IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

    На тези простички въпроси е било отговаряно не веднъж и два пъти. Не трябва да четеш "по диагонал", а да се задълбочиш върху това което четеш.

    Но все пак казано накратко, биткойна е дигитален кеш и не само. Представи си сега, живееш в тъмните векове и някой ти дава това ново изобретение с което може да излезеш от старата система. Няма ли и ти да се включиш или ще продължаваш да си седиш в миналото. Ти самият по долу се изказваш против старата система, но в същото време не искаш и да чуеш за новото. Криптовалутите вече са доста по всеобхватни от това което бяха преди няколко години. Хората почти всеки ден измислят нови и нови приложения, на това което Сатоши Накамото ни даде абсолютно безплатно. Новата световна икономика се изгражда днес, който иска може да се включи доброволно, който иска може да чака отстрани докато стане задължително. Но когато стане задължително, вече няма да можете да спечелите нищо от това. Разбира се най вероятно ще има държави които ще останат отстрани дори тогава, но те ще са все едно в каменната ера в сравнение с останалите.


    П.С. Само да вметна, преди доста години съм задавал същите въпроси относно Биткойна. Трябва сам да си отговриш на тях, никой друг освен твоето собствно проучване по тези въпроси, няма да може да ти отговори. Никой няма да може да те убеди, освен самият ти, себе си. Заради това просто ми се вижда безмислено да отговарям подробно, няма да мога да те убедя, както не са могли и мен да убедят. Човек не си сменя толкова лесно парадигмата на мисленето, което му е било налагано цял живот.
    ми пълни глупости младеж ако си в тая възрастова група (20-35 ) ще разбера да, но ако си извън нея треа сериозно да се замислиш ..... има едни хора с бели престилки в едни заведения те помагат ....

    Ама кой е тоя някой, който дава да излезнеш ти от старата система и то БЕЗПЛАТНО, кой той ?!? На Сакото Яката, този ли е дал нещо безплатно и сам го е измислил в гаража си блокчейна с компа си от 5000 JPY ?!? От къде идват тези мощни ресурси, тази цялата рекламна кампания, кой е той, кои са те ?!? На Сатоши баба му ли му помага и тя в гаража ?!? Защо "Сатоши" не е убит от самолетоносачите на САЩ за да защитят петродолара по подобие на Ирак и Либия ?!? Или те са невидими група сами супер програмисти които не могат да бъдат проследени от машинката на NSA ?!?


    Pleiades Supercomputer
    https://www.nas.nasa.gov/hecc/resources/pleiades.html
    System Architecture
    • Manufacturer: SGI
    • 161 racks (11,472 nodes)
    • 7.25 Pflop/s peak cluster
    • 5.95 Pflop/s LINPACK rating (#13 on November 2016 TOP500 list)
    • 175 Tflop/s HPCG rating (#9 on November 2016 HPCG list)
    • Total CPU cores: 246,048
    • Total memory: 938 TB
    • 2 racks (64 nodes total) enhanced with NVIDIA graphics processing units (GPUs)
      • 184,320 CUDA cores
      • 0.275 Pflop/s total
    • 1 rack (32 nodes total) enhanced with Intel Xeon Phi co-processors (MICs)
      • 3,840 MIC cores
      • 0.064 Pflop/s total

    Моля ви се с такива малолетни глупости да не занимавате хората и приказки от 1001 нощ за глупаци първи клас до обяд ....

    P.S. Защо тези гореспоменатите не копаят с тяхната машинка ?!? , тя като гледам е бърза до са да са ги "изкопали" всичките там дигитални стотинки
    Last edited by michaelis12; 29.05.2017, 16:24.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
      Не, от инвестираните 2 146 USD на 1/1/2017

      Иди на https://www.hashnest.com/
      и ще разбереш от какво
      казвам го иронично колега...
      Не е препоръка за вземане на инвестиционно решение за покупко / продажба!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

        П.С. Само да вметна, преди доста години съм задавал същите въпроси относно Биткойна. Трябва сам да си отговриш на тях, никой друг освен твоето собствно проучване по тези въпроси, няма да може да ти отговори. Никой няма да може да те убеди, освен самият ти, себе си. Заради това просто ми се вижда безмислено да отговарям подробно, няма да мога да те убедя, както не са могли и мен да убедят. Човек не си сменя толкова лесно парадигмата на мисленето, което му е било налагано цял живот.
        +++
        Много точно казано!
        Аз затова по-долу им писах че ще се научат по "трудния начин" ама той май е единствения!

        remember remember the fifth of november

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          Много ми е весело, когато кажеш на някого "твоята", подчертавам твоята истина и той почва да се корка и да ти обяснява, чес и идиот. Аз ви го казах и преди - убедете ме, ако искате де, то не е задължително, но е част от дискусията в един форум, а това май беше основната му част, че биткойнът не е абсолютната Понци схема? И поставих конкретни въпроси:

          - какво аджеба му е толкова специалното на биткойна? - дадоха ми се няколко линка, които прочетох по диагонал, и най-общо разбрах, че това била някаква хипер-супер-ултра-мега-гига специална схема, която ти позволявала да си анаонимен и да си криеш парите! Чудесно, ама същата ултра-гига схема я възпроизведоха още незнам си коло стотин пъти разни други "валути" - значи явно не е чак толкова ултра-мега-гига
          - какво го прави пари? - тук никакъв смислен отговор, освен, че съм олигофрен-динозавър и нищо не разбирам - ми явно съм проЗ
          - какво пречи да направи един краш и да те окрадат за нула бройки? - и тук никакъв отговор, само заклинания, как всичко било толкова криптирано, че никой нищо не знаел - сигурно е така, но вече имахме случая с Мтгов, нали? Явно пък не е чак толкова жеУезна тази схема, но сигурно греша
          На тези простички въпроси е било отговаряно не веднъж и два пъти. Не трябва да четеш "по диагонал", а да се задълбочиш върху това което четеш.

          Но все пак казано накратко, биткойна е дигитален кеш и не само. Представи си сега, живееш в тъмните векове и някой ти дава това ново изобретение с което може да излезеш от старата система. Няма ли и ти да се включиш или ще продължаваш да си седиш в миналото. Ти самият по долу се изказваш против старата система, но в същото време не искаш и да чуеш за новото. Криптовалутите вече са доста по всеобхватни от това което бяха преди няколко години. Хората почти всеки ден измислят нови и нови приложения, на това което Сатоши Накамото ни даде абсолютно безплатно. Новата световна икономика се изгражда днес, който иска може да се включи доброволно, който иска може да чака отстрани докато стане задължително. Но когато стане задължително, вече няма да можете да спечелите нищо от това. Разбира се най вероятно ще има държави които ще останат отстрани дори тогава, но те ще са все едно в каменната ера в сравнение с останалите.


          П.С. Само да вметна, преди доста години съм задавал същите въпроси относно Биткойна. Трябва сам да си отговриш на тях, никой друг освен твоето собствно проучване по тези въпроси, няма да може да ти отговори. Никой няма да може да те убеди, освен самият ти, себе си. Заради това просто ми се вижда безмислено да отговарям подробно, няма да мога да те убедя, както не са могли и мен да убедят. Човек не си сменя толкова лесно парадигмата на мисленето, което му е било налагано цял живот.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
            Ти си бъръбори на твоя бебешки език, на нас не ни пречиш
            От 2013 се забавлявам с биткойните и разни други койни. Ето само един период от играта:
            ================================================== ===============
            При курс 1 BTC = 1800 USD се налага корекция на сметките

            Печеливша стратегия:
            • постоянен арбитраж S7 или S9 в зависимост от курса BTC/USD;
            • постоянно купуване/продаване
            Само така можеш да постигнеш моите скромни резултати 283% за 4 месеца
            • 1/1/2017: инвестирани 2.3843585 BTC = 2 146 USD, купени 16 550 GHs S9
            • 10/5/2017: налични 172 700 GHs S7, пазарна цена 4,57 BTC = 8 226 USD
            https://www.hashnest.com/
            ================================================== ===============
            За да не получиш шок, няма да пиша как
            инвестираните 2 146 USD на 1/1/2017
            стават 8 226 USD на 10/5/2017 при курс 1 BTC = 1800 USD
            а днес 29/5/2017 вече са 13 241 USD при курс 1 BTC = 2239 USD.

            Продължавам играта тук: https://www.hashnest.com/
            И да ги загубя, голям праз
            Бога на биткойните дал, Бога на биткойните взел
            хм ми страшни суми сте напрайли бе другари аз на моя бебешки език само толкова плащам за рол на опциите ми .....

            P.S. между другото опциите също са въздух .... а тоя въздух един ден ще спре

            Коментар


            • Първоначално изпратено от HuKePa Разгледай мнение
              $13k от "въздуха"...?!
              Не, от инвестираните 2 146 USD на 1/1/2017

              Иди на https://www.hashnest.com/
              и ще разбереш от какво

              Коментар


              • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                Ти си бъръбори на твоя бебешки език, на нас не ни пречиш
                От 2013 се забавлявам с биткойните и разни други койни. Ето само един период от играта:
                ================================================== ===============
                При курс 1 BTC = 1800 USD се налага корекция на сметките

                Печеливша стратегия:
                • постоянен арбитраж S7 или S9 в зависимост от курса BTC/USD;
                • постоянно купуване/продаване
                Само така можеш да постигнеш моите скромни резултати 283% за 4 месеца
                • 1/1/2017: инвестирани 2.3843585 BTC = 2 146 USD, купени 16 550 GHs S9
                • 10/5/2017: налични 172 700 GHs S7, пазарна цена 4,57 BTC = 8 226 USD
                https://www.hashnest.com/
                ================================================== ===============
                За да не получиш шок, няма да пиша как
                инвестираните 2 146 USD на 1/1/2017
                стават 8 226 USD на 10/5/2017 при курс 1 BTC = 1800 USD
                а днес 29/5/2017 вече са 13 241 USD при курс 1 BTC = 2239 USD.

