IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

    Като физическо лице нищо няма да ти приспаднат. Отвори си данъчното законодателство и прочети,че за физически лица дори търговията на регулиран пазар нямаш никакви приспаданя, пък какво остава за нерегулиран пазар..... За разлика от юридическите лица физическите не приспадат данъчните загуби от предходни години.
    Може и да не разбираме точно какво пита човека или той да не го е формулирал правилно. Защото все пак за приход се води положителната разлика от движението между неговите сметки (в случая между банковата му и между акаунта му за търговия). Ако примерно направиш изходящ превод за 10к и после върнеш 12к би следвало да декларираш като приход само 2к, а не 12 - другото си е движение на собствените ти пари между собствените ти сметки и не би следвало да се облага (така поне ми казва счетито и досега проблеми не съм имал, ама и ревизия не съм имал ). Естествено, ако си пазарувал по някакви тъмни схеми с кеш и не можеш да докажеш движението на парите е съвсем друго нещо. Но ако реализираш загуби и върнеш 8, не можеш да си приспаднеш 2к, това е наказанието за търговия като физическо лице. Специално за койните се регистрират като "приход от търговия с други финансови инструменти" (ако не бъркам формулировката)
    Иначе за копането Iv_max го каза - покупна цена 0 и цялата сума облагаем приход. То си го има даже май като официално становище на НАП това. Като цяло НАП са доста ОК с тая търговия и не правят проблеми. То не е нещо нелегално - търговия с финансови инструменти като всяка друга. Че не е на регулирана борса не го прави нелегално. Ти и пощенски марки през пре*балника можеш да търгуваш и пак да си декларираш доходите легално. Само банките се правят на интересни да ти блокират трансферите.

    Коментар


    • Сигурна - в смисъл на консенсусна за всички, които са във веригата.

      Коментар


      • Мисълта ми е, че въобще не използват самия койн (XRP), а RippleNet.

        Те “прехвърлят” истински пари като начина по който го правят е доста древен, но използват блокчейн за сигурна комуникация.

        Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

        Сигурна? Ти май нищичко не знаеш точно за тоя койн Той е централизиран, няма майнинг въобще и поддържа контрол над портфейла - т.е. могат да ти го заключат. Точно както фиат-системата в момента. Никой не ползва рипъл и никой не го харесва, само за спекула ставаше преди да се изсипе.
        Last edited by Money; 13.03.2018, 18:59.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vassil.i Разгледай мнение
          Здравейте!

          Преди време ме посъветваха тази година да подам данъчна декларация където да опиша разходите си за крипто през миналата година за да може да ми ги приспаднат от евентуални приходи през 2018. Някой има ли представа това възможно ли е и как се прави? Става въпрос за физическо лице.
          Като физическо лице нищо няма да ти приспаднат. Отвори си данъчното законодателство и прочети,че за физически лица дори търговията на регулиран пазар нямаш никакви приспаданя, пък какво остава за нерегулиран пазар..... За разлика от юридическите лица физическите не приспадат данъчните загуби от предходни години.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Рипълът, който използват банките дори не е койн. Банките използват рипъла като една сигурна система за изпращане на съобщения.


            Сигурна? Ти май нищичко не знаеш точно за тоя койн Той е централизиран, няма майнинг въобще и поддържа контрол над портфейла - т.е. могат да ти го заключат. Точно както фиат-системата в момента. Никой не ползва рипъл и никой не го харесва, само за спекула ставаше преди да се изсипе.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vassil.i Разгледай мнение
              Здравейте!

              Преди време ме посъветваха тази година да подам данъчна декларация където да опиша разходите си за крипто през миналата година за да може да ми ги приспаднат от евентуални приходи през 2018. Някой има ли представа това възможно ли е и как се прави? Става въпрос за физическо лице.
              разходи от загуба на търговия с кво да е.....не се признават за разходи които могат да ти намалят облагаемия доход от друго - по всяко европейско законодателство - най вече Българското - като физическо лице
              Приходи от търговия с кво да е ..вкл. крипто - се декларират и облагат

              Ако копаш....като физическо лице....разходите ти са 0 а приходите са всичко което получиш като ги продадеш.


