IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

КНИГИТЕ, които четем

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от sirFaith Разгледай мнение
    Бях забравил за тоя сайт, пък може и в обедната да си чета малко, че у вечер, нас няма време

    Коментар


    • https://chitanka.info/book/3067-tajko Ейджи Йошикава Тайко

      Коментар


      • Антананариву, може и рабиндранаттагор.

        Сърфирайте на думите, на фразите, на цели произведения и даже на цели цивилизацьонни схеми.

        Ще ми се някой да ми обясни, как ги разбира тези неща през нюхателност, и учи на това даже децата (си).

        Ще да има много интелигентен нос, и сигурно му е основният орган на мисленето?
        Last edited by Жан Бет; 13.04.2019, 14:53.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          За всички четящи, искам само да спомена че Kindle Paperwhite 10gen. е намален в момента в Амазон.де с 30% на 80Еврака - аз лично поръчах да видя дали ще ни хареса в къщи. Малката принцеса ще оставя на книжки, за да заобича хартията
          11-ти ген ще е с включена микропръскалка на аромат на стари страници или на пресно печатарско мастило - по избор.
          Така можете и въобще да не четете, но да се хвалите колтурно, че цените миризмата на разтворена книга.

          След това предвиждам конкурси за най-добър мирисвач на стари/нови страници и най-добър производител на ароматите.

          Културно, интелигентно четене, заедно с Васисуалий Лоханкин.
          Last edited by Жан Бет; 13.04.2019, 14:24.

          Коментар


          • За всички четящи, искам само да спомена че Kindle Paperwhite 10gen. е намален в момента в Амазон.де с 30% на 80Еврака - аз лично поръчах да видя дали ще ни хареса в къщи. Малката принцеса ще оставя на книжки, за да заобича хартията

            Коментар


            • Еее, ако сте чели "Соларис" на полския евреин Станислав Лем - философ, езиковед и фантаст - образът на негърката, възсъзаден от детето-океан за главния герой, е интересен от гледна точка на тая ми гледна точка долу.
              Last edited by Жан Бет; 08.04.2019, 16:02.

              Коментар


              • Замислих се и се осмелявам да пусна неизпечен резултата, в твърде спартанска форма:

                Четенето на книги "едно време" започваше с или идваше от желание за впечатления, получени отизвън физическото ежедневие, което е ограничено по начало.

                С развитието на комуникационните (общувателни) технологии вече няма недостиг на такива впечатления - обратното, толкова са много и излишни, че се обезценяват ("девалвират", на български).

                По това допущение - ако е правилно - се предвижда нататъшна загуба на интерес към четене на книги (в смисъл "авторски произведения"​​​​​​) от масите.
                Last edited by Жан Бет; 08.04.2019, 14:56.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Dali Разгледай мнение

                  За съжаление няма как да избягаме от тенденциите на времето, в което живеем. Време на социални мрежи, сторита, бумеранги и т.н. След 10 години и това ще е демоде и ще има друго, така върви светът. Всичко тече, всичко се променя.
                  Ами дано пък след 10 години да се завърне модата на четенето на книги....знае ли човек какво ще се случи не след 10, а дори и след 5 години.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Васил Илиев Разгледай мнение

                    Безспорен факт!
                    За съжаление няма как да избягаме от тенденциите на времето, в което живеем. Време на социални мрежи, сторита, бумеранги и т.н. След 10 години и това ще е демоде и ще има друго, така върви светът. Всичко тече, всичко се променя.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от rpetrova Разгледай мнение

                      Помня ги от детството си… А сега децата масово затъпяват в това циклене във фейса и тубата, но такива са времената.
                      Безспорен факт!

                      Коментар


                      • Аз чета в момента една книга на Чалдини за силата на убеждаването. Има страхотни теми за размисъл и идеи

                        в нея.
                        Last edited by earth1225; 18.03.2019, 23:15.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Васил Илиев Разгледай мнение
                          Спомняте ли си преди години имаше книги - игри, дали сега могат да се намерят някъде?
                          Помня ги от детството си… А сега децата масово затъпяват в това циклене във фейса и тубата, но такива са времената.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Copacabana Разгледай мнение

                            Уникални бяха! Много добре се отразяват на мисълта и въобръжението и са супер интересни!
                            Да, точно така. Ето един линк с много интересни книги-игри, само че са старички.

                            http://www.knigi-bg.com/category.php?id_category=51

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Васил Илиев Разгледай мнение
                              Спомняте ли си преди години имаше книги - игри, дали сега могат да се намерят някъде?
                              Уникални бяха! Много добре се отразяват на мисълта и въобръжението и са супер интересни!

                              Коментар


                              • Ей тука една дет я видех на нащо летище, мисля че ше е от полза на "нео/либералите и демократите" ...



                                http://www.bannedthought.net/China/I...nceOfChina.pdf

                                Коментар

                                Working...
                                X