IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тюрлюгювеч

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

    Сега се пости, стоп на канибализма
    Че точ човеци не яде...уж .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение
      Черния дроб!

      Говоря за яденето му.

      Виждал съм в Тубата как, като заколят домашно животно или убият диво, "дивите" племена го разпорват с ножа през корема и първо изтръгват черния дроб и, още дигащ пара, го ядят суров.

      Интересно ми е: казват, че бил много вкусен, с вкус на млеко и истинска кръв.

      Бих пробвал.

      Което съм ял от току-що убито прасе, един прасешки младеж, да кажем - бяха ушите, леко препърлени и топли.
      Вкусно.

      Сега си мисля да хапна тръпнещ черен дроб на
      Елен
      Коза
      Или поне свиня.
      Сега се пости, стоп на канибализма

      Коментар


      • Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение
        Черния дроб!

        Говоря за яденето му.

        Виждал съм в Тубата как, като заколят домашно животно или убият диво, "дивите" племена го разпорват с ножа през корема и първо изтръгват черния дроб и, още дигащ пара, го ядят суров.

        Интересно ми е: казват, че бил много вкусен, с вкус на млеко и истинска кръв.

        Бих пробвал.

        Което съм ял от току-що убито прасе, един прасешки младеж, да кажем - бяха ушите, леко препърлени и топли.
        Вкусно.

        Сега си мисля да хапна тръпнещ черен дроб на
        Елен
        Коза
        Или поне свиня.
        Не бързай. Спомни си за зоонозите.

        Коментар


        • Черния дроб!

          Говоря за яденето му.

          Виждал съм в Тубата как, като заколят домашно животно или убият диво, "дивите" племена го разпорват с ножа през корема и първо изтръгват черния дроб и, още дигащ пара, го ядят суров.

          Интересно ми е: казват, че бил много вкусен, с вкус на млеко и истинска кръв.

          Бих пробвал.

          Което съм ял от току-що убито прасе, един прасешки младеж, да кажем - бяха ушите, леко препърлени и топли.
          Вкусно.

          Сега си мисля да хапна тръпнещ черен дроб на
          Елен
          Коза
          Или поне свиня.
          Last edited by grisow; 15.03.2021, 14:58.

          Коментар


          • От темата за биткоина, за да не я замърсявам.


            Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
            Другата ми любима тема е глобалното затопляне.

            За нафтата се изясниха че няма да ходи на 500. Обаче за глобалното затопляне през 10 години изкарват доклад че след 10 години сме залети от покачващото се ниво на океаните. Ама аре там имат грантове да усвоят.

            1989 - https://apnews.com/article/bd45c372c...964ea547880cd0

            UNITED NATIONS (AP) _ A senior U.N. environmental official says entire nations could be wiped off the face of the Earth by rising sea levels if the global warming trend is not reversed by the year 2000.


            Както виждаш сме 2020 и никой не е залят все още.



            Та и така с прогнозите за банките, биткоина и другите неща. Я станат, я не - като второто е доста по-вероятно.

            Пък разходът на изкопаеми горива се е вдигнал от 82 382 TWh през 1989 година на 136 761 TWh през 2019.

            https://ourworldindata.org/fossil-fu...el-consumption


            То е ясно, населението се умножава и потреблението се вдига.

            Ама нито моретата се вдигат, вече не 10 години, а 3 пъти по толкова, нито нещо друго от предсказвания вече 40 години апокалипсис.
            Даже включиха на помощ пърденето на кравите, но пак не става. Нещо в "сметките" им не върви, що ли?

            И какво, толкоз шум за нищо?
            Не, не са нищо милиардите, които стрижат зад този ъпукалипсиз.

