IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

    Сигурно. Няколко години не пишех във форума (основно пишех в Политика), но винаги съм го следил. Не пишех защото се примирих до известна степен със завладялата ни простотия на Простака от Банкя. Щото прост народ като българския сам си е избрал да го управлява простак.
    Ама последните събития с измислената пандемия ми идват в повече от търпимото.
    Няма да се примиря да ми наложат хомот, няма да се примиря вече да ми отнемат правото на свободен живот, свобода на словото, свобода да определям сам къде да отида и какво да правя. Ще бъда активно против отнемането на свободата МИ.
    Пък вие, както искате.
    Абе точно вие комунягите и русоробите да говорите за свобода?? Все едно канибал да говори за човешки права. Ми Простака от Банкя си е ваш човек, какво се оплаквате, работи по-добре за руските интереси отколкото Курнелия и резидента.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

      Гигов, май им правиш конкуренция с надъхването
      Сигурно. Няколко години не пишех във форума (основно пишех в Политика), но винаги съм го следил. Не пишех защото се примирих до известна степен със завладялата ни простотия на Простака от Банкя. Щото прост народ като българския сам си е избрал да го управлява простак.
      Ама последните събития с измислената пандемия ми идват в повече от търпимото.
      Няма да се примиря да ми наложат хомот, няма да се примиря вече да ми отнемат правото на свободен живот, свобода на словото, свобода да определям сам къде да отида и какво да правя. Ще бъда активно против отнемането на свободата МИ.
      Пък вие, както искате.
      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
        Ето резултатите от една анкета:
        https://news.bnt.bg/news/77-ot-balga...48305news.html

        ПОЛОЖИТЕЛНО:
        77% от хората подкрепят действията на правителството.
        78% от хората са готови да жертват някои свои човешки права, ако това ще помогне за справяне със заразата.

        ОТРИЦАТЕЛНО:
        Само 22% не одобряват действията на власта
        Само 20% не са съгласни да жертват каквото и да било за справяне със заразата.

        ИЗВОД:
        Същите 20-22% кофти хора ги има и тука във форума. Това в общия случай са кръчмарите и пияниците от кръчмарската тема, които са си въобразили, че напиването като свиня е героизъм. Също така е героизъм да се плюе правителството, независимо какви мерки взема. Важното е да се плюе наляво и надясно, защото това е героизъм. Героизъм е и да се ходи без маска, защото така ще се изтребят колкото се може повече бабички, което също се счита за героизъм. Срам и позор, че такива отрепки дават тон на обсъжданията както в обществото, така и в този форум.
        Матеев, в кръчмарската тема всъщност не се пие, както си го представяш. Само заглавието е проформа, за да не й се обръща внимание от модерацията и да си пишеш спокойно каквото ти е кеф. Те.е винаги по темата Нещата от живота, споделяне на емоции и т,н. Из други теми се пие повече
        Не е препоръка
        Last edited by precakanoto; 11.04.2020, 13:19.

        Коментар


        • Според социолозите, колкото по-висока цена някой е платил на нещо, толкова не-нежелателно той би се съгласил че каквото е платил е било напразно.

          Коментар


          • «...Деликатният момент е, че не само няма самолет, но и самият тест нито е патентован, нито е преминал през клинични изпитвания.

            “Труд” се обърна към експерти, които анализираха твърденията на химика, живеещ в САЩ. Българските вирусолози и микробиолози бяха категорични, че няма как коронавируса да се диагностицира чрез издишвания въглероден диоксид. А това показва, че Мермерски ни предлага една шарлатания!»

            https://trud.bg/шашмата-тест-мермерски/

            Коментар


            • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
              ...Ето как нарастват откритите заразени от 8 март насам, числата показват новооткритите случаи на зараза:

              4,1,1,1,16,8,10,10,11,19,11,13,22,36,24,14,17,24,2 2,29,38,15,13,40,23,35,28,18,28,18,28,16,25,17

              Какво ни показват простичките числа?
              Понеже имаш афинитет към числата, ти пожелавам да докараш редичката до 0. Това ще е щастливо събитие

              ps​​​​​..ъъ,,,"Простичките числа" са 1/3 от изброените.
              Това ни показва, че %-тът е голям,, поради малкия диапазон

              Коментар


              • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

                Отработвахме химическа атака,а не бактериологична война!Още тогава знаехме,че там ще спечели този който нанесе изпреварващ удар,а ако е жертва ще съхрани голяма част от личния състав в следващите няколко часа!

