IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

    Въпроса ти е неправилен.
    Първо питай как да не умреш от глад, а не за японско. Само да отидеш до там ще ти трябват толкова пари, колкото не си виждал през живота си на куп.
    Глей сега обикновенно имам в мен около 5000 евра в торбето кеш пара и така си ходя не съм баровец и не парадирам но с 5000 евро все ще ида до япония нали така?а относно плащането в япония пак питам нали е платежно средство пия ям за 300 долара еквивалент на йена и плащам с шиткойн който струва 1700 долар в какво ще ми бъде рестото?
    Вся Власть Советам

    Коментар


    • Първоначално изпратено от avto11 Разгледай мнение
      Момци някой чувал ли е за сплит на койна.И дали въобще е възможно.
      Не съм чувал,ако го измислят как да стане,ще се нароят още мераклии,че за някои вече стана скъпо.
      От друга страна ще е в разрез с правилото за ограниченото количество.
      А от трета страна няма нужда тъй като той може да се цепи на по малки парчета-0,5; 0,1; 0,01 и т.н.
      Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

      Коментар


      • Момци някой чувал ли е за сплит на койна.И дали въобще е възможно.
        http://avtokurs.alle.bg

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

          Въпроса ти е неправилен.
          Първо питай как да не умреш от глад, а не за японско. Само да отидеш до там ще ти трябват толкова пари, колкото не си виждал през живота си на куп.
          500€ е билета до Токио,въобще не е скъпо!!!
          Относно приемането на Биткойн в Япония като платежно средство-шапка им свалям много са в бъдещето хората.

          П.С. още ме е яд че не накупих Биткойни като бяха по 100$,имах такова намерение,но ми мина

          П.С. 2
          Още не е късно да се направят пари от тязи криптовалута(говоря за спекулация,а защо не и по-дългосрочно държане)

          Нямате си и идея колко още може да полети тази шитня.
          Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Stone_Kold Разгледай мнение
            Отивам в японско ям и пия и рестото в какво ще си получа?
            Въпроса ти е неправилен.
            Първо питай как да не умреш от глад, а не за японско. Само да отидеш до там ще ти трябват толкова пари, колкото не си виждал през живота си на куп.
            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Отивам в японско ям и пия и рестото в какво ще си получа?
              Вся Власть Советам

              Коментар


              • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                викаш тва там е "работното място" на Сатошито и той разперил ръце по средата на фотото ?! е малко по разхвърляно от NSAто ама все пак нали е "любител" ....

                А забрайх да питам, колко и кои от братовчедите на биткойнот се приемат кат легално платежно средство в други държави ?!
                Ти ако имаш стоманолеярен завод... с рулони ли си купуваш хляб?!... и това така обменяш и ползваш съответната валута за твоята си държава. За разлика от стоманолеярния завод, на някои места може да плащаш директно с Биткойн. (например в Япония ги примат директно)

                https://www.bloomberg.com/news/artic...00s-of-outlets

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                  Това е прекалено чистичко и подредено... личи си че някой е гушнал парички, по държавна поръчка.

                  Тази ферма по долу е от преди няколко години... сегашните са по големи. Също имай предвид, че това е само специализиран хардуер (ASICs) и като такъв е много по бърз от кой да е суперкомпютър. Също да направя и още едно пояснение, Биткойн мрежата отдавна надмина топ 500 на най бързите суперкомпютри, още когато се появиха първите ASICs.

                  викаш тва там е "работното място" на Сатошито и той разперил ръце по средата на фотото ?! е малко по разхвърляно от NSAто ама все пак нали е "любител" ....

                  А забрайх да питам, колко и кои от братовчедите на биткойнот се приемат кат легално платежно средство в други държави ?!
                  Last edited by michaelis12; 29.05.2017, 18:14.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                    А щом всеки може да си прави сам койн валути, то за чий ще му е биткойна?!
                    заради т. нар. екосистема

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                      явно на тоя "Сатоши" мазето изглежда по тоя начин ...... би било супер мда, но не е на Сатоши мазето, защото не може да си плати тока само за тези "шкавчета" ....


