IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

КНИГИТЕ, които четем

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Близо до съвършенството!!!
    И това ще мине ...

    Коментар


    • Фокнър - само трилогията стига за да се разберем защо живеем, ама голям зор докато ги изчета!
      затова пък след това просто не можеш да спреш да ги четеш! И всеки пък откриваш по нещо ново, незабелязано досега. Мисля че беше в разказа Стръвницата едно изречение, което много ме впечатли. Цитирам по памет "Любовта, омразата, страхът, те всички докосват сърцето, но само това което сърцето задържи се превръща в истина". И не само трилогията е велика. Сборниците с разкаци "Слез на земята Моисей" и "Сватба в дъжда" също са страхотни!

      Коментар


      • Забравих в добавките към Хемингуей - Фиеста!
        И това ще мине ...

        Коментар


        • Ще вмъкна няколко нюанса към чудесните неща на Корки по-долу:
          Фокнър - само трилогията стига за да се разберем защо живеем, ама голям зор докато ги изчета!
          Фитцджералд - малко, но качествено, изберете си Гетсби или Магната!
          Моъм - понякога е труден, но истински.
          Сароян - велик!
          Малко само да допълня:
          Шоу - Луси краун - това е Тя!:-), Вечер във Византия - те това си е животецът!
          Стайнбек - Благодатния четвъртък лично аз я ценя много!
          Идън - за ранни години, ама си става!
          И като се извинявам, че нямам време, ще си кажа за нещо, което лично мен ме впечатли напоследък от съвременен българин - Боговете и мравките на Стефан Цанев!
          Дааа, бих перефразирал рекламата - "...то иска и четене!"
          Приятен ден на всички и успех!
          Дедо ви Вълчо.
          И това ще мине ...

          Коментар


          • Песен за човека

            Коментар


            • Преди дни препрочетох за пореден път "Рапорт пред Ел Греко" на Никос Казандзакис. Казандзакис е изключителен, а това е най-добрата му книга.

              Коментар


              • Зеленият крал първите 50-60 страници вървят малко тегаво, но после историята става зашеметяваща. Още от Сюлицер бих препоръчал трилогията Пари, Кеш и Власт, Хана, Императрицата, Картел. Не са издавани скоро, за съжеление, затова ги има частично по антикварните книжарници.

                Първоначално изпратено от Svetlin
                kork. железен списък си направил. За съжаление в последно време аз поне наблягам само на Reuters, MNI, Bloomberg, 4cast и т.н. Сега се опитвам да чета Зеленият крал от Пол - Лу Сюлицер, но с променлив успех.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bobi75
                  Kork, мислех да не пиша, защото е доста лично, но твоето литературно развитие показва защо възприемаме света по подобен начин.

                  Общите ни книги са:

                  Капитан Немо (но и Стас и Нели)
                  всичко налично на Жул Верн,Карл Май,Майн Рид,Салгари
                  фантастиката - любов от пръв поглед
                  Параграф 22 от Джоузеф Хелър.
                  Майсторът и Маргарита на Булгаков - чел съм я около 30 пъти
                  Кланица пет от Кърт Вонегът
                  Достоевски- Престъпление и наказание - жена ми ми се чуди как съм успял
                  ”Ако Бог не съществува,тогава всичко е позволено” - за това можем да говорим денонощия
                  Хемингуей- Старецът и морето - ако иска човек да се опознае
                  Хазарски речник на Милорад Павич - благодарение на жена ми
                  Полет над кукувиче гнездо от Кен Киси
                  Капитан Михалис от Никос Казандзакис - помниш ли как онази ханъма го възприемаше чрез миризмата ха ха ха
                  1984 и Фермата от Джордж Оруел
                  Изкуството на войната- Сун Дзъ –
                  Цар Плъх
                  Името на Розата от Умберто Еко
                  451 по Фаренхайд от Рей Бредбъри
                  Приказка без край
                  Дъглас Адамс
                  На изток от рая от Джон Стайнбек - А и Улица Консервна
                  Ницше-Тъй рече заратустра


                  А и още важни за мен:

                  Психология на Тълпата
                  Луксозен капан за мишки
                  Вербовка и агентура
                  Пари на борсата на Ботьо Тачков
                  Несъзнаваното в човешката история
                  Психоанализа
                  Браво Боби,наистина сме съмишленици
                  А за Майстора и Маргарита какво да кажа,водиш ме,по брой прочитания,но не с много
                  Кайсиев сок,ама топъл велика фраза
                  А за достоевски и Казандзакис,да не започваме да ги коментираме,че ще стане литературен форум,иначе не знам дали си чел на казандзакис Змия и Лилия,това му е първата книга,която я е написал на 22 години.Малко книжле,но такива мисли за любовта,просто невероятно четиво.

                  сега наистина бързам,че трябва да свърша нещо,но като съ върна довечера,ще пусна и още малко важни неща за мен
                  Поздрави Боби

                  Светлин,много си прав,и аз напоследък гледам повече сайтове за фин. информация отколкото чета,но трябва и пари да се правят
                  Относно Зеленият крал на Сюлицер,книгата е страхотна,а и на Славейков явно знаят това,защото като я купувах за подарък ми сjруваше нито по-малко,нито повече от 50 лева.


                  Забравих и разказите на О Хенри и къщата на духовете на Алиенде,както и двете продължения ,а и Швейк,абе много са...