                А короната е класическо бактериологично оръжие с огромен периметър на забавено действие през което време става рехимизация(мутация) и оттам нататък времето за реакция е Нула,респективно и мерките за защита са излишни.
                Аз много не разбирам ама ми звучи логично в такъв случай - малко по дълго да се носят по леки персонални предпазни средсва от по голяма част от населението като се спазват и някакви процедури за повишена опасност от зараза...

                И при първа възможност да се подновят защитните средсва с по висок клас (като се използва спечеленото време от заключването да се натрупа такава екипировка....)

                Тези висок клас маски не са космическа технология - ако имах власт щях да търся възможност да си ги правя за цялато населени както показах тези кърпите с който постигат поне N95 eфективност (следва да не са сложни за завод)

                https://www.dailymail.co.uk/news/art...made-PPEs.html
                mWPCloud.com

                Коментар


                • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                  Паникьорите се надъхват ли надъхват с някакви "анкети", поръчкови естествено. Лижат задника на властта, тя им плаща и анкетите са каквито ги повъчват.
                  Аз пък до сега не съм говорил с някой, който да не е възмутен от простотиите на правителството. Къде ги виждате тези подкрепи?
                  Ама платените паникьори драскат ли драскат.
                  Ауууу, един на 10 000 заразен! Ауууу, колко страшно. Ауууу всеки ден умира по един човек! Ауууу колко страшно!
                  Ама че в България ВСЕКИ ден умират средно по 250 човека, ей тъй, щото това си е природен закон- да живееш и да умреш, това за зомбираните апокалиптоси нищо не значи. Броят всеки умрял я от рак, я от бъбреци за умрял от вируса, щото го имали.....
                  И един се готви да живее вечно, щото след 20-30 години щели да удължат живота до 150г, а за тия 70 допълнителни щели да открият лек за безсмъртие....
                  Идиоти всякакви.
                  Гигов, май им правиш конкуренция с надъхването
                  Last edited by precakanoto; 11.04.2020, 13:07.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
                    ... ама ми разпрвяхте как през соца сте тренирали по команда газ чорапи наметало ... ако злите империалисти вземат че ни нападнат ....
                    Отработвахме химическа атака,а не бактериологична война!Още тогава знаехме,че там ще спечели този който нанесе изпреварващ удар,а ако е жертва ще съхрани голяма част от личния състав в следващите няколко часа!

                    А короната е класическо бактериологично оръжие с огромен периметър на забавено действие през което време става рехимизация(мутация) и оттам нататък времето за реакция е Нула,респективно и мерките за защита са излишни.
                    Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

                      В едно видео от сащ (ако трябва да го намеря ще се постарая) както поне аз го разбрах казаха че респиратоите ти пукат аловеолите избора е да те оставят да се задушиш бързо като не ти стига кислород (една част няма да се задушът и ще им стигне само подаван през носа чист кислород без интубиране, но за други трябва подавае под налягане като това налягане трябва да се увеличава колко по увредени са дробовете ама това допънително ги уврежда - параграф 22) или да се надяват че дробовете ти не са прекалено увредени въпреки фиброзите ще удържат достатъчно дълго подаването на кислород под налягане.... 38 годишен маратонец удържа 18 дни на респиратор в италия и го разкачиха да си диша сам и в последвие го изписаха ама колко сме с такива дробове - (имало урдеди който ти вадели кръвта и да я обогатяват с кислород ама тези урдеи са още по голяма екзотика тук там имало по някоя - богатите ще се уредят - държавни глави вероятно също) ECMO се казва








                      https://khn.org/news/miracle-machine...ents-in-limbo/

                      Aма е новост и струвало 550 000 в болница в сащ Median charges for ECMO in 2014 were $550,000, making it the 15th-most-costly procedure that year, according to the AHRQ.


