IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

    Кой съм аз, че да търся кусури. Просто ми направи впечатление не търговецът, а кой е посредникът.
    И кой е и кво му е?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

      Човекът задава много правилен въпрос. Ти като голям инвеститор и трейдър би трябвало да знаеш, че нито златото, нито SEPA са валути или свободно разпространени разплащателни средства.
      Човекът вече получи много правилен отговор - за семки и кафе да ползва старите разплащателни системи - напр. кредитна карта или стотинки в брой. Той обаче се прави на интересен и троли в темата, без да чете какво му пишат другите хора.

      Към днешна дата биткойна не е разплащателна система за семки и кафе, и това се знае от всеки. Няма нужда човек да се прави на олигофрен и да троли в темата. Ако беше измислил по-умен въпрос, щеше да получи и по-умен отговор.

      А най-умният отговор е, че тази тема не е за семкаджии и кокошкари, а за трейдери и инвеститори.
      Last edited by Mateev; 22.03.2021, 15:31.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

        Айде почнахте кусури да търсите вече, може ли да се купи БМВ от ЗАКОНЕН, ЛЕГАЛЕН, ЛИЦЕНЗИРАН, РЕГИСТРИРАН търговец - МОЖЕ. (точка)
        Кой съм аз, че да търся кусури. Просто ми направи впечатление не търговецът, а кой е посредникът.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

          А как ще си купиш семки или кафе с кюлче злато или с банков SEPA превод?

          Ако разсъжденията ти са такива, върви на село да гледаш кокошки и кози, и там ще намериш себеподобни с които да водиш диалог на равни начала. Тука в този форум има инвеститори и трейдери, а не семкаджии и кокошкари.
          Човекът задава много правилен въпрос. Ти като голям инвеститор и трейдър би трябвало да знаеш, че нито златото, нито SEPA са валути или свободно разпространени разплащателни средства.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

            Интересен посредник, с много интересен собственик.
            Айде почнахте кусури да търсите вече, може ли да се купи БМВ от ЗАКОНЕН, ЛЕГАЛЕН, ЛИЦЕНЗИРАН, РЕГИСТРИРАН търговец - МОЖЕ. (точка)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

              е как ще стане тогава вашата мантра да бъде новата световна валута?!? тогава таксите ще станат 1000$ . Човек как да си купи 1 кафе?
              пп. или тази мантра вече се изтърка и има нова?
              А как ще си купиш семки или кафе с кюлче злато или с банков SEPA превод?

              Ако разсъжденията ти са такива, върви на село да гледаш кокошки и кози, и там ще намериш себеподобни с които да водиш диалог на равни начала. Тука в този форум има инвеститори и трейдери, а не семкаджии и кокошкари.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                е как ще стане тогава вашата мантра да бъде новата световна валута?!? тогава таксите ще станат 1000$ . Човек как да си купи 1 кафе?
                пп. или тази мантра вече се изтърка и има нова?
                Питай Сатоши Накамото, Виталик Бутерин или Бил Гейтс
                Last edited by better; 22.03.2021, 15:17.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                  Аве банички и боза признавам си че нЕма да мога, ама за Баварец, ще си помислА:

                  ЗА ПЪРВИ ПЪТ В БЪЛГАРИЯ. BMW СРЕЩУ BITCOIN.

                  https://bmw-bovacar.bg/news/za-prvi-...eshchu-bitcoin
                  Интересен посредник, с много интересен собственик.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                    Да. Ако ще купуваш семки и бонбонки, ползвай някоя от хилядите антични системи
                    е как ще стане тогава вашата мантра да бъде новата световна валута?!? тогава таксите ще станат 1000$ . Човек как да си купи 1 кафе?
                    пп. или тази мантра вече се изтърка и има нова?
                    Last edited by petyob; 22.03.2021, 14:41.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                      а за 10$ таксата пак ли 12$ ?
                      Да. Ако ще купуваш семки и бонбонки, ползвай някоя от хилядите антични системи
                      Last edited by better; 22.03.2021, 14:20.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                        Само дето няма да мине в биткоини

                        Ми ще ти кажат - е по тая сметка преведи биткоините, после ще видим курса и ще ги обърнем в лева, евро, долари. Ние ще ти кажем курса, даже може да ти дадем да си избереш между 2-3 курса. И като дойдат парите в банката тогава правим сделката.

                        Въпросът е що ти е посредник като тая работа може да си я направиш сам.

                        Но иначе добре звучи


                        п.п. абсолютно сигурен съм, че от как са обявили тази възможност (повече от 6 месеца) никой не си е купил БВМ с шиткоини.

                        И в следващите години ще бъде същото. )
                        Почна да говориш глупости, земи прочети да видиш ко пише (със съдействието на Бонекс) т.е към момента на превода виждаш (фиксират) курса на тази борса и превеждат сумата на БМВ. Това кой какво и дали е купил (или ще купи с Биткойн) можеш само да хвърляш боб, но ако Аз имах нужда от ново БМВ бих си купил веднага.
                        Last edited by better; 22.03.2021, 14:19.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                          а за 10$ таксата пак ли 12$ ?
                          Таксата е една и съща както за 1 цент, така и за 1 милиард долара. Тя зависи от броя на байтовете в транзакцията, а не от сумата на транзакцията. Това се пише в темата вече за не знам кой път.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                            .....п.п. абсолютно сигурен съм, че от как са обявили тази възможност (повече от 6 месеца) никой не си е купил БВМ с шиткоини.
                            Откога имаш пророчески способности? ...
                            Аз пък съм абсолютно сигурен, че хората си купуват BMW-та само с биткойни ....

                            Ха сега моята пророческа дума срещу твоята ....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                              Аве банички и боза признавам си че нЕма да мога, ама за Баварец, ще си помислА:

                              ЗА ПЪРВИ ПЪТ В БЪЛГАРИЯ. BMW СРЕЩУ BITCOIN.

                              https://bmw-bovacar.bg/news/za-prvi-...eshchu-bitcoin
                              Само дето няма да мине в биткоини

                              Ми ще ти кажат - е по тая сметка преведи биткоините, после ще видим курса и ще ги обърнем в лева, евро, долари. Ние ще ти кажем курса, даже може да ти дадем да си избереш между 2-3 курса. И като дойдат парите в банката тогава правим сделката.

                              Въпросът е що ти е посредник като тая работа може да си я направиш сам.

                              Но иначе добре звучи


                              п.п. абсолютно сигурен съм, че от как са обявили тази възможност (повече от 6 месеца) никой не си е купил БВМ с шиткоини.

                              И в следващите години ще бъде същото. )

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                                Ако ползваш Софтуерен порфейл, можеш веднага да видиш колко ще ти струва примерно превод на 100 000 $:
                                1. В мрежата на Биткоин (12.45 $ в момента)
                                2. В мрежата на Етериум - ERC20 (6,91 $)

                                За 1 000 000 000 сумата не се променя

                                Таксите на борсите са x2 както каза Mateev (28$ на 18$ в момента)
                                а за 10$ таксата пак ли 12$ ?

                                Коментар

                                Working...
                                X