IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът прерастна в пандемия (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Да и когато утре и да и снимам хората без маски и дистанция.. Какво ще обсъждате.. Какво значение има нали се събират хора всеки ден и взеха причастие от една лъжичка.. Или от нея няма зараза.. Ще видим сле 2 седмици..снимката е от Интернет, но въпрос са е дали хората са в църквата и спазват изискванията на карантината..и кога съм твърдял, че е вечер..
    Last edited by Kiro; 19.04.2020, 23:45.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

      1. Имам момиче на снимката по къси гащи и потник в ляво вчера колкото и да е било топло в БГ в 12 вечерта едва ли е било толкова топло и като ги знам колко са зиморничави жените
      Че то изобщо не е вечер, виж горе в дясно светлината от кръглия прозорец

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
        Лалке, всеки да пише както разбира и мисли нещата.. Без да напада другите за мнението им.. Кои са факторите според тебе и на какво основание..
        Снимката си прилича на менте. Знаеш на кой са медиите и и колко струват. Свобода на словото 111 място. Ти си го казвал. Не виждам за какво се впрягаш. Просто казваш ако не си я правил снимката, откъде си я свалил и въпроса щеше да е прикключил. Не е грешно да си бил подведен, както ти го каза и Ендер. Дразнещо и непродуктивно става само да се плюе или критикува. Всички ги знаем кривиците, ама само за това да се коментира е безсмислено. Ако си бил вярващ, си щял да идеш и да кажеш какво си видял, ама така с чужда снимка, каква ти е гаранцията, че не си взел менте

        Коментар


        • То от самолет си личи, че снимката не е от Великден. Към особеностите на облеклото и липсата на маски може да добавим и един купел в лявата част на снимката, което навява размисъл за друг повод. А и горе в дясно има един прозорец през който влиза слънце, така че е снимано през деня в друг сезон друга година по друг повод. Не виждам защо губите толкова време да обсъждате нещо очевидно.

          Коментар


          • И от къде си сигурен, че е вечерта, а не на обяд.. Или на цветниц а.. Въпроса е в църквите след като работят в карантина спазва ли се дистанция и носят ли се маски от всички.. Идете утр вижте, с имайте и дайте да.видим как е..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
              Мога да се закълна, че не съм използвал нито една обидна квалификация, спрямо скромната ти личност. Оставям на аудиторията да определи, дали публикуването на стари снимки, на хора без маски, в контекста на карантинните мерки и Великденските празници е манипулация, тролня или внушение. И винаги съм готов да се извиня, ако докажеш, че снимките са актуални. Не мога да разбера, защо не го правиш и пренебрегваш въпросите ми, относно източника и датата на кадрите. Приемам, че си по-наясно с тролските практикии и по никой начин няма да ти оспорвам лидерството.
              1. Имам момиче на снимката по къси гащи и потник в ляво вчера колкото и да е било топло в БГ в 12 вечерта едва ли е било толкова топло и като ги знам колко са зиморничави жените (някой тук да се къпе с жена си ?) става невероятно да е от вчера вечета (освен ако не от морето снимката и момичето да член на клуба на моржовете дето зима сутрин тичат по плажа и плуват в зимното море ) ПП (някой ако разбира от цветя може да го анализира цветето на снимката)

              2 През кръглия прозорец в дясно горе се вижда дневна светлина вероятно

              Last edited by marketleverage; 19.04.2020, 23:28.
              mWPCloud.com

              Коментар


              • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение


                Влизаме в материя в която съм бос като знания имам частични знания но според


                От друга страна един приятел дето разбира набързо обясни че....................................


                Общо взето е следкомунистическа новост да не се покрива главата българките преди комунизма са си ги покривали а през комунизма

                Това че в Гърция дават шалчета на турсиките на места го обясни със абе, има го като местна практика тук-таме, както виждаш има хора които го застъпват по-твърдо


                Още, на алеята, след входа на манастира Свети Архангел Михаил /на о-в Тасос/ - раздават: на дамите - пола, тип фуста и забрадка, а на мъжете - подобие на /широки/ шалвари... Изглеждат изпрани, скатани..., може би са в голямо количество... /ако възникнат въпросителни/...
                Този манастир на Тасос - е създаден от монаси-мъже, но сега функционира като женски манастир /казвам това, за да не се стигне до дебати в грешна посока/... На излизане - връщаш употребените дрехи...

                Обаче..., отново в Гърция, на Скалните манастири на Метеора /Осмото чудо на света/ - няма такова раздаване на дрехи..., а и самите манастири са шест на брой, така че... Тук посетителите са наистина стотици на ден...

                .................................