                Продължавам играта тук: https://www.hashnest.com/
                И да ги загубя, голям праз
                Бога на биткойните дал, Бога на биткойните взел
                $13k от "въздуха"...?!
                Не е препоръка за вземане на инвестиционно решение за покупко / продажба!

                Коментар


                • То и моя бъкет ми дава да спекулирам с биткойн,даже е още по-лесно.
                  Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                    достатъчно сме чели за тия американски правителствени измишльотини, само не ми казвай, че баба му на Сатоши и На Сакото Яката са го напрайли у гаража с подръчни компютри .... и тия сме ги чели ....
                    "Отдавна в други монети" били ... пхахаха ама какви монети какви 6 лева ве ... хахаха Кой е издателя, банка, държава, правителство, какво стои зад тва нещо с кво е вързано ?!? Кой ги ползва тия други крипто тъпотии ве ?!
                    Прогнозата е че ше ви измъкнат парите ей тва е прогнозата ....
                    Иначе верно е че на българския реотан ше му треат хилка години докат схване, че са го извозили кат поляк на Централна Гара ...
                    Ти си бъръбори на твоя бебешки език, на нас не ни пречиш
                    От 2013 се забавлявам с биткойните и разни други койни. Ето само един период от играта:
                    ================================================== ===============
                    При курс 1 BTC = 1800 USD се налага корекция на сметките

                    Печеливша стратегия:
                    • постоянен арбитраж S7 или S9 в зависимост от курса BTC/USD;
                    • постоянно купуване/продаване
                    Само така можеш да постигнеш моите скромни резултати 283% за 4 месеца
                    • 1/1/2017: инвестирани 2.3843585 BTC = 2 146 USD, купени 16 550 GHs S9
                    • 10/5/2017: налични 172 700 GHs S7, пазарна цена 4,57 BTC = 8 226 USD
                    https://www.hashnest.com/
                    ================================================== ===============
                    За да не получиш шок, няма да пиша как
                    инвестираните 2 146 USD на 1/1/2017
                    стават 8 226 USD на 10/5/2017 при курс 1 BTC = 1800 USD
                    а днес 29/5/2017 вече са 13 241 USD при курс 1 BTC = 2239 USD.

                    Продължавам играта тук: https://www.hashnest.com/
                    И да ги загубя, голям праз
                    Бога на биткойните дал, Бога на биткойните взел
                    Last edited by barbaron; 29.05.2017, 15:05.

                    Коментар


                    • значи #лайфмотива на печените трейдъри е че "балъците печелят от въздуха..."?

                      what's wrong with you guys?
                      Аз също ви питам, вие в какво се опитвате да ме убедите?

                      Some kind of investment advice или как?!
                      Не е препоръка за вземане на инвестиционно решение за покупко / продажба!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                        БГ лева също не го приемат по цял свят.

                        Докато се създава новата децентрализирана и автоматизирана световна икономика, БГ "специалистите" само гледат отстрани и критикуват, без изобщо да разбират какво критикуват. Прочетете поне една страничка за крипто монетите, после коментирайте.
                        БГ Левът се приема навсякъде на територията на България. Което е доста повече от колкото местата където се приемат коини.

                        Второ да кажем, че сме по-дърти и с малко повече опит и сме видели подобни схеми как се сгромолясват след време.

                        Като се опариш 2-3 пъти ще разбереш за какво иде реч. Но все пак гледай да обърнеш в долари преди да се сгромолясат. И купувай рано докато са джънк и стават за спекула.

                        Коментар


                        • Ако обичате обсъждайте без да се наричате "глупаци", "идиоти", "таратори"и т.н.
                          रादोस्त

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Stone_Kold Разгледай мнение
                            Най добрата защита на спестяванията е да си засупиш машини като в монетния двор и да си спокоен че каквото и да става ще реагираш във всяка ситуация
                            не просто тестват до колко народа ше приеме тихомълком безкешовото разплащане, та един път влезе ли в сила, после всичко кешово ше бъде наказуемо е между другото им измъкват париците....

                            Много странно поне в тоя форум се се кланят на тоя Бъфет на чичо Били, Мъск, Зукербърговия, Сороспетината, Рокафелера, Ротшилда и подобни елементи, а аз не съм разбрал те да са си обърнали имането в "ценни крипто глупости" та си викам поне като се кланят на такива да гледат те кво праят и тогава да философстват, а некролога Бъфетов и подобните му кво праят ?!? Ами обръщат си имането в нещо реално дет мое да го пипнат физически.....
                            Last edited by michaelis12; 29.05.2017, 09:57.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от HuKePa Разгледай мнение

                              you bro, made my day!
                              Едва ли е разбрал, какво имаш предвид!
                              remember remember the fifth of november

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Stone_Kold Разгледай мнение
                                Най добрата защита на спестяванията е да си засупиш машини като в монетния двор и да си спокоен че каквото и да става ще реагираш във всяка ситуация
                                you bro, made my day!
                                Не е препоръка за вземане на инвестиционно решение за покупко / продажба!

                                Коментар

                                Working...
                                X