                  Коментар


                  • Е. М. Ремарк - "На западният фронт нищо ново", "Трима другари" и най-вече "Черният обелиск".
                    Карел Чапек - "Храбрият войник Швейк" естествено....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Милена 1
                      доколкото съм запознт,Лоуренс Дарел е брат на известния Джералд Даръл .А книгата е доколкото си спомням Тетралогия,за времето около втората световна война .За мое голямо съжаление,не бях я срещал на български досега.Ако имаш възможност да напишеш издателството и годината на издавене,ще ти бъда благодарен
                      Наистина това е най-големият брат на Джералд Дарел, който освен романист е бил и поет и имам някакъв спомен, че има голяма френска литературна награда за поезия, писана на френски език.
                      Не съм сигурна, но мисля, че книгата беше от издателство "Рива". Излезе в края на 90-е. За съжаление до 1.09. не съм в София, но като се прибера, ще проверя и тогава ще мога да ти кажа. Между другото на "Славейков" няма смисъл да питаш. Не са я чували. Провери в някоя от големите книжарници, в "Българските писмена" (на "Кристал") или в книжарница "Нисим" (на бул. "В. Левски"). Най-вероятно е да я намериш в "Нисим". Там по понятни причини разбират твърде много от книги. И като стана дума за автори: Валери Петров - всичко. Детски приказки, поезия, преводи.
                      Благодаря ти Милена,ще бъда благодарен ако не ме забравиш и като се върнеш вСофия,ми пратиш годината и издателството.Иначе за Нисим си права,приятели са ми,купувам отвреме на време и наистина разбират от книги.
                      За Валери Петров също си права.Само Шексприр да споменем и то е достатъчно,въпреки,че не съм го изчел целият ,това което съм прочел досега е великолепно.

                      Коментар


                      • kork. железен списък си направил. За съжаление в последно време аз поне наблягам само на Reuters, MNI, Bloomberg, 4cast и т.н. Сега се опитвам да чета Зеленият крал от Пол - Лу Сюлицер, но с променлив успех.

                        Коментар


                        • Kork, мислех да не пиша, защото е доста лично, но твоето литературно развитие показва защо възприемаме света по подобен начин.

                          Общите ни книги са:

                          Капитан Немо (но и Стас и Нели)
                          всичко налично на Жул Верн,Карл Май,Майн Рид,Салгари
                          фантастиката - любов от пръв поглед
                          Параграф 22 от Джоузеф Хелър.
                          Майсторът и Маргарита на Булгаков - чел съм я около 30 пъти
                          Кланица пет от Кърт Вонегът
                          Достоевски- Престъпление и наказание - жена ми ми се чуди как съм успял
                          ”Ако Бог не съществува,тогава всичко е позволено” - за това можем да говорим денонощия
                          Хемингуей- Старецът и морето - ако иска човек да се опознае
                          Хазарски речник на Милорад Павич - благодарение на жена ми
                          Полет над кукувиче гнездо от Кен Киси
                          Капитан Михалис от Никос Казандзакис - помниш ли как онази ханъма го възприемаше чрез миризмата ха ха ха
                          1984 и Фермата от Джордж Оруел
                          Изкуството на войната- Сун Дзъ –
                          Цар Плъх
                          Името на Розата от Умберто Еко
                          451 по Фаренхайд от Рей Бредбъри
                          Приказка без край
                          Дъглас Адамс
                          На изток от рая от Джон Стайнбек - А и Улица Консервна
                          Ницше-Тъй рече заратустра


                          А и още важни за мен:

                          Психология на Тълпата
                          Луксозен капан за мишки
                          Вербовка и агентура
                          Пари на борсата на Ботьо Тачков
                          Несъзнаваното в човешката история
                          Психоанализа

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от lide
                            "Литургия за наивници", мисля че Вера Попова се казваше авторката, но първото и име със сигурност е с В
                            с В е.. ама е Вася Раева)))

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от gotin
                              Корк, перфектно, ако не ти е досадно, прочети "Младите лъвове" на Джеймс Клавел, мисля, че няма да те разочарова...

                              Успех!
                              Ако говориш за Младите лъвове на Ъруин Шоу,чел съм я

                              Валентински ,благодаря,а за комплексирането,не това е бил целта на поста ми.Наистина искам да споделя какви книги са оформили мирогледа ми,и за съжаление сега нямам време,че трябва да свърша нещо навън,но обещавам втора серия със специализирани четива от областите икономика,история и психология


                              BattleRoyal,благодаря и на теб.Времето е много оскъдно,и напоследък съм много муден и бавен в четенето,но се надявач за в бъдеще да намирам повече време.


                              eli.bb,така е наистина,доста книги трябав да се четат в точнно опредлено време от живота на всеки и не като възраст,а по скоро като етап на развитие на личността

                              Коментар


                              • доколкото съм запознт,Лоуренс Дарел е брат на известния Джералд Даръл .А книгата е доколкото си спомням Тетралогия,за времето около втората световна война .За мое голямо съжаление,не бях я срещал на български досега.Ако имаш възможност да напишеш издателството и годината на издавене,ще ти бъда благодарен
                                Наистина това е най-големият брат на Джералд Дарел, който освен романист е бил и поет и имам някакъв спомен, че има голяма френска литературна награда за поезия, писана на френски език.
                                Не съм сигурна, но мисля, че книгата беше от издателство "Рива". Излезе в края на 90-е. За съжаление до 1.09. не съм в София, но като се прибера, ще проверя и тогава ще мога да ти кажа. Между другото на "Славейков" няма смисъл да питаш. Не са я чували. Провери в някоя от големите книжарници, в "Българските писмена" (на "Кристал") или в книжарница "Нисим" (на бул. "В. Левски"). Най-вероятно е да я намериш в "Нисим". Там по понятни причини разбират твърде много от книги. И като стана дума за автори: Валери Петров - всичко. Детски приказки, поезия, преводи.

                                Коментар

                                Working...
                                X