Първоначално изпратено от DeBeers
Разгледай мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Биткойн
Collapse
X
-
Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнениеТова плавно пълзене нагоре е видимо от всички, въпреки че няма никакъв фундамент това да се случва.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
За да расте цената съвсем не е необходимо да има нови инвеститори или новоизкопани койни. Достатъчно е само спекулантите до продължават да търгуват помежду си, но постепенно нагласите им да се променят за все по-висока и по-висока цена.
Точно това се случва в момента. Нагласите на всички са за все по-висока и по-висока цена.
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
Големите "акули" купуваха между $10K-$20. Те от кого точно купуваха ? Темата съществува откакто биткойна беше под $100...
Точно това се случва в момента. Нагласите на всички са за все по-висока и по-висока цена. Активно търгуващите постепенно си местят ордерите нагоре - както Bid, така и Ask. Това плавно пълзене нагоре е видимо от всички, въпреки че няма никакъв фундамент това да се случва. Просто всички са съгласни цената да пълзи нагоре, и тя пълзи нагоре.
Вече имаме нов пробив на ALL Time Highest High и в момента вече се тества 53000.
Коментар
-
Първоначално изпратено от r22 Разгледай мнение
Не знам до колко е истина, научих обаче, че инвестиралите като Мъск и останалите нямат право по закон да продадат актива преди да са минали 6 месеца. Т.е. купонът ще продължи, от тази гледна точка може да се вдигне още много. Но все пак както знаем последните ще изгорят, така че няма нищо сигурно в тази игра.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнениеФакта, че цената на биткойна може да се изстреля с едно съобщение на Мъск, че купил биткойни за 1.5 млрд. долара, е просто смешна работа, ако говорим за стабилен актив. Ако това е изстреляло цената с примерно говоря 20% нагоре за дни, то съобщението, че той ги е продал, ще смъкне цената с 30-40% за по-кратък брой дни. Бам ти актива за съхранение на стойност.
Тия пари на Мъск са били около 0.2% от капитализацията на биткойна по време на новината. За последните няколко месеца се спомена тоя голям играч вкарал 400-500 млн., още един вкарал толкова, трети - и той, една банка купила за 300 млн., добре... 20 играча с тотал на тия суми примерно 20 млрд. долара, ми тва са били 2-3% макс от капитализацията на биткойна по времето на новините. и да го изстрелят със 50-80% за това време.
Ако тия всички продадат в рамките на месец и полека-лека излизат новините, цената ще падне със 60-70-80% надолу от знойните котировки. Те ще спечелят 100% примерно, а шараните, купили на върха ще глътнат 50% вода, ако цената се върне на входа на акулите.
Купон голям, вкарай едни пари дето не ти пука, и се надай ако ти потрябват да е на върха на вълната кеширането. Това е засега положението, другарки и другари инвеститори.
Надявайте се големите инвеститори да са в добро настроение за вашите инвестиции
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнениеЗа електронните пари бях пуснал линк какво точно разбират под този термин от ЕЦБ.
https://www.ecb.europa.eu/stats/mone.../index.en.html
И даже бях преразказал 2-3 абзаца от линка.
А след още малко ровене от нета даже ви пускам и директивата (баси как комунистически звучи) на ЕС за е-моней от 2009.
https://eur-lex.europa.eu/legal-cont...9L0110&from=EN
Който му се чете да чете
Цитирам ЕЦБ:
“electronic money” means “electronically, including magnetically, stored monetary value as represented by a claim on the issuer which is issued on receipt of funds for the purpose of making payment transactions […], and which is accepted by a natural or legal person other than the electronic money issuer”
Но издателят на електронни пари е лицензиран и контролиран от централна банка в съответната държава. Може да е банка или друга небанкова финансова институция със съответният лиценз за емитент на ел. пари.
Това е голямата борба при койните и приемането им за платежно средство, каквото са електронните пари. Но електронните пари не са общоприето законно патежно средство, като фиата в съответната държава. Електронните пари не могат да съществуват без фиат зад тях, т.е те са подмножество на фиата, но не са точно като него по способност за плащане.