              това е 100% сигурна информация

              Коментар


              • Добре, ако копаш но не си ЕТ разходите за хардуер не ти се признават.

                А на каква цена се смята, че си придобил Койнаре?


                Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

                Ако подаваш декларация като физическо лице не съм сигурен, че това ще стане. Трябва са си фирма със съответния предмет на дейност, за да ти признаят за разходи парите за покупка на койни.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vassil.i Разгледай мнение
                  Здравейте!

                  Преди време ме посъветваха тази година да подам данъчна декларация където да опиша разходите си за крипто през миналата година за да може да ми ги приспаднат от евентуални приходи през 2018. Някой има ли представа това възможно ли е и как се прави? Става въпрос за физическо лице.
                  Ако подаваш декларация като физическо лице не съм сигурен, че това ще стане. Трябва са си фирма със съответния предмет на дейност, за да ти признаят за разходи парите за покупка на койни.

                  Коментар


                  • Здравейте!

                    Преди време ме посъветваха тази година да подам данъчна декларация където да опиша разходите си за крипто през миналата година за да може да ми ги приспаднат от евентуални приходи през 2018. Някой има ли представа това възможно ли е и как се прави? Става въпрос за физическо лице.

                    Коментар


                    • Рипълът, който използват банките дори не е койн. Банките използват рипъла като една сигурна система за изпращане на съобщения.

                      Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

                      През биткойн не, ама с рипъл - да, даже ще минеш и през няколко други валути, ако това ще е по-изгодния вариант. Той затова Рипъла е банковия койн.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                        Тогава да го духа и държавата, и централната и банка. И без това е неизбежно с глобализацията. Не съм съгласен да ме контролират в замяна на 40%-80% от моите доходи под формата на преки и косвени данъци.
                        Глобализацията не е нищо повече от концентриране на повече контрол в по-малко ръце.
                        Всичко друго е ала-бала.
                        Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                        ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          А ти какво точно си прехвърлил? Можеш ли като имаш депозит в японска банка в йени да прехвърлиш парите в евро в немска банка за 15 секунди чрез биткойн?



                          През биткойн не, ама с рипъл - да, даже ще минеш и през няколко други валути, ако това ще е по-изгодния вариант. Той затова Рипъла е банковия койн.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                            Някога и аз се вбесявах с бавните транзакции на банките. После имахме едни клиенти дето имат банка. Сторнирането усложнява поне 100 пъти работата им. Стейт диаграмата на отказите прилича на чиния със спагети. Обаче сторното решава много от проблемите с разни кражби на валута. Какъвто е и случая на Возняк. Аз лично предпочитам да изчакам 2 дни за валутен превод, отколкото да ми ги гепят.
                            Койните имат още много ляп да ядат, докато заместят кеша.
                            Ти може и да предпочиташ КТБ, след което да ти съобщят че тъй като си имал влог с преференциялни условия, не те покрива гаранцията от 200 000 лв на сметка... то затова и си на опашката за безработни де

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                              Бега бе , верно ли У ВАС в Германия си немате Делтасток
                              Вие сте за кашмер бре ...............
                              Не сме цаци като теб... затова

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                                Държавата никога няма да се откаже от контрола върху каквато и да е форма на парични средства, които циркулират на територията ѝ.
                                Това е и основната причина за възникване на централните банки.

                                Криптосите са децентрализирани, но всичко е в интернет. Не съм по конспирациите, но интернет тръгва от разработка на военните. Няма как да няма оставени задни вратички, ако някой реши да надникне някъде. То тая работа със задните вратички е и на ниво хардуер - скандали с процесорите на различни фирми.
                                Всички говорят за свързаност. По-голяма свързаност, по-големи възможности за контрол

                                Капитализацията на всички криптоси е незначителна на фона на съществуващият фиат, и ще станат пари когато (и ако) държавите решат.
                                Засега са поредното нещо, с което може да се спекулира. Честито на печелившите.
                                Тогава да го духа и държавата, и централната и банка. И без това е неизбежно с глобализацията. Не съм съгласен да ме контролират в замяна на 40%-80% от моите доходи под формата на преки и косвени данъци.

                                Коментар

                                Working...
                                X