IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коронавирусът ще прерастне ли в пандемия?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Нещата в България изглеждат като цяло овладяни в момента. Обаче имам сериозен проблем с начинът по който разхлабват мерките. Идеята на постепенното разхлабване е да може да се види кои мерки всъщност вършат работа и кои не. Като така се държи ефекта върху икономиката минимален. Като махнаха КПП тата, разрешиха неносенето на маска на открито и разрешиха парковете нищо не се случи - така че тези мерки очевидно са били излишно ограничение. Като пуснаха заведенията на открито също не изглежда да се слува нищо особено. Макар че може би трябват още седмица или две за да се установи със сигурност.

    Но в момента разхлабват много мерки наведнъж и за прекалено кратко време и реално няма как да се прецени коя от тях всъщност може да се окаже излишна и коя не.

    Не искам да съм лош пророк, но вероятността всичко да е свършило вече, е много ниска. Очевидно властите у нас се справят добре с намирането на контакти и поставянето им под карантина, защото само това може да обясни липсата на ръст на заболелите. Но ресурсите да се прави това са ограничени. Можеш да проследиш контактите на 100 заболели на ден, но няма как да го направиш за 2000. А не е никак трудно да скочат до толкова много бързо. И ако се получи бърз и голям растеж, например поради няколко суперспредъра може да не успеят навреме да изолират всички контакти. За това поне на мен ми изглежда доста безрасъдно да се махат ограниченията върху няколко неща наведнъж, всяко от които всъщност дава шанс да се появи суперспредър, падането на карантината за влизане в България, заведенията на закрито, конференции.
    Равновесие, аз не отричам че властите в България действаха адекватно, спрямо потенциалната заплаха.
    От друга страна трябва да си доста наивен да смяташ че тези мерки имат нещо общо със заболеваемостта, примерно във Факултета..
    То „без коментар“ вървят такива по СНН Редно е да се запитаме щом в действителност няма страшна болест, какво е наистина страшното за да се стигне до това фиаско !
    Last edited by prodigal; 30.05.2020, 19:21.

    Коментар


    • Нещата в България изглеждат като цяло овладяни в момента. Обаче имам сериозен проблем с начинът по който разхлабват мерките. Идеята на постепенното разхлабване е да може да се види кои мерки всъщност вършат работа и кои не. Като така се държи ефекта върху икономиката минимален. Като махнаха КПП тата, разрешиха неносенето на маска на открито и разрешиха парковете нищо не се случи - така че тези мерки очевидно са били излишно ограничение. Като пуснаха заведенията на открито също не изглежда да се слува нищо особено. Макар че може би трябват още седмица или две за да се установи със сигурност.

      Но в момента разхлабват много мерки наведнъж и за прекалено кратко време и реално няма как да се прецени коя от тях всъщност може да се окаже излишна и коя не.

      Не искам да съм лош пророк, но вероятността всичко да е свършило вече, е много ниска. Очевидно властите у нас се справят добре с намирането на контакти и поставянето им под карантина, защото само това може да обясни липсата на ръст на заболелите. Но ресурсите да се прави това са ограничени. Можеш да проследиш контактите на 100 заболели на ден, но няма как да го направиш за 2000. А не е никак трудно да скочат до толкова много бързо. И ако се получи бърз и голям растеж, например поради няколко суперспредъра може да не успеят навреме да изолират всички контакти. За това поне на мен ми изглежда доста безрасъдно да се махат ограниченията върху няколко неща наведнъж, всяко от които всъщност дава шанс да се появи суперспредър, падането на карантината за влизане в България, заведенията на закрито, конференции.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
        САЩ прекъсват отношенията си със Световната здравна организация

        Президентът Доналд Тръмп заяви, че Съединените щати прекъсват всички връзки със Световната здравна организация и обяви други стъпки, предназначени да накажат СЗО и Китай за това, което Тръмп нарече "прикриване на избухването на коронавирус на китайска земя".

        "Светът заслужава отговори", заяви президентът Тръмп. Той обвини китайските служители, че "са оказал натиск върху Световната здравна организация да заблуди света за вируса".
        "Безброй животи" са отнети от Covid-19, който причини дълбоки икономически трудности, заяви г-н Тръмп.

        "Прикриването на вируса в Ухан от Китай позволи на болестта да се разпространи по целия свят", каза Тръмп. "Китайските служители игнорираха задълженията си да докладват пред Световната здравна организация."

        https://www.segabg.com/hot/category-...a-organizaciya
        Няма как такава измама да мине без СЗО и съм съгласен с Тръмп по въпроса! Съвсем друг въпрос е че щатитте са майстори на обещаното и много често не го изпълняват, тоест не може да им се вярва че нямат пръст в цялата работа. Даните на Русия и САЩ са смешни/фалшиви, вървят в пропорции на население, абе калпава работа, но синхронна

        Скоро ще видим за какво е цирка

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

          Винаги се радвам, когато някой сподели мои виждания и оценки, които оценки са резултат на някакво анализиране (субективно) на факти и обстоятелства.
          Човек би казал, какво пък толкова - смислено е да се предполага, че два или повече индивида, който са продукт на близка културна и времева среда, имат сходни образование, възпитание, манталитет, социални характеристики, неантагонистични характерови особености, би се предполагало, че имат и сходни оценки и виждания по определени (доста) въпроси.

