нямаш и понятие от това което АЗ ти говоря .....
                Ако разгледаш цитатите ти , които съм постнал и моите отговори ...бързо ще прозреш , кой е глупака и празнословчика .........
                Каза че при ново дъно под 35600 ще стоим там в корекция 2-3 години ..... Аз ти казах че говориш глупости ...........
                Погледни графиката .......... Кой е ПРИКАЗВАЛ ГЛУПОСТИ ...........Кой е глупака ??

                ''Ако беше по умен '' ................ Умнико -пчелар ....... само няма да се правиш на ментор , щото ще стане лошо .....

                И сега отново тичаш по цената и пробива на върха те води до следващата глупост ...........Писане за цели 80 000 .....
                Аз ти казвам че отново грешиш ......
                Преди пробив на 46 000 ........ ОЩЕ СМЕ СИ В КОРЕКЦИЯТА ........ да го знаеш ....Че ще ти го напиша , после , както с математичното ти прогнозиране на дъното преди 2 седмици ................

                А доказателства за думите ти неща ............. чел съм ги в три форума ....... блаблаблабла....... Развил си някаква собствена глуповата теория , на основата на Елиът ..... + математика = кръгла Нула ......

                Чакаме да видим ...кой прав.....
                Самият факт, че говориш за ЕДИНИЧНИ СЪБИТИЯ, доказва колко ниско си в стълбицата на израстване, която е поне със 100 стъпала. Та ти дори не си се изкачил на първото, така че повече няма да се занимавам с твоята особа. Само ще те помоля да престанеш да коментираш моите постинги от позицията на собственото си невежество. Аз също няма да коментирам твоите. Съгласен ли си с тази сделка?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                  Не ми приказвай за Фибоначи и за Елиът, защото техните виждания са скарани с математиката и с Теорията на вероятностите. Аз се опитвам да налея в главите ви ГОЛАТА ИСТИНА, а това че не я разбираш прави от тебе глупак, а не от мене. Ако беше малко по-умен, щеше да поискаш от мене доказателство за думите ми, а ти директно тръгна с рогата напред, с което разбира се ставаш още по-смешен предвид безкрайното ти невежество.

                  Все пак не те обвинявам, защото цялата трейдерска литература е натъпкана с безкрайни глупости, писани от други невежи и провалили се в трейдинга пишман автори. Явно ако се е нагълтал с нея, и сега просветляването ти ще е още по-тежка задача отколкото алтернативата да не знаеше нищо.
                  Ще ти приказвам ... или по скоро ще те оборвам ....защото ти НЕ ГИ ПОЗНАВАШ .... Чул си само общи приказки , и разбира се нямаш и понятие от това което АЗ ти говоря .....
                  Ако разгледаш цитатите ти , които съм постнал и моите отговори ...бързо ще прозреш , кой е глупака и празнословчика .........
                  Каза че при ново дъно под 35600 ще стоим там в корекция 2-3 години ..... Аз ти казах че говориш глупости ...........
                  Погледни графиката .......... Кой е ПРИКАЗВАЛ ГЛУПОСТИ ...........Кой е глупака ??

                  ''Ако беше по умен '' ................ Умнико -пчелар ....... само няма да се правиш на ментор , щото ще стане лошо .....

                  И сега отново тичаш по цената и пробива на върха те води до следващата глупост ...........Писане за цели 80 000 .....
                  Аз ти казвам че отново грешиш ......
                  Преди пробив на 46 000 ........ ОЩЕ СМЕ СИ В КОРЕКЦИЯТА ........ да го знаеш ....Че ще ти го напиша , после , както с математичното ти прогнозиране на дъното преди 2 седмици ................

                  А доказателства за думите ти неща ............. чел съм ги в три форума ....... блаблаблабла....... Развил си някаква собствена глуповата теория , на основата на Елиът ..... + математика = кръгла Нула ......

