IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • За пореден път се убеждавам,че никой не чете другия,всеки се мисли за знаещ.Единият говори,че транзакцията между биткойн към биткойн или борса е 7 сатоши на байт и за 250 байта цената е 1750 сатошита,което прави 1 долар.Другият обяснява,че транзакцията последно време е 20 долара но при теглене във фиатни пари.И двамата са прави,но типично българската черта кой е по-по най ги кара да се обиждат
    Може и аз да не съм разбрал правилно написаното,по интересното за мен е ако искам да продам един биткойн на цена 50000$,за фиат колко байта се записват във веригата и от там колко ще ми струва транзакцията във долари.Ако искат математиците могат да обяснят.
    "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

    Коментар


    • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение


      "умнико" многознайко
      Ти наистина не разбираш какво виждаш на показаната от мен графика,
      пък си седнал да ми даваш акъл
      Тя показва каква комисионна средно-статистически
      е плащана във всеки момент от последните 3 месеца
      • от 8 до 30 долара на транзакция с биткойни
      • напоследък 20 долара на транзакция с биткойни
      Знам, че има "умници" като теб, които
      могат да чакат дни за валидиране на транзакцията им
      Проблемът е с борсата, от която публикуваш графиката, и ако имаше поне нещо малко там между двете си уши, щеше да се сетиш за следното:

      1. Биткойн акаунта (адреса) на всички трейдери в една борса е един единствен.
      2. Милиони хора по света пращат на този биткойн адрес милиони дребни сумички
      3. Следователно авоарите в Биткойн на тази борса се състоят от милиони редове в блокчейна
      4. Когато някой клиент реши да изтегли пари от борсата и да ги кешира или да си ги прехвърли в свой адрес, то тогава източниците (Inputs) на сумата за изпращане са много редове от блокчейна, а не един единствен.
      5. Следователно транзакцията няма да е с възможния минимум от около 250 байта, а средностатистически може би с 10-20 пъти повече байтове.
      6. Това и обяснява защо е толкова висока цената (10-20 пъти) на една транзакция в посока от борсата към външен портфейл.

      Истинската цена обаче, която е за транзакции между портфейли и за транзакции в посока от портфейл към борса към днешна дата е 7-8 сатоши на байт или около 2000 сатоши за 250 байта транзакция или това прави около 1 долар на транзакция.

      Има и още едно нещо, което ти явно не си го забелязал - думичката AVERAGE за таксите, които се събират. Тоест за една транзакция може да са по-малко, а за следващата след нея - по-много, в зависимост от реалния брой байтове в тези транзакции. Ако борсата прилага тази честна политика - на всекиму според реалния брой байтова, то тогава не се учудвам на тези цифри. Ако например някой реши да изтегли 1000 биткойна, може да се окаже, че неговите Inputs са 10 000 на брой, и от там да му треснат 10 000 пъти по-голяма такса от този 1$. Алтернативата е борсата средностатистически да си смята реалните разходи по изпращане, и да ги разпределя на калпак, а не на брой байтове в транзакцията. И в двата случая обаче големия брой Inputs наистина създава 10-20 пъти повече байтове, а от там и 10-20 пъти по-скъпи такси за преводите от борсата към външен биткой адрес.

      Аз имах същия случай когато си окрупнявах Inputs в моя портфейл. Тогава заплатих транзакция с 26 000 байта, а не само с 250.

      Това ти го обяснявам за втори път "УМНИКО" - ти така ме наричаш, но явно малоумието и некомпетентноста са в твоята глава, а не в моята.
      Last edited by Mateev; 21.03.2021, 21:20.

      Коментар


      • Mateev е голям специалист по въпросите на Биткойна. Аз ще помоля, повече да ни обяснява и да не се сърди, когато някой му противоречи, това е възможно да е от незнание. Дори един курс да ни организира по биткойни.

        Коментар



        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
          Всеки е в правото си да се самозаблуждава колкото си иска, и да плаща луди пари за своята самозаблуда ....
          Веднъж вече съм ти обяснявал защо твоята графика показва такива цифри, но явно не четеш или не помниш. И в двата случая - лошо. Ако искаш да икономисваш пари за транзакциите, научи се да анализираш мемпула:
          https://jochen-hoenicke.de/queue/#BTC,2d,count
          Гледай в дясно и си избери толкова сатоши на байт, щото потенциалната твоя транзакция да влезе в следващия блок. В момента това число е 7 сатоши на байт, което при транзакция от 250 байта прави такса 1570 сатоши. Хайде за по-голяма сигурност дай 2 000 сатоши. Всичко по-нагоре е едно голямо цакване - подаряваш пари на миньорите или на борсата, които пари няма да ти донесат никаква допълнителна полза.
          "умнико" многознайко
          Ти наистина не разбираш какво виждаш на показаната от мен графика,
          пък си седнал да ми даваш акъл
          Тя показва каква комисионна средно-статистически
          е плащана във всеки момент от последните 3 месеца
          • от 8 до 30 долара на транзакция с биткойни
          • напоследък 20 долара на транзакция с биткойни
          Знам, че има "умници" като теб, които
          могат да чакат дни за валидиране на транзакцията им
          Last edited by barbaron; 21.03.2021, 19:21.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение


            Ти май само с теорията на биткойните се занимаваш напоследък
            Практиката показва друго
            https://www.blockchain.com/charts/fe...er-transaction
            Всеки е в правото си да се самозаблуждава колкото си иска, и да плаща луди пари за своята самозаблуда ....

            Веднъж вече съм ти обяснявал защо твоята графика показва такива цифри, но явно не четеш или не помниш. И в двата случая - лошо. Ако искаш да икономисваш пари за транзакциите, научи се да анализираш мемпула:
            https://jochen-hoenicke.de/queue/#BTC,2d,count

            Гледай в дясно и си избери толкова сатоши на байт, щото потенциалната твоя транзакция да влезе в следващия блок. В момента това число е 7 сатоши на байт, което при транзакция от 250 байта прави такса 1570 сатоши. Хайде за по-голяма сигурност дай 2 000 сатоши. Всичко по-нагоре е едно голямо цакване - подаряваш пари на миньорите или на борсата, които пари няма да ти донесат никаква допълнителна полза.
            Last edited by Mateev; 21.03.2021, 18:28.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

              Дори за малки суми има проблеми. Доколкото знам има списъци с iban ите на всички криптоборси, банки посредници, интернет банки, които оперират с критпо и следва бан.
              Аз съм пробвал с 4.000 лева и нямаше проблем. Coinbase към ДСК

              Коментар


              • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение

                Обръщаш крипто в кеш в coinbase и нареждаш превод към българска банка, като пускаш сума под 10к лева. Тази четирицифрена сума остава под радара на банката и никой нищо няма да те пита. Даже няма и да разберат за такъв трансфер.
                Дори за малки суми има проблеми. Доколкото знам има списъци с iban ите на всички криптоборси, банки посредници, интернет банки, които оперират с критпо и следва бан.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                  Данъците са най-малкия проблем! В БГ данъците са ниски и държавата е улеснила на макс да си платиш данъците от крипто. Проблемът са банките! Те са решили, че крипто е заплаха и банват всичко свързано с крипто, в т.ч и банки, които видиш ли приемали крипто (демек рискови банки), които са лицензирани и легални в ЕС.
                  Обръщаш крипто в кеш в coinbase и нареждаш превод към българска банка, като пускаш сума под 10к лева. Тази четирицифрена сума остава под радара на банката и никой нищо няма да те пита. Даже няма и да разберат за такъв трансфер.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                    За чуждите данъчни не знам - ама за България ако ти дойдат да кажем половин милион по сметката от на майната си.

                    И се опиташ да убедиш данъчните че това са пари от търговия с биткоини и им кажеш "Преди 10 години пратих 5 000 (примерно). И сега след 10 години станаха половин милион и си ги тегля да си ги харча"

                    Та не съм сигурен че ще ти повярват. Ще те накарат да платиш някакви данъци. И то си мисля, че в ЕС, САЩ и пр. и там ще те накарат да платиш данъци.

                    Всъщност не съм запознат с данъците от такава гледна точка - не само на коиини, ми търговски платформи, етц. Търгувах на форекс с еди кой си брокер, вкарах 5, направих ги 500. Сигурно ще дължиш данъци. Въпреки че логиката казва - че не би трябвало. Просто не се занимава с такива неща и не ми е трябвало.
                    Данъците са най-малкия проблем! В БГ данъците са ниски и държавата е улеснила на макс да си платиш данъците от крипто. За държавата това са финансови инструменти (облага се печалбата)!
                    Проблемът са банките! Те са решили, че крипто е заплаха и банват всичко свързано с крипто, в т.ч и други банки, които видиш ли приемали крипто (демек рискови банки), които са лицензирани и легални в ЕС!
                    Имаше и парадокс Латвийска банка блоква и затваря сметка, защото си опитал да пратиш някаква сумичка от 200 еу на друга банка пак в Латвия, пак лицензирана от същата Центр банка.
                    Причината: правиш опит да пратиш пари на банка която приемала критпо.
                    Царят (държавата) дава - Пъдарят (банките) не дават....луда раб.
                    Last edited by better; 21.03.2021, 17:28.

                    Коментар


                    • За чуждите данъчни не знам - ама за България ако ти дойдат да кажем половин милион по сметката от на майната си.

