IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

КНИГИТЕ, които четем

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение
    Архипелаг Гулаг ...Солженицин

    Тежко за четене ... ама това е положението .
    гола вода, друго е Достоевски, или Кафка... бе ...не сме от модернистите, явно

    Коментар


    • Архипелаг Гулаг ...Солженицин

      Тежко за четене ... ама това е положението .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

        Има разлика. Винету е произведение на любимия ти Карл Май, който, докато го е писал, не е стъпвал в Америка. В моят случай, чета американски писател. Все си мислех, че си обективен, но ти се оказа обикновен руски шпионин....
        мерси ... това все пак е някаква оценка ...

        Коментар


        • И понеже стана въпрос за приключенска литература. на Американска тематика .
          Джек Лондон

          Коментар


          • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

            Бравос ...водиш поне 2 обиколки на премиера-слънце !
            Има разлика. Винету е произведение на любимия ти Карл Май, който, докато го е писал, не е стъпвал в Америка. В моят случай, чета американски писател. Все си мислех, че си обективен, но ти се оказа обикновен руски шпионин....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
              На морето пряко сили прочетох "При извора на реката" от Джеймс Оливър Кърууд. Авторът ме привлече, щото като малък съм чел от него "Гризли"и "Долината на мълчаливите". Авторът има незавидна нелепа смърт. Радвам се, че вече съм прочел цели 3 книги от него.
              Бравос ...водиш поне 2 обиколки на премиера-слънце !

              Коментар


              • На морето пряко сили прочетох "При извора на реката" от Джеймс Оливър Кърууд. Авторът ме привлече, щото като малък съм чел от него "Гризли"и "Долината на мълчаливите". Авторът има незавидна нелепа смърт. Радвам се, че вече съм прочел цели 3 книги от него.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                  Авторът е сравнително умерен и рядко заема позиция, колкото да не го погнат. Все пак можеше да има повечко анализ.
                  Позицията е отвъдокеанска ...анализите също . Не очаквах друго .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение
                    Стивън Коткин

                    Сталин. Пътят към властта (1878-1928) ,
                    Сталин - том 2. В очакване на Хитлер (1929-1941)


                    Чудесна книга ! Очаквам информация за трета част .
                    Авторът е сравнително умерен и рядко заема позиция, колкото да не го погнат. Все пак можеше да има повечко анализ.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение
                      Стивън Коткин

                      Сталин. Пътят към властта (1878-1928) ,
                      Сталин - том 2. В очакване на Хитлер (1929-1941)


                      Чудесна книга ! Очаквам информация за трета част .
                      Не се отварят линковете.

                      Коментар


                      • Стивън Коткин

                        Сталин. Пътят към властта (1878-1928) ,
                        Сталин - том 2. В очакване на Хитлер (1929-1941)


                        Чудесна книга ! Очаквам информация за трета част .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение
                            Андрей Платонов ("Котлован", "Чевенгур" и мн. др.), набеден антикомунист и набеден добър писател от перестройкаджиите.
                            В оригинал.

                            Чета го внимателно, чета и личната му кореспонденция.

                            Въобще не е антикомунист, а и горните му два романа са просто опит за "пролетарска естетика".

                            Това, обаче, което ми направи впечатление от живота му е, че е управлявал мелиорацията на Рязанска губерния след гладната смъртоносна суха 1921 година, след която комунистическото правителство е приложило милиони рубли и милионни сили за мелиорация (обводняване и отводняване) в много губернии, та гладът да не се повтори.

                            Под негово ръководство и лично участие за една година са издълбани стотици кладенци и построени десетки микроязовири в губернията, няколко ВЕЦ-а. Той е бил инженер и комунист, а писател - след това.

                            Коментар


                            • Андрей Платонов ("Котлован", "Чевенгур" и мн. др.), набеден антикомунист и набеден добър писател от перестройкаджиите.
                              В оригинал.

                              Чета го внимателно, чета и личната му кореспонденция.

                              Въобще не е антикомунист, а и горните му два романа са просто опит за "пролетарска естетика".

                              Това, обаче, което ми направи впечатление от живота му е, че е управлявал мелиорацията на Рязанска губерния след гладната смъртоносна суха 1921 година, след която комунистическото правителство е приложило милиони рубли и милионни сили за мелиорация (обводняване и отводняване) в много губернии, та гладът да не се повтори.

                              Под негово ръководство и лично участие за една година са издълбани стотици кладенци и построени десетки микроязовири в губернията, няколко ВЕЦ-а. Той е бил инженер и комунист, а писател - след това.
                              Last edited by grisow; 12.09.2019, 17:09.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ricognito Разгледай мнение

                                Бях забравил за тоя сайт, пък може и в обедната да си чета малко, че у вечер, нас няма време
                                Не знам за по-богат българоезичен.
                                Ако знаеш, сподели, моля.

                                Коментар

                                Working...
                                X