IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът прерастна в пандемия (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

    Тцъ, Selena, не е само руско. Имам съвсем далечен спомен, че баба ми не влизаше в църквата, без да си покрие главата. Макар да беше гражданка да мозъка на костите си, това правило винаги го спазваше.

    Всъщност, от нея съм чувала, че навремето когато жената се омъжела, задължително слагала на главата си сокай - само мъжът й имал право да вижда косата й. Сигурно е нещо още от езическите ни времена и нрави, но допреди около 100-тина години, когато починел съпругът, жената отрязвала плитката и я слагала в гроба /говоря за моята рода/. Идея си нямам, защо е било нужно това.
    Наздраве и честит ти празник!
    Моя човек каза по принцип тази традиция за покриване на главата има своя произход във времената на римската република, когато е било считано за благочестиво една жена да има покривало, така са се обличали най-знатните жени
    mWPCloud.com

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
      Ето едно мнение на ДОКТОР който ОТРИЧА интубацията.
      https://webcache.googleusercontent.c...wZB6Exyv3Esl20

      Накратко.
      Вируса убива с хипоксия (аз страдам от това от 3 години) - липса на достатъчно кислород в кръвта
      имунната система на пациента не се бори с вируса навреме, преди насищането с кислород в кръвта да падне твърде ниско, независимо дали има или няма включен респиратор, органите започват да се изключват
      .
      Трябва да се поддържа тялото само с кислород. Много добра новина за мене - имам си кислороден апарат вкъщи имам си и машинка за мерене на сатурация

      Основният момент в лечението на пациенти при наличие на железни йони изпуснати от хемоглобина не е чрез интубация и респиратор.
      ХЛОРОХИН - лекарството за малария възпрепятства възможността на вируса да уврежда хемоглобина
      реално лечение в някаква степен винаги трябва да се получи когато:
      1. Инхибирате вирусния растеж и размножаване. Тук най-важна е комбинацията CHQ (хидроксихлорохин) + ZPAK (азитромицин) + ZINC (цинк) или други ретровирусни терапии, които са в процес на разработване. Колкото по-малко вируси – толкова по-малко хемоглобин ще губи активния си железен йон – толкова по-малко увреждания и щети.
      2. Терапии, насочени към всеки с абнормен хемоглобин или неправилно функциониращи еритроцити – просто кръвопреливане. Каквото и да е, не познавам целия спектър от възможности като ширина и обхват, защото не съм реаниматор-интезивен лекар. Но помислете в тази посока и лекувайте истинската болест. Ако решите да им дадете плазма с антитела, а те вече са в лошо състояние, помислете отново и по-добре им прелейте КРЪВ с АНТИТЕЛА или поне кръв, последвана от плазма с антитела.
      тука цялото съм копирал

      ПО ИНТЕРЕСНОТО - СЛЕД ПУБЛИКУВАНЕ Е МИСТЕРИОЗНО ИЗЧЕЗНАЛА ПУБЛИКАЦИЯТА
      Това точно съвпада с какво аз съм чел по чуждите източници

      Все пак в някой случай респиратора е нужен ама ако е паднал хемоглубина няма да има особен ефект или а дробовете са на стъкло от фибрози
      mWPCloud.com

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
        Кой си ти , че да определяш кое е внушение и кое не..Сега лъжеш, че не си ме обиди, а го направи без да си предизвикан..Какво искаш да кажеш, че всички трябва да са съгласни с тебе и господарите ти ли..Да няма други мнения освен вашите..Не си спомням аз да съм ти казал, че създаваш внушения и правиш пропаганда..Ти като какъв си го позволяваш..Все още във форума са разрешени различните мнения..Пиши си какво мислиш и не се опитвай да си цензор на другите и да определяш какво да пишат..Така правят троловете и комунистите..
        Я,как се рапозна...

        Коментар


        • Кой си ти , че да определяш кое е внушение и кое не..Сега лъжеш, че не си ме обиди, а го направи без да си предизвикан..Какво искаш да кажеш, че всички трябва да са съгласни с тебе и господарите ти ли..Да няма други мнения освен вашите..Не си спомням аз да съм ти казал, че създаваш внушения и правиш пропаганда..Ти като какъв си го позволяваш..Все още във форума са разрешени различните мнения..Пиши си какво мислиш и не се опитвай да си цензор на другите и да определяш какво да пишат..Така правят троловете и комунистите..
          Last edited by Kiro; 19.04.2020, 23:35.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

            Може ли да споменеш какво се е променило ? Не ги следя даже незнам как да ги следя затова ми е любопитно
            Промени се посоката така да се каже, всичко стана еднопосочно.
            Last edited by alex1001111; 19.04.2020, 23:44.