                  Чакаме да видим ...кой прав.....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение
                    Абсолютни глупости ............. Даже не си струва да се коментират , нахвърляните безразботно думи ......... Това са си лични нещица на Матвееевич .......... без да са част от теория или утвурдени правила.....
                    Едно е да си играеш на математика и да търсиш несъществуващо ПМО ...... Друго е да разбираш от движенията на графиката и да правиш Предположения за нещо ..........

                    За това в черното ..... Матеев ....... Толкова ти се струва че е корекцията защото 4-тите вълни НЕ КОРЕГИРАТ 60 % ..........
                    а точно 30/38 .....
                    Отделно .... това е възможно да не е ЗАВЪРШЕНА КОРЕКЦИЯ ...........а само част от нея ............... И ТОВА ЧЕ СМЕ ПРОБИЛИ ВЪРХА да не означава НИЩО ............. НИЩО ....
                    Така както ..пробиването на дъното , което за теб ЩЕШЕ ДА ДОВЕДЕ ДО 3 ГОДИНИ корекция ............а не доведе до нищо ..........
                    И тогава пак ти написах подобен пост за лошата идея ............
                    Не ми приказвай за Фибоначи и за Елиът, защото техните виждания са скарани с математиката и с Теорията на вероятностите. Аз се опитвам да налея в главите ви ГОЛАТА ИСТИНА, а това че не я разбираш прави от тебе глупак, а не от мене. Ако беше малко по-умен, щеше да поискаш от мене доказателство за думите ми, а ти директно тръгна с рогата напред, с което разбира се ставаш още по-смешен предвид безкрайното ти невежество.

                    Все пак не те обвинявам, защото цялата трейдерска литература е натъпкана с безкрайни глупости, писани от други невежи и провалили се в трейдинга пишман автори. Явно ако се е нагълтал с нея, и сега просветляването ти ще е още по-тежка задача отколкото алтернативата да не знаеше нищо.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                      Моята средна покупна цена е около 8-10к, така че 500% доходност за 3 години си е нещо добро, нали?

                      Ясно е, че в един момент от време ще се появи дълбока корекция, и това е в реда на нещата, но аз съм склонен да си мисля, че биткойна никога повече няма да падне под 20к. Дори и 30к ще му е много трудно да пробие в посока надолу.

                      А сега малко информация за тези, които не са наясно със закономерностите в движението на финансовите пазари:

                      Та ако приемем, че всички финансови инструменти се движат от 50% вероятност, което е вярно в 99.9% от случаите, то при тази вероятност (при чистата случайност) се образуват ABC сегменти, средната дължина на корекцията на които е 50% от дължината на целия ABC сегмент (тренд) или 66.6% от дължината на сегмент А. Това го казва математиката или по-точно статистиката.

                      Тъй като ние все още не знаем дължината на сегмент C, която ще я разберем чак във бъдещето, засега се ориентираме само по сегмент A, височината на който вече е почти 45к. Ако изчислим 66.6% от 45к, ще получим почти 30к корекция, която ще се счита за нормална. Тоест дори и биткойна утре да направи дълбока корекция до нива от порядъка на 15к (45-30), пак това ще се счита за нормално.

                      В действителност последната корекция беше само 13к надолу (42-29), което прави само 31% корекция. Това е два пъти по-малко от това, което средно изисква 50%-ната вероятност. Самият факт, че имаме пробив на най-високата точка на сегмент A след само 31% корекция (а не след 66.6%) говори за това, че тренда нагоре все още е много много силен, и че до неговия връх биткойна има още много-много много да расте.

                      Средностатистически би трябвало да расте до около 80к, преди да се случи следващата дълбока корекция, защото сегмент A средностатистически е равен на сегмент C.. Все пак навсякъде казвам СРЕДНОСТАТИСТИЧЕСКИ. Това означава, че може да е повече, но може и да е по-малко. В зависимопст от това дали е повече или по-малко, ние можем да съдим дали енергията на тренда се изчерпва или обратното - добавя се нова енергия.