                      ПП Има и по прясна теория циркулира една снимка с извлечена кръвна проба има прозрачна - вируса влияе на хемоглобина в някаква фаза на заболяването клетките изхвълят желязото (не разбрах точно) и колкото и да те надуват с респиратора кръвата просто не носи достатъчно кислород до органите и те феилват (някой много богат може да си плаща да му сменят кръвата на често на ЕCMO то така че за тях няма да е проблем) (ако пълна смяна струва 8000 в сащ що да не добавиш към 550 хиляди за екомото още 80 000 да те закреяпят и от това със смяна на 2-3 дни)

                      Ще го духаме бедните, средната класа и дори доста от заможните ...
                      Хората водещи здравословен живот с добра имунна система няма да усетят вируса.Мнението ми базирано на клиничния профил на умиращите е че те са основно от групата с хронични заболявания.Умират и млади хора.Това е вследствие основно на химизираната храна която последните десетилетия завладя пазара.Имунната система на дете което от раждането си е захранено с химикали-голяма рядкост е дете да бозае 2-3 години-и години наред е хранено само с мъртва храна пълна с Е-та е пробита дори и в младежка възраст.От години се забелязва рязко снижаване на възраста при онкологичните и сърдечносъдовите заболявания.Та затова и млади хора мрат от вируса.Имунитета им е скапан.Организма им е скапан.Имаме 20% затластяване при децата до 14 годишна възраст......Та с две думи и доста млади ще умрат от вируса.Живеем във времена на затлъстели и в същото време недохранени от към есенциални витамини и минерали хора .Хора почти неспортуващи.Хора зомбирани от телефони таблети и лаптопи.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                        Умряла е и ак категорично отказвам да ми налагат нови мерки, като тези дето предлага оня гробар с генералската униформа-да сложим всички маски.
                        Против съм и ще направя, каквото ми е по силите това да не стане!
                        Добре човек ама ми разпрвяхте как през соца сте тренирали по команда газ чорапи наметало ... ако злите империалисти вземат че ни нападнат - (а по младите не сме го тренирали) - приеми го че са ни нападнали и заповедта е дадена , и го отиграй както щеше да го направиш ако беше едно врме...

                        ПП слагането на маски сега дава шанс да разхлабим други мерки до две-три седмици като запазим маските за малко по дълго...
                        mWPCloud.com

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение


                          По една единствена причина - пълно е с олигофрени, които просто не се сдържат да се събират на групички.
                          за кучкарите ли говориш? Щото те са си там и са си на групички, под благосклонния поглед на мутрата. Ай сиктир от герберасти и насрани паникьори. Мерките са пълен булшит и ползата им е нулева. Нищо, гладът ще ви оправи, а и който съм проклел, не е прокопсал - чакайте скоро новини!

                          днес влизам в парка, да си купя хляб от пекарната, щото най-бързо е през парка за 200 метра - не може, викат мутромилиционерите, а СКО съм с куче - тогава може. Ебахти смешната държава! Ма нищо, нищо, пак казвам - гладът ще ви оправи, даже и емигрантите като теб, дето хептен пък нямате думата за това, дето става у нас, щото сте избягали. Доброволно!

                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Паникьорите се надъхват ли надъхват с някакви "анкети", поръчкови естествено. Лижат задника на властта, тя им плаща и анкетите са каквито ги повъчват.
                            Аз пък до сега не съм говорил с някой, който да не е възмутен от простотиите на правителството. Къде ги виждате тези подкрепи?
                            Ама платените паникьори драскат ли драскат.
                            Ауууу, един на 10 000 заразен! Ауууу, колко страшно. Ауууу всеки ден умира по един човек! Ауууу колко страшно!
                            Ама че в България ВСЕКИ ден умират средно по 250 човека, ей тъй, щото това си е природен закон- да живееш и да умреш, това за зомбираните апокалиптоси нищо не значи. Броят всеки умрял я от рак, я от бъбреци за умрял от вируса, щото го имали.....
                            И един се готви да живее вечно, щото след 20-30 години щели да удължат живота до 150г, а за тия 70 допълнителни щели да открият лек за безсмъртие....
                            Идиоти всякакви.
                            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Няколко човека тука тролят много яко и създават впечатление за масовост. Лично аз реших въобще да не им обръщам внимание и да не споря.

