IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение
    .......
    Матеев , ти не разбираш от тази материя ............
    Снощи го писах за друг човек, но сега ще го повторя и за тебе..

    Иначе моето мнение за пазарите го знаеш, защото съм го писал много пъти по много форуми. От гледна точка на Теорията на вероятностите единичното събитие може да има всякакъв резултат, и НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ПРЕДВИДИ ТОЗИ РЕЗУЛТАТ. Тоест опитите да се прогнозира каквото и да било единично движение са обречени, защото ТОВА Е НЕВЪЗМОЖО. В реалноста тези опити водят до 50% познаваемост или с други думи - до СЛУЧАЙНА ТЪРГОВИЯ. Със същия успех можеш да хвърляш монетка и ще получиш същият резултат - чиста случайност.

    По съвсем друг начин стоят нещата с прогнозата на много на брой движения. Достатъчно много, за да може силно да се стесни доверителния интервал. Тогава вече се натрупва репрезентативна статистика, при която вече е важно какво математическо очакване сме постигнали с нашата стратегия. И ако стратегията има ПМО, тогава случайноста вече отстъпва малко територия на закономерноста, и вече започват да се натрупват средностатистически печалби в акаунта.
    Last edited by RUBLA; 17.06.2021, 11:04. Причина: Не е по темата.

    Коментар


    • Малко предистория относно спора ми с Матеев за познанията му и движенията при Биткойня ..............................








      Последващо развитие , което чинно и нагледно бях показал , с предварителната нагласа че Габровеца НЯМА да ''познае '' и пробива надолу е фейк .... ...





      И накрая ........... както в повечето пъти става - човека срещу мен ГРЕШИ !!!! Не , че аз съм ПРАВ ....
      Така ли е Матейкин ..............





      Та ще се наложи да се повторя , като се самоцитирам отново за пояснение на Матеев , и за това '''чия дръжка е по голяма''' (както се изрази той ) .............................
      От поста ми на 05.06 .....преди още да пробие надолу ..............

      Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

      Нито пробива на контурите на триъгълника , би показал със сигурност, посоката на бъдещо значимо движение на цената , нито дори пробив на върха или дъното на триъгълника би дал такава увереност още повече пък и за 2-3 месеца ................
      Не ми се обясняват възможните варианти , но един най предполагаемите , е точно обратния на горенаписаната глупост....................


      Сега обясненията за камбанарийки ......... Д § К ........ А8 ......... и ПМО .... не важат
      Фактите говорят сами ............
      Матеев , ти не разбираш от тази материя ............

      Коментар


      • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение

        Примерче 1: Barbaron и BitFuFu
        Първите 10 TH/s ги купих 18/3/2021 с BTC, спечелени от CryptoCube
        От 18/3/2021 до 8/6/2021 съм купувал и продавал в подходящи моменти хешрейт TH/s с мои USD и изкопани USDT до днешните 880 TH/s
        Вложил съм мои 6115,19 USD, изтеглил съм обратно 5000 USD

        Ето какво виждам на екрана BTC сега:
        Running Hashrate 880TH/S
        Yesterday’s Earnings +$223.76 Total Earnings +$9 228.33 Cumulative Earnings +$10 132.94

        Повечето хешрейти съм купувал, когато курса на BTC беше 59 000 - 62 000 - 55 000
        А сега ми кажи ако бях купувал "монетата, която смяташ да миньорстваш",
        колко щях да съм "спечелил" ? ?
        Аз тук виждам, как си назад с 1115, дори ако приемем че изобщо си изтеглил нещо, а не го гледкаш само на китайския сайт

        Коментар


        • Първоначално изпратено от drakkar Разгледай мнение

          Кой е сайта ?
          HashFlare ......

          Ето последният автоматичен мейл от тях, след който глас в пустиня ...

          Amely (HashFlare Support)
          Feb 3, 2021, 12:53 GMT+2
          Hello,

          Thank you for reaching out to HashFlare customer support!