                      Тоест ако следващата дълбока корекция започне от нива, по-ниски от 80к, то това ще означава изчерпване на енергията на тренда и може би влизане в дълбока 3-4-годишна корекция. Ако обаче корекцията започне на нива над 80к, то това означава добавяне на енергия в тренда и висока вероятност за нов пробив, последван от нови, още по-високи нива над 80к.

                      Та това беше теорията. В статистически план тя е вярна, ако се усреднят много на брой подобни събития. Единичните събития обаче могат да са всякакви, така че нямаме гаранция, че точно този път ще се случи точно така.

                      Най-важното от този дълъг текст беше да осъзнаете факта, че биткойна проби своя максимален връх не след 66.6%, а само след 31% корекция. Това означава наличие на неизчерпана енергия в посока нагорв.
                      Абсолютни глупости ............. Даже не си струва да се коментират , нахвърляните безразботно думи ......... Това са си лични нещица на Матвееевич .......... без да са част от някаква теория или правила.....
                      Едно е да си играеш на математика и да търсиш несъществуващо ПМО ...... Друго е да разбираш от движенията на графиката и да правиш Предположения за нещо ..........

                      За това в черното ..... Матеев ....... Толкова ти се струва че е корекцията защото 4-тите вълни НЕ КОРЕГИРАТ 60 % ..........
                      а точно 30/38 .....
                      Отделно .... това е възможно да не е ЗАВЪРШЕНА КОРЕКЦИЯ ...........а само част от нея ............... И ТОВА ЧЕ СМЕ ПРОБИЛИ ВЪРХА да не означава НИЩО ............. НИЩО ....
                      Така както ..пробиването на дъното , което за теб ЩЕШЕ ДА ДОВЕДЕ ДО 3 ГОДИНИ корекция ............а не доведе до нищо ..........
                      И тогава пак ти написах подобен пост за лошата идея ............

                      Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                      Крачките не са големи ....и вероятноста да го спре 76% фибо е голяма ... Надолу имаме диагонал ..... а корекцията е видим зигзаг ...
                      Всичките ти точки ....е просто описание на ВСИЧКО ВЪЗММОЖНО ДА СЕ СЛУЧИ ..... и от гледна точка на всеобхватноста е БЕЗМИСЛЕНО , като прогноза .....
                      Дори , обхванал всичко .............пак има една типична грешка на всеки лаик ..... Това в черното е абсолютно невярно ... И като развитие и като времетраене на изписаните години .............
                      Тоест , би могло да пробие и 30600 и пак да направи нов връх ........
                      както и стане .........................
                      Last edited by Correctively objective; 08.02.2021, 18:22.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                        Моята средна покупна цена е около 8-10к, така че 500% доходност за 3 години си е нещо добро, нали?
                        Разбира се.

                        Иначе, по отношение новината от днешния ден / експозицията на Tesla в биткойн / мисля, че доста хора изобщо не разбират какво означава това. Мъск е най-популярния човек в света, а Tesla и SpaceX са едни от най-значимите брандове. Това не са вложенията на Microstrategy или Пол Тудор Джоунс, които са известни на тесен кръг хора. Струва ми се, че е въпрос на време Amazon, Apple и Facebook да направят същото.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение

                          Да, така е. Ще падне от 100к на 10к и всички ще смятат, че са ме обрали, а аз нервно ще поглеждам към портфейла, където стои средна цена на закупуване от 925 долара.
                          Моята средна покупна цена е около 8-10к, така че 500% доходност за 3 години си е нещо добро, нали?

                          Ясно е, че в един момент от време ще се появи дълбока корекция, и това е в реда на нещата, но аз съм склонен да си мисля, че биткойна никога повече няма да падне под 20к. Дори и 30к ще му е много трудно да пробие в посока надолу.