                      Това е прекалено чистичко и подредено... личи си че някой е гушнал парички, по държавна поръчка.

                      Тази ферма по долу е от преди няколко години... сегашните са по големи. Също имай предвид, че това е само специализиран хардуер (ASICs) и като такъв е много по бърз от кой да е суперкомпютър. Също да направя и още едно пояснение, Биткойн мрежата отдавна надмина топ 500 на най бързите суперкомпютри, още когато се появиха първите ASICs. Хората отдавна копят Биткойн в индустриални размери.

                      Last edited by Xman1; 29.05.2017, 18:09.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        Здравей,
                        благодаря за труда,който си отделил, за да ми обясниш нещата, но аз пак не разбирам - не разбирах преди 5 години, когато мастъра пишеш тук, не разбирам и сега. Ок, приемаме, че всичко, което си казал, е абсолютно вярно, тогава веднага изниква въпросът, който вече бях за дал, но да го задам отново:

                        Щом като биткойн е технология, значи всеки може да я ползва (стига да има малко познания в сферата) и да си направи собствени пари - кажи ми къде греша в разсъжденията си? А щом всеки може да си прави сам койн валути, то за чий ще му е биткойна? В такъв смисъл излиза, че самият биткойн е вече отживелица, има много по-добри версии, нали?


                        Успех!


                        Всеки може да я ползва, всеки може да е миньор, всеки може да си направи собствена валута базирана на Биткойн. Това по никакъв начин не променя факта, че в Биткойн до тук са вложени най много ресурси, както за защита на мрежата така и за инфраструктура. Имаше примери от други колеги във форума, че някакви суперкомпютри могат да "изкопаят всички монетки". Това е невъзможно, дори всички суперкомпютри в света да се съберат, не могат да изкопаят почти нищо. В момента биткойн се копае само със специализиран хардуер (отдавна отминаха времената, когато всеки на компютъра си можеше да копае Биткойн). Сега човек първо трябва да си купи специални Биткойн "копачки" за да го копае.

                        Донякъде да, Биткойн вече е отживелица, аз съм на същото мнение, просто мейнстриим медиите само на него обръщат внимание, защото народа още не е достъгнал до етап 3. (т.е. Биткойн е най скапаната криптовалута има много по добри алтернативи). Това обаче не прави Биткойн по лош от всичко останало... т.е. Биткойн може да е най скапаната криптовалута, но пак е по добра инвестиция от всичко останало, което не е криптовалута... т.е. за обикновения човек ще е най лесно първо да се включи в Биткойн. Разбира се никой не спира когото и да било да се включи и в другите алтернативи, но на хората им трябва време да асимилират какво се случва. Измежду алтернативните монети наистина има и такива които са си чиста измама, заради това е абсолютно препоръчително преди човек да купува каквото и да било друго, първо да опита Биткойн, да се научи как работи и после като има опит да се занимава с останалите.

                        Аз напълно разбирам този скептицизъм, защото аз също идвам от същата посока, на подобен скептицизъм, въпреки че съм в областа на високите технологии. Още си спомням когато си вярвах, че Сатоши Накамото ще дойде и ще открадне монетите... и тн. разсъждения в този дух. Това са мои собствени мисли, не съм се родил "Биткойн разбирач". Може да се каже, че в момента Биткойна е по скоро в застой (изключвам новите инвеститори), но криптовалутите като цяло си остават, можеби една от най бързо развиващите се технологии. Все пак смятам, че Биткойн е нещото което ми отвори очите в много области, не само във финансов аспект, но изобщо за живота. Това е път който човек трябва да измине, иначе изпуска най интересната технология през последните години. Няма значение печалба или загуба, просто човек ако не го направи, все едно не е част от днешният свят. Да си част от Биткойн и криптовалутите днес е като да си част от Интернет през 1995-а година. Тепърва ни очакват интересни времена.

