Първоначално изпратено от Lupus
Разгледай мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Биткойн
Collapse
X
-
Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнениеВъпросът е за какво го ползват?
За спекула, освен за спекула за нищо друго не става. Писах няколко поста по назад, ни за разплащане е добро, нито има преимущества пред текущата система за разплащане, нито смарт контракт, нито блок чейн и другите глупости нямат видими преимущества пред текущата система, нито решават някакви проблеми на хората.
Коментар
-
Държавата като няма контрол над количеството платежни средства в оборот, както и кой, как и за какво плаща с тях (от гледна точка на данъци), ще има криптоси в масово обръщение на куково лято.
Дотогава ще си говорим за спекулации, ключове, пробиви евентуално в системи и т.н. Както и какво станало, когато някой влиятелен инфлуенсър, пуснал новина и нещо скочило или паднало с 20% за един ден. Общо взето скука и казино от време на време... + надъхване за светлото бъдеще.Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
~ Enfant Sanssouci de Monde ~
- 2 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение
Съгласен съм, че няма да се наложи като разплащателно средство. Казах само, че подобни новини са от значение за тренда. Биткойн е протокол, който ще замени златото. В съседната тема на форума още не са го разбрали, но им предстои да го направят. Този процес тръгна от август 2020г.
Т.е. преди 3-4 години имаше същите твърдения. Така че е нормално като скача да се твърдят такива неща. Като вземе да пада, се забравят тези твърдения и почват да се твърдят други неща.
После като вземе пак да се качва се връщат част от предните твърдения и се добавят нови. После като вземе да пада пак се забравят, и почват да се твърдят други.
Горе долу така работят нещата.
Който се занимава да внимава само да не остане късата клечка накрая в него.
- 2 Харесвания
Коментар
-
Още веднъж да повторя, защото това е много важно за членовете в един инвестиционен форум:
Нормалната ситуация с трейдинга/инвестициите е следната:
1. Не знаем посоката на тренда. Само предполагаме, но в общия случай трудно надхвърляме 50% познаваемост.
2. Не знаем и колко ще продължи дадения тренд, ако и когато когато се появи
Ситуацията с Биткойна обаче е коренно различна:
1. ЗНАЕМ ПОСОКАТА НА ТРЕНДА !!!
2. Пак не знаем колко ще продължи, но вече сме в състояние ДА РАЗРАБОТИМ СТРАТЕГИЯ С ПМО !!!
3. Тази стратегия ще ни извлича печалба до момента, до който настъпи срива, който този път може и да се забави.
Точно затова го наричам ЗЛАТЕН ШАНС, защото с минимални усилия вече сме в състояние да разработим стратегия с ПМО. Такъв един златен шанс при човек се появява не повече от веднъж в живота. Ние обаче сме щастливци, защото в този живот имаме втори златен шанс. Първият беше ХИПЕРИНФЛАЦИЯТА, при която малко по-интелигентните хора успяха да забогатеят на фона на всеобщото обедняване на пасивните членове на обществото. Сега имаме втори шанс, при който пак някои хора ще забогатеят, а други ще си останат пасивни и бедни.
Помислете си - откакто започна този спор, биткойна вдигна цената си от 35к на почти 53к......
Тоест активните направиха пачки, а пасивните ги оплюваха в това време.Last edited by Mateev; 19.02.2021, 13:46.
Коментар
-
Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение
Защо да няма фундамент? Малък фундамент ли е, че Грейскейл само вчера са купили над 1600 биткойна при изкопани за деня - 900. Или това, че на борсата в Торонто се търгува ETF?
Щом публиката иска да търгува - нека търгува. Да видим докъде ще се закара
не е препоръка
- 6 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
Като измислиха биткоина знаеш ли колко сайтове обявиха поддръжка за плащане чрез биткоин.
И даже се ползваше в началото. Хората си купуваха кафета, пици, хостинг, домейни и пр.