                          А сега малко информация за тези, които не са наясно със закономерностите в движението на финансовите пазари:

                          Та ако приемем, че всички финансови инструменти се движат от 50% вероятност, което е вярно в 99.9% от случаите, то при тази вероятност (при чистата случайност) се образуват ABC сегменти, средната дължина на корекцията на които е 50% от дължината на целия ABC сегмент (тренд) или 66.6% от дължината на сегмент А. Това го казва математиката или по-точно статистиката.

                          Тъй като ние все още не знаем дължината на сегмент C, която ще я разберем чак във бъдещето, засега се ориентираме само по сегмент A, височината на който вече е почти 45к. Ако изчислим 66.6% от 45к, ще получим почти 30к корекция, която ще се счита за нормална. Тоест дори и биткойна утре да направи дълбока корекция до нива от порядъка на 15к (45-30), пак това ще се счита за нормално.

                          В действителност последната корекция беше само 13к надолу (42-29), което прави само 31% корекция. Това е два пъти по-малко от това, което средно изисква 50%-ната вероятност. Самият факт, че имаме пробив на най-високата точка на сегмент A след само 31% корекция (а не след 66.6%) говори за това, че тренда нагоре все още е много много силен, и че до неговия връх биткойна има още много-много много да расте.

                          Средностатистически би трябвало да расте до около 80к, преди да се случи следващата дълбока корекция, защото сегмент A средностатистически е равен на сегмент C.. Все пак навсякъде казвам СРЕДНОСТАТИСТИЧЕСКИ. Това означава, че може да е повече, но може и да е по-малко. В зависимопст от това дали е повече или по-малко, ние можем да съдим дали енергията на тренда се изчерпва или обратното - добавя се нова енергия.

                          Тоест ако следващата дълбока корекция започне от нива, по-ниски от 80к, то това ще означава изчерпване на енергията на тренда и може би влизане в дълбока 3-4-годишна корекция. Ако обаче корекцията започне на нива над 80к, то това означава добавяне на енергия в тренда и висока вероятност за нов пробив, последван от нови, още по-високи нива над 80к.

                          Та това беше теорията. В статистически план тя е вярна, ако се усреднят много на брой подобни събития. Единичните събития обаче могат да са всякакви, така че нямаме гаранция, че точно този път ще се случи точно така.

                          Най-важното от този дълъг текст беше да осъзнаете факта, че биткойна проби своя максимален връх не след 66.6%, а само след 31% корекция. Това означава наличие на неизчерпана енергия в посока нагорв.
                          Last edited by Mateev; 08.02.2021, 17:43.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                            Много умно, но ти вече веднъж пи студена вода, нали .....
                            Сега искаш още веднъж ли?

                            Дългият престой на тези нива (35-38к) само ги затвърди в главите на хората, и в психологически аспект те се превърнаха в една много сериозна съпротива/подкрепа. И сега като излетим над 40к, гонейки 60-80к, след това няма да има никакъв шанс в някоя корекция да паднем по-малко от 35-38к.
                            Ами и ти не си по различен .................. Защо се смееш на човека , все едно си казал това , което се е случило
                            Ето го твоето мнение долу на дъното
                            Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                            Като цяло най-критично се явява дъното на сегашната корекция 30 600. То не трябва да бъде пробивано, ако биткойна иска да съхрани доверието на хората, че ще продължава още да расте. Варианта с пробив на това ниво води до нови 3-4 години чакане.
                            Пробихме го и ти трябва да си някъде долу сега и да си чакаш 3-4 години корекцията .......

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                              Убаф, ти май пак глътна водица.

                              https://www.sec.gov/ix?doc=/Archives...k_20201231.htm
                              Това е най-важната новина за цялата история на криптото.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
                                късо на убиткойна от 40000 . таргет 23456 .
                                Убаф, ти май пак глътна водица.

                                https://www.sec.gov/ix?doc=/Archives...k_20201231.htm

                                Коментар

                                Working...
                                X