IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Без да ставам защитник на дилърите на Биткоин в България - спреда им е около 3%. Ако не ви харесва може директно от kraken.com ама за малки суми (до 2-3 БТЦ) като се калкулират банкови разходи и т.н. таксите ще излезнат пак толкова ....
    И за пореден път слагам линк към списък с Българските Биткоин дилъри http://coinwisdom.bg/ досега не съм чул някой да се оплаква от тях, но знам ли може вече да са се "ояли" много и да не им се работи
    remember remember the fifth of november

    Коментар


    • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
      Ей ти го дай 5 хил. леа и щи издадат една касова бележка ..... баси колко луд народ има в наща къща .......

      [
      Луд луд.. колко да е луд тоя народ.Купуваш на 2069 след 10 часа е 2469. Луд като за 400 долара И да, ясно ми е,че има разлика купува, продава, надценки, комисионни и т.н, но по-лесно ми е да напиша 400.

      Теоретично имаше риск, казвам теоретично, имайки предвид как се движи пазара последните 3-4 седмици.
      По рисково е да купя на 2800(когато всички сайтове ще си оправят техническия проблем) и да чакам стабилно да набие над 3000.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

        То така си се работи. Ти искаш да купуваш все едно си купуваш стоки. Аз се учудвам, че дори се е занимавал с теб. В България в момента почти никой не иска да продава, защото цената падна. (никой не иска да продава на ниската цена, защото скоро ще е пак висока и всички в тази сфера го знаят това)

        Вече видеокарти няма на пазара, ти за койни се чудиш, още малко ще поискаш и гаранция. Народа докато се усети, никой няма да иска да продава.

        Но все пак да отговоря на въпроса. Напиши в Гуглето, "От къде да купя Биткойн." и ще ти излязат отговорите. Не искам да казвам сайтове за да не прозвучи като реклама.
        За съжаление оставам с впечатление, че май наистина така се работи. Купил си е човека няква мижава бройка, слага си надценката юнашка и продава като е на кеф.Без риск разбира се. Има си мечтаем за борси....

        Пиши на лични,ако не ти е проблем, за да не е реклама, че ми се иска да не експериментирам повече.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
          Кеш много ....
          Биткоините са кът!!!
          П.С. Смятам да продам малко (BTC) на 2.600 $
          е що ш ги продаваш щом са кът ?!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
            И HDPAT никой не искаше да я продава на 35 000. Щото беше "ниска" цената. Виж на 36 000 им сипаха с голямата кошница вече.

            Всъщност и тогава всеки втори бакшиш беше почнал да пита - "Откъде да си купя акциЙ?"
            Малко се съмнавам за "бакшишите", защото дори тук в "специализирания" форум повечето хора само седят от страни и коментират без да са наясно.

            Колкото до HDPAT (които дори не ги знам кои са) ти шегуваш ли се?!? Надявам се, не са някоя изстрадала БГ компаниика с големи амбиции. Като знам как цялата ни борсичка има по малко дневен оборот от най големия шиткойн в топ 100, направо ми се плаче за нашата родина. То човек с търговия на нашата борса, ако може 2 фафли на ден да си купи, направо ще трябва да "почерпи".
            Last edited by Xman1; 16.06.2017, 12:23.

            Коментар


            • Кеш много ....
              Биткоините са кът!!!
              П.С. Смятам да продам малко (BTC) на 2.600 $
              remember remember the fifth of november

              Коментар


              • И HDPAT никой не искаше да я продава на 35 000. Щото беше "ниска" цената. Виж на 36 000 им сипаха с голямата кошница вече.

                Всъщност и тогава всеки втори бакшиш беше почнал да пита - "Откъде да си купя акциЙ?"

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

                  То така си се работи. Ти искаш да купуваш все едно си купуваш стоки. Аз се учудвам, че дори се е занимавал с теб. В България в момента почти никой не иска да продава, защото цената падна. (никой не иска да продава на ниската цена, защото скоро ще е пак висока и всички в тази сфера го знаят това)

                  Вече видеокарти няма на пазара, ти за койни се чудиш, още малко ще поискаш и гаранция. Народа докато се усети, никой няма да иска да продава.
                  на базата на кво е тва на мнението на Xmana1 или кой ги решава тия раоти ми е мноо Х в задачата ?!? .....що за глупости и измислици пишете и си немате хал хабер как викат комшиите за пазара .... "никой не иска да продава на ниска цена защото ще е по-висока" ....... добре аа ако не е по-висока ко прайм тогава в тоя момент, а ако изгуби 50/70% от цената тогава ко праят "просветените у сверата" в Булгаристан ?!? .....
                  Last edited by michaelis12; 16.06.2017, 11:35.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от grey Разгледай мнение
                    Здравейте.
                    От къде човек може да си купи биткоини? Почетох тук там и намерих 4-5 сайта в България който търгуват. Или се води така... 2 от тях откак биткойна падна под 2300 имат 'технически' проблем точно за продажби
                    Направих 'поръчка' през третия .Получих потвърждение по пощата,което беше точно копие на това какво съм поръчал. Няма клиентски номер, няма номер на поръчка, нищо което да посоча в превода към банката.Звъннах на телефона който е на сайта.
                    Човека каза : "Ама вие що поръчвате преди да знаете дали имаме. В сайте има един телефон на който трябва да се обадите."
                    Аз : "Ами нали се обаждам в момента на тоя телефон"
                    ....мълчание..... " А, да"
                    Аз : "Искам да Ви пусна банков предовод, какво да сложа в референция към превода за да разберете, че съм платил?"
                    Той : "Преведете парите, ние ще разберем, и ще видим какво можем да направим На сайта пише"
                    Сайта е като правен в 7 ми клас и е точно една страница с 5 реда текст.
                    Обясних, че обикновено като се плаща на другите места се посочва номер на поръчка, клиентски номер и т.н. Как се процедира при тях,за да го направя и да преведа пари.
                    Той ме застреля с въпроса : " Ама вие сега изпитвате ли ме?"
                    Обясних му че не го изпитвам, а искам да ми каже как да им преведа парите..... След като минахме още 2 -3 пъти през въпроса дали го изпитвам и офертата да ида до каса на банката и да внеса парите в брой,му пожелах лек ден.

