IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
    Аз го ползвам
    И си получавам, прехвърлям и плащам по целия свят с Тетери (USDT/TRC20)
    С такса 1 тетер, за секунди

    Това нещо - невежеството е голяма работа.
    А "умниците" многознайковци са още по-голяма работа
    Аз вече не мисля да му отговарям, той все още живее в епохата на пластиките, платежните, лимитите, смс-ите и др. праисторически дивотии

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
      До сега не бях запознат какво точно е Тетера (бях го чувал само),
      ама като гледам си е голема измама. Учудвам се някой го ползва.
      Аз го ползвам
      И си получавам, прехвърлям и плащам по целия свят с Тетери (USDT/TRC20)
      С такса 1 тетер, за секунди

      Това нещо - невежеството е голяма работа.
      А "умниците" многознайковци са още по-голяма работа

      Коментар


      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

        Аве чУек за кви фактори мактори пластики и тем подобни първобитни неща с някакви смешни лимити говориш? Ти в коя епоха живееш още? Хората прехвърлят крипто за милиарди долари всеки ден за някакви смешни такси от по 50-100$, без да им блокират сметките, без никакви лимити, kyc mic tik и подобни глупости. Погледни обемите на Tether - 70-80 миларда само за ден. Защо търгуват с Tether а не с фиат?
        Това са ботове дето въртят едни пари.

        Силно ме съмнява някои от тези да се използва за реално разплащане и бизнес.

        Но понеже са на борсите, а там е пълно с ботове дето се цакат един друг и се превъртат страшно много пари.

        Вика се HFT - https://en.wikipedia.org/wiki/High-frequency_trading

        На силно ликвидните акции предполагам че над 90% от търговията е на ботове, дето купуват държат малко и след това продават с надежда за 0.1% печалба.

        На критпошитните този процент може и да е по-голям.

        п.п.

        https://en.wikipedia.org/wiki/Tether_(cryptocurrency)

        До сега не бях запознат какво точно е Тетера (бях го чувал само), ама като гледам си е голема измама. Учудвам се някой го ползва.

        Най-вероятно фирмата дето седи зад него си прави транзакциите по борсите сама, да изглежда че е голямата работа.

        Last edited by mathematician; 20.03.2021, 19:13.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от barbaron
          Как мисля? Гледам си портфейла
          От 15/12/2020 до днес съм се обзавел с виртуални копачки,
          изплатиха се, и сега ми носят по 1600 долара на месец
          Скоро ще ги докарам до 5000 на месец
          Да има за бонбонки за внучетата
          И това какво променя прогнозата на ДБ?

          За копане и спекула става - вадят се кинти, никой не отрича, но си има и рискове. Ама за другите неща никой не го ползва.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

            Ти в кой век живееш?

            Че аз в банков офис съм стъпвал 2-3 път за последните 5 може би години. Последния път беше да ми снимат личната карта, щото старата ми изтече и имам нова.

            В момента си вкарваш пластиката в телефона и може да плащаш с телефона навсякъде и да правиш разплащания с телефона си.

            За по-големи суми има онлайн банкиране с 2-3 фактор аутентикейшън. Малко е досадно за всяка операция да ти пращат СМС или друг начин за потвърждение. Но поне е сигурно и за не чак толкова технически напредналите хора.

            Масово P2P на тоя етап е мираж. Всичко по масово си изисква централизирана система (посредник).
            Аве чУек за кви фактори мактори пластики и тем подобни първобитни неща с някакви смешни лимити говориш? Ти в коя епоха живееш още? Хората прехвърлят крипто за милиарди долари всеки ден за някакви смешни такси от по 50-100$, без да им блокират сметките, без никакви лимити, kyc mic tik и подобни глупости. Погледни обемите на Tether - 70-80 миларда само за ден. Защо търгуват с Tether а не с фиат?
            Last edited by better; 20.03.2021, 18:22.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

              Няма значение какво е, важното е, че няма никаква банка посредник между тях. Няма чакане на опашки, маски, няма безумно копиране на документи, хиляда декларации, няма работно време. Разплащанията стават моментално или в рамките на час два макс, без значение физически къде и коя държава си Вярно няма гаранция, но и на КТБ нямаше и въпреки това имаше хора дет си държаха негарантирани от държавата пари (над 100к) и пиха по една студена вода
              Ти в кой век живееш?

              Че аз в банков офис съм стъпвал 2-3 път за последните 5 може би години. Последния път беше да ми снимат личната карта, щото старата ми изтече и имам нова.

              В момента си вкарваш пластиката в телефона и може да плащаш с телефона навсякъде и да правиш разплащания с телефона си.

              За по-големи суми има онлайн банкиране с 2-3 фактор аутентикейшън. Малко е досадно за всяка операция да ти пращат СМС или друг начин за потвърждение. Но поне е сигурно и за не чак толкова технически напредналите хора.

              Масово P2P на тоя етап е мираж. Всичко по масово си изисква централизирана система (посредник).