                      И се опиташ да убедиш данъчните че това са пари от търговия с биткоини и им кажеш "Преди 10 години пратих 5 000 (примерно). И сега след 10 години станаха половин милион и си ги тегля да си ги харча"

                      Та не съм сигурен че ще ти повярват. Ще те накарат да платиш някакви данъци. И то си мисля, че в ЕС, САЩ и пр. и там ще те накарат да платиш данъци.

                      Всъщност не съм запознат с данъците от такава гледна точка - не само на коиини, ми търговски платформи, етц. Търгувах на форекс с еди кой си брокер, вкарах 5, направих ги 500. Сигурно ще дължиш данъци. Въпреки че логиката казва - че не би трябвало. Просто не се занимава с такива неща и не ми е трябвало.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                        Преди години - може, вече тотално параноясали всички, сакън да не прехвърлиш някой долар (сумата е доста по-малка от 30к) на някоя крипто борса и следва блок, след блок, лимитация след лимитация и седмици чакане. Не ми говори за тез ....
                        Аз не искам някоя банка да и давам пари и тя ми казва, къде мога да пращам (разбира се преводи към легални и законни, лицензирани и легални субекти) собствените си пари, тва е абсурдно!
                        Аз с моите си пари искам да мога да купувам каквото си поискам ЗАКОННИ стоки/услуги/активи!
                        [ATTACH=CONFIG]n3735550[/ATTACH]
                        За съжаление, нещата седят така и са много по-зле даже отколкото ги описваш. Щото много банки казват "Тея са офшорна зона, тая банка е съмнителна, отказваме превод към нея". Не става въпрос само за крипто борси.

                        А от щатите към България има ситуации - някоя банка казва "Ааа, тея там България не сме ги чували, там се перат пари, никакви преводи към тях". Отиваш в друга банка пак в САЩ - "Няма проблеми, нареждаме превода".

                        В ЕС няма проблеми, даже това СЕПА доста улесни нещата.

                        Но тези ограничения ще останат и при децентрализираните системи, ще задължат търговците да дават информация като си купиш нещо по-скъпо с биткоини или каквото и да е друго да дават информация. Всъщност то и сега ги има - данъчните получават информация за големи покупки - коли, скъпи екскурзии и други по-скъпи неща. И ако нямаш доказани доходи - следва тесла.

                        Коментар


                        • Изпращач:
                          Такси за международен превод SWIFT :
                          .
                          (LBP = La Banque Postale ; SG = Société Générale)
                          Banque Agence Internet
                          BNP 0,1 % (min 9,50 €) 9,50 €
                          LBP 0,10 % (min 15,50 €, max 70 € ) 0,10 % (min 9,90 €, max 70 €)
                          SG 13 € si virement < 500 €, sinon 0,10 % (min 26 €, max 70 €) 9 € si < 500 €, sinon 13 €
                          .
                          Такса за обмяна на валута :
                          .
                          Banque Agence Internet
                          BNP 0,1 % (min 15 €, max 65 €) 15 €
                          LBP 10 € 10 €
                          SG ??? ???
                          .
                          Получател:
                          Такси за международен превод SWIFT :
                          .
                          Banque Agence
                          LBP 13,50 €
                          SG Безплатен si virement < 150 €, sinon 22 €
                          Last edited by barbaron; 21.03.2021, 16:12.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                            16 долара такса - по спомен от преди години, сумата беше малко над 30 хил.
                            Преди години - може, вече тотално параноясали всички, сакън да не прехвърлиш някой долар (сумата е доста по-малка от 30к) на някоя крипто борса и следва блок, след блок, лимитация след лимитация и седмици чакане. Не ми говори за тез ....сера
                            Аз не искам някоя банка да и давам пари и тя ми казва, къде мога да пращам (разбира се преводи към легални и законни, лицензирани и легални субекти) собствените си пари, тва е абсурдно!
                            Аз с моите си пари искам да мога да купувам каквото си поискам ЗАКОННИ стоки/услуги/активи!
                            Click image for larger version

Name:	limi.jpg
Views:	1
Size:	20.8 КБ
ID:	3735550
                            Last edited by better; 21.03.2021, 16:06.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                              Я прехвърли 50 000 $ Swift превод към Австралийска банка да те видим?
                              Стига си давал примери с тез антични системи, те стават за трансфери на пари за семки и бонбонки, но за по-сериозни суми са аут.
                              16 долара такса - по спомен от преди години, сумата беше малко над 30 хил.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от forexboy Разгледай мнение
                                Всички искат да купят евтино и да продадат скъпо. Ти също, нали?
                                Аз за себе си да съм твърдял друго? Интересува ме целта на хейтърите на крипто, все пак трябва да имат някаква цел, нали?

                                Коментар

                                Working...
                                X