IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Като за начало - върни се първо тук: http://forum.investor.bg/forum/%D0%B...%D0%BD/page381
    Изчети цялата тема, ама внимателно, и след като те препитам - ако съм доволен от резултата ще ти кажа

    Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

    Слушаме те. Кажи какво предлагаш.
    remember remember the fifth of november

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
      няма да се сетите и да си кажете "Имаше един Бай Марин - що не го послушах по-рано"
      Слушаме те. Кажи какво предлагаш.
      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

      Коментар


      • Те такова жУотно - няма а?
        Хубаво, хубаво, ще се научите по "трудния" начин ама типажа ви е такъв, че никога няма да се сетите и да си кажете "Имаше един Бай Марин - що не го послушах по-рано"

        Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
        От какъв зор Японската Централна Банка и японското правителство ще преотстъпват печатането на пари в ръцете на разни криминални, престъпни и анонимни групировки, дето никой не ги знае кой стои зад тях?
        Айде спести си глупостите, че вече ставате смешни.
        remember remember the fifth of november

        Коментар



        • От какъв зор Японската Централна Банка и японското правителство ще преотстъпват печатането на пари в ръцете на разни криминални, престъпни и анонимни групировки, дето никой не ги знае кой стои зад тях?
          Айде спести си глупостите, че вече ставате смешни.
          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

          Коментар


          • Специално за Фрости


            https://www.youtube.com/watch?v=qhzGaMgC41c

            Това че Япония прие Биткоин за ОФИЦИАЛНО Платежно средство е ФАКТ! И бе новина преди почти 2 месеца!!!
            Сега са наред Индия и Русия (виж края на видеото) та да не се изказваш неподготвен пак
            remember remember the fifth of november

            Коментар


            • Япония била приела бай хойна за платежно средство... Що се връзвате на подобни дивотии? Вие представяте ли си за момент какво би станало, ако някое правителство легализира такава крипто-пирамида?
              Местната мафия и престъпните групи набързо ще си построят няколко ферми за копаене, ще почнат да печатат виртуални "пари" като луди, ще изземат функцията на централната банка и за нула време ще бутнат правителството и държавата.
              Местните олигарси вместо да правят разходи за производство и те като си построят по няколко ферми, ще спрат да плащат данъци, могат и да плащат на служителите си в измислени хойни и икономиката ще рухне.
              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

              Коментар


              • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
                Някой експерти очакват BTCUSD да достигне цени между 100 000 и 500 000 в следващите 5-6 години. Това не е майтап като се има предвид че вероятно банкстерите стоят зад този проект. Според мен може да се очаква всичко!

                Япония вече официално прие биткойна за законно платежно средство. А както знаем Япония е поне 5 години напред спрямо останалия свят във почти всяко отношение.

                В момента в който започне следващия мечи пазар във САЩ, ситуацията със криптовалутите ще стане супер интересна.
                извинявай, но не е есъвсем баш така ... Аз много длибоко се съмнявам дет беше мойта жена на някви обиколки в Японско по някви села със сто годишни котки и хора да знаят въобще какво е биткойн. В Токио и още два три големи града младите знаят какво е, но до там. А до колко Япония е много напред технологично пред останалия свят ич не е вярно, защото в модерния западен свят техниката идва от Германия, мисля съм го писал поне 16 пъти, мне не е от Япония от Германия е. След като Германия е окупирана страна технологиите се взимат от окупаторите и се дават на джапанките за да се поддържа важния съюзник в Пацифика, но вече прелива в политика и не ми се занимава по-натам що е тъй ......

                P.S. а щом се появят анализатори и слагат цени, мдам добрем, ше стане то 100 коприльона, къде ги тея анализатори кат беше тва левче да кажат на хората, че ше стане 3 бона, де бяха тогава ?! ....
                Last edited by michaelis12; 30.05.2017, 10:42.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
                  Някой експерти очакват BTCUSD да достигне цени между 100 000 и 500 000 в следващите 5-6 години. Това не е майтап като се има предвид че вероятно банкстерите стоят зад този проект. Според мен може да се очаква всичко!

                  Япония вече официално прие биткойна за законно платежно средство. А както знаем Япония е поне 5 години напред спрямо останалия свят във почти всяко отношение.

