IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да си говорим за жени. Какво искат жените ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

    Отделно е и въпросът колко са "твои" ако не им предаваш дух и душа. И донякъде това е хубаво, за да съществува някакъв баланс, Ако преди да е дорасло, човечеството получи опцията да прехвърля дух и душа като копие, можеше "уродливите" форми в мисленето да получат голям шанс да ни запратят към деградация и самоунищожение.

    Най-вероятно духа, душата и разни знания са предават чрез гените - колкото и абсурдно да звучи.

    Опитите в тази насока, разбира се, се смятат за нацистки, фашистки и са забранени, обаче чат пат се получава по някой страничен ефект от отпитите върху мишки, които бързо бива потулен, щото противоречи на съвременните либерални разбирания.

    При един опит с мишки с изненада учените установили че поколенията "помнят" това дето са "обучили" родилите им. Освен първото, даже и второто го помнело, след това се губели тези "знания".

    Като единствения начин това базово "знание" да бъде прехвърлено е било чрез гените.

    Разбира се, експериментът е бил за друго, това е било страничен ефект - описан и после "добре" забравен.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

      Т.е щом искам да отглеждам свои деца,а не чужди,съм нацист?Интересна логика.Това за духът и душата не ми е ясно-в часовете по биология не сме учили за подобни неща.
      И да човекът не се различава генетично много от животните.С шимпанзетата имаме 98 процента общи гени.Разликата е,че хората са по-умни.И като са по-умни се мислят за много специални.Измислят си богове,задгробен живот,душа.Ама един чичко Дарвин е разбил на пух и прах тези представи.
      Природата си има собствени прости и жестоки закони,които важат за всяко живо същество-роди се,оцелей достатъчно,за да си предадеш гените и да отгледаш потомство ,което от своя страна да спазва тези закони.Което живо същество не ги спазва,природата го елеминира,щото всеки рано или късно умира.Ние ппишем във форума,защото милиарди наши предци са спазвали тези закони.От природна гледна точка няма никаква логика да се отглежда дете с гени на друг човек.
      И липсата на достатъчно наследници води до деградация и самоунищожение.Българите изчезват с най-бързи темпове в света.Сигурно щото са много умни.А „простите„евреи увеличават броят си.
      И щом няма разлика между свои и чужди деца,защо не подкрепиш.думите си на практика?Отиваш в Конго или Уганда,осиновяваш някое негърче,или по-добре няколко и започваш да ги отглеждаш и да се грижиш за духа и душата им.Сигурен съм,че и родителите ти ще са във възторг вместо внуци да целуват негърчетата.
      Не казах, че само защото си склонен да гледаш "свое" дете, следва да си нацист в прекия смисъл на думата. Само зададох въпрос дали разделянето на гените на свои и чужди не ви наподобява с нещо на нацизма!? То и въпросът беше принципно към аудорията.
      За да не ме разбереш погрешно, казвам, че за мен конкретно, няма нищо неестествено, нищо лошо, и дори напротив, в мисленето да не се разделят получените от Адам и Ева гени на мои и твои. (Не са от Дарвин моите)
      Смятам също, че Адам и Ева са хилядократно по-успешни от Чингиза, и дори имам още по-идиотското виждане, че семейният модел, предаден ни от ппрарабата Ева и дедо Адам, на мен повече ми импонира.,нещо като - едно семейство, от един мъж и една жена, на една земя, една вселена т.н.
      ПОнеже сам даде пример за животинския свят - мисля, че хората имаме и възможността да изберем, като какви живoтни можем да се отнасяме и по отношение на наследствеността. Все пак сме хора.

      Интересно, че макар и рядко има случаи, когато дори животните отглеждат и "чужди" наследници. Да не говорим, че има уникални видове в животинското царство, които са ме впечатлявали и с това, че създават трайно съжителство, в което мъжкия и женската не си изневеряват, остават верни през цялото време след като се срещнат. Дори хищници като вълци и лисици имат тази склонност да не сменят партньорите си. Има и сред представителите на маймуните (като ги спомена и тях), както и от птиците- лебеди, орли, сови и др. Съжалявам ако такива факти могат да се окажат в разрез с твоите разбирания и за да не обърнеш поста погрешно, не казвам, че тр да се чувстваш като по-широко разпространените примери от животинския свят, ( според примерът, че 98% сме животни)
      Редно е обаче, когато някой каже жените такива, мъжете онакива, да допълни и че това са си неговите виждания.
      Накратко казано - имаме възможността да бъдем разни хора с разни идеали.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение
        Само дето Дарвин никога не е твърдял,че човек произлиза от маймуната,а че имат общи предци.Което е много,ама много различно.
        Остана само да изясним - тези общи предци, хора ли са били или маймуни...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

          А бе, когато и да съм попрочитал туй-онуй от тая теория,виждам толкова пробойни ,че чак ми се отщява четенето...А иначе ,за разлика от теб,не съм чак толкова тънкообиден и не ми пука ,та ако ще и костенурката - нинджа да е пра-пра....баба ми,стига да се връзва на логиката ми....
          Ама нещо не ми се връзва,от което пък следва ,че или логиката ми е сбъркана,или пък теорията е сбъркана...Което и от двете да е ,няма да повлияе на доброто ми настроение в момента....
          Само дето Дарвин никога не е твърдял,че човек произлиза от маймуната,а че имат общи предци.Което е много,ама много различно.
          И не знам какво не ти се връзва,но генетично човек и другите бозайници доста си приличат.Естествено в процеса на еволюцията са се появили разлики.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