          Please accept our sincere apologies for the delay in the processing of your request - due to the global pandemic, having fewer available agents, and dealing with an increased volume of requests, response times are higher than usual.

          If we understood your request correctly, you are experiencing issues with accessing your account. Please read the following FAQ article.

          If you require further assistance, do not hesitate to contact us by replying to this email.


          Best regards,
          Amely
          HashFlare.io Support Team
          Last edited by Mateev; 16.06.2021, 17:02.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

            В същото време сайта-мошеник продължава да съществува и продължава да прибира парите на новите лапнишарани.
            Кой е сайта ?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
              Примерче 1: Barbaron и BitFuFu
              Първите 10 TH/s ги купих 18/3/2021 с BTC, спечелени от CryptoCube
              От 18/3/2021 до 8/6/2021 съм купувал и продавал в подходящи моменти хешрейт TH/s с мои USD и изкопани USDT до днешните 880 TH/s
              Вложил съм мои 6115,19 USD, изтеглил съм обратно 5000 USD

              Ето какво виждам на екрана BTC сега:
              Running Hashrate 880TH/S
              Yesterday’s Earnings +$223.76 Total Earnings +$9 228.33 Cumulative Earnings +$10 132.94

              Повечето хешрейти съм купувал, когато курса на BTC беше 59 000 - 62 000 - 55 000
              А сега ми кажи ако бях купувал "монетата, която смяташ да миньорстваш",
              колко щях да съм "спечелил" ? ?
              Има един много сериозен проблем, за който не се досещаш. Повечето облачни миньори са алчни, и реинвестират в нови договори всичко изкопано до момента. Така те отлагат тегленето на печалбата си за едно неопределено бъдеще.

              Тоест ПАРИТЕ СИ СТОЯТ В ОРГАНИЗАТОРА НА ИГРАТА независимо дали миньорите печелят или губят. Единици пробват теглене, и то се удовлетворява, защото процентът на изтеглените пари е нищожен на фона на огромната основна сума.

              Проблемът възниква когато болшинството от миньорите едновременно се опитат да изтеглят пари, които отдавна вече ги няма по сметките или в блокчейна. И тогава (не по-рано) започват мошенгиите. И чак тогава (не по-рано) миньорите осъзнават, че са попаднали на поредният мошеник. И се оглеждат на кого да се оплачат, но дори и арменския поп не им обръща никакво внимание.

              Пак повтарям за моят случай - в един прекрасен ден акаунта ми просто изчезна. Явно беше изтрит, защото сайта казваше "няма такъв акаунт". Опитах се да се оплача на съпорта, като му изпратих за доказателства собствените им фактури, които са ми издавали когато купувах хешрейт. Да, ама моят глас беше глас в пустиня. Никой не ми е отговорил до ден днешен, и е повече от ясно, че никога няма да ми отговори. В същото време сайта-мошеник продължава да съществува и продължава да прибира парите на новите лапнишарани.
              Last edited by Mateev; 16.06.2021, 16:53.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от barbaron
                Опитай се да разбереш това:
                Barbaron: "И този процес продължава постоянно. Така печалбата им така расте експоненциално "
                (1+TauxDuPeriode)^Nperiodes
                "Обменят BTC в USDT и обратно в подходящи момент"
                Т.е. правят трейдинг? Наистина не те разбирам, но карай. След като казваш, че печелиш, ок. Аз обаче не бих се хванал на подобно нещо, ако реша да наливам нови пари, ще е в хардуер за копаене, лично мой.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
                  Предполагам че може да се печели (защото и други хора миньорстват и инвестират в облачни миньори), но се съмнявам, че се печели повече отколкото ако просто си купиш монетата, която смяташ да миньорстваш.
                  Примерче 1: Barbaron и BitFuFu
                  Първите 10 TH/s ги купих 18/3/2021 с BTC, спечелени от CryptoCube
                  От 18/3/2021 до 8/6/2021 съм купувал и продавал в подходящи моменти хешрейт TH/s с мои USD и изкопани USDT до днешните 880 TH/s
                  Вложил съм мои 6115,19 USD, изтеглил съм обратно 5000 USD