          Е, често оценките идат в резултат на емоция и частни интереси и по разбираеми причини там трудно може да се търси единство, щото там положението е мътно и кърваво.

          Та, Бат Вълчо, разбираме се с теб, нямам възражения.
          Аз по-скоро имам съмнения и възражения към самия себе си, щото освен на другите и на себе си не вярвам прекалено и всичко постоянно се поставя на съмнение, проверка и преценка.
          Подозирам, че истината за Ковида ще остане неразкрита, поне за мен. Всичко, което се излага като съображения от специалисти и разбирачи, може да обясни някакви процентни разлики, на мен обаче ми се губят разминавания от цял порядък и не мога да си представя, как ли бих наваксал.
          Нещо важно се игнорира, а може и да не се знае, а вероятно и се крие.

          Основно реч идеше за възрастните хора - най-уязвимите.
          Когато говореше д-р Сашо, спомних си за едно кратко есе, което беше препостнато от Селенка - забравих отДе беше взето, но в него имаше един затрогващ елемент. Смислово се споделяше за една странна, но ярка и налагаща се традиция в нашето общество, чийто корени и причини са въпрос на сложен и обемист исторически и социален анализ, но народопсихологически е неоспоримо.
          Ние живеем в едно общество, което дълбинно и необяснимо приема, че на 60 г. животът приключва.
          Младежите няма да разберат за какво става дума и по тази причина не адресирам никакви послания към тях. Времето е бързо и лакомо, има сгода да разберат и научат техните истини.
          Нека разберат и научат нещата от техния си живот, да си го живеят и да му се радват, ако може.

          Случи се така, че в тийнейджърските години имах германски преподаватели, които понякога си позволяваха да споделят по-свободно свои наблюдения и сравнения на различните бит и традиции. Те разказваха, че възрастните хора там са дейни, мобилни и активни във всякакъв смисъл. Имат свой собствен живот и не разрешават дори мисълта, че техният живот е някаква производна на живота, нуждите и потребностите на "младите".
          В пълен противовес на нашите "правила" и традиции, когато често след 60-та си година възрастните по някаква необяснима причина престават да имат същински живот, стават нещо като придатък на децата си, живеят заради внуци и спомени и т.н. Жените остават рано вдовици и слагат черната забрадка, която покрива главите им до края! Биват затворени в голяма и пуста къща, понякога прибирани от децата през зимата "в града". Софийското момче в мен беше поразено, изненадано, дори леко обидено заради нашата различност, назадничавост, антимодерност. Наблюденията ми след тези откровения, потвърдиха правотата на германците.
          Сега в София не се виждат чак толкова "баби" с черни забрадки, но дълбинно нещата се формират от сходни мотиви, рефлекси, оценки и процеси.

          Възрастните, освен че са относително по-малко на брой, водят като правило уединен и затворен живот. Често поради обективни, основно икономически причини.
          Родовите и семейните отношения са в процес на разпад (както на много други места, а процесът е исторически - познаваме още от историята на Гераците), но съжителството между поколения все още се среща често, поне технически и по принуда. Обикновено възрастният човек пак е практически изолиран.
          Домове, селища и др. сходни, където има условия и среда, която да стимулира възрастните да ги предпочитат, пък и да могат да си ги позволят, започнаха да се появяват тук-там едва в последните години, но съвкупно това е екзотично явление, без сериозна социална значимост.

          Българинът предпочита манталитетно да притежава своя керемида над главата и това също е фактор и стимулира уседналост и уединеност. Той исторически е приучаван и вярва, че е правилно и редно да построи живота си така и да си позволява само това, което не го отклонява от главната цел - да има свой собствен дом. Дистрибуцията на ресурса и следващият от това стил на живот са различни.

          На Запад са ползвали и консумирали за много по-дълъг период от време разни продукти на съвременната химия, фармацевтика и генетика и никой не може обективно да оцени последиците от това.

          Всичко посочено по-горе е само видимата част на ледената планина. Преобладаващата част от масата на айсберга е под водата, там все още не мога да надникна.