            Коментар


            • Онзи, който не спира да се среща с журналисти и да обикаля заводи не се е изолирал и пуска видео как посреща Великден с близките си, обаче на другите хора е забранено да отидат за празника при своите близки...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                Хм. Това с покриването на главата е руска история по-скоро. Сега ще задълбая по темата, но ми се чини нещо такова. Имайки предвид, че руснаците приемат християнството и светите си книги от нас и то чак около сто години по-късно, а пък ние го приемаме от гърците ... ето ти съвременна тълпа за Великден пред гръцка църква:

                https://www.tanea.gr/2020/04/19/gree...-apo-ekklisia/

                Да, руска история излезе. Нека не сме по католици от папата все пак ...

                https://dveri.bg/component/com_conte.../view,article/
                Тцъ, Selena, не е само руско. Имам съвсем далечен спомен, че баба ми не влизаше в църквата, без да си покрие главата. Макар да беше гражданка да мозъка на костите си, това правило винаги го спазваше.

                Всъщност, от нея съм чувала, че навремето когато жената се омъжела, задължително слагала на главата си сокай - само мъжът й имал право да вижда косата й. Сигурно е нещо още от езическите ни времена и нрави, но допреди около 100-тина години, когато починел съпругът, жената отрязвала плитката и я слагала в гроба /говоря за моята рода/. Идея си нямам, защо е било нужно това.
                Наздраве и честит ти празник!
                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                Мечо

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                  Можеш ли да докажеш, че всички са били с маски в черквите и на растояние два метра..Ти ли си мъж дето обиждаш и пишеш неверни неща..
                  Не мога да докажа, че всички са били с маски и не е необходимо. С нищо не съм те обидил и се опитвам да спазвам добрия тон. Причина за изтритите ми мнения, е че цититат твои - пълни с обиди. Докато ти създаваш манипулации и внушения, публикувайки стари снимки, без да осъзнаваш, че носиш наказателна отговорност и можеш да вкараш сайта в приключение.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                    По време на епидемия дебнат и други рискове.
                    Журналистът Милен Цветков е издъхнал на път за болницата, научи NOVA.
                    Бил е с много тежки травми от силния удар, който свидетели на инцидента описват като бомба.
                    Цветков е спрял на червен светофар, когато отзад се забива друг джип.
                    Шофьорът на возилото е бил дрогиран, научи още NOVA.
                    Mир на праха му - май е бил без колан - не виждам как от долните снимки ще изхръкнеш от колата като си с колан

                    В 18.18 часа сме получили сигнала за катастрофата. Тя е станала на булевард "Черни връх" между две коли. При инцидента човекът е изхвръкнал от колата на платното.
                    "


                    Удара е тежак ама не са толкова смлени колите снимки

                    https://dnes.dir.bg/gallery/milen-ts...a-v-sofiya?i=1

                    Бъзия ми анализ по снимки и написаното - може да изпаднал от колата само ако се е возил отзад .... това субару има възглавници отзад (достатъчно ново е да има и там) ама доста модели коли не се отварят ако не сложиш колан (няма смисъл да гърмят възглавници където няма пасажери а лесно се следи за това през коланите .... не се виждат отворени възглавници отазад
                    Last edited by marketleverage; 19.04.2020, 23:33.
                    mWPCloud.com

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                      Ретро снимката е нова.. Никой не стои в църква с маска.. Внушения та и лъжите ги правят тези на които служиш..
                      Кире,нали се сещаш,че провокирайки ме да ти отговарям на всеки твой пост,ми подсигуряваш солидно заплащане от "тези,на които служа"...Чудя се вече къде да ги ръгам тия пачки.....
                      П.П.В църквите всички са с маски...Дори още преди да влезе заповедта за задължително носене на маски,в много от църквите бяха подсигурени безплатни за тези ,които не са успели да си набавят....

                      Коментар


                      • Можеш ли да докажеш, че всички са били с маски в черквите и на растояние два метра..Ти ли си мъж дето обиждаш и пишеш неверни неща..Нали по същия начин нащадна и Груюи се демаскира кой си и на кого служиш..Излиза , че ние сме най вярващите православни на Балканите и само тук миряните не се пазят и не се затвориха църквите..Обясни това моля те.. Излиза, че ние сме най-православният народ


                        Не е доказано, че от обща лъжица за причастие не можеш да се заразиш с вирус, казва историкът проф. Христо Матанов


                        https://segabg.com/category-observer...lavniyat-narod

                        ВНИМАТЕЛНО ПРОЧЕТИ СТАТИЯТА..И ТЯ ЛИ Е ПРОВОКАЦИЯ..
                        Last edited by Kiro; 19.04.2020, 23:15.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                          Уж а е Вие ще изкарате, че в църквите е нямало хора, че всички са били с маски иче са били на дистанция 2 метра.. Не идете и вижте сами утре.. Моля пуснете снимки..
                          А ти престани с манипулациите, става ли? Или поне застани като мъж зад думите си.
                          С факти по възможност.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            Хм. Това с покриването на главата е руска история по-скоро. Сега ще задълбая по темата, но ми се чини нещо такова. Имайки предвид, че руснаците приемат християнството и светите си книги от нас и то чак около сто години по-късно, а пък ние го приемаме от гърците ... ето ти съвременна тълпа за Великден пред гръцка църква:

                            https://www.tanea.gr/2020/04/19/gree...-apo-ekklisia/

                            Влизаме в материя в която съм бос като знания имам частични знания но според




                            Архимандрит Йоан (Филипов)
                            „Всяка жена, която се моли... гологлава, засрамя главата си... Разсъдете сами в себе си: прилично ли е жена да се моли Богу гологлава?“ (1 Кор. 11:5,13)

                            Така е написано в словото Божие. Така учи св. апостол Павел. Така са разсъждавали християните от древност и до към първата половина на ХХ век. Така са се спасявали светите жени. Ако погледнем иконите, по правило всички св. жени са изобразени с покрита глава[1]. Защо? Просто защото такава е православната традиция от древност и тя е намерила отражение в православната иконопис. Всички благочестиви християнки от древност и до към първата половина на ХХ век са следвали тази апостолска църковна традиция. От послушание към нея, с благоговение, със смирение, със страх Божий. По примера на светите жени.
                            Днес си измисляли оправдания ..............




                            http://www.orthclass.com/zapr/drugi_1/zab.htm


                            От друга страна един приятел дето разбира набързо обясни че

                            не е правило като цяло ами има различни мнения, но ако прочетеш текста на апостол Павел той там казва като че ли, че косата е покривало на главата на жената 1 Коринтяни 11:14. Не учи ли ви и самото естество, че, ако мъж оставя косата си да расте, това е позор за него, 1 Коринтяни 11:15. но, ако жена оставя косата си да расте, това е слава за нея, защото косата й е дадена за покривало

                            по принцип тази традиция за покриване на главата има своя произход във времената на римската република, когато е било считано за благочестиво една жена да има покривало, така са се обличали най-знатните жени


                            На това учели някой в българската църква но и това е дебънкнато в линка който пуснах




                            Друга заблуда по въпроса за носенето на забрадки в църква и на молитва е следната.
                            Щом на жената „косата ѝ е дадена вместо покривало” (1 Кор. 11:15), то ако тя е с дълга коса, може да не слага забрадка (тъй като има покривало на главата си).
                            Да, като се извадят тези думи от контекста, се стига до такова погрешно мнение. Затова трябва да се следва смисълът на апостол Павловите думи в цялост. Когато той казва, че не е прилично жена да се моли Богу гологлава (1 Кор. 11:13), съвсем няма предвид остригана жена, та да се прави извод, че ако тя е с дълга коса, значи не е гологлава. Понеже по-напред апостолът казва, че ако гологлавата жена не иска да се покрива, нека се стриже (ст. 6). Тук без съмнение апостолът има предвид гологлава, т.е. непокрита жена с дълга коса, иначе не би имала какво да остриже.


                            Общо взето е следкомунистическа новост да не се покрива главата българките преди комунизма са си ги покривали а през комунизма

                            Това че в гърция дават шалчета на туристките на места го обясни със: абе, има го като местна практика тук-таме, както виждаш има хора които го застъпват по-твърдо
                            Last edited by marketleverage; 20.04.2020, 00:08.
                            mWPCloud.com

                            Коментар


                            • Уж а е Вие ще изкарате, че в църквите е нямало хора, че всички са били с маски иче са били на дистанция 2 метра.. Не идете и вижте сами утре.. Моля пуснете снимки..

                              Коментар


                              • Ето до какво води изкуствено раздухваната истерия от дребната зараза:
                                В Русе отчитат бум на тежки инфаркти и инсулти

                                Бум на тежки инфаркти и инсулти по време на пандемията на коронавируса отчитат от специалистите от лечебни заведения „Медика“ в Русе, съобщава регионалната телевизия TVN.

                                Лекарите си обясняват тревожната тенденция със страха на пациентите от коронавируса, които по тази причина търсели помощ твърде късно.
                                “В кардиологичната клиника “Медика кор” са настанени поне 20 пациенти и на ден приемаме по още трима - казва кардиологът Панайот Панайотов. - Имаме бум на инфарктите”.
                                Според кардиолозите тази ситуация е необичайна. Пациентите пристигали късно и с тежки усложнения, не търсели по-рано лекарска помощ заради страха от COVID 19.
                                „Ние си го обясняваме помежду си с това, че в момента се страхуват да ходят при личните си лекари, по същата причина не посещават и амбулаторни кардиолози, в следствие на което изчакват нещата да станат драматични и чак тогава търсят лекарска помощ. Когато са направили инфаркт, идват 8, 10 или 12 часа след първите симптоми“, сподели впечатленията си д-р Панайотов. Той твърди, че допреди месец хората не са допускали такова забавяне и късна грижа за здравословното си състояние.
                                Лекарите, които не са хипнотизирани от хипотетичната пандемия, предупреждаваха, че това ще се случи.
                                И то се случва постоянно и навсякъде. И колкото по-дълго продължава това пандемично безумие, толкова повече хора ще загинат. Човеци, които нямаше да умрат, ако им беше оказана навреме болнична помощ.
                                Апокалиптоси, тези умрели от инфаркти и инсулти заради Вашата пандемия ще тежат на Вашата съвет.
                                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X