IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
    На жабарите взе да им светва - кога ли ще светне и на жабетата у нас,
    В момента реката се ръси със захар и те все още само се ослушват в подводните си жилища за командата, че и последният крокодил в родните ни реки е изгонен от усиленото ръсене.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      Мда, слава на БХ, ШИШИ и генералгоджи - спасители на съвременна България, добре че ръсим със захар и шекер. Алеллуя
      Недоволен си че това което западняците искат да започнат да отварят при нас си работи и не спирало ? (австрия малки магазини, италия средно големи цехове)

      mWPCloud.com

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        Преди да призоваваш за нещо, следва да дадеш личен пример, иначе просто ставаш поредното плямпало! Аз няма проблем да се заразя, проблемът ми е, че след това ще ме блокират поне месец и половина, а покрай мен и семейството ми. Иначе, за да не ме наречеш мизантроп, което ви е любимото на тези, дето сте патриоти по примера на стиха на Ботев - патриот е, душа дава за родина, за свобода, но не свойта дума дава, а душата на народа - винаги съм готов да помогна с даряване на кръв. И за разлика от много други тук, не просто си плямпам за спорта, завит презглава с юргана, в който предварително съм пръднал, за да убия короната.
        Наздраве - не е лично към теб, ма някакси малко туу мъч ми идват призите дайте да дадем
        Така е, прав си. Тогава да попитам мрънкащите за икономиката защо не дадът личен пример с бунт или протести. Или пак чакате някой спасител да ви поведе. Къде е личният ви пример в борбата за икономиката. На първите редици ли сте на барикадата или отзад на опашката

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

          Хващам се за думите, защото те са внимателно подбрани, според мен.

          Умрели, при които е установен Ковид-19" въобще не означава "умрели от Ковид-19. Но със създадената медийна атмосфера човек си го разбира, че именно са умрели от грип-19, още повече, че ги включват в бройката на "жертвите" именно на ковида.
          0.1% умрели от грип всяка година са смятани по същия начин като сега се смятат умрели от ковид
          mWPCloud.com

          Коментар


          • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
            Призовавам смелчаците от форума да се запишат като доброволци - хигиенисти на инфекционите отделиния на "Пирогов" ,ВМА и т.н. и по тоя начин да претворят своята смелост от думи в дела...Призовавам ги също така да изпълняват поставените им задачи без предпазни средства,които не са в изобилие,пък то нали вирус няма, ако пък го има той е напълно безобиден....
            Тези мишоци са смели само в къщи пред комоютъра да ръсят конспирации и да нападат. Иначе на дела са пълна 0. Седят си вкъщи гледат си турските сериали и жена им ги командва. Голяма част са мъже под чехъл, а ти искаш да правят безрасъдни неща.

            Алфа - как не вярваш на медии и прочие ама бълваш накакви дебилни статий, конспиративни, написани от некой дебил и ни ги представяш за чиста монета. Значи ти си манипулатор. Нищо друго.
            Last edited by prectical; 08.04.2020, 13:04.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение

              Ние не сме затворени като италианците същата фирма в БГ щеше да работи... Разликата от да реагираш рано и да реагираш късно (плащаш по висока цена и като жертви и като затворен бизнес)
              Мда, слава на БХ, ШИШИ и генералгоджи - спасители на съвременна България, добре че ръсим със захар и шекер. Алеллуя
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
                Призовавам смелчаците от форума да се запишат като доброволци - хигиенисти на инфекционите отделиния на "Пирогов" ,ВМА и т.н. и по тоя начин да претворят своята смелост от думи в дела...Призовавам ги също така да изпълняват поставените им задачи без предпазни средства,които не са в изобилие,пък то нали вирус няма, ако пък го има той е напълно безобиден....
                Преди да призоваваш за нещо, следва да дадеш личен пример, иначе просто ставаш поредното плямпало! Аз няма проблем да се заразя, проблемът ми е, че след това ще ме блокират поне месец и половина, а покрай мен и семейството ми. Иначе, за да не ме наречеш мизантроп, което ви е любимото на тези, дето сте патриоти по примера на стиха на Ботев - патриот е, душа дава за родина, за свобода, но не свойта дума дава, а душата на народа - винаги съм готов да помогна с даряване на кръв. И за разлика от много други тук, не просто си плямпам за спорта, завит презглава с юргана, в който предварително съм пръднал, за да убия короната.
                Наздраве - не е лично към теб, ма някакси малко туу мъч ми идват призите дайте да дадем
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Dragodanov Разгледай мнение

                  Не си прав! действително, досега в българия починалите лица, са имамил предходни заболявания, в различен стадии на развитие и поразяване на организма, НО Е ВЪН ОТ СЪМНЕНИЕ, ЧЕ ИМЕННО COVID-19 (КОРОНАВИРУСЪТ) ИЗИГРА РОЛАТА НА КАТАЛИЗАТОР НА СМЪРТТА!
                  Възможно е да си прав, възможно и – не.