            Спорна е теорията за тия,които не са я чели.Дарвин никога не е писал,че човекът е произлязъл от маймуната.Ама кой да чете.
            Важното за теб е да ръсиш обиди в анонимен форум.Браво-сигурно си много горд със себе си.
            Рядко срещано е човек да парадира с невежество.Ама на теб ти се отдава.
            А бе, когато и да съм попрочитал туй-онуй от тая теория,виждам толкова пробойни ,че чак ми се отщява четенето...А иначе ,за разлика от теб,не съм чак толкова тънкообиден и не ми пука ,та ако ще и костенурката - нинджа да е пра-пра....баба ми,стига да се връзва на логиката ми....
            Ама нещо не ми се връзва,от което пък следва ,че или логиката ми е сбъркана,или пък теорията е сбъркана...Което и от двете да е ,няма да повлияе на доброто ми настроение в момента....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

              Аааа,не греша...Аз казвам на мен какво ми допада като мъж - на първо място - деца ,кухня,спалня ....и ако има време - професионално развитие....Не съм казал ,че на много жени ще им хареса,това което на мен ми допада...Нищо не пречи на останалите да се съсредоточат върху кариерата....Проблемът е ,че тези "останалите" са се превърнали в стаховито число,а това, както е видно дори от този форум, е оставило доста мъже "на сухо",скитайки се "немили ,недраги " в собствената си страна....
              Имах здрав готин дълголетен прадядо. Страшен пич. Малко лют. Той имаше любима поговорка:

              ”Научил се поп на пържен боб. Свършил се боб. Отучил се поп” .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                Дървинизма е изключително спорна теория. Аз лично не приемам, че съм произлязал от маймуна, но ако за себе си настояваш, не бих си позволил да оспорвам произхода ти...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                  Дървинизма е изключително спорна теория. Аз лично не приемам, че съм произлязал от маймуна, но ако за себе си настояваш, не бих си позволил да оспорвам произхода ти...
                  Спорна е теорията за тия,които не са я чели.Дарвин никога не е писал,че човекът е произлязъл от маймуната.Ама кой да чете.
                  Важното за теб е да ръсиш обиди в анонимен форум.Браво-сигурно си много горд със себе си.
                  Рядко срещано е човек да парадира с невежество.Ама на теб ти се отдава.
                  Last edited by mirodes; 17.05.2020, 15:04.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                    Всичко на тоя свят се плаща.Без държава ще настане анархия.Не само това,ами гладните африканци и азиатци няма дълго да се бавят и ще се насочат към Европа.И ако видят,че няма кой да ги възпре изобщо няма да се колебаят да ограбят и избият населението.
                    А Зебри с Африканците ще дойдат или ще им е студено.




                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Само с едно уточнение, че тука доста грешиш, според мене. Какво предлагаш, закон жените да са слугини в кухята ли?

                      Това си е изцяло тяхна работа. Повечето жени така или иначе избират компромиса в кариерата, а какво пречи останалите да се фокусират върху кариерата? Да не би да накърнят крехкото ни мъжко самолюбие, може би?
                      Аааа,не греша...Аз казвам на мен какво ми допада като мъж - на първо място - деца ,кухня,спалня ....и ако има време - професионално развитие....Не съм казал ,че на много жени ще им хареса,това което на мен ми допада...Нищо не пречи на останалите да се съсредоточат върху кариерата....Проблемът е ,че тези "останалите" са се превърнали в стаховито число,а това, както е видно дори от този форум, е оставило доста мъже "на сухо",скитайки се "немили ,недраги " в собствената си страна....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Според мене въпросът е най-вече в социалните условности, не толкова в технологиите. Не че е лошо, че технологиите помагат, де.
                        ”Короната” в моята сфера ще измени доста нещата. Май ще водим делата от дома си. Изцяло с електронна връзка. Готвят съответните законопроекти. Технологиите отдавна са налице, но нямаше импулс, за да се прилагат.

                        Социалните условности, както се вижда ясно тук в темата, изискват време, инерционно време за промяна в начина на мислене и манталитета на голяма група хора. Няма да е бърз процес. И по-добре да не е бърз процес.

                        Иначе крайните феминистки и ме мен дразнят, а и в повечето случаи става дума за лгбт, които откраднаха духа на стария феминизъм, който беше просто битка за равни избирателни и трудови права.
                        Last edited by Selena; 17.05.2020, 14:54.

                        Коментар


                        • Иначе аз се дразня на яростните феминистки и глупостите им. Но това не не ми пречи да смятам за правилно да има равенство между половете.

                          Също смятам, че е немъжествено един мъж да се страхува от феминистки

                          Коментар


                          • Според мене въпросът е най-вече в социалните условности, не толкова в технологиите. Не че е лошо, че технологиите помагат, де.

                            Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            Съвременните технологии позволяват доста неща, които преди бяха немислими. Има и нещо друго. Една кариера може да се паузира, след което да се възобнови. Малко по-гъвкав следва да е подхода.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение
                              Ама един чичко Дарвин е разбил на пух и прах тези представи.
                              Дървинизма е изключително спорна теория. Аз лично не приемам, че съм произлязал от маймуна, но ако за себе си настояваш, не бих си позволил да оспорвам произхода ти...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                                Искаш не искаш чрез данъците които плащаш. отглежаш доста чужди копилита. Ако приемем че народа в държава е едно голямо племе .
                                Всичко на тоя свят се плаща.Без държава ще настане анархия.Не само това,ами гладните африканци и азиатци няма дълго да се бавят и ще се насочат към Европа.И ако видят,че няма кой да ги възпре изобщо няма да се колебаят да ограбят и избият населението.

                                Коментар

                                Working...
                                X