                  Ето какво виждам на екрана BTC сега:
                  Running Hashrate 880TH/S
                  Yesterday’s Earnings +$223.76 Total Earnings +$9 228.33 Cumulative Earnings +$10 132.94

                  Повечето хешрейти съм купувал, когато курса на BTC беше 59 000 - 62 000 - 55 000
                  А сега ми кажи ако бях купувал "монетата, която смяташ да миньорстваш",
                  колко щях да съм "спечелил" ? ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от r22 Разгледай мнение

                    Интереса на наемателя ми е ясен, но при всичко написано пак не става ясно- защо им е да ти дават на теб хашрейт, срещу наем, когато могат да си използват този хашрейт за копане и да прибират всичко? Единствения смисъл е за някакви дългосрочни контракти, където сега трябва да платиш за година-две напред, при което си гарантират приходи от хашрейта дори и да стане добива неизгоден. Но пък това е за сметка на намаляване на печалбата за същия период ако добива остане изгоден. Другия проблем е както написах, че при неизгоден добив в началния момент, мераклии за наемане на хашрейт ще има съвсем малко, при което става неизгодно цялото начинание за продавача.

                    Според мен се получава нещо като "факторинг" . Получават сумата наведнъж в началото на периода с мълък дискаунт от това, което биха получили за по-дълъг период ако ползват собствените си машини за копаене .
                    И разбира се има и споделяне на риска - справка битфуфу, контракти за прехвърляне, явно станали неизгодни в един момент . Изчислили са го китайците, не ги мисли тях .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от barbaron
                      Не е толкова сложно.
                      Те купуват директно от производителя на хардуер голям брой машини от последната генерация, с голямо намаление. Обикновените хора вече много трудно могат да се вредят до модерните високопроизводителни машини и могат да купят понякога такива с доставка след 3 - 6 месеца на цена, много по-висока от днешната.

                      Ток ползват също на преференциални цени. През дъждовния сезон цената на тока от хидроцентралите спада страхотно. Поддръжката е отлична.

                      Разбира се, че могат да си позволят да дават под наем тези машини за кратък период, с хешрейт на цена малко над себестойността, в продължение на години. Обменят BTC в USDT и обратно в подходящи моменти. А тока потребителите си го плащат, може би с надценка.

                      И този процес продължава постоянно. Така печалбата им така расте експоненциално

                      А интересът на наемателите е в това, че могат да разполагат веднага с хешрейт на цена, много по-ниска от тази на поръчана и получена след 3 - 6 месеца машина.
                      Интереса на наемателя ми е ясен, но при всичко написано пак не става ясно- защо им е да ти дават на теб хашрейт, срещу наем, когато могат да си използват този хашрейт за копане и да прибират всичко? Единствения смисъл е за някакви дългосрочни контракти, където сега трябва да платиш за година-две напред, при което си гарантират приходи от хашрейта дори и да стане добива неизгоден. Но пък това е за сметка на намаляване на печалбата за същия период ако добива остане изгоден. Другия проблем е както написах, че при неизгоден добив в началния момент, мераклии за наемане на хашрейт ще има съвсем малко, при което става неизгодно цялото начинание за продавача.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                        Облачното копане няма икономически смисъл за този, който го предлага, освен ако не е частичен или пълен мошеник. Частичния мошеник има оборудване, но продава повече контракти, отколкото му е оборудването, и така един вид си осигурява маржин на печалбата. Разбира се, че в един момент от време ще се постарае да открадне част от парите на част от клиентите си, както го направиха с мене. Тоест мошеника продължава да съществува и да продава контракти, но моят акаунт го изтриха и не ми върнаха една стотинка.