Това е разликата от парите в кредитната карта или апп-чето в телефона, и електронните париLast edited by Kildirim_Bei; 19.02.2021, 12:56.Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
~ Enfant Sanssouci de Monde ~
- 1 like
Коментар
-
За електронните пари бях пуснал линк какво точно разбират под този термин от ЕЦБ.
https://www.ecb.europa.eu/stats/mone.../index.en.html
И даже бях преразказал 2-3 абзаца от линка.
А след още малко ровене от нета даже ви пускам и директивата (баси как комунистически звучи) на ЕС за е-моней от 2009.
https://eur-lex.europa.eu/legal-cont...9L0110&from=EN
Който му се чете да чете
- 2 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение
Става въпрос, че електронната форма на фиатните пари са електронни пари. Ако не са физически, значи са електронни. Различните небанкови карти са просто друг вид електронни пари. Друг е въпросът, че и зад тях стоят фиатни пари.
А кешът присъства в компютрите на централните банки като число просто с цел отчетност. За да се знае каква наличност има при тях, какво се намира навън, какви операции са извършени и т.н. В същото време съществува и във физическа форма.
Койните си остават едни виртуални активи, защото не изпълняват функциите на пари.
Просто из темата става мешавица на термините кеш, фиат, електронни пари, дигитални валути и т.н. и се градят некви тези на това.
Има пари (фиат) и койни (виртуални активи), няма друго. Виртуалните активи са ценни по някакъв начин, само щото могат да минат през фиат в общия случай.
Същото се отнася и за златото, което обаче е реален актив, с малката разлика, че все още може да се използва и за разплащания (красивите златни монетки с номинална стойност на тях, дето ги секат монетните дворове, все още са законно платежно средство и може да се плати нещо с тях в съответната държава. Но няма смисъл, щото те струват по-скъпо от номинала във фиат и се правят предимно с колекционерска и инвестиционна цел).Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
~ Enfant Sanssouci de Monde ~
Коментар
-
Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
И кеша е число в компютъра на ЦБ, съответно на банката от която си го взел. Но като го вземеш това число в ръка, не е ясен пътя му до влизането в следващата банка, щото държиш числото в ръката си и тръгваш нанякъде. То изчезва от всемогъщия дигитален свят, където се знае всичко за кой, къде, кога. Това е големият проблем на системата досега и това е източникът на доходи за перачите на пари и съответното осветляване на потоците кинти кеш за техните клиенти, до влизането на липсващите от контрол цифри обратно в дигиталния свят (приемащата банка).
Извинявай за дългата приказка. Фиата е фиат, независимо под какъв вид ти го поднасят - цифров или наличен, контактен, безконтактен, видим, невидим и т.н.
Кеш/Фиат/Число в телефона ти/Число в Банка/Число в ЦБ е все тая - говорим за едно и също - легално платежно средство, никой не може да ти откаже плащане с него, и можеш да плащаш задълженията си към държавата с него.
Електронните пари по смисъл на регулациите, могат да бъдат примерно като гифт-карти с чипове или други носители на цифрова информация, които носители могат да се зареждат с определена сума, да се харчат до размера на наличността, и пак да се зареждат и т.н. Електронните пари могат да бъдат и под вид на некви "жетони", записани на тия носители, които се приемат като платежно средство във верига обекти и/или комбинация от вериги обекти, и въобще търговци и организации, които са се съгласили да ги приемат с ПОС-терминали примерно. Това не са пари в смисъл "левове" ако говорим за БГ, и не можеш да плащаш навсякъде с тях. Имаш емитент на електронни пари (жетони), той сключва споразумения с търговци и организации, които ще ги приемат, той ти зарежда картите/чиповете/носителите, като ти си плащаш с левове зареждането. Харчиш жетоните, където ти е позволено, данните от ПОС-терминалите отиват при емитента, и търговците могат да ги сменят за левове по котировката на жетоните - емитента ги изкупува обратно и дава фиат на търговците. Емитента емитира и изкупува обратно жетоните срещу фиат и той им е господар. Такива емитенти на електронни пари подлежат на лицензионен режим и контрол от страна на БНБ у нас. Щото емитента на електронни пари става част от платежния оборот и е необходимо да оперира под строгия контрол на ЦБ. Иначе става мазало, сещаш се - може да прави конкуренция на БНБ примерно, НАП може да има грижи с данъците от продажбите и т.н.
