IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

КНИГИТЕ, които четем

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • "Литургия за наивници", мисля че Вера Попова се казваше авторката, но първото и име със сигурност е с В
    Истината е винаги някъде по средата

    Коментар


    • Бравос kork !!! 75 % от посочените са ми във фейвърит листа - наистина качествени четива!
      п.п.гледам има и доста нови неща - орхан памук, Мураками...
      имаш време да четеш... аз като се сетя от години не съм чел странични книжки...
      но за новите неща на "Свирепия" Дик Марчинко винаги има време и джин "Бомбай"
      We have no money, therefor we shall have to think...

      Коментар


      • Корк, перфектно, ако не ти е досадно, прочети "Младите лъвове" на Джеймс Клавел, мисля, че няма да те разочарова...

        Успех!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kork
          Но както казах и по горе,май не е дошъл момента за тази книга
          И аз съм на мнението, че за всяко нещо, било то книга или филм е нужен точния момент, за да се възприеме максимално. Както според настроението си подбираме музиката, така и с книгите. Напоследък търся нещо "леко", но попаднах на това - "Рижото магаренце или преображения" от Мирзакарим Норбеков, със съдействието на Александър Дорофеев. Книжката е под формата на приказка и е илюстрирана като за деца, но всъщност това бил така наречения тайнопис, за да може всеки читател да разбере и да използва точно онова, за което в момента е готов. Не я четох на един дъх, но бе удоволствие за мен.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Милена 1
            Към kork.

            Чуден списък. Между другото има още една книга, която поставят редом с "Игра на дама" и "Одисей" като един от големите романи на ХХ в. - "Александрийски квартет" на Лоуренс Дарел. Но изданието на български е отвратително. Без грам редакторска и коректорска работа и се чете много трудно.
            доколкото съм запознт,Лоуренс Дарел е брат на известния Джералд Даръл .А книгата е доколкото си спомням Тетралогия,за времето около втората световна война .За мое голямо съжаление,не бях я срещал на български досега.Ако имаш възможност да напишеш издателството и годината на издавене,ще ти бъда благодарен

            Коментар


            • Коментар


              • kork, шапка ти свалям Дано останалите форумци не се комплексират след твоя постинг

                Коментар


                • Към kork.

                  Чуден списък. Между другото има още една книга, която поставят редом с "Игра на дама" и "Одисей" като един от големите романи на ХХ в. - "Александрийски квартет" на Лоуренс Дарел. Но изданието на български е отвратително. Без грам редакторска и коректорска работа и се чете много трудно.

                  Коментар


                  • Всичко започна с Капитан Немо.Първата съзнателно прочетена и осмислена книга.След това всичко налично на Жул Верн,Карл Май,Майн Рид,Салгари,Алиса, и тн.после преминах през фантастиката,беше любов от пръв поглед,но не след дълго ни се разделиха пътищата с този иначе интересен жанр.Малко по малко започвах да гледам и в други посоки,по сериозни бих казал.и се започна една дълга непрекъсната върволица от хубави четива.По долу ще напиша някой от тях,така да се каже на прима виста и в произволен ред.Сигурно не мога дасе сетя за всички,но колкото толкова

                    Параграф 22 от Джоузеф Хелър.Задължително четиво.
                    Майсторът и Маргарита на Булгаков.Една от моите най-любими книги.Влиза в топ 3!
                    Кланица пет и Времетръс от Кърт Вонегът. Вонегът ,това е една съвсем нова вселена .
                    Достоевски-Братя Карамазови,Престъпление и наказание.Шедьоври.Особено Братя Карамазови.Струва си ,най.малкото ,за да се разбере,на какво е способен човек,когато има зависимости.Достоевски е продавал романите си преди да ги е написал,защото е имал големи дългове от комар.Но какво само е сътворил....
                    Достоевски има една много интересна мисъл ,която навява много размиси у тези които се опитат да вникнат в нея”Ако Бог не съществува,тогава всичко е позволено”............
                    Хемингуей-За кого бие камбаната.Старецът и морето.Този разказ на Хемингуей е класически пример,на какво е способен човека.......
                    Орхан Памук-всичко от него.Засега Името ми червен ми е фаворит,но сега чета Истанбул и току виж,фаворита ми станал друг негов роман.Не се чете много лесно,но пише много красиво.
                    Хазарски речник на Милорад Павич.едно различно четиво.
                    Борхес-всичко от него.Има неповторими разкази,объркващи,вдъхновяващи,превземащи съзнанието ти,света ти,настоящето ти,разкази които те карат да погледнеш света от една друга,съвсем друга гледна точка.