                В Украйна, преди 7-8 години ми направи впечатление поведението на младо момиче /около 20 г./ Лятно време, облечена с пола, с дължина, над коленете и блуза... Предстоеше да влезе в църквата. Почти пред стъпалата спря, издърпа полата си от ляво, после - и от дясно, с което я "удължи" - до под коленете, извади забрадка от чантичката си, покри главата си с нея - и едва тогава тръгна към вратата на църквата...

                Коментар


                • Миналата година има доста съобщения от Украйна за пневмония с много смъртни случаи.

                  Last edited by alex1001111; 19.04.2020, 23:49.

                  Коментар


                  • Лалке, всеки да пише както разбира и мисли нещата.. Без да напада другите за мнението им.. Кои са факторите според тебе и на какво основание..

                    Коментар


                    • Ти нали все се опитваш.. Така сте зависимите..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                        Ендер, с теб не искам да коментирам, ти още с Грую се демаскира като трол..Него защо го нападаше..Сега го правиш и с мен..Искаш да заглушиш чуждите мнения..Няма да стане..Не доказваш нищо- дали са носили маски и е имало дистанция вчера и днес..Ограничи се с нападките си към мен..Води си пропагандата и не пречи на другите да изразяват мнение..Толкова с тебе..И не се кълни защото прочетох глупостите ти за мен- излагаш се..
                        А то щото Грую е фактор, та го взе за авторитет и авер. Каква пропаганда води Ендер, като не е пристрастен към никоя партия. Ако погледнеш пост на Грую - навсякъде годжита, гладомор, крокодили и ръсене със захар, - бактън да ти стане

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                          Ендер, с теб не искам да коментирам, ти още с Грую се демаскира като трол..Него защо го нападаше..Сега го правиш и с мен..Искаш да заглушиш чуждите мнения..Няма да стане..Не доказваш нищо- дали са носили маски и е имало дистанция вчера и днес..Ограничи се с нападките си към мен..Води си пропагандата и не пречи на другите да изразяват мнение..Толкова с тебе..И не се кълни защото прочетох глупостите ти за мен- излагаш се..
                          Аааа,Кире,не се притеснявай,достатъчно си "гръмогласен"...Няма опасност някой да те заглуши....

                          Коментар


                          • Ендер, с теб не искам да коментирам, ти още с Грую се демаскира като трол..Него защо го нападаше..Сега го правиш и с мен..Искаш да заглушиш чуждите мнения..Няма да стане..Не доказваш нищо- дали са носили маски и е имало дистанция вчера и днес..Ограничи се с нападките си към мен..Води си пропагандата и не пречи на другите да изразяват мнение..Толкова с тебе..И не се кълни защото прочетох глупостите ти за мен- излагаш се..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                              Тцъ, Selena, не е само руско. Имам съвсем далечен спомен, че баба ми не влизаше в църквата, без да си покрие главата. Макар да беше гражданка да мозъка на костите си, това правило винаги го спазваше.

                              Всъщност, от нея съм чувала, че навремето когато жената се омъжела, задължително слагала на главата си сокай - само мъжът й имал право да вижда косата й. Сигурно е нещо още от езическите ни времена и нрави, но допреди около 100-тина години, когато починел съпругът, жената отрязвала плитката и я слагала в гроба /говоря за моята рода/. Идея си нямам, защо е било нужно това.
                              Наздраве и честит ти празник!
                              Баба ми,на село,дори не си позволяваше на улицата да излезе без кърпа на главата....А за църква,задължително се обличаше с най-новия си кат дрехи....Задължително!
                              На село,хората си бяха доста консервативни,дори и в по-модерни вече времена....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                                Кой си ти , че да определяш кое е внушение и кое не..Сега лъжеш, че ни си ме обиди, а го направи без да си предизвикан..Какво искаш да кажеш, че всички трябва да са съгласни с тебе и господарите ти ли..Да няма други мнения освен вашите..Не си спомням аз да съм ти казал, че създаваш внушения и правиш пропаганда..Ти като какъв си го позволяваш..Все още във форума са разрешени различните мнения..Пиши си какво мислиш и не се опитвай да си цензор на другите и да определяш какво да пишат..Така правят троловете..
                                Мога да се закълна, че не съм използвал нито една обидна квалификация, спрямо скромната ти личност. Оставям на аудиторията да определи, дали публикуването на стари снимки, на хора без маски, в контекста на карантинните мерки и Великденските празници е манипулация, тролня или внушение. И винаги съм готов да се извиня, ако докажеш, че снимките са актуални. Не мога да разбера, защо не го правиш и пренебрегваш въпросите ми, относно източника и датата на кадрите. Приемам, че си по-наясно с тролските практикии и по никой начин няма да ти оспорвам лидерството.
                                Last edited by Ender; 19.04.2020, 22:58.

                                Коментар

                                Working...
                                X