IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът прерастна в пандемия (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
    Великобритания изби рибата в Европа със свойте 195 хил заразени и 30 хил починали.
    Защото бяха ,,експедитивни" с мерките. Да не говорим пък и там що е паплач и гета. От зеленичките. Всичко си идва на мястото. За съжаление.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Към Фреш
      То и сега има полети - един на ден на Катарските авиолинии например мен ме устройва за София. Днес реших да букна само за да видя цените. Тройни. А не бяха и евтини и преди. Проверих еднопосочен. Икономична класа - 1036€. От Сф би бил по-евтин, и преди беше така.
      На първо време цените ще са много високи.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Великобритания изби рибата в Европа със свойте 195 хил заразени и 30 хил починали.
        Last edited by Grosss; 05.05.2020, 20:58.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


          Според мен най-големият въпрос остава дали хората напълно и 100% се изчистват от вируса... или той остава скрит и в малки бройки някъде вътре в организма, чакайки "удобна възможност" пак да се покаже и направи поразии. Това е най-важният въпрос, защото ако остава скрит някъде, последствията в дългосрочен план могат да бъдат много тежки.
          Да. И това е много важно. Чак за дълга латентна инфекция едва ли, но бавно изчистване с месеци също е кофти.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от absfresh Разгледай мнение
            Bulgagian Lev, ако помниш преди седмица две те попитах за скоростта на пср тестовете?

            В момента на виенското летище ти правят тест при кацане и излитане ако искаш и е за около 3 часа грубо. Като дори го пращат на летището по кацане. Това донякъде отваря бизнес пътуванията поне. Доста скъп е, но се калкулира в цената на бизнес пътуването.

            Дали е възможно да се прави подобен семеен тест, как мислиш. Вдига се 4 членно семейство, пуска се тест 3 часа преди полета и се налага на една плака, реално при един болен няма да излети цялото семейство. Вече 150-то-200 ерва на тест, ако ги разпръснеш на 4 билета става по-поносимо.

            Имаш ли някакви идеи по въпроса?
            Фреш, доколкото знам в нашата работа всяко генно-молекулярно изследване има технологично време и не може да се съкрати. Поне 24 часа с напълно автоматизиран процес са ПСР методиките. Инак някои да 48 часа.
            Сигурен ли си че тестът е на базата ПСР? Много се учудвам, не е възможно за 3 часа.
            Аз мернах някъде че ще се изисква тест при пътуване, при явяване на изпит. С клеймо 36 часа преди това.
            А и смятам че ще стане необходимо, не само за бизнес пътуванията. А и за нормални. Инак те чака 14 дневна карантина като идеш някъде. Ами ако трябва да стоиш малко време...изобщо не става. Ще се правят тестове, то е ясно.
            Но за едно семейство не знам дали във всички случаи един тест на един от членовете ще е достатъчен. Каква е гаранцията че семейството е било заедно през цялото време. Пък и теоретично един може да е заразен, другите не.
            ПП: Извинявай, сега разбрах въпросът ти. Да, може да се използва една плака, но няма да се знае кой е позитивния от всичките.
            Last edited by bulgarian lev; 05.05.2020, 21:04.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • сПАЗВАНЕ НА ДИСТАНЦИЯ, МЕРКИ ЛИ....БОШЛАФ! Хората започнаха постарому! Сега идвам от кварталния супермаркет- върволица от хора на "опашката" пред касите, 11 души от общо от 38-те броя редящи се клиенти, бяха БЕЗ МАСКИ! Ама никакви маски! Говора за вътре в самия магазин.
              Дано не плачем после...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                Представи си един друг вариант, представи си че имаше някъде инцидент с ядрена централа в България и имаше отворен ядрен реактор като в Чернобил. Не мисля че тогава щеше да има хора които да възразяват против мерките и да реват за "свободите си".

                Според мен този вирус е много по-опасен от ядрената авария в Чернобил, аз си я спомням за разлика от някои хора...
                Според мен не е по-опасен и то се доказа за последните 6 месеца! Помня и вероятно знам повече от теб за Чернобил, апропо!
                Според мен такива мнения като твоите, които поставят свободите в кавички и се позовават на невидима заплаха за това да ни ги отнемат са най-опасното в момента! А иначе грипа си е грип, банална работа, макар и в случая дирижирано истеризирана

                Коментар


                • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                  Могат да бъдат много тежки ако ни вземат свободите, а иначе здравословно не

                  Представи си един друг вариант, представи си че имаше някъде инцидент с ядрена централа в България и имаше отворен ядрен реактор като в Чернобил. Не мисля че тогава щеше да има хора които да възразяват против мерките и да реват за "свободите си".

                  Според мен този вирус е много по-опасен от ядрената авария в Чернобил, аз си я спомням за разлика от някои хора... и да си кажа чесно този вирус ме притеснява много повече от онази авария. Не ме интересува какво ми обясняат медиите, защото от ядрената авария в Чернобил още си има живи хора, включително онази жена дето си изгуби бебето и водолазите.... а докторите в Китай и в Италия измряха и то не 10 - 20 човека и не след 20 или 50 години, стотици са мъртвите доктори в Италия... и при всичко това тук продължава да има хора които да ми обясняват как това било просто едно "вирусче". Без да си дават сметка че ние нищо не знаем за това "вирусче", то може да причинява цял спектър от дълготрайни заболявания.