После стана ясно че транзакциите са много скъпи, хората спряха да ползват биткоина за разплащане и сайтовете лека полека дропнаха поддържката на биткоин. Някои все още вкарват, други си я държат. Но като цяло тенденцията за използване на биткоин за разплащане стигна връх и в момента залязва лека полека.
Така че някоя община или държавна институция добавила тази екстра значи че са имали едни пари да изхарчат за някой да им го внедри.
След някои и друга година ще видят че имат 1-2 транзакции на година и ще кажат "за чий го поддържаме това, като никой не го ползва"
Както и стана със сайтовете приемащи биткоини. Видяха че никой не го ползва и го дропнаха след време.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
Забележете едно основно свойство на Биткойна - никой не го налага със закон, и въпреки това хората му вярват и го използват. 90% от фиатните пари на планетата не могат да се похвалят с това, въпреки че са наложени със закон.
За спекула, освен за спекула за нищо друго не става. Писах няколко поста по назад, ни за разплащане е добро, нито има преимущества пред текущата система за разплащане, нито смарт контракт, нито блок чейн и другите глупости нямат видими преимущества пред текущата система, нито решават някакви проблеми на хората.
Просто едни хора са измислили една технология и твърдят че тя е супер яка и искат да я набутат на да се ползва на разни места. Ама ползвателите казват "Ма ние си имаме система, тя си работи, тази дава ли ни нещо по-добро? Ако не ни дава защо да я ползваме?"
Т.е. ако има ползи хората много бързо ще вземат да я ползват. Както чата и мигновените съобщения колко бързо се наложиха или Скайпа за видео разговори.
В България се наложиха за има няма и половин година. Имаше много хора из чужбина да работят, тел. разговори скъпи. Ми вземаме един Интернет за 20 лв на месец, на един евтин комп втора ръка, пускаме Скайп и бабите си чатят с внуците в Лондон, примерно.
Смарт контракта що не се наложи за 6 месеца? Щото не решава никакви проблеми, ако ги решава не е нито по-евтино, нито по-сигурно.
- 2 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнениеТова не е фундамент
Това е просто още някой решил да вкара пари в балона
Задлъжнялоста на правителствата на водещите световни икономики също е балон, на който предстои да се спука.
Въобще живеем във века на балоните и всички знаят, че им предстои да се спукат. Важното е обаче как ще си изкараме живота в периода между спукванията - ще се самосъжаляваме и ще стоим пасивни и бедни, или активно ще умножаваме богатството си, и ще харчим част от него за удоволствие.
Именно балоните ни дават един златен шанс - знаем в каква посока ще върви тренда. По-добро от това за един спекулант здраве му кажи. Какво ще кажете за една такава стратегия:
1. Заделя се някакъв малък процент фиатни пари
2. Влагат се в някой балон
3. При ръста на цената 50% от печалбата се кешира и се харчи за удоволствие или инвестиция в други бизнеси
4. Останалите 50% се реинвестират в балона
Да, рано или късно балона ще се спука, но ако е направен от здрава гума, може да издържи още 10 или повече години. През това време много пъти ще сте имали печалба, половината от която я вадите от балона и си живеете живота с нея, или дори развивате други бизнеси. Към датата на спукването, ако все още сте живи, ще загубите само тези 10% вложени преди години пари, но междувременно от балона ще сте извадили много по-голяма печалба.Last edited by Mateev; 19.02.2021, 13:32.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
Е те това в Bold не е вярно. Парите във физическа форма (хартийки и монети) са много пъти по-малко от това, което съществува във банковите компютри. Причината е, че едни и същи хартиени пари се дават много пъти подред като кредити на различни клиенти, тези клиенти си купуват нещо с тези пари, и този, който е получил парите, пак ги връща в банката като депозит. Същите тези пари банката ги дава втори, трети или 10-ти път като кредит на други хора.
Тоест сумата на всички кредити или на всички депозити многократно надвишава сумата на паричната маса в хартия или монети. Тази порочна практика на банките натяга една спирала, която е само въпрос на време да доведе до световен банков крах. Печатането на пари от правителствата също допълнително натяга тази спирала, и световния финансов крах вече се вижда на хоризонта.