Дигиталните валути (по-известни като койни) биха били подмножество на електронните пари по определение, но не са урегулирани още, и не могат в пълен смисъл да се нарекат електронни пари. Затова писах толкова дълго, но поне се надявам да съм внесъл малко яснота в темата и използваните термини. Извинявайте пак за дългия пост.
А кешът присъства в компютрите на централните банки като число просто с цел отчетност. За да се знае каква наличност има при тях, какво се намира навън, какви операции са извършени и т.н. В същото време съществува и във физическа форма.
Койните си остават едни виртуални активи, защото не изпълняват функциите на пари.
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнениеАко тия всички продадат в рамките на месец и полека-лека излизат новините, цената ще падне със 60-70-80% надолу от знойните котировки. Те ще спечелят 100% примерно, а шараните, купили на върха ще глътнат 50% вода, ако цената се върне на входа на акулите.Last edited by индианеца; 19.02.2021, 10:11.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
Ти си велик!
Предлагам форумците да съберем с дружни сили минимално изискуемият капитал за управляващо дружество (125 хил. евро), да го лицензираме в КФН, барабар с 1-2-3 дог. фонда, ще те барнем главен изпълнителен директор + още един избран с необходимите квалификации за КФН форумец + още един такъв от форума за членове на СД. Представляваш дружеството заедно с някой от двамата. Избора на форумците за СД (просто твои верни помагачи, нищо повече) ще стане с предложения и публична анкета във форума.
Почваме да ти наливаме пари във фондовете брат, ти мислиш стратегии, средноаритметични и геометрични, стохастични постановки, стъпка нагоре, тик наляво и пас вдясно по графиките и умножаваш парите ни до милиони, а що не и до милиарди!
Стига се изявявай като едноличен милионер във форума, помогни и на нас, по-неумните и неразбиращите да направим някой лев с твоя опит и под мъдрото ти ръководство!
Предложи такса за управление на фондовете, нещо като Никито, щото с дружни сили ще разпродадем всичките си позиции и ще ги налеем във фондовете под вещото ти управление. Тия такси ще отиват в твоята джоба, но ние ще ги преглътнем, щото ще ни правиш поне х10 отгоре на тях доходност!
Води ни напред, Апостоле, към светлото царство на несметните съкровища!
Сега сериозно, навит ли си?
Предлагам абсолютно законен, нормален и регулиран начин да ни умножиш парите.
Ако форумците са съгласни, разбира се
Години наред се опитвах да намеря съмишленик, който поне малко от малко да разбира това, което го пиша по форумите. Е - не намерих, въпреки положените усилия максимално подробно да обяснявам, така че ще трябва да се справям сам. Това обаче не е пречка - просто ще отнеме малко повече време, което го имам в изобилие.Last edited by Mateev; 19.02.2021, 04:11.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнениеАко човек иска да забогатее, трябва да прави точно обратното на това, което мисли и което прави стадото !!!
Това всъщност е и единственият възможен начин човек да се измъкне от блатото и невежеството на това стадо. А логиката е много проста - ако човек слуша стадото, ще си остане в стадото. А ако иска да го напусне, трябва да направи нещо различно, с ясното съзнание, че стадото веднага ще го нападне и като бесни кучета ще започнат да го оплюват.
Хайде сега можете отново да започнете да лаете ......
Между другото биткойна се провали в днешната си корекция. Тя беше плитка и немощна ....
Утре отново ще има ден на възход ....
Предлагам форумците да съберем с дружни сили минимално изискуемият капитал за управляващо дружество (125 хил. евро), да го лицензираме в КФН, барабар с 1-2-3 дог. фонда, ще те барнем главен изпълнителен директор + още един избран с необходимите квалификации за КФН форумец + още един такъв от форума за членове на СД. Представляваш дружеството заедно с някой от двамата. Избора на форумците за СД (просто твои верни помагачи, нищо повече) ще стане с предложения и публична анкета във форума.
Почваме да ти наливаме пари във фондовете брат, ти мислиш стратегии, средноаритметични и геометрични, стохастични постановки, стъпка нагоре, тик наляво и пас вдясно по графиките и умножаваш парите ни до милиони, а що не и до милиарди!