                  В момента в който започне следващия мечи пазар във САЩ, ситуацията със криптовалутите ще стане супер интересна.
                  Е, то експерти всякакви - основният въпрос е КОЙ стои зад биткойна? Ако е само някакъв ентусиаст, тип Насакото Яката - това му беше върхът и скоро ще слезе пак в стотиците, но ако наистина е някое правителство о това е сериозно финансиран експеримент от тяхна страна - мда, определено оже да отлети доста нагоре, но без да съм експерт, някакси не ми се струва особено логично да отиде в 6-цифрените стойности, Обаче, както казала блондинка на въпроса каква е вероятността да види жив динозавър, когато излезе сутринта от вкъщи - вероятността е 50/50 - или ще стане, или няма да стане

                  Благодаря на Xman1 за хубавата дискусия и курс по ограмотяване, аз все още съм много голям скептик, но това нв пречи да се правят печалби, стига да се разбере КОЙ командва парада тук, както вече казах, а това скоро ще се разбере от движението на "валутата", която очаквам да бърстне съвсем скоро - класически балон, ако погледнеш графиката, но кой съм аз да определям това.

                  най-искрено желая успех - имам немалко приятели, които са сложили по някое левче тук - вместо да ги дават за търкане на Черепа и Шиши, са решили да сложат по-малко тук. И аз ги разбирам напълно - считам, че повечето "инвеститори" тук са точно такива - прежалили парите си и с малки суми, така че те не са проблем, проблем са копачите, които, ако тръгне надолу, ще искат да разкешират, но ще гледаме и ше видим. Успех!
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

                    Обменяш си ги на борсата и си ги харчиш както искаш. Никой не те принуждава да ги харчиш директно. Както като купуваш акции, след това не си купуваш хляб с тях директно. Но за разлика от акциите с Биткойн може и да си купиш хляб в Япония.
                    да но въпросът ми ще го повторя за 80ти път - е колко държави приемат останалите крипто щуротии за директни плащания като Биткойна?!,

                    аз мога и сам да си отговоря на въпроса, но чакам вас крипто-спецовете - а отговорът е николко, нито един братовчед и реплика на биткойна не се приема за директни плащания, т.е. е няква си въздушна глупост без регулации без нищо, без гарант (issuer- издател) (етериуми, доги моги лайтмойни и други алабализми)

                    A акциите са съвсем нещо друго ич не ги намесвай тях, ти даваш заем на дадена фирма да се развива като те ти дават "обещание" (т.е. касова бележка / акция), че парите ще ти бъдат върнати евентуално с печалба, а с биткойна "даваш заем" на кой и за кво ?!

                    С две думи, мда брао на спецовете от NSA и NGA супер са я нагласили приказката, сложна и добра технология е тоя блокчейн нема спор, с копане, миниране, с eлектронни кирки, лопати, каски и фенери, но до там. Няма нищо и никой който да е гарант за някого и нещо си, нито регулатор, нищо абсолютно нищо.

                    Джиткал си комарекс знаеш кво е и там бъзикат пазара въпреки регулациите, но поне има някакви гаранции и зад дадена валута стои империя, държава, правителство etc. които ти гарантират, че за твоята извършена услуга и дейност ще ти се дадат обещания / гаранции под формата на които да съхранят във времето твоите дадени усилия / услуги и способности. Тъй, това ние наричаме пари.
                    От там по тази логика аз биткойна не мога да го нарека, че е пари, освен ако не е припознато като обменно средство от цял свят, както е в случая с ценните метали, а биткойна не е припознат от целия свят като обменно средство, т.е. не съхранява стойност, няма гарант, който да е зад него следователно не е "пари" нито платежно средство.
                    Last edited by michaelis12; 30.05.2017, 09:13.

                    Коментар


                    • Някой експерти очакват BTCUSD да достигне цени между 100 000 и 500 000 в следващите 5-6 години. Това не е майтап като се има предвид че вероятно банкстерите стоят зад този проект. Според мен може да се очаква всичко!

                      Япония вече официално прие биткойна за законно платежно средство. А както знаем Япония е поне 5 години напред спрямо останалия свят във почти всяко отношение.

                      В момента в който започне следващия мечи пазар във САЩ, ситуацията със криптовалутите ще стане супер интересна.

                      Коментар


                      • Добри Ютро!
                        Ето един възможен сценарий и източник да захрани размишленията ти
                        https://www.tradingview.com/chart/BT...ge-of-Bitcoin/
                        remember remember the fifth of november

                        Коментар


                        • Харесва ми дискусията, която се е заформила тук. Като доста класическа бих я определил.

                          От това, което видях, разбирам как едни хора /Биткойн подръжниците/ се опитвам да убедят едни други хора /скептиците/ как "този път е различно". Ами да, човек с малко повече опит и познания в сферата е почти програмиран да му светне червената лампа, когато се опитват да го убеждават в "различността". Дискусията обаче продължава да се върти около това какво може да ти даде Биткойн и до колко съвершен е всъщност.