                        Колкото до пълния мошеник - ами че това си е чиста пирамида, за която вече знаете какво ще се случи.

                        С две думи - ако един облачен миньор не знае кой е прецакан от цялата тази история, значи прецаканият е той самият. Също като при форекс брокерите или казината - влизаш в игра, при която ПМО-то е за организатора на тази игра, а средностатистическите загуби - ами за клиентите (лапнишараните)....
                        А така. Ще си дойдем на думата. Само пропусна да кажеш че това пмо се простира доста по надалеч и май е на път да обхване цялата икономика! Не случайно лихвите стоят близо до нула толкова години.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от forexboy Разгледай мнение
                          Не били измамници, а какви са с тези чести спирания? Когато нямаш възможност да предоставяш качествена услуга, връщаш парите на хората и мачът приключва, а не разни обяснения как този или онзи им пречели. А ти няма как да си сигурен дали аз управлявам добре парите си или не.
                          А ти не четеш ли новините, че имат проблем с миньорите в Китай и трябва да ги местят в чужбина, до колкото знам щяло да има компенсации.

                          Измамници има в cloud mining бизнеса, но специално bitfufu не са от тях.



                          Първоначално изпратено от barbaron
                          Ти пък в другата крайност

                          Десетки биткойни са ми минали през ръцете ми от 2013 до днес, почти всичките спечелени от локално и облачно миньорство
                          А BitFuFu са изключително коректни и стабилни, те печелят, но дават възможност и на клиентите си
                          Важното е да се избере подходящ момент на купуване на хешрейт -
                          • малко преди да увеличат цената на хешрейта,
                          • преди трудността да падне,
                          • преди цената на биткойна да расте,
                          • с USDT или с BTC да се купува,
                          • с какво и кога да се плаща тока,
                          • какви копачли да се купуват - за BTC или ЕТH
                          • и т.н.

                          Предполагам че може да се печели (защото и други хора миньорстват и инвестират в облачни миньори), но се съмнявам, че се печели повече отколкото ако просто си купиш монетата, която смяташ да миньорстваш. В смисъл в крипто света си имаме правило печалбите да ги изчисляваме спрямо Биткойн и/или Етер (може и комбинирано в някаква пропорция), не спрямо USD. Печалбите не се изчисляват в USD защото той не увеличава стойноста си. т.е. ако някога преди години си вложил примерно 10 000 $ и тогава тези долари са се равнявали на 10 Биткойна, а днес се равняват на 5 Биткойна... всъщност си загубил, а не си спечелил.

                          А това колко монети са минали през рацете ти няма особено значение, въпросът е дали днес имаш повече Биткойни отколкото през 2013-а.


                          Първоначално изпратено от r22 Разгледай мнение
                          Малко ми се губи смисъла на това облачно копаене, относно файдата на този, който ви го предоставя.
                          Споделяне на риска, но за съжаление когато цената тръгне надолу, облачното копаене няма как да продължи от един момент нататък... и ами този с който е споделен риска си поема загубите.... и започва да ги обвинява че са измамници. Но има разлика между измамници и такива които предоставят реална услуга. Измамника в повечето случаи няма никаква техника, просто ти взима парите и си тръгва след няколко месеца. Читавите облачни миньори плащат докато има печалба и после спират, но ако пак има печалба и контракта е валиден продължават докато не му изтече срока.

                          Печалбата в крайна сметка е относително малка... примерно 10% - 20% (приравнено към USD).... а ако си инвестирал в самата монета... може да бъде и в пъти. Но някои хора смятат, че риска при облачно копаене е по-малък и продължават да инвестират в него. Реално риска при облачно копаене е почти същия, защото когато цената започне да пада и печалбата от копаенето пада и когато стане отрицателна стойност изключват миньорите и не вземаш нищо.

