IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да си говорим за жени. Какво искат жените ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

    Халал да им са имигрантите от бившите колонии. Викам да пропуснем да се възползваме от такива.
    Ти въобще учил ли си история и география. Знаеш какво е да речем населението на Аржентина? Бяло, черно, червено, синьо?

    Значи, щеш не щеш глобализацията няма да те подмине.

    Въпросът е потокът да се управлява.

    Затова ни трябват държавници.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

      Белите европейци са идеални имигранти. И моята сестра със семейството си е в САЩ.
      Ама по-добре изобщо да няма имигранти ако ще дойдат негри, араби или афганистанци.
      Хайде няма нужда. То ако може и нашите индийци да емигрират ще е най-добре.
      Че те нашите качествени индийци отдавна са навън. Интегрирани и не създаващи проблеми. Добри клиенти между другото.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

        Белите европейци са идеални имигранти. И моята сестра със семейството си е в САЩ.
        Ама по-добре изобщо да няма имигранти ако ще дойдат негри, араби или афганистанци.
        Хайде няма нужда. То ако може и нашите индийци да емигрират ще е най-добре.
        От както сме в ЕС, джебчиите от градския транспорт изчезнаха. Сега си берат портфейли пълни с евро и на никой тук не липсват

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

          Забравяш емиграцията. Това е бивша империя, с която са свързани поне 20 колонии. От население няма отърване. Даже сега под сурдинка се ограничава входа.
          Халал да им са имигрантите от бившите колонии. Викам да пропуснем да се възползваме от такива.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

            И в Канада не правят деца местните. Но прикоткват хора като сестра ми, която роди там 3 канадчета. Аз за сега съм тук и съм с нула. В преговори съм обаче за първо
            Белите европейци са идеални имигранти. И моята сестра със семейството си е в САЩ.
            Ама по-добре изобщо да няма имигранти ако ще дойдат негри, араби или афганистанци.
            Хайде няма нужда. То ако може и нашите индийци да емигрират ще е най-добре.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

              Коефициентът на плодовитост в Испания е 1,29.В България 1,59 и то при данни отпреди преброяването. На практика е около 1,75.
              Така че както виждаш в"уредената"Испания раждаемостта е по-ниска и от България.
              Иначе привличат емигранти-от Магреба и черна Африка. Хайде няма нужда от такива.
              Забравяш емиграцията. Това е бивша империя, с която са свързани поне 20 колонии. От население няма отърване. Даже сега под сурдинка се ограничава входа.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                Коефициентът на плодовитост в Испания е 1,29.В България 1,59 и при данни отпреди преброяването. На практика е около 1,75.
                Така че както виждаш в"уредената"Испания раждаемостта е по-ниска и от България.
                Иначе привличат емигранти-от Магреба и черна Африка. Хайде няма нужда от такива.
                И в Канада не правят деца местните. Но прикоткват хора като сестра ми, която роди там 3 канадчета. Аз за сега съм тук и съм с нула. В преговори съм обаче за първо

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Arana

                  Мене ме пиши “фира на прехода”. Не пускам лични данни. И аз не съм “най-лошият” случай, защото по някакъв начин съм решила всички задачки и то на територията на команчите, биейки и състезавайки се с команчите на техен терен.

                  Юли ти описа по-долу механизъма. За съжаление най-добрите от моя випуск не са в България. Метрополията привлича хората от периферията. И то юристи - трудноконвертируема професия.

                  Освен ако периферията не предлага по-добри условия за живот.

                  Ако знаеш какви разкошни умни момичета от факултета въобще не се омъжиха и неродиха. Мъчно ми е. Момичета като капки, като сълзи.

                  Такова беше времето.

                  Не ми се гледа назад.
                  И кой им е виновен на тия момичета, че не са родили деца?И то красиви. Надали са им липсвали предложения.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                    Бе ти им тури една добра държавна политика и гледай дали няма да се дигне. После тури им добри условия за живот и много гурбетчии веднага се връщат.

                    Мързи ме да гелдам сега западни статистики за раждаемост, но някои държави не са ептен зле.

                    Една Испания, понеже привлича поради уреденост - 2003 г. бяха 46 милиона, сега 2022 гонят 50 милиона.

                    Верно имат колонии - ние пък имаме гурбетчии, макета, украинци, руснаци.

                    Ти си уреди държавата. Население ще се намери.

                    Но това дългосрочни комплексни мерки.

                    Първо ни трябват политици с държавническо мислене, а не това, което имаме в момента. Алчни тъпи еднодневки.

                    Сори, че стана дълго.
                    Коефициентът на плодовитост в Испания е 1,29.В България 1,59 и то при данни отпреди преброяването. На практика е около 1,75.
                    Така че както виждаш в"уредената"Испания раждаемостта е по-ниска и от България.
                    Иначе привличат емигранти-от Магреба и черна Африка. Хайде няма нужда от такива.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                      В развитите икономически държави да не би раждаемостта да е по-висока?Не е до държавна политика, а до манталитет. Ето и в тоя форум, където всички са инвеститори(с изключение на мен)дали средно всички имат над 2 деца. А някои явно са милионери.
                      Ти като си образована и преуспяла жена(казвам го без ирония)колко деца имаш ?
                      Бе ти им тури една добра държавна политика и гледай дали няма да се дигне. После тури им добри условия за живот и много гурбетчии веднага се връщат.