            Междувременно превключиха на също така измисления коронавирусен апокалипсис, но не са забравили и този. Ей го на метростанция "Сердика" каква реклама 10х10 метра се мъдри на пода за конференцията по промяна на климата, и още много по стените.
            Чакаме промяната, особено затоплянето (а по-точно САЩ много го искат последните 5-6 зими, но...няма )


            Но ония през това време си лапат милиардите да захлаждали климата, с момичето Грета знаменосец.
            Eй го Гейтс искал да разпръсква облаци от тебешир в атмосферата, за да вдигне албедото на Земята и по-малко слънчева енергия да стига до нас.
            Last edited by grisow; 09.03.2021, 13:11.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

              Правилно !!!
              Моя бизнес е търговия и 90 % от купувачите искат с ЕКОНТ и аз ги предпочитам поради много причини. Спиди са пълна боза. Изобщо не могат да се сравняват двете фирми. Само 3 факта. В всеки град ЕКОНТ имат по десетки офиси, а Спиди по 3 - 4. Всеки офис на ЕКОНТ има по няколко обявени телефонни номера само за конкретния офис и ако има проблем звъниш на някой от тях, а при Спиди имат 1 общ национален номер и ако имаш проблем звъниш на него и се впускаш в едни дълги и безкрайни обяснения.. Много важно - в ЕКОНТ ако вчера си изпратил пратка и днес човека си я вземе,, още днес можеш да си вземеш парите. А в Спиди чак на следващия ден тоест - утре. Ако изпратиш пратка в четвъртък и в петък човека си я вземе, в събота Спиди НЕ ИЗПЛАЩА пари и ти можеш да си вземеш парите в понеделник !!! Единствено Спиди бие ЕКОНТА че доставката на пратките е по- евтина, но малко хора тва ги вълнува особено, че ще спестят 2 -3 лева. И друго - в ЕКОНТ в всеки офис работят по няколко човека и всичко става бързо, а в Спидито работят по 2 човека и в колкото офиси на Спиди съм ходил всички са много мудни, бавни, тромави, всичко става кат на забавен каданс ..... И в Спиди вътрешните протоколи с които работят служителите са крайно нефункционални и тромави, тва го признават дори самите служители демек бюрократщината там е адска. Абе направо книга мога да напиша за тия 2 фирми .... изпратил съм и съм получил до ся хиляди пратки, ако нещо те интересува питай .
              Подкрепям. Да, а за тия 2-3 лв. спестени през Спиди, не пестиш време и нерви - а точно обратното.

              Коментар


              • Готино!
                А дано ти се хване някой, ама надали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Иван Петкандраганов Разгледай мнение

                  И за тея 2-3 лева да вися на опашка 2-3 часа под леден дъжд, а преди това 5 дена да не е ясно дали продавачът е сбъркал или Спиди не са у ред (второто).
                  Ха!
                  Не се занимавай изобщо с Спиди и не си трови живота. И Еконта не са идеални, но за 8 год и изпратени и получени хиляди пратки съм имал проблем с тях 2 или 3 пъти и то за дребни неща. В единия случай дори получих от тях голяма компенсация заради 1 дребен проблем. Нямаш грижи с тях.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение
                    Единствено Спиди бие ЕКОНТА че доставката на пратките е по- евтина, но малко хора тва ги вълнува особено, че ще спестят 2 -3 лева.
                    И за тея 2-3 лева да вися на опашка 2-3 часа под леден дъжд, а преди това 5 дена да не е ясно дали продавачът е сбъркал или Спиди не са у ред (второто).
                    Ха!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение
                      , ако нещо те интересува питай .
                      Благодаря.

                      Не, дадох мнението си само като частен, личен, индивидуален купувач, на когото се налага да ползва услугите на куриерски фирми, за да си получи покупката.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Иван Петкандраганов Разгледай мнение
                        Напоследък ми се наложи да пазарувм онлайн.