                    Полет над кукувиче гнездо от Кен Киси хвърля поглед към абсурдостта на системата и мястото на индивида в нея.Тъжна книга,но си струва!
                    Светът на Софи от Юстайн Гордър- представя западната философия чрез интересен сюжет
                    Лолита от Владимир Набоков.Умопомрачителна книга.Показваща ни много от скритите и “интересни” черти на характера на човешкия индивид.
                    Последното Изкушение,Христос отново разпнат,Капитан Михалис от Никос Казандзакис.Титаничен писател.
                    Дзен и изкуството да се поддържа мотоциклет и Лайла от Робърт Пърсиг.Модерна класика!
                    1984 и Фермата от Джордж Оруел.стимулиращи ума четива.
                    Изкуството на войната- Сун Дзъ –Вдъхновяващо четиво,което може да бъде приложимо в почти всички сфери на живота,особенно в сферата на финасите.
                    Цар Плъх-изключителна книга,четяща се на един дъх.
                    Сътворението от Гор Видал –впечатлява с обективен поглед върху културата и религиите на древна Гърция, Индия, Персия и Китай. Видал е автор с изключителни познания и разнообразие от подходи.
                    Парфюмът от Патрик Зюскинд-завладяващо четиво!
                    Портретът на Дориан Грей,Саломе от Оскар Уайлд също така и другите му пиеси,приказките.Феноменален ум и изящен писател
                    Името на Розата от Умберто Еко – Еко перфектна и задъхваща криминална история наситена с философски разсъждения и сътворена в богат исторически контекст .Бих споменал също и Баудолино и Островът от предишния ден,както и Махалото на Фуко,като последната е доста трудна за смилане,но все пак е къде по приятна в сравнение с даречем Трактат по семиотика,признавам си,че не успях да го дочета до край
                    Джон Ървинг – Светът според Гарп

                    451 по Фаренхайд от Рей Бредбъри-разказва за една много трудна съдба на книгите в бъдещето на човечеството.Дано си остане само една много добре написана книга и нищо повече...
                    Приказка без край и Момо от Михаел Енде- богата душеност , страхотно въображение, завидна ерудиция. Пълно е с алюзии и препратки.
                    Малкият Принц от Екзюпери.каквото и да кажа,ще е излишно
                    Мечо Пух от Алан Милн.Тук също думите са излишни.
                    Маркес –Бих казал всичко.Сто години самота,Любов по време на холера.Странстващите разкази,много са,но всички са прекрасни четива
                    Дъглас Адамс разбира се с почти всичко от него
                    9 разказа, Семейство Глас, Спасителят в ръжта от Джером Селинджър-наситено и същевременно леко,ефирно четиво.
                    Пилето от Уилям Уортън. Един от най-любимите ми автори – вълшебен и стряскащ
                    Принцът на приливите от Пат Конрой. Главозамайващ диапазон от емоции и много различно светоусещане.
                    Харуки Мураками.Всичко от него!Великолепеният и изящен стил са негов патент.
                    На изток от рая от Джон Стайнбек - интерпретация на легендата за Кайн и Авел, книга която дава различен поглед към понятията добро и зло.А и края е страхотен-ТИ МОЖЕШ.Задължително четиво за мъжете който ще става бащи или вече са станали.Това е моя гледна точка разбира се,но наистина съм дълбоко впечатлен от книгата.Щях да изпусна и За мишките и хората-великолепно четиво.
                    Уди Алън- Ако импресионистите бяха зъболекари- това също няма да го коментирам
                    Сидхарта, Нарцис и Голдмунд ,Степният вълк ,Игра на стъклени пелли от Херман Хесе. Хесе е изключителен автор,озаряващ, поетичен и аналитичен със страхотен изказ,но май избързах със Степният вълк,вероятно след вдреме ще го препрочета отново.
                    Малко поезия.
                    Емили Дикинсън,Жак Превер,Бодлер,Рилке,Кавафис,Рембо,Кийтс,Тенисън,Ко лридж и още много други,но тези са една редставителна извадка
                    От философията
                    Блез Паскал-Мисли.Красиви мисли има Паскал,струва си да се прочетат.
                    Опити на Монтен.Трудна е за четене заради хилядите бележки и препратки,но има много мъдрост в тези опити, а това е достатъчна награда за усилията.
                    Платон-Държавата.една идеална държава,поне според Платон!
                    Трактат за човешката природа-Хюм.изключителен мислител,оказал влияние върху Адам Смит и и Кант.Тези големи умове,са били под негово влияние.....,като че ли това е достъчен могив за да се прочете!
                    Хосе Ортега и Гасет Есетата му и Бунтът на масите.трудно ми е да коментирам каквото и да е било.Трябва да се прочете.
                    Ницше-Тъй рече заратустра
                    Левиатан Т.Хобс
                    Марк Аврелий-Към себе си
                    С.Киркегор –Или-Или
                    Бердяев-самопознанието
                    Витгенщайн
                    Камю
                    Сартр
                    Гадамер
                    Декарт