                              И като гледам доста други форумци, които бяха доста активни тука са се отказали по същите причини, предполагам.

                              Самата тема вече на ден събира тройно по-малко кликове отколкото преди месец.

                              Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                              Ето резултатите от една анкета:
                              https://news.bnt.bg/news/77-ot-balga...48305news.html

                              ПОЛОЖИТЕЛНО:
                              77% от хората подкрепят действията на правителството.
                              78% от хората са готови да жертват някои свои човешки права, ако това ще помогне за справяне със заразата.

                              ОТРИЦАТЕЛНО:
                              Само 22% не одобряват действията на власта
                              Само 20% не са съгласни да жертват каквото и да било за справяне със заразата.

                              ИЗВОД:
                              Същите 20-22% кофти хора ги има и тука във форума. Това в общия случай са кръчмарите и пияниците от кръчмарската тема, които са си въобразили, че напиването като свиня е героизъм. Също така е героизъм да се плюе правителството, независимо какви мерки взема. Важното е да се плюе наляво и надясно, защото това е героизъм. Героизъм е и да се ходи без маска, защото така ще се изтребят колкото се може повече бабички, което също се счита за героизъм. Срам и позор, че такива отрепки дават тон на обсъжданията както в обществото, така и в този форум.
                              Last edited by Money; 11.04.2020, 12:19.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от sunlight Разгледай мнение

                                Излизат данни, че респираторите утежняват случая и изхода при 86% е летален!
                                В едно видео от сащ (ако трябва да го намеря ще се постарая) както поне аз го разбрах казаха че респиратоите ти пукат аловеолите избора е да те оставят да се задушиш бързо като не ти стига кислород (една част няма да се задушът и ще им стигне само подаван през носа чист кислород без интубиране, но за други трябва подавае под налягане като това налягане трябва да се увеличава колко по увредени са дробовете ама това допънително ги уврежда - параграф 22) или да се надяват че дробовете ти не са прекалено увредени въпреки фиброзите ще удържат достатъчно дълго подаването на кислород под налягане.... 38 годишен маратонец удържа 18 дни на респиратор в италия и го разкачиха да си диша сам и в последвие го изписаха ама колко сме с такива дробове - (имало урдеди който ти вадели кръвта и да я обогатяват с кислород ама тези урдеи са още по голяма екзотика тук там имало по някоя - богатите ще се уредят - държавни глави вероятно също) ECMO се казва


                                ECMO, the most aggressive form of life support available, pumps blood out of the body, oxygenates it and returns it to the body, keeping a person alive for days, weeks or months, even when their heart or lungs don’t work.




                                https://khn.org/news/miracle-machine...ents-in-limbo/

                                Aма е новост и струвало 550 000 в болница в сащ Median charges for ECMO in 2014 were $550,000, making it the 15th-most-costly procedure that year, according to the AHRQ.


                                ПП Има и по прясна теория циркулира една снимка с извлечена кръвна проба има прозрачна - вируса влияе на хемоглобина в някаква фаза на заболяването клетките изхвълят желязото (не разбрах точно) и колкото и да те надуват с респиратора кръвата просто не носи достатъчно кислород до органите и те феилват (някой много богат може да си плаща да му сменят кръвата на често на ЕCMO то така че за тях няма да е проблем) (ако пълна смяна струва 8000 в сащ що да не добавиш към 550 хиляди за екомото още 80 000 да те закреяпят и от това със смяна на 2-3 дни)

                                Ще го духаме бедните, средната класа и дори доста от заможните ...
                                Last edited by marketleverage; 11.04.2020, 12:08.
                                mWPCloud.com

                                Коментар

                                Working...
                                X