IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

    а за 10$ таксата пак ли 12$ ?
    Да. Ако ще купуваш семки и бонбонки, ползвай някоя от хилядите антични системи
    Last edited by better; 22.03.2021, 14:20.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

      Само дето няма да мине в биткоини

      Ми ще ти кажат - е по тая сметка преведи биткоините, после ще видим курса и ще ги обърнем в лева, евро, долари. Ние ще ти кажем курса, даже може да ти дадем да си избереш между 2-3 курса. И като дойдат парите в банката тогава правим сделката.

      Въпросът е що ти е посредник като тая работа може да си я направиш сам.

      Но иначе добре звучи


      п.п. абсолютно сигурен съм, че от как са обявили тази възможност (повече от 6 месеца) никой не си е купил БВМ с шиткоини.

      И в следващите години ще бъде същото. )
      Почна да говориш глупости, земи прочети да видиш ко пише (със съдействието на Бонекс) т.е към момента на превода виждаш (фиксират) курса на тази борса и превеждат сумата на БМВ. Това кой какво и дали е купил (или ще купи с Биткойн) можеш само да хвърляш боб, но ако Аз имах нужда от ново БМВ бих си купил веднага.
      Last edited by better; 22.03.2021, 14:19.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

        а за 10$ таксата пак ли 12$ ?
        Таксата е една и съща както за 1 цент, така и за 1 милиард долара. Тя зависи от броя на байтовете в транзакцията, а не от сумата на транзакцията. Това се пише в темата вече за не знам кой път.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
          .....п.п. абсолютно сигурен съм, че от как са обявили тази възможност (повече от 6 месеца) никой не си е купил БВМ с шиткоини.
          Откога имаш пророчески способности? ...
          Аз пък съм абсолютно сигурен, че хората си купуват BMW-та само с биткойни ....

          Ха сега моята пророческа дума срещу твоята ....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

            Аве банички и боза признавам си че нЕма да мога, ама за Баварец, ще си помислА:

            ЗА ПЪРВИ ПЪТ В БЪЛГАРИЯ. BMW СРЕЩУ BITCOIN.

            https://bmw-bovacar.bg/news/za-prvi-...eshchu-bitcoin
            Само дето няма да мине в биткоини

            Ми ще ти кажат - е по тая сметка преведи биткоините, после ще видим курса и ще ги обърнем в лева, евро, долари. Ние ще ти кажем курса, даже може да ти дадем да си избереш между 2-3 курса. И като дойдат парите в банката тогава правим сделката.

            Въпросът е що ти е посредник като тая работа може да си я направиш сам.

            Но иначе добре звучи


            п.п. абсолютно сигурен съм, че от как са обявили тази възможност (повече от 6 месеца) никой не си е купил БВМ с шиткоини.

            И в следващите години ще бъде същото. )

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

              Ако ползваш Софтуерен порфейл, можеш веднага да видиш колко ще ти струва примерно превод на 100 000 $:
              1. В мрежата на Биткоин (12.45 $ в момента)
              2. В мрежата на Етериум - ERC20 (6,91 $)

              За 1 000 000 000 сумата не се променя

              Таксите на борсите са x2 както каза Mateev (28$ на 18$ в момента)
              а за 10$ таксата пак ли 12$ ?

              Коментар


              • https://bitcoinfees.earn.com/

                Таксите зависят от това за колко време искате да се потвърди трансакцията.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                  Че ти повярвам ако ми кажеш че си купуваш банички и боза с шиткоини

                  Едва ли?

                  Да си платил някоя копачка с шиткоини, друго едва ли, ама и това ме съмнява. И вече - аз ползвам само шиткоините за разплащания.
                  Аве банички и боза признавам си че нЕма да мога, ама за Баварец, ще си помислА:

                  ЗА ПЪРВИ ПЪТ В БЪЛГАРИЯ. BMW СРЕЩУ BITCOIN.

                  https://bmw-bovacar.bg/news/za-prvi-...eshchu-bitcoin
                  Last edited by better; 22.03.2021, 00:30.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение
                    Това означава ли,че плащам и спред и комисионна за дадената транзаакция.Таксата за банковият трансфер е ясна.Не стават ли много такси и как мога аз който не съм много наясно примерно с крипто обмена колко ще платя в крайна сметка за определена транзакция
                    Ако ползваш Софтуерен порфейл, можеш веднага да видиш колко ще ти струва примерно превод на 100 000 $:
                    1. В мрежата на Биткоин (12.45 $ в момента)
                    2. В мрежата на Етериум - ERC20 (6,91 $)

                    За 1 000 000 000 сумата не се променя

                    Таксите на борсите са x2 както каза Mateev (28$ на 18$ в момента)
                    Last edited by better; 21.03.2021, 22:51.