                        Коментар


                        • ...докато му бяхте мислили що е то, и има ли почва у нас, да бяхте изкарали 10 алекота до ся, не да ми седите кат плашещи се от новото крепостни селяни в ъгъла и да ме убеждавате кви сме балъци

                          МА ХАР' НЯМА НУЖДА

                          продължавайте да седите от оная страна
                          Не е препоръка за вземане на инвестиционно решение за покупко / продажба!

                          Коментар


                          • явно на тоя "Сатоши" мазето изглежда по тоя начин ...... би било супер мда, но не е на Сатоши мазето, защото не може да си плати тока само за тези "шкавчета" ....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              .
                              не просто децата вярват в Робин Худ идеята е много хубава и красива, но за огромно съжаление Робин Худ не съществува в днешния свят, а дори и да съществува няма такива ресурси като на Царя, сори ама това е реалността .... не ти трябват други обяснения за чейна и мейна и 100те путки дигитални майни ....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

                                На тези простички въпроси е било отговаряно не веднъж и два пъти. Не трябва да четеш "по диагонал", а да се задълбочиш върху това което четеш.

                                Но все пак казано накратко, биткойна е дигитален кеш и не само. Представи си сега, живееш в тъмните векове и някой ти дава това ново изобретение с което може да излезеш от старата система. Няма ли и ти да се включиш или ще продължаваш да си седиш в миналото. Ти самият по долу се изказваш против старата система, но в същото време не искаш и да чуеш за новото. Криптовалутите вече са доста по всеобхватни от това което бяха преди няколко години. Хората почти всеки ден измислят нови и нови приложения, на това което Сатоши Накамото ни даде абсолютно безплатно. Новата световна икономика се изгражда днес, който иска може да се включи доброволно, който иска може да чака отстрани докато стане задължително. Но когато стане задължително, вече няма да можете да спечелите нищо от това. Разбира се най вероятно ще има държави които ще останат отстрани дори тогава, но те ще са все едно в каменната ера в сравнение с останалите.


                                П.С. Само да вметна, преди доста години съм задавал същите въпроси относно Биткойна. Трябва сам да си отговриш на тях, никой друг освен твоето собствно проучване по тези въпроси, няма да може да ти отговори. Никой няма да може да те убеди, освен самият ти, себе си. Заради това просто ми се вижда безмислено да отговарям подробно, няма да мога да те убедя, както не са могли и мен да убедят. Човек не си сменя толкова лесно парадигмата на мисленето, което му е било налагано цял живот.
                                Здравей,
                                благодаря за труда,който си отделил, за да ми обясниш нещата, но аз пак не разбирам - не разбирах преди 5 години, когато мастъра пишеш тук, не разбирам и сега. Ок, приемаме, че всичко, което си казал, е абсолютно вярно, тогава веднага изниква въпросът, който вече бях за дал, но да го задам отново:

                                Щом като биткойн е технология, значи всеки може да я ползва (стига да има малко познания в сферата) и да си направи собствени пари - кажи ми къде греша в разсъжденията си? А щом всеки може да си прави сам койн валути, то за чий ще му е биткойна? В такъв смисъл излиза, че самият биткойн е вече отживелица, има много по-добри версии, нали?

                                Иначе не пречи цената да стане и 1 милион долара за биткойн - що пък да не стане? То някои вярват в това най-искрено, други вярват, че златото ще стане 100К долара - не е невъзможно, нали? Или пък е невъзможно? Та разсъждавайки така, защо да си купувам биткойн, а не нещо друго, след като биткойнът вече е на връх?

                                П.С. А дигиталните пари отдавна си ги има - няма никакви ядове с тях и никой не може да ти ги пипне ей-така, лесната. Дори и да ти скимират картата, банката, в огромният брой случаи, ще ти върне парите. Ок, нека биткойн е някаква особено технолигия, която се надявате, като някаква компания да продадете на по-голям, тип Яху или Гугъл - така го разбирам, инвестирате в някакъв старт ъп и чакате възвращаемост, но пари - е, няма как да е пари, просто не отговаря на нито една от дефинициите за пари. Поне не повече от мидичките и рапанчетата по морския бряг.

                                Успех!
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X