                          Общо взето няма как да печелиш добре от облачно копаене, но знам ли, на човек ако му се занимава за 10% - 20% на година... може да си "играе" с Китайците. Просто аз за толкова ще ги сложа "примерно" в акции на NVIDIA и/или Amazon ще спечеля повече с по-малко риск, без да се занимавам и да ги мисля дали се е наводнила някоя мина или "отново са ги забранили от партията".
                          Last edited by Xman1; 16.06.2021, 11:21.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от r22 Разгледай мнение
                            Малко ми се губи смисъла на това облачно копаене, относно файдата на този, който ви го предоставя. Ясно, че с някакви дългосрочни контракти се намалява риска за тях, но ако са набавили хардуера през период на неизгодно копаене, мераклии за контракти няма да има. В период като сегашния, мераклии ще има много, но вместо самите собственици да си копаят и да печелят, те делят печалбата с тях. Ако се сринат цените и копаенето отново стане неизгодно, тогава е единствено файдата за тях, т.е. намалят печалбата за сметка на сигурност......
                            Облачното копане няма икономически смисъл за този, който го предлага, освен ако не е частичен или пълен мошеник. Частичния мошеник има оборудване, но продава повече контракти, отколкото му е оборудването, и така един вид си осигурява маржин на печалбата. Разбира се, че в един момент от време ще се постарае да открадне част от парите на част от клиентите си, както го направиха с мене. Тоест мошеника продължава да съществува и да продава контракти, но моят акаунт го изтриха и не ми върнаха една стотинка.

                            Колкото до пълния мошеник - ами че това си е чиста пирамида, за която вече знаете какво ще се случи.

                            С две думи - ако един облачен миньор не знае кой е прецакан от цялата тази история, значи прецаканият е той самият. Също като при форекс брокерите или казината - влизаш в игра, при която ПМО-то е за организатора на тази игра, а средностатистическите загуби - ами за клиентите (лапнишараните)....
                            Last edited by Mateev; 16.06.2021, 11:04.

                            Коментар


                            • Малко ми се губи смисъла на това облачно копаене, относно файдата на този, който ви го предоставя. Ясно, че с някакви дългосрочни контракти се намалява риска за тях, но ако са набавили хардуера през период на неизгодно копаене, мераклии за контракти няма да има. В период като сегашния, мераклии ще има много, но вместо самите собственици да си копаят и да печелят, те делят печалбата с тях. Ако се сринат цените и копаенето отново стане неизгодно, тогава е единствено файдата за тях, т.е. намалят печалбата за сметка на сигурност.

                              При копаенето със собствен хардуер е същото до известна степен- даваш една камара пари, чакаш известно време ако правиш начинанието в изгоден момент, след което се надяваш да продължи този период достатъчно дълго да излезеш на печалба. Така обаче много мераклии изгоряха с машините през 2018-та, машини като моята купени за по 6-8 к лв после ги продаваха за по 1000-1500, в промишлени количества. Моята работи повече то 2 години като добитото струваше точно колкото тока. Ако бях купувал през това време с кеш вместо да копам, щеше ефекта да е същия, като можех да купа много повече от изкопаното, т.е. без да се нашивам с пари за хардуер. По онова време много копачи просто спряха, други панически се отърваха от техниката, както вече написах. Всъщност и това ми повлия да продам етерчетата още като излязоха на минимална печалба, понеже почти 2.5 години изобщо не очаквах да си върна парите налети в това начинание. Иначе сега ми вади по 300 усд на месец при ток около 130 лв, остават около 220 усд чиста печалба, при изплатен хардуер и разходи, не е толкова зле.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от barbaron
                                Очевидно там работят умни млади хора, а не изкуфяли червени бабички и дядовци
                                Очевидно

                                Затуй като малките деца трябва да пипнат гореща печка, за да се уверят сами че това не e за пипане.

                                Така работят нещата на принципа на пробата и грешката. Често се провалят, но някой път па удрят джакпота - макар и рядко.

                                Коментар

                                Working...
                                X