Точно това е и първопричината за измислянето и създаването/съществуването на криптокойните. Те отстраняват именно тези два порока на властимащите и на съвременната световна банкова система. Криптовалутите няма да могат да предотвратят световния финансов срив, но ще го омекотят и ще представляват едно убежище на богатството на хората по време на предстоящата световната финансова и банкова криза.
Забележете едно основно свойство на Биткойна - никой не го налага със закон, и въпреки това хората му вярват и го използват. 90% от фиатните пари на планетата не могат да се похвалят с това, въпреки че са наложени със закон.
Ако съдим по броя лица, които използват биткойн, то доверието в него е сравнително ниско.
А фиатните пари печелят доверието на хората навсякъде. Ако изгубят доверието, те престават да изпълняват функциите си и се преминава към бартерна икономика. Това се случва при дълбоки хиперинфлационни кризи.
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение
Цената расте, защото ежедневно има новини в полза на положителния тренд - например, кантона Цуг в Швейцария, който ще приема плащане на данъци и такси с биткойн; държавна институция в ОАЕ, управляваща свободна икономическа зона, която ще приема плащане в биткойн; кмета на Маями, който иска част от кеша на общината да бъде в биткойн; първа публично търгувана компания в Германия, която обявява, че част от ликвидността си ще държи в биткойн. В резултат търсенето надвишава предлагането, което и сега е малко.
И даже се ползваше в началото. Хората си купуваха кафета, пици, хостинг, домейни и пр.
После стана ясно че транзакциите са много скъпи, хората спряха да ползват биткоина за разплащане и сайтовете лека полека дропнаха поддържката на биткоин. Някои все още вкарват, други си я държат. Но като цяло тенденцията за използване на биткоин за разплащане стигна връх и в момента залязва лека полека.
Така че някоя община или държавна институция добавила тази екстра значи че са имали едни пари да изхарчат за някой да им го внедри.
След някои и друга година ще видят че имат 1-2 транзакции на година и ще кажат "за чий го поддържаме това, като никой не го ползва"
Както и стана със сайтовете приемащи биткоини. Видяха че никой не го ползва и го дропнаха след време.
- 2 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение
Защо да няма фундамент? Малък фундамент ли е, че Грейскейл само вчера са купили над 1600 биткойна при изкопани за деня - 900. Или това, че на борсата в Торонто се търгува ETF?
Това е просто още някой решил да вкара пари в балона
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение
Става въпрос, че електронната форма на фиатните пари са електронни пари. Ако не са физически, значи са електронни. Различните небанкови карти са просто друг вид електронни пари. Друг е въпросът, че и зад тях стоят фиатни пари.
А кешът присъства в компютрите на централните банки като число просто с цел отчетност. За да се знае каква наличност има при тях, какво се намира навън, какви операции са извършени и т.н. В същото време съществува и във физическа форма.
Койните си остават едни виртуални активи, защото не изпълняват функциите на пари.
Тоест сумата на всички кредити или на всички депозити многократно надвишава сумата на паричната маса в хартия или монети. Тази порочна практика на банките натяга една спирала, която е само въпрос на време да доведе до световен банков крах. Печатането на пари от правителствата също допълнително натяга тази спирала, и световния финансов крах вече се вижда на хоризонта.
Точно това е и първопричината за измислянето и създаването/съществуването на криптокойните. Те отстраняват именно тези два порока на властимащите и на съвременната световна банкова система. Криптовалутите няма да могат да предотвратят световния финансов срив, но ще го омекотят и ще представляват едно убежище на богатството на хората по време на предстоящата световната финансова и банкова криза.
Забележете едно основно свойство на Биткойна - никой не го налага със закон, и въпреки това хората му вярват и го използват. 90% от фиатните пари на планетата не могат да се похвалят с това, въпреки че са наложени със закон.Last edited by Mateev; 19.02.2021, 13:05.
Коментар
Коментар