                    Та, моля кажете от къде търгувате?
                    То така си се работи. Ти искаш да купуваш все едно си купуваш стоки. Аз се учудвам, че дори се е занимавал с теб. В България в момента почти никой не иска да продава, защото цената падна. (никой не иска да продава на ниската цена, защото скоро ще е пак висока и всички в тази сфера го знаят това)

                    Вече видеокарти няма на пазара, ти за койни се чудиш, още малко ще поискаш и гаранция. Народа докато се усети, никой няма да иска да продава.

                    Но все пак да отговоря на въпроса. Напиши в Гуглето, "От къде да купя Биткойн." и ще ти излязат отговорите. Не искам да казвам сайтове за да не прозвучи като реклама.
                    Last edited by Xman1; 16.06.2017, 11:22.

                    Коментар


                    • Ей ти го дай 5 хил. леа и щи издадат една касова бележка ..... баси колко луд народ има в наща къща .......

                      Първият битомат в България е поставен в Интерпред СТЦ, София на 01.08.2014 г.
                      http://www.bitcoin.bg/bitomat.html



                      Ограничението, което сме поставили за еднократна покупка на биткойни е на стойност от 4000 лева. Цената също е в лева и при спокоен пазар е с 5% надценка върху усреднената текуща цена на Битпей, Кракен и Битстамп. При резки движения на курса в едната или другата посока тази надценка може да се удвои.

                      P.S. верно има много побъркани в Булгаристания .....
                      Last edited by michaelis12; 16.06.2017, 10:49.

                      Коментар


                      • Здравейте.
                        От къде човек може да си купи биткоини? Почетох тук там и намерих 4-5 сайта в България който търгуват. Или се води така... 2 от тях откак биткойна падна под 2300 имат 'технически' проблем точно за продажби
                        Направих 'поръчка' през третия .Получих потвърждение по пощата,което беше точно копие на това какво съм поръчал. Няма клиентски номер, няма номер на поръчка, нищо което да посоча в превода към банката.Звъннах на телефона който е на сайта.
                        Човека каза : "Ама вие що поръчвате преди да знаете дали имаме. В сайте има един телефон на който трябва да се обадите."
                        Аз : "Ами нали се обаждам в момента на тоя телефон"
                        ....мълчание..... " А, да"
                        Аз : "Искам да Ви пусна банков предовод, какво да сложа в референция към превода за да разберете, че съм платил?"
                        Той : "Преведете парите, ние ще разберем, и ще видим какво можем да направим На сайта пише"
                        Сайта е като правен в 7 ми клас и е точно една страница с 5 реда текст.
                        Обясних, че обикновено като се плаща на другите места се посочва номер на поръчка, клиентски номер и т.н. Как се процедира при тях,за да го направя и да преведа пари.
                        Той ме застреля с въпроса : " Ама вие сега изпитвате ли ме?"
                        Обясних му че не го изпитвам, а искам да ми каже как да им преведа парите..... След като минахме още 2 -3 пъти през въпроса дали го изпитвам и офертата да ида до каса на банката и да внеса парите в брой,му пожелах лек ден.

                        Та, моля кажете от къде търгувате?

                        Коментар


                        • Is The People's Bank Of China Manipulating The Bitcoin Price?

                          http://www.zerohedge.com/news/2017-0...-bitcoin-price



                          ако не службите, то чайниците ше им го боднат у човката на койнаджиите щот те ич не ги обичат тия "интернетните пари" .....




                          Мноо ме кефи Китайската Комунистическа Партия, забраняя изнасянето на пари, жълтурите си купили койни, вуууп манипулиране на цената от властите, те също немат проблеми с "правата на човека", тъй че моат им ги вземат съвсем и с тупаница в мутрата .....
                          Last edited by michaelis12; 16.06.2017, 09:53.

                          Коментар


                          • Не гледайте толкова сериозно на нещата . Поздрав за всички в темата - Welcome to the Blockchain!

                            https://www.youtube.com/watch?v=YbzNJr26H-4

                            Коментар


                            • Когато си говорим за биткойн и не трябва да забравяме кой е най-големия играч:

                              https://www.youtube.com/watch?v=v1uFcUt0IVE

                              Ако изтърпите първата минута от видеото с ламерското интро за крипто-валутите, човекът споделя няколко много интересни аспекта, които със сигурност ще повлияят на бъдещето на биткойн от страна на Китай. Водещият не е финасов гуру, но е страхотен познавач на истинския Китай...
                              Last edited by Gold Zombie; 15.06.2017, 21:25.
                              До новите собственици на INVESTOR.BG - не притежавам никакво злато, сребро, депозити и акции.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от michaelis21 Разгледай мнение
                                явно доста хора се уплашиха от тази американска партенка.
                                тази година unique daily bitcoin transactions са били около 330 000, днес са около 100 000 (данни само от Coinbase)
                                Не ги гледаш на правилното място, 100 000 транзакции отдавна не е имало и едва ли скоро ще има. Мрежата е абсолютно запълнена с транзакции, а в последно време и Етириум започна да се огъва от броя на транзакциите. (но там капацитета е по голям).

                                Ето тук ги гледай следващият път: https://blockchain.info/charts/n-tra...imespan=2years

                                Коментар

                                Working...
                                X