                    И още и още,но май стига за сега.ако не ме домързи тези дни ще напиша най сериозните неща,такива които са оказали някакво влияни върху мен от областа на икономиката и психологията
                    За българските не остана време,но и те не са малко
                    Да кажа,че сега чета няколко неща едновременно,но и с доста променлив успех,признавам си Хулио Кортасар-Игра на дама.Мануел Пуиг –Целувката на жената паяк и Съвременноста на Пол Джонсън.опитвам се да попрочитам и от Одисей на Джойс,но имам чувството,че този живот няма да успея да се справя.Само да вметна,че края на книгата се състои от 65 страници ,на които страници има само 2 изречения и никакви други препинателни знаци.Но както казах и по горе,май не е дошъл момента за тази книга, и не съм сигурен,че ще дойде скоро

                    Още веднъж поздрави на Валентински за темата

                    Коментар


                    • "Кратка история на времето", Стивън Хокинг
                      речена дума, речен камък.

                      Коментар


                      • Миналия уикенд, съвсем случайно ми попадна тази книга: http://www.pe-bg.com/?cid=9&pid=22423

                        Принципно не чета подобни книги, но този е ебати пича. Обиколил е земното кълбо, само по екватора, съвсем сам, за около година и половина - цялата амазонска джунгла, наркокартелите в колумбия, 3 океана, азия и африка. чете се за един ден.

                        [/url]

                        Коментар


                        • Забравяте едно настолно четиво за всеки инвеститор
                          "Истинският Уорън Бъфет"
                          Винаги пазарувам евтино http://bureto.com

                          Коментар


                          • Хмм, ако Д. Адамс те е изкефил, потърси "Ах, тази Алиса" на С. Лундвал. Подобна сайънс фикшън дивотия е! книгата е доста стара, но на Славейков всичко има!

                            Другари, предлагам всеки като препоръча нещо за някоя книга да каже 2-3 думи за какво става въпрос - жанр, фабула и прочие!
                            BULL MARKET -- A random market movement causing an investor to mistake himself for a financial geniu

                            Коментар


                            • Сергей Минаев - "Духless"... Заслужава си да се прочете.

                              Коментар


                              • а не не се хваля
                                просто това трябваше да е цитат ама нещо го обърках
                                Радвам се като си намирам съмишленици.
                                и още повече се радвам да чуя за някоя хубава книга която да прочета
                                щото напоследък все по-рядко ми се случва.

                                Коментар

                                Working...
                                X