                          Истината, обаче е, че няма особено значение колко съвършен е Биткойн за това какво е стойността му. Лудост?! Не е ли също толкова съвършен колкото, когато беше 20 долара? Та в този ред на мисли е хубаво да се кажат някои неща, които почти могат да се приемат за постулати:
                          1. Биткойн не е извживял нито един истински мечи пазар. Независимо дали и колко е съвършен и дали Биткойн струва три, четири или пет хиляди долара, такъв ще дойде и по всяка вероятност ще бъде свиреп.
                          2. Когато мечките завладеят пазара, ще се видят нива, които изглеждат далеч зад гърба ни сега. И за да не звуча крайно еретичен, нека кажа средните стотици и не стигам по-далеч.
                          3. Фактът, че горните две, и особено първата точка изглеждат като абсурд вместо като нещо неизбежно за масата хора, показва само как никога нищо не променя в тази игра. Достатъчно е да се промени един малък детайл, за да се създаде илюзията, че няма нищо общо с предишните опарвания и "този път е различно".


                          За съжаление с повече конкретика за Биткойн аз не мога да говоря. Нямам особена представа докъде може да продължи да нараства стойността му поради простата причина, че няма достатъчно история зад гърба си. В близките месеци ще се опитам да направя собствен анализ по темата, чрез който ще се опитам да оценя сентимента към валутата по алтернативни пътища. В последните коментари видях, че някой го сравни точно с дот.ком компания. Всъщност, аз съм напълно съгласен и точно дот.ком балона смятам да използвам за отправна точка в опита си да изчисля къде по-конкретно се намираме в развитието на процеса. Въпросният човек спомена 1995 година и не знам какво проучване седи зад тези думи, но съм склонен да не се съглася. Ако трябва да бъда крайно толерантен, аз бих казал че сентиментът е подобен на този пред 1997ма. Но отново, надявам се да имам малко по-конкретни насоки, ако успея да приложа качествена екстраполация.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Stone_Kold Разгледай мнение

                            ...а относно плащането в япония пак питам нали е платежно средство пия ям за 300 долара еквивалент на йена и плащам с шиткойн който струва 1700 долар в какво ще ми бъде рестото?
                            Не плащаш цял Биткойн, плащаш точно колкото ти е сметката. Биткойна е делим до осем знака след десетичната запатея... т.е. най малкият юнит е много по малко от 1 стотинка. (между другото най малкият юнит в Биткойн се нарича "сатоши", в чест на Сатоши Накамото) $1 в момента струва повече от 40 000 сатоши. Никой няма да ти връща ресто, просто си плащаш с точност до хилядна от стотинката. Перимерно $ 300 са равни на 0.13123 биткойна.


                            Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                            за Япония ясно че ги приемат, там няма няма щот са окупирана страна от "издателите на койна", а питах за останалите измишльотини в кои държави ги приемат (ако въобще ги приемат) ?!? Етериум, метееиум рипли, догита и кво ли не мм ?

                            P.S. и няма нужда от Бльмбергови да ми постваш и за тях знам кво умеят в пропагандата дет я сипат на кило тука ежедневно ....
                            Обменяш си ги на борсата и си ги харчиш както искаш. Никой не те принуждава да ги харчиш директно. Както като купуваш акции, след това не си купуваш хляб с тях директно. Но за разлика от акциите с Биткойн може и да си купиш хляб в Япония.
                            Last edited by Xman1; 30.05.2017, 06:18.

                            Коментар




                            • Паричната единица биткойн произлиза от английските думи bit – единица информация, и coin – монета. Символите, използвани за изобразяване на биткойните, са BTC[28], XBT[29] и [28], като водещите кандидати са BTC и XBT[30]. Биткойните се делят на милибиткойни (mBTC), микробиткойни (µBTC) и сатоши. Един милибиткойн се равнява на 0,001 биткойн, един микробиткойн – на 0,000001 биткойн, а сатоши – на една сто милионна част от биткойна или 0,00000001 биткойн.[31]
                              таковало си е на кубик
                              Вся Власть Советам

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

                                Ти ако имаш стоманолеярен завод... с рулони ли си купуваш хляб?!... и това така обменяш и ползваш съответната валута за твоята си държава. За разлика от стоманолеярния завод, на някои места може да плащаш директно с Биткойн. (например в Япония ги примат директно)

                                https://www.bloomberg.com/news/artic...00s-of-outlets
                                за Япония ясно че ги приемат, там няма няма щот са окупирана страна от "издателите на койна", а питах за останалите измишльотини в кои държави ги приемат (ако въобще ги приемат) ?!? Етериум, метееиум рипли, догита и кво ли не мм ?

                                P.S. и няма нужда от Бльмбергови да ми постваш и за тях знам кво умеят в пропагандата дет я сипат на кило тука ежедневно ....

                                Коментар

                                Working...
                                X