                  Вируса на грип ни е относително познат, имаме ваксини и лекарства срещу него и въпреки това даваме немалко жертви всяка година, трябва ли ни и този нов вирус да заседне в обществото и да убива наред с неизвестни дълготрайни последствия.

                  Ти казваш че жертвите били "малко", каква цифра трябва да станат за да си доволен ти и такива като теб?! В началото в Китай ги помня когато бяха по-малко от 100 (официално)... сега са 250 хиляди... 4 месеца по-късно. Колко трябва да станат... за хора като теб и милион ще са им малко.... колко 10 милиона... 100 милиона... 1 милиард, каква е цифрата?!

                  Освен това имай предвид, че тези жертви са само за 1 сезон... а грипа и другите болести не са "изчезнали" междувременно. И срещу грип по логиката на доц. Мангъров, трябваше още преди 100 години да сме придобили имунитет. Защо нямаме имунитет срещу грип???

                  Коментар


                  • Bulgagian Lev, ако помниш преди седмица две те попитах за скоростта на пср тестовете?

                    В момента на виенското летище ти правят тест при кацане и излитане ако искаш и е за около 3 часа грубо. Като дори го пращат на летището по кацане. Това донякъде отваря бизнес пътуванията поне. Доста скъп е, но се калкулира в цената на бизнес пътуването.

                    Дали е възможно да се прави подобен семеен тест, как мислиш. Вдига се 4 членно семейство, пуска се тест 3 часа преди полета и се налага на една плака, реално при един болен няма да излети цялото семейство. Вече 150-то-200 ерва на тест, ако ги разпръснеш на 4 билета става по-поносимо.

                    Имаш ли някакви идеи по въпроса?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                      Според мен най-големият въпрос остава дали хората напълно и 100% се изчистват от вируса... или той остава скрит и в малки бройки някъде вътре в организма, чакайки "удобна възможност" пак да се покаже и направи поразии. Това е най-важният въпрос, защото ако остава скрит някъде, последствията в дългосрочен план могат да бъдат много тежки.
                      Могат да бъдат много тежки ако ни вземат свободите, а иначе здравословно не

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                        Това може да се окаже вярно, в такъв случай относително бързия nasopharyngeal swab test би трябвало да се замени с кръвен. Методиката ще е по-бавна, но пак базирана на PCR. Да не говорим за белодробна биопсия или бронхиален лаваж и PCR или in situ hybridization technique върху алвеоларен паренхим. Така грешка няма да има. Това второто масово е неизпълнимо.

                        Според мен най-големият въпрос остава дали хората напълно и 100% се изчистват от вируса... или той остава скрит и в малки бройки някъде вътре в организма, чакайки "удобна възможност" пак да се покаже и направи поразии. Това е най-важният въпрос, защото ако остава скрит някъде, последствията в дългосрочен план могат да бъдат много тежки.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение

                          И аз това се чудя? Как при тая пълна имитация на мерки, при толкова кафяво и мърляво население, при работещи фабрики и фул хора по улиците.... за два месеца достигнахме до умопомрачителния резултат от само 1700 болни.

                          При Rо от 2.5, досега трябваше да е пламнала държавата, пък то кво - !

                          Не е честно постфактум да твърдим че е глупаво дето сме искали да се погрижим за сигурността на гражданите, селяните, гетата и каквито други там имаме с български паспорти , предвид какво прави цял свят и медийната и политическа истерия. Е, накрая се оказало че е почти все тази дали ще взимаме мерки свързани с твърдо въдворяване или не. Даже е много вероятно твърдите мерки средносрочно да вредят на общата продължителност на живота!
                          Средносрочно разликата в умрелите в България и Беларус ще е близо до статистическата грешка спрямо основните тенденции. Същото ще е в Швеция и Дания!
                          Примерно днес в България са умрели 288 души средно, кому е нужно да се борим точно с някакъв рекламиран грип с всички сили, при положение че имаме под 1 % умрели от общите, а и в този един 1 % влизат над 90 % умрели от съвсем друго!
                          На всичкото отгоре от обикновен грип болните с усложнения дават много повече жертви в България на година в този сезон, според статистиката ?!

                          Обърнете внимание на шанса да се бастисаш според годините на които си и че е най-вероятно да е от грип

                          https://www.nsi.bg/bg/content/3022/%...8-%D0%B7%D0%B0

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                            PCR тестовете не хващат вируса когато е вече в кръвта или надолу в белите дробове. Дори при тежко болни хора PCR тестовете могат да покажат отрицателен резултат, защото вируса е слязъл надолу в дихателнтие пътища.