Стига се изявявай като едноличен милионер във форума, помогни и на нас, по-неумните и неразбиращите да направим някой лев с твоя опит и под мъдрото ти ръководство!
Предложи такса за управление на фондовете, нещо като Никито, щото с дружни сили ще разпродадем всичките си позиции и ще ги налеем във фондовете под вещото ти управление. Тия такси ще отиват в твоята джоба, но ние ще ги преглътнем, щото ще ни правиш поне х10 отгоре на тях доходност!
Води ни напред, Апостоле, към светлото царство на несметните съкровища!
Сега сериозно, навит ли си?
Предлагам абсолютно законен, нормален и регулиран начин да ни умножиш парите.
Ако форумците са съгласни, разбира сеLast edited by Kildirim_Bei; 19.02.2021, 03:38.Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
~ Enfant Sanssouci de Monde ~
- 2 Харесвания
Коментар
-
Ако човек иска да забогатее, трябва да прави точно обратното на това, което мисли и което прави стадото !!!
Това всъщност е и единственият възможен начин човек да се измъкне от блатото и невежеството на това стадо. А логиката е много проста - ако човек слуша стадото, ще си остане в стадото. А ако иска да го напусне, трябва да направи нещо различно, с ясното съзнание, че стадото веднага ще го нападне и като бесни кучета ще започнат да го оплюват.
Хайде сега можете отново да започнете да лаете ......
Между другото биткойна се провали в днешната си корекция. Тя беше плитка и немощна ....
Утре отново ще има ден на възход ....Last edited by Mateev; 19.02.2021, 02:03.
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение
И кешът, и електронните пари са фиатни пари. Просто са различни форми - едните са физически пари (банкноти и монети), другите са електронни (числа в компютъра). А формите на електронтиге пари са също различни по вид, платежна система и т.н.
Извинявай за дългата приказка. Фиата е фиат, независимо под какъв вид ти го поднасят - цифров или наличен, контактен, безконтактен, видим, невидим и т.н.
Кеш/Фиат/Число в телефона ти/Число в Банка/Число в ЦБ е все тая - говорим за едно и също - легално платежно средство, никой не може да ти откаже плащане с него, и можеш да плащаш задълженията си към държавата с него.
Електронните пари по смисъл на регулациите, могат да бъдат примерно като гифт-карти с чипове или други носители на цифрова информация, които носители могат да се зареждат с определена сума, да се харчат до размера на наличността, и пак да се зареждат и т.н. Електронните пари могат да бъдат и под вид на некви "жетони", записани на тия носители, които се приемат като платежно средство във верига обекти и/или комбинация от вериги обекти, и въобще търговци и организации, които са се съгласили да ги приемат с ПОС-терминали примерно. Това не са пари в смисъл "левове" ако говорим за БГ, и не можеш да плащаш навсякъде с тях. Имаш емитент на електронни пари (жетони), той сключва споразумения с търговци и организации, които ще ги приемат, той ти зарежда картите/чиповете/носителите, като ти си плащаш с левове зареждането. Харчиш жетоните, където ти е позволено, данните от ПОС-терминалите отиват при емитента, и търговците могат да ги сменят за левове по котировката на жетоните - емитента ги изкупува обратно и дава фиат на търговците. Емитента емитира и изкупува обратно жетоните срещу фиат и той им е господар. Такива емитенти на електронни пари подлежат на лицензионен режим и контрол от страна на БНБ у нас. Щото емитента на електронни пари става част от платежния оборот и е необходимо да оперира под строгия контрол на ЦБ. Иначе става мазало, сещаш се - може да прави конкуренция на БНБ примерно, НАП може да има грижи с данъците от продажбите и т.н.
Дигиталните валути (по-известни като койни) биха били подмножество на електронните пари по определение, но не са урегулирани още, и не могат в пълен смисъл да се нарекат електронни пари. Затова писах толкова дълго, но поне се надявам да съм внесъл малко яснота в темата и използваните термини. Извинявайте пак за дългия пост.Last edited by Kildirim_Bei; 19.02.2021, 03:35.Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
~ Enfant Sanssouci de Monde ~
Коментар
Коментар