                  Но пак ти обръщам внимание на хлъзгавата и нееднозначна формулировка, която използват Минздрав и НОЩ.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    "Kaĸ мoгa дa плaщaм зaплaти, aĸo нe изĸapвaм пapи? Kaĸ мoгa дa зaдъpжaм aмepиĸaнcĸи ĸлиeнти, aĸo нe cъм в cъcтoяниe дa cпaзвaм няĸaĸви дoгoвopи? " ĸaзa Джyлия Cвeлиaдo, изпълнитeлeн диpeĸтop нa Сеlеnіt, пpoизвoдитeл нa индycтpиaлни изoлaциoнни пaнeли c 50 cлyжитeли в ceвepния гpaд Πaдya.

                    !
                    Ние не сме затворени като италианците същата фирма в БГ щеше да работи... Разликата от да реагираш рано и да реагираш късно (плащаш по висока цена и като жертви и като затворен бизнес)

                    Last edited by marketleverage; 08.04.2020, 12:50.
                    mWPCloud.com

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                      Точно за когнитивен дисбаланс става дума. За мен представлява професионален интерес - занимавам се с патопсихология.
                      Като виждам пренебрежително-презрителното отношение към "бабичките" у някои от манифестиращите икономическата мотивация, ме навестява съмнението, че дори може да им се е появила пъклената мисъл, че пенсионните им осигуровки няма да бъдат подяждани от пенсионерите, които ковидът може да отнесе. Т.е може да има вариация на мотивацията, която бидейки нелицеприятна, не се и изрича директно. Отвратително общо взето. А пенсионерите които им ръкопляскат, сами не разбират, в какъв капан накрая може да се окажат.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                        А бе математико, какви са тези глупости. Естествено, че ако погълнеш заразена храна, то вирусът ще проникне в организма ти през лигавицата на устата и хранопровода. Там няма преграда за него.

                        Айде по-сериозно моля!
                        Някаква част, да речем, ще мине в кръвта. По пътя в кръвта би трябвало да срещне имунната войска, която ще унищожи някаква част. После още част от тази част трябва да мине от кръвта в белия дроб, където създава поразиите в слаб организъм. Доколко полепналият вирус по лигавицата на устата може да премине с дишането в белия дроб, не ми е ясно.

                        Така че тук вероятно съм съгласен с математика за много малката вероятност за разболяване чрез заразяване от топлинно необработена храна.

                        Коментар




                        • https://public.tableau.com/en-us/s/covid-19-viz-gallery

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                            Aвстрия мисли да отваря малките магазини към края на Април.
                            Германия - разхлабване на карантината след средата на Април.
                            Гърция - поетапно разхлабване след 1 Май, училищата след 30 Май.
                            Без единна политика (която е почти невъзможна обаче) вируса ще продължи да си циркулира по света, особено в Либералната Европа.
                            Ефект май - никакъв.

                            Дебилските Западно Европейски правителства си съсипаха икономиката, имат стотици хиляди заразени, хиляди умрели, достъп до заеми, а резулатата е плачевен спрямо един 80 мил Виетнам и останалите Азиатски държави (без Китай, че бил тоталитарен).

                            В България малките магазини не са затваряли
                            mWPCloud.com

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

                              Хващам се за думите, защото те са внимателно подбрани, според мен.

                              Умрели, при които е установен Ковид-19" въобще не означава "умрели от Ковид-19. Но със създадената медийна атмосфера човек си го разбира, че именно са умрели от грип-19, още повече, че ги включват в бройката на "жертвите" именно на ковида.
                              Не си прав! действително, досега в българия починалите лица, са имамил предходни заболявания, в различен стадии на развитие и поразяване на организма, НО Е ВЪН ОТ СЪМНЕНИЕ, ЧЕ ИМЕННО COVID-19 (КОРОНАВИРУСЪТ) ИЗИГРА РОЛАТА НА КАТАЛИЗАТОР НА СМЪРТТА!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
                                Призовавам смелчаците от форума да се запишат като доброволци - хигиенисти на инфекционите отделиния на "Пирогов" ,ВМА и т.н. и по тоя начин да претворят своята смелост от думи в дела...Призовавам ги също така да изпълняват поставените им задачи без предпазни средства,които не са в изобилие,пък то нали вирус няма, ако пък го има той е напълно безобиден....
                                викаш тия които имаме хронични заболявания да отидем нарочно да се заразим с вируса че да вземат да ни "лекуват".
                                Дали ще ми залепят ретината докато ме обдишват?
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X