                    Коментар


                    • Точно така е, както обясни Mateev нашия лубимец тук, да е жив и здрав
                      Last edited by better; 21.03.2021, 22:44.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ДесеткиЛевове Разгледай мнение

                        Нищо не се записва във веригата. Ти продаваш биткойна на някоя борса и разходите ще се формират от спреда, комисионната и таксата за банковия трансфер.
                        Това не всеки го разбира, но когато човек търгува на някоя борса, неговата търговия не се отразява в нито един блокчен на нито една криптовалута. Само се извършва смяна на собственоста между различни хора по различни криптовалути, но салдото на борсата по всяка една от тях не се променя, и затова не се правят и транзакции в различните блокчейни.

                        Ако обаче се теглят или внасят криптовалути в дадена борса, тогава вече се появяват и транзакции в съответния блокчейн. Тоест транзакциите са само на входа и на изхода на дадена борса, но не и в процеса на търговия между различните трейдери. От тази търговия борсата си гуши комисионни, но пак без да прави външни транзакции във блокчейните..
                        Last edited by Mateev; 21.03.2021, 21:58.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение
                          За пореден път се убеждавам,че никой не чете другия,всеки се мисли за знаещ.Единият говори,че транзакцията между биткойн към биткойн или борса е 7 сатоши на байт и за 250 байта цената е 1750 сатошита,което прави 1 долар.Другият обяснява,че транзакцията последно време е 20 долара но при теглене във фиатни пари.И двамата са прави,но типично българската черта кой е по-по най ги кара да се обиждат
                          Може и аз да не съм разбрал правилно написаното,по интересното за мен е ако искам да продам един биткойн на цена 50000$,за фиат колко байта се записват във веригата и от там колко ще ми струва транзакцията във долари.Ако искат математиците могат да обяснят.
                          Всяка една транзакция в блокчейна всъщност притежава 3 записа, а не един:

                          1. От кой адрес се вземат парите
                          2. На кой адрес се изпращат и колко
                          3. На кой адрес да се върне остатъка (рестото), ако парите по т.1 са повече от парите по т.2

                          Тези 3 реда информация, заедно с още известно количество контролна и служебна информация правят общо около 250 байта, което означава, че трябва да се заплати ДОБРОВОЛНА такса за всеки един от тези 250 байта.

                          Ако обаче твоите пари са много надребнени (напр. от пула от който копаеш си получил 100 превода от по 0.01 биткойн), а искаш да прехвърлиш на някого цял 1 биткойн, то тогава в твоята транзакция ще се случи следното:

                          1. От кой адрес се вземат парите - ами тука има списък от цели 100 адреса
                          2. На кого се изпращат - само 1 адрес
                          3. Къде да се върне рестото, ако има такова - пак само 1 адрес

                          Така формираната транзакция обаче няма да е 250 байта, а може би 15 000 или дори 20 000 байта. И за всеки един от тях трябва да се заплати определен брой сатоши, който се определя малко трудно и освен всичко друго е вероятностен процес. Мемпула помага за определянето на верния брой сатоши на байт, но човек трябва да вникне в неговата работа.

                          Точно този втория случай се случва много често, когато се прави транзакция от борса навън към даден биткойн адрес.
                          Last edited by Mateev; 21.03.2021, 21:48.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение
                            Това означава ли,че плащам и спред и комисионна за дадената транзаакция.Таксата за банковият трансфер е ясна.Не стават ли много такси
                            По нищо не се различава от търговия на БФБ, примерно. И там си има спред и комисионна.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ДесеткиЛевове Разгледай мнение

                              Нищо не се записва във веригата. Ти продаваш биткойна на някоя борса и разходите ще се формират от спреда, комисионната и таксата за банковия трансфер.
                              Това означава ли,че плащам и спред и комисионна за дадената транзаакция.Таксата за банковият трансфер е ясна.Не стават ли много такси и как мога аз който не съм много наясно примерно с крипто обмена колко ще платя в крайна сметка за определена транзакция
                              Last edited by bokogega; 21.03.2021, 21:38.
                              "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение
                                За пореден път се убеждавам,че никой не чете другия,всеки се мисли за знаещ.Единият говори,че транзакцията между биткойн към биткойн или борса е 7 сатоши на байт и за 250 байта цената е 1750 сатошита,което прави 1 долар.Другият обяснява,че транзакцията последно време е 20 долара но при теглене във фиатни пари.И двамата са прави,но типично българската черта кой е по-по най ги кара да се обиждат
                                Може и аз да не съм разбрал правилно написаното,по интересното за мен е ако искам да продам един биткойн на цена 50000$,за фиат колко байта се записват във веригата и от там колко ще ми струва транзакцията във долари.Ако искат математиците могат да обяснят.
                                Нищо не се записва във веригата. Ти продаваш биткойна на някоя борса и разходите ще се формират от спреда, комисионната и таксата за банковия трансфер.

                                Коментар

                                Working...
                                X