                            Много погрешна е логиката да се смята, че човек не е убит от COVID 19, само защото теста е отрицателен. Теста може и да е "много чувствителен" но няма как да отчете, нещо което го няма. В по късен етап вируса навлиза надолу в дробовете, а после и в кръвта. Вече в кръвта започва да унищожава червените кръвни телца, което на свой ред води до образуването на тромбове и микротромбове. На част от хората болни от COVID 19, поради тази причина им дават лекарства за разреждане на кръвта, точно заради тези тромбове.

                            COVID 19 е много опасен вирус който още не ни е показал "пълните си възможности" и освен това има много сериозни възможности да се маскира в организма и да остава незасечен както от имунната система така и от тестовете. Трябва да бъдем много внимателни... вместо това в България се отпускат мерките при нарастване броя на заболелите. Все едно е от критична важност разни кръчми и други глупости да работят.... а какво става когато лекарите и народа открият какво причинява COVID 19... затваряме кръчмите звинаги ли... що ли?! Едва ли някой ще иска да отиде повече на кръчма след като разбере след две години, че заради едно ходене на кръчма си е увредил сърцето за цял живот, а неговия "авер" от съседната маса е починал от ифаркт "преди 2 месеца", заради усложнения от COVID 19.

                            Иначе това за придружаващите заболявания... на практика всички имаме такива в по-малка или по-голяма степен. Аз се учудвам, че в спешна помощ в Сливен са оставили жена с астма да работи, при положение, че точно за COVID 19, астмата е едно от най-опасните придружаващи заболявания. Това говори или за пълно безхаберие или за липса на служители.
                            Това може да се окаже вярно, в такъв случай относително бързия nasopharyngeal swab test би трябвало да се замени с кръвен. Методиката ще е по-бавна, но пак базирана на PCR. Да не говорим за белодробна биопсия или бронхиален лаваж и PCR или in situ hybridization technique върху алвеоларен паренхим. Така грешка няма да има. Това второто масово е неизпълнимо.
                            Last edited by bulgarian lev; 05.05.2020, 17:09.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Потвърдено: Коронавирусът е в Европа от 2019 г.


                              Анализът и изводите ще са интересни.
                              Някой ден - ако говорим за цялостно сглобяване на цялата картина. Иначе процесът е започнал отдавна.
                              Може би дори някой ще разбере "истината"!

                              Има един интересен пасаж, от който излиза, че офисът на СЗО в Китай е информиран за наличието на
                              случаи на пневмония с незвестен причинител, които са установени в град Ухан, на дата 31.12.2019.
                              Казано с други думи: Едва на 31.12.2019 светът научава официално, че се случва нещо (вероятно ново)!


                              През последните дни имаше поводи да коментираме в инвестиционните теми, че през месец декември някой е ликвидирал експозициите си в акции на авиокомпании. Не вярвам с случайности от такъв мащаб и това ме хвърля в много неприятни размисли и догатки.
                              Осъзнавам, че поставянето на точно този акцент е доста тъпа проява от моя страна, доколкото това е социален и хуманен проблем от много висок порядък, ама пък ... може и де не е чак толкова тъпо.
                              Знам ли?!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                                В болницата “Св. Анна” целият персонал от 27 души на отделението по инфекциозни болести е с позитивни серологични (бързи) тестове за антитела от коронавируса.
                                Но PCR-пробите им, доказващи наличие на вируса в момента на теста, са негативни.

                                PCR тестовете не хващат вируса когато е вече в кръвта или надолу в белите дробове. Дори при тежко болни хора PCR тестовете могат да покажат отрицателен резултат, защото вируса е слязъл надолу в дихателнтие пътища.

                                Много погрешна е логиката да се смята, че човек не е убит от COVID 19, само защото теста е отрицателен. Теста може и да е "много чувствителен" но няма как да отчете, нещо което го няма. В по късен етап вируса навлиза надолу в дробовете, а после и в кръвта. Вече в кръвта започва да унищожава червените кръвни телца, което на свой ред води до образуването на тромбове и микротромбове. На част от хората болни от COVID 19, поради тази причина им дават лекарства за разреждане на кръвта, точно заради тези тромбове.

                                COVID 19 е много опасен вирус който още не ни е показал "пълните си възможности" и освен това има много сериозни възможности да се маскира в организма и да остава незасечен както от имунната система така и от тестовете. Трябва да бъдем много внимателни... вместо това в България се отпускат мерките при нарастване броя на заболелите. Все едно е от критична важност разни кръчми и други глупости да работят.... а какво става когато лекарите и народа открият какво причинява COVID 19... затваряме кръчмите звинаги ли... що ли?! Едва ли някой ще иска да отиде повече на кръчма след като разбере след две години, че заради едно ходене на кръчма си е увредил сърцето за цял живот, а неговия "авер" от съседната маса е починал от ифаркт "преди 2 месеца", заради усложнения от COVID 19.

                                Иначе това за придружаващите заболявания... на практика всички имаме такива в по-малка или по-голяма степен. Аз се учудвам, че в спешна помощ в Сливен са оставили жена с астма да работи, при положение, че точно за COVID 19, астмата е едно от най-опасните придружаващи заболявания. Това говори или за пълно безхаберие или за липса на служители.
                                Last edited by Xman1; 05.05.2020, 15:59.

                                Коментар

                                Working...
                                X