                        Първият ми избор вече е продавачът да НЕ доставя със "Спиди". След това идва всичко останало в избора.
                        И, гледам, все повече от продавачите са се ориентирали и предлагат "Еконт".
                        Правилно !!!
                        Моя бизнес е търговия и 90 % от купувачите искат с ЕКОНТ и аз ги предпочитам поради много причини. Спиди са пълна боза. Изобщо не могат да се сравняват двете фирми. Само 3 факта. В всеки град ЕКОНТ имат по десетки офиси, а Спиди по 3 - 4. Всеки офис на ЕКОНТ има по няколко обявени телефонни номера само за конкретния офис и ако има проблем звъниш на някой от тях, а при Спиди имат 1 общ национален номер и ако имаш проблем звъниш на него и се впускаш в едни дълги и безкрайни обяснения.. Много важно - в ЕКОНТ ако вчера си изпратил пратка и днес човека си я вземе,, още днес можеш да си вземеш парите. А в Спиди чак на следващия ден тоест - утре. Ако изпратиш пратка в четвъртък и в петък човека си я вземе, в събота Спиди НЕ ИЗПЛАЩА пари и ти можеш да си вземеш парите в понеделник !!! Единствено Спиди бие ЕКОНТА че доставката на пратките е по- евтина, но малко хора тва ги вълнува особено, че ще спестят 2 -3 лева. И друго - в ЕКОНТ в всеки офис работят по няколко човека и всичко става бързо, а в Спидито работят по 2 човека и в колкото офиси на Спиди съм ходил всички са много мудни, бавни, тромави, всичко става кат на забавен каданс ..... И в Спиди вътрешните протоколи с които работят служителите са крайно нефункционални и тромави, тва го признават дори самите служители демек бюрократщината там е адска. Абе направо книга мога да напиша за тия 2 фирми .... изпратил съм и съм получил до ся хиляди пратки, ако нещо те интересува питай .
                        Last edited by Асо Пика; 09.01.2021, 17:34.

                        Коментар


                        • Напоследък ми се наложи да пазарувм онлайн.

                          Първият ми избор вече е продавачът да НЕ доставя със "Спиди". След това идва всичко останало в избора.
                          И, гледам, все повече от продавачите са се ориентирали и предлагат "Еконт".

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                            Не съхранява изображението. Но ако вместо 10К информация сканира 10М то явно е фалшиво. Това теоретично. Няма как да сканираш два на два метра пръст.
                            Иначе за пролуките да, но това е съвсем друга история.
                            Ами да. Територия за айдуци.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4i4o mitko Разгледай мнение

                              Разбирам те, но ми се струва, че допускаш, че системата съхранява в базата данни изображението. При Биодит изрично стана дума, че изображение не се пази. Само хеш (както май всички сме съгласни - уникален). Тоест, вероятно сравняват получения от сензора на вратата хеш с този в базата данни и на тази база отварят вратата. Както всеки сайт съхраняващ хеш на паролите. Отпечатъка просто заменя писането на паролата като дава някакво удобство/удовлетворение на клиента. Вероятно базата данни си е като за сайт с регистрации и хеширани пароли. Аз виждам пролуки бол особено след като всичко в двете посоки е през безжична мрежа макар и криптирано. Както и да е. Не виждам смисъл да гадаем.
                              Не съхранява изображението. Но ако вместо 10К информация сканира 10М то явно е фалшиво. Това теоретично. Няма как да сканираш два на два метра пръст.
                              Иначе за пролуките да, но това е съвсем друга история.
                              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                                Ти явно не схващаш за какво става въпрос.
                                МД5 е 128 битова хеш функция която връща "уникален" резултат за даден там квот се сетиш - картинка, текст...
                                Да допуснем че на "129" бит резултатите започват да се повтарят. Всичко е добре до момента в който се вижда че резултата е същия, но връща безсмислени символи.
                                Тоест. Например сваляш си от гугъл сток имидж за твоя андроид, за който любезно предоставят един хеш резултат. За сигурност пускаш хеш на това което си свалил и ако съвпада - това е.
                                Ся да кажем че някой ги е изхакал и е намерил нещо друго с резултат този хеш. Получава се обаче че това нещо е напълно безсмислено от гледна точка на твоя телефон, защото не следва зададен път за инсталиране.

                                Тоест, когато покажеш картинката с "ключовите точки", то това ще е маслена картина а не отпечатък от пръст който се очаква.
                                Но вие работете де, все пак това е пътят на прогреса.

                                Разбирам те, но ми се струва, че допускаш, че системата съхранява в базата данни изображението. При Биодит изрично стана дума, че изображение не се пази. Само хеш (както май всички сме съгласни - уникален). Тоест, вероятно сравняват получения от сензора на вратата хеш с този в базата данни и на тази база отварят вратата. Както всеки сайт съхраняващ хеш на паролите. Отпечатъка просто заменя писането на паролата като дава някакво удобство/удовлетворение на клиента. Вероятно базата данни си е като за сайт с регистрации и хеширани пароли. Аз виждам пролуки бол особено след като всичко в двете посоки е през безжична мрежа макар и криптирано. Както и да е. Не виждам смисъл да гадаем.

                                Коментар

                                Working...
                                X