IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение

    Обръщаш крипто в кеш в coinbase и нареждаш превод към българска банка, като пускаш сума под 10к лева. Тази четирицифрена сума остава под радара на банката и никой нищо няма да те пита. Даже няма и да разберат за такъв трансфер.
    Дори за малки суми има проблеми. Доколкото знам има списъци с iban ите на всички криптоборси, банки посредници, интернет банки, които оперират с критпо и следва бан.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

      Данъците са най-малкия проблем! В БГ данъците са ниски и държавата е улеснила на макс да си платиш данъците от крипто. Проблемът са банките! Те са решили, че крипто е заплаха и банват всичко свързано с крипто, в т.ч и банки, които видиш ли приемали крипто (демек рискови банки), които са лицензирани и легални в ЕС.
      Обръщаш крипто в кеш в coinbase и нареждаш превод към българска банка, като пускаш сума под 10к лева. Тази четирицифрена сума остава под радара на банката и никой нищо няма да те пита. Даже няма и да разберат за такъв трансфер.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
        За чуждите данъчни не знам - ама за България ако ти дойдат да кажем половин милион по сметката от на майната си.

        И се опиташ да убедиш данъчните че това са пари от търговия с биткоини и им кажеш "Преди 10 години пратих 5 000 (примерно). И сега след 10 години станаха половин милион и си ги тегля да си ги харча"

        Та не съм сигурен че ще ти повярват. Ще те накарат да платиш някакви данъци. И то си мисля, че в ЕС, САЩ и пр. и там ще те накарат да платиш данъци.

        Всъщност не съм запознат с данъците от такава гледна точка - не само на коиини, ми търговски платформи, етц. Търгувах на форекс с еди кой си брокер, вкарах 5, направих ги 500. Сигурно ще дължиш данъци. Въпреки че логиката казва - че не би трябвало. Просто не се занимава с такива неща и не ми е трябвало.
        Данъците са най-малкия проблем! В БГ данъците са ниски и държавата е улеснила на макс да си платиш данъците от крипто. За държавата това са финансови инструменти (облага се печалбата)!
        Проблемът са банките! Те са решили, че крипто е заплаха и банват всичко свързано с крипто, в т.ч и други банки, които видиш ли приемали крипто (демек рискови банки), които са лицензирани и легални в ЕС!
        Имаше и парадокс Латвийска банка блоква и затваря сметка, защото си опитал да пратиш някаква сумичка от 200 еу на друга банка пак в Латвия, пак лицензирана от същата Центр банка.
        Причината: правиш опит да пратиш пари на банка която приемала критпо.
        Царят (държавата) дава - Пъдарят (банките) не дават....луда раб.
        Last edited by better; 21.03.2021, 17:28.

        Коментар


        • За чуждите данъчни не знам - ама за България ако ти дойдат да кажем половин милион по сметката от на майната си.

          И се опиташ да убедиш данъчните че това са пари от търговия с биткоини и им кажеш "Преди 10 години пратих 5 000 (примерно). И сега след 10 години станаха половин милион и си ги тегля да си ги харча"

          Та не съм сигурен че ще ти повярват. Ще те накарат да платиш някакви данъци. И то си мисля, че в ЕС, САЩ и пр. и там ще те накарат да платиш данъци.

          Всъщност не съм запознат с данъците от такава гледна точка - не само на коиини, ми търговски платформи, етц. Търгувах на форекс с еди кой си брокер, вкарах 5, направих ги 500. Сигурно ще дължиш данъци. Въпреки че логиката казва - че не би трябвало. Просто не се занимава с такива неща и не ми е трябвало.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

            Преди години - може, вече тотално параноясали всички, сакън да не прехвърлиш някой долар (сумата е доста по-малка от 30к) на някоя крипто борса и следва блок, след блок, лимитация след лимитация и седмици чакане. Не ми говори за тез ....
            Аз не искам някоя банка да и давам пари и тя ми казва, къде мога да пращам (разбира се преводи към легални и законни, лицензирани и легални субекти) собствените си пари, тва е абсурдно!
            Аз с моите си пари искам да мога да купувам каквото си поискам ЗАКОННИ стоки/услуги/активи!
            [ATTACH=CONFIG]n3735550[/ATTACH]
            За съжаление, нещата седят така и са много по-зле даже отколкото ги описваш. Щото много банки казват "Тея са офшорна зона, тая банка е съмнителна, отказваме превод към нея". Не става въпрос само за крипто борси.

            А от щатите към България има ситуации - някоя банка казва "Ааа, тея там България не сме ги чували, там се перат пари, никакви преводи към тях". Отиваш в друга банка пак в САЩ - "Няма проблеми, нареждаме превода".

            В ЕС няма проблеми, даже това СЕПА доста улесни нещата.

            Но тези ограничения ще останат и при децентрализираните системи, ще задължат търговците да дават информация като си купиш нещо по-скъпо с биткоини или каквото и да е друго да дават информация. Всъщност то и сега ги има - данъчните получават информация за големи покупки - коли, скъпи екскурзии и други по-скъпи неща. И ако нямаш доказани доходи - следва тесла.