                      Мързи ме да гледам сега западни статистики за раждаемост, но някои държави не са ептен зле.

                      Една Испания, понеже привлича поради уреденост - 2003 г. бяха 46 милиона, сега 2022 гонят 50 милиона.

                      Верно имат колонии - ние пък имаме гурбетчии, макета, украинци, руснаци.

                      Ти си уреди държавата. Население ще се намери.

                      Но това изиска системни дългосрочни комплексни мерки. Изисква поне 30 годишен план, да план, който дисциплинирано да се следва. То и една нива първо я ореш, после я сееш и чак след година я жънеш.

                      Първо ни трябват политици с държавническо мислене, а не това, което имаме в момента. Алчни тъпи еднодневки.

                      Сори, че стана дълго.
                      Last edited by Arana; 21.10.2022, 18:41.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                        Има и още един фактор: подобряването на медицината.

                        Имам привилегията да помня две прабаби и един прадядо.

                        Прабаба ми от аграрната линия - 7 раждания, 4 умират. Оцеляват 3.

                        От тези 3 едната е баба ми - 3 раждания, 1 умира, оцеляват 2.

                        И така следва едно раждане - едно оцеляло.

                        Достатъчно е просто да се раждат по две, за да се съхрани горе долу динамиката на населението.

                        Това става с целенасочени политики и националноотговорни политици + действаща икономика.

                        Какво имаме сега - ами май даже парламента буксува.

                        Те не мислят до два дни напрад те мислят как да разделят порциите. Що - щото няма и гласоподаватели.

                        Т.е. хората първо трябва да се научат да ходят МАСОВО да гласуват. После да подбират партии и годни политици.

                        Дълъг път имаме.
                        В развитите икономически държави да не би раждаемостта да е по-висока?Не е до държавна политика, а до манталитет. Ето и в тоя форум, където всички са инвеститори(с изключение на мен)дали средно всички имат над 2 деца. А някои явно са милионери.
                        Ти като си образована и преуспяла жена(казвам го без ирония)колко деца имаш ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                          Българското демографско чудо през 20-и век се е изразявало в това,че коефициентът на раждаемост (различен е от коефициентът на плодовитост)от 40 през 1920г пада на 20 през 1940г.Т.е на 1000 души население са се раждали 40 деца през 1920г и 20 деца през 1940г.За 20 години нашите баби(за по-старите потребители на форума като мен и теб)и прабабите на останалите са раждали два пъти по-малко. И причината е най-вероятно ,че тогава масово са навлезли презервативите в България.
                          Има и още един фактор: подобряването на медицината.

                          Имам привилегията да помня две прабаби и един прадядо.

                          Прабаба ми от аграрната линия - 7 раждания, 4 умират. Оцеляват 3.

                          От тези 3 едната е баба ми - 3 раждания, 1 умира, оцеляват 2.

                          И така следва едно раждане - едно оцеляло.

                          Достатъчно е просто да се раждат по две, за да се съхрани горе долу динамиката на населението.

                          Това става с целенасочени политики и националноотговорни политици + действаща икономика.

                          Какво имаме сега - ами май даже парламент нямаме. Оня ден ги гледах как се излагат като кифладжии вкупом.

                          Те не мислят дори два дни напред те мислят как да разделят порциите. Що - щото няма и гласоподаватели.

                          Т.е. хората първо трябва да се научат да ходят МАСОВО да гласуват. После да подбират партии и годни политици.

                          Дълъг път имаме да извървим.

                          Виж Англия. Лиз се оказа калпава - за 45 дни я издухаха. Ние тези ги търпим последните 20-30 години.

                          Ма не можели били да се договорят и да се справят. Следващите да заповядат, доде дойде нещо читаво.

                          Всеки един от нас и дивидуално и общо - иначе няма как нещо да се промени.
                          Last edited by Arana; 21.10.2022, 18:21.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                            Според мен българските мъже ползват кондоми масово от 90-те години насам. Преди това само някои и по-рядко.
                            Не е така,защото аз като бях ученик в три различни училища от 1982г до 1994г никъде нямах съученик от семейство с повече от две деца. Много голяма рядкост бяха многодетните семейства. Даже сега има повече. Естествено имам предвид сред българите.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                              Зависи дали ще им осигуриш образование. Особено на жените. Това ти е факторът. И контрацепция.
                              да, пропуснах. висше образование за всички, без възможност всички да работят като менижъри.
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                                Българското демографско чудо през 20-и век се е изразявало в това,че коефициентът на раждаемост (различен е от коефициентът на плодовитост)от 40 през 1920г пада на 20 през 1940г.Т.е на 1000 души население са се раждали 40 деца през 1920г и 20 деца през 1940г.За 20 години нашите баби(за по-старите потребители на форума като мен и теб)и прабабите на останалите са раждали два пъти по-малко. И причината е най-вероятно ,че тогава масово са навлезли презервативите в България.
                                Според мен българските мъже ползват кондоми масово от 90-те години насам. Преди това само някои и по-рядко.

                                Коментар

                                Working...
                                X