              Коментар


              • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                Deutsche Bank Research, the financial research subsidiary of global banking giant Deutsche Bank, issued a report devoted exclusively to Bitcoin, titled “The Future of Payments: Series 2 Part III. Bitcoins: Can the Tinkerbell Effect Become a Self-Fulfilling Prophecy?”

                In the 18-page study, Deutsche Bank Research describes the basic characteristics of Bitcoin and analyzes the key drivers of its historical price growth to a $1 trillion asset.

                Deutsche Bank analysts suggested that the Bitcoin price “could continue to rise” further as long as asset managers and companies continue to enter the market. The firm emphasized that central banks and governments now “understand that Bitcoin and other cryptocurrencies are here to stay” and thus are expected to start regulating them by late 2021.

                https://cointelegraph.com/news/bitco...sche-bank-says

                Презентация на същите от 2011 за нафтата и цените му. Някъде вътре казват че цената щяла да бъде 180 долара за барел през 2016. Не е като да са познали. Или са познали.


                https://www.db.com/peru/docs/Deutsch..._Sieminski.pdf


                Та се чудя да им вервам ли или да не им вервам?

                Един път ли са сгрешили или много пъти са грешили с прогнозите си?

                Ти как мислиш?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                  Това обаче не е блокчейн вече. Демек отпадат преимуществата дето се рекламират на децентрализираната система.

                  Демек хубаво, ама не е същото. Става малко като банките, ама само дето няма да ползваме банки, ми някакви други, дето все още не са регулирани и трябва да им верваме на юнашко доверие.

                  Lightning Network е тотална боза и силно ме съмнява някога да се наложи. Това на Солана изглежда по-обещаващо. Но както казах че повервам като почнете вие да го ползвате за нещо различно от спекупа и копане.

                  Иначе кой какво написал, какви статии изкарал, какво направил си остава в сферата на приказките и пожеланията.
                  Няма значение какво е, важното е, че няма никаква банка посредник между тях. Няма чакане на опашки, маски, няма безумно копиране на документи, хиляда декларации, няма работно време. Разплащанията стават моментално или в рамките на час два макс, без значение физически къде и коя държава си Вярно няма гаранция, но и на КТБ нямаше и въпреки това имаше хора дет си държаха негарантирани от държавата пари (над 100к) и пиха по една студена вода

                  За статиите не съм съгласен, че остават в сферата на пожеланията, особенно такива написани от едни от най-големите банки:
                  https://cryptodnes.bg/deutsche-bank-...da-se-ignorira
                  Last edited by better; 20.03.2021, 12:19.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                    Излез от пещерата и се огледай, 2021 год сме, алооууу Явно не си чувал за Lightning Network. Отделно не говоря за Биткойн а за крипто, ако си забелязал. Вероятно не си чувал и за Solana:
                    Екипът на Tether обяви, че ще пусне USDT токени в мрежата Solana (SOL). Интеграцията ще позволи на потребителите на USDT да използват впечатляващите скорости на Solana от над 50,000 транзакции в секунда с такси до $0,00001 за транзакция.

                    https://cryptodnes.bg/tether-shte-puska-usdt-na-solana

                    Четете бре, чететеееее, не се излагайте
                    Това обаче не е блокчейн вече. Демек отпадат преимуществата дето се рекламират на децентрализираната система.

                    Демек хубаво, ама не е същото. Става малко като банките, ама само дето няма да ползваме банки, ми някакви други, дето все още не са регулирани и трябва да им верваме на юнашко доверие.

                    Lightning Network е тотална боза и силно ме съмнява някога да се наложи. Това на Солана изглежда по-обещаващо. Но както казах че повервам като почнете вие да го ползвате за нещо различно от спекупа и копане.

                    Иначе кой какво написал, какви статии изкарал, какво направил си остава в сферата на приказките и пожеланията.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от jica Разгледай мнение

                      Учудва ме как още има хора продължащи да вярват в тази заблуда. btc мрежата не е способна на повече от 6-7 трансакции в секунда, а таксите са от порядъка на $10+? Как точно си представяш да се случват разплащанията с всяко "устройство-банка"? Биткойн [философията] умря, да живее Биткойн [измамата].
                      Излез от пещерата и се огледай, 2021 год сме, алооууу Явно не си чувал за Lightning Network. Отделно не говоря за Биткойн а за крипто, ако си забелязал. Вероятно не си чувал и за Solana:
                      Екипът на Tether обяви, че ще пусне USDT токени в мрежата Solana (SOL). Интеграцията ще позволи на потребителите на USDT да използват впечатляващите скорости на Solana от над 50,000 транзакции в секунда с такси до $0,00001 за транзакция.

                      https://cryptodnes.bg/tether-shte-puska-usdt-na-solana

                      Четете бре, чететеееее, не се излагайте
                      Last edited by better; 20.03.2021, 11:42.

                      Коментар


                      • Deutsche Bank Research, the financial research subsidiary of global banking giant Deutsche Bank, issued a report devoted exclusively to Bitcoin, titled “The Future of Payments: Series 2 Part III. Bitcoins: Can the Tinkerbell Effect Become a Self-Fulfilling Prophecy?”