            Коментар


            • Изпращач:
              Такси за международен превод SWIFT :
              .
              (LBP = La Banque Postale ; SG = Société Générale)
              Banque Agence Internet
              BNP 0,1 % (min 9,50 €) 9,50 €
              LBP 0,10 % (min 15,50 €, max 70 € ) 0,10 % (min 9,90 €, max 70 €)
              SG 13 € si virement < 500 €, sinon 0,10 % (min 26 €, max 70 €) 9 € si < 500 €, sinon 13 €
              .
              Такса за обмяна на валута :
              .
              Banque Agence Internet
              BNP 0,1 % (min 15 €, max 65 €) 15 €
              LBP 10 € 10 €
              SG ??? ???
              .
              Получател:
              Такси за международен превод SWIFT :
              .
              Banque Agence
              LBP 13,50 €
              SG Безплатен si virement < 150 €, sinon 22 €
              Last edited by barbaron; 21.03.2021, 16:12.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                16 долара такса - по спомен от преди години, сумата беше малко над 30 хил.
                Преди години - може, вече тотално параноясали всички, сакън да не прехвърлиш някой долар (сумата е доста по-малка от 30к) на някоя крипто борса и следва блок, след блок, лимитация след лимитация и седмици чакане. Не ми говори за тез ....сера
                Аз не искам някоя банка да и давам пари и тя ми казва, къде мога да пращам (разбира се преводи към легални и законни, лицензирани и легални субекти) собствените си пари, тва е абсурдно!
                Аз с моите си пари искам да мога да купувам каквото си поискам ЗАКОННИ стоки/услуги/активи!
                Click image for larger version

Name:	limi.jpg
Views:	1
Size:	20.8 КБ
ID:	3735550
                Last edited by better; 21.03.2021, 16:06.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                  Я прехвърли 50 000 $ Swift превод към Австралийска банка да те видим?
                  Стига си давал примери с тез антични системи, те стават за трансфери на пари за семки и бонбонки, но за по-сериозни суми са аут.
                  16 долара такса - по спомен от преди години, сумата беше малко над 30 хил.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от forexboy Разгледай мнение
                    Всички искат да купят евтино и да продадат скъпо. Ти също, нали?
                    Аз за себе си да съм твърдял друго? Интересува ме целта на хейтърите на крипто, все пак трябва да имат някаква цел, нали?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                      https://www.paysera.bg/v2/bg-BG/taksi/prevodi-v-euro

                      Цена на превод в Евро в СЕПА - 0 евро - изпълнение веднага
                      Цена на превод в Евро в СЕПА към банка - 0.20 евро (20 цента - 50 стинки) - изпълнение 1 работен ден


                      Незабавни преводи (SEPA Instant) - до 1 минута, 20 цента разходи - 24/7/365
                      Я прехвърли 50 000 $ Swift превод към Австралийска банка да те видим?
                      Стига си давал примери с тез антични системи, те стават за трансфери на пари за семки и бонбонки, но за по-сериозни суми следва моментален блок, и започва едно искане на документи, снимки, паспорти на получателя и други подобни простотии.
                      Last edited by better; 21.03.2021, 15:26.

                      Коментар



                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                        Цената на една транзакция при биткойна в момента е 7 сатоши на байт или това прави $1 за цялата транзакция от 250 байта. Кой казваше, че транзакциите били скъпи?
                        Коя банка може за $1 може да прехвърли милиони на другия край на света, и това да стане за 10 минути (средно време между 2 блока).
                        Ти май само с теорията на биткойните се занимаваш напоследък
                        Практиката показва друго
                        https://www.blockchain.com/charts/fe...er-transaction

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                          https://www.paysera.bg/v2/bg-BG/taksi/prevodi-v-euro
                          Цена на превод в Евро в СЕПА - 0 евро - изпълнение веднага
                          Цена на превод в Евро в СЕПА към банка - 0.20 евро (20 цента - 50 стинки) - изпълнение 1 работен ден
                          Незабавни преводи (SEPA Instant) - до 1 минута, 20 цента разходи - 24/7/365
                          Така е Но ние правим транзакции не само в Евро със SEPA
                          Питай банките колко ще ти струва да
                          пратиш или получиш превод от $10.00 в Хонг-Конг. Или в Занзибар

                          Очевидно е, че за теб най-подходящи са рублите - русия няма дългове, има злато и путин

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                            Цената на една транзакция при биткойна в момента е 7 сатоши на байт или това прави $1 за цялата транзакция от 250 байта. Кой казваше, че транзакциите били скъпи?

                            Коя банка може за $1 може да прехвърли милиони на другия край на света, и това да стане за 10 минути (средно време между 2 блока).
                            https://www.paysera.bg/v2/bg-BG/taksi/prevodi-v-euro

                            Цена на превод в Евро в СЕПА - 0 евро - изпълнение веднага
                            Цена на превод в Евро в СЕПА към банка - 0.20 евро (20 цента - 50 стинки) - изпълнение 1 работен ден


                            Незабавни преводи (SEPA Instant) - до 1 минута, 20 цента разходи - 24/7/365
                            Last edited by mathematician; 21.03.2021, 14:18.

                            Коментар


                            • Цената на една транзакция при биткойна в момента е 7 сатоши на байт или това прави $1 за цялата транзакция от 250 байта. Кой казваше, че транзакциите били скъпи?

                              Коя банка може за $1 може да прехвърли милиони на другия край на света, и това да стане за 10 минути (средно време между 2 блока).
                              Last edited by Mateev; 21.03.2021, 13:21.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                                2. Да падне на 10 000$ - за да купите евтинко?
                                Всички искат да купят евтино и да продадат скъпо. Ти също, нали?

                                Коментар

                                Working...
                                X