                        In the 18-page study, Deutsche Bank Research describes the basic characteristics of Bitcoin and analyzes the key drivers of its historical price growth to a $1 trillion asset.

                        Deutsche Bank analysts suggested that the Bitcoin price “could continue to rise” further as long as asset managers and companies continue to enter the market. The firm emphasized that central banks and governments now “understand that Bitcoin and other cryptocurrencies are here to stay” and thus are expected to start regulating them by late 2021.

                        https://cointelegraph.com/news/bitco...sche-bank-says

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                          Философията на критпото е ясна и много проста - P2P, следователно посредници не са нужни! Всяко устройство ще бъде банка, всеки ще разполага и харчи своите си пари както намери за добре.
                          Учудва ме как още има хора продължащи да вярват в тази заблуда. btc мрежата не е способна на повече от 6-7 трансакции в секунда, а таксите са от порядъка на $10+? Как точно си представяш да се случват разплащанията с всяко "устройство-банка"? Биткойн [философията] умря, да живее Биткойн [измамата].

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение
                            Visa започва да работи с криптовалути и навсякъде ще може да се плаща с биткоини
                            От този слух не става изобщо ясно какво точно иска да направи visa, но си мисля, че изобщо няма да бъде това, което форумците тук си мислят. Аз го разбирам така:

                            - или visa ще започнат да работят с някои btc exchange_и за да предоставят "разплащане в btc" - като по този начин ще събират така мечтаната за тях таксичка от конверсията $ -> btc (при POS терминала) и ще я делят с exchange-а, където вече не-анонимния btc wealth държач си държи "новото злато";

                            - или visa мислят да пуснат btc exchange on its own - при, което ще си събират горната таксичка в целият и размер.

                            Какво няма да направи - да използва btc ledger-а за трансакциите с btc - това е просто невъзможно, вече съм писал защо.

                            Относно изключването на банките от веригата... ох, как мислите visa си събира комисионните в момента? Търговеца сключва договор с банка - да точно така - остарялата, лоша, измамна банка - банката дава на търговеца POS терминал. От там нататък, от всичко, което мине през POS терминала се събира комисионна (1%-3%), която отива в банката, която от своя страна отчислява частта към visa. Еми, сега в тази вакханлия от паразити, които ви събират комисионни ще се наместят и btc exchange_те. Не знам всички Вие, които мразите лошите банки дали осъзнавате иронията в ситуацията, но нищо, те вашите деца ще я разберат.

                            Това с visa е всъщност един много добър пример защо все повече от "големите" се обръщат към биткойна - все пак ще уточня - биткойна в момента страда от детските болести на всички финансови инструменти преди него. Преди десетилетия са се правили страшни машинации по stock exchange_те, които поради множество регулации и присъди в момента са намалени на минимум, това не важи за btc exchange_ите - там машинациите се правят с пълна сила сега - трябват ти само пари, добър интернет и малко над средното акъл. От друга страна изглежда btc авантюристите (a.k.a. the ultimate wealth holders) въобще не им пука за комисионни, settlement, рискове асоциирани със settlement-а; с валутната конверсия; с clearing-а (физическото притежание) на btc като финансов инструмент (а, да не пропускам, че не им пука и за данъците върху реализираните печалби, но там има други два учебника - данъчен кодекс и наказателен кодекс). Та, "големите" винаги намират начин да вземат парите на "малките" и неопитните и hype_натите - още една ирония, защото не беше ли точно това причината, поради която някой създаде btc?

                            Като цяло, поуката в историята е - когато ходите на оргия, винаги си носете +1 тубичка вазилин, че не знаете кого ще заварите там и колко още ще се присламчат към нея.

                            Коментар


                            • Аз файда от Paypal с крипто не виждам, изобщо не виждам полза от "посредници" с огромни такси. Според мен ако гиганти като Amazon (въпрос на време) се включат и приемат критпо, то с посредници като Paypal e свършено - просто нЕма смисъл от тях.
                              Учудва ме как някакви антични системи от аналоговата епоха се опитват да се присламчат към криптото и да продължат да припечелват.
                              Философията на критпото е ясна и много проста - P2P, следователно посредници не са нужни! Всяко устройство ще бъде банка, всеки ще разполага и харчи своите си пари както намери за добре - директно.
                              Last edited by better; 20.03.2021, 00:30.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                                Ако PayPal го можеше това с биткойна, щях много пъти да съм го ползвал. Да, ама никъде в платформата не видях такава функционалност, или и да я има, то тя не е предназначена за европейски клиенти.
                                Има, но е само за американски клиенти към момента. Уж скоро ще я пускат и за другите. Обаче ме съмнява че ще я ползваш - най-вероятно комисионните там ще са доста по-дебели, а и биткоините ще седят в техен портфейл. Т.е. системата едва ли ще е децентрализирана - уж каквото е силата на биткоина.

                                Коментар

                                Working...
                                X