          Слава на Твореца - в обществото има и млади поколения, които макар и привидно да обитават коренно различни културни и манталитетни пространства, по необходимост имат контакт и допир с възрастните.
          Напълно естествено, моите приказки им се струват прашасали и мухлясали. С удоволствие ще изчета техните представи за чудесния живот, към който са (сме) поели. Заинтригуван съм и от дискретните им взаимоотношения с Ковида и причините за реализираните резултати. Само бих ги помолил - без политическа пропаганда. Няма да хване дикиш. Няколко пъти съм го казвал - в самото начало се видя, че сме буквално по бели гащи, правилно и коректно копирахме подходи и действия, но ако нещата ни се получиха, това е ВЪПРЕКИ, а не ЗАРАДИ.
          Интересен е и въпросът за социалната цена?!
          Напротив-близките родствени отношенията са най-голямото предимство на българското общество пред немското.Какво лошо има в това възрастните хора да помагат в отглеждането на внуците?Всяко нещо с времето си и е смешно да се наблюдават седемдесетгодушни старци да се държат като тинейджъри.Или особено популярните нудистки плажове в Германия.Разхвърляли някакви телеса,от които на околоните им се повръща,ама било много куул,че били сред младите.
          Освен това немците си пращат родителите в старчески домовр сред чужди хора,на които не им пука за тях.Вместо да доизживеят дните си сред най-близките си.

          ​​​​​​

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

            ...........................................
            Аз по-скоро имам съмнения и възражения към самия себе си, щото освен на другите и на себе си не вярвам прекалено и всичко постоянно се поставя на съмнение, проверка и преценка.
            Подозирам, че истината за Ковида ще остане неразкрита, поне за мен. Всичко, което се излага като съображения от специалисти и разбирачи, може да обясни някакви процентни разлики, на мен обаче ми се губят разминавания от цял порядък и не мога да си представя, как ли бих наваксал.
            Нещо важно се игнорира, а може и да не се знае, а вероятно и се крие.

            Основно реч идеше за възрастните хора - най-уязвимите.
            .................................................. ............
            Ние живеем в едно общество, което дълбинно и необяснимо приема, че на 60 г. животът приключва.
            Младежите няма да разберат за какво става дума и по тази причина не адресирам никакви послания към тях. Времето е бързо и лакомо, има сгода да разберат и научат техните истини.
            Нека разберат и научат нещата от техния си живот, да си го живеят и да му се радват, ако може.

            .................................................. ........
            Сега в София не се виждат чак толкова "баби" с черни забрадки, но дълбинно нещата се формират от сходни мотиви, рефлекси, оценки и процеси.

            Възрастните, освен че са относително по-малко на брой, водят като правило уединен и затворен живот. Често поради обективни, основно икономически причини.
            Родовите и семейните отношения са в процес на разпад (както на много други места, а процесът е исторически - познаваме още от историята на Гераците), но съжителството между поколения все още се среща често, поне технически и по принуда. Обикновено възрастният човек пак е практически изолиран.
            Домове, селища и др. сходни, където има условия и среда, която да стимулира възрастните да ги предпочитат, пък и да могат да си ги позволят, започнаха да се появяват тук-там едва в последните години, но съвкупно това е екзотично явление, без сериозна социална значимост.

            Българинът предпочита манталитетно да притежава своя керемида над главата и това също е фактор и стимулира уседналост и уединеност. Той исторически е приучаван и вярва, че е правилно и редно да построи живота си така и да си позволява само това, което не го отклонява от главната цел - да има свой собствен дом. Дистрибуцията на ресурса и следващият от това стил на живот са различни.

            На Запад са ползвали и консумирали за много по-дълъг период от време разни продукти на съвременната химия, фармацевтика и генетика и никой не може обективно да оцени последиците от това.

            Всичко посочено по-горе е само видимата част на ледената планина. Преобладаващата част от масата на айсберга е под водата, там все още не мога да надникна.

            Слава на Твореца - в обществото има и млади поколения, които макар и привидно да обитават коренно различни културни и манталитетни пространства, по необходимост имат контакт и допир с възрастните.
            ..............................
            Интересен е и въпросът за социалната цена?!
            Изчетох с интерес пасажите, оставих няколко за наблягане на мои мисли, почти потвърждаващи твоите.
            Съмнението - без него какво сме?!!!
            Приемам, че състоянието на различните възрастни е повлияно от материалната страна - 51%.
            Това, че не виждаме/не разбираме подводната част на айсберга, поне на 49% се компенсира от това, че знаем, че има подводна част и тя доста по-голяма (спирам спроцентите)
            младите ще се научат - в повечето случаи по трудния начин (собствен опит).
            Социалната цена ще я платим всички - едни повече, други по-малко. Едни материално, други ментално.
            Хубав ден!
            И това ще мине ...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение

              Забелязах това - наборите не могат да поверват, че по-младите знаят нещо - я откога са професори, я....
              Правя си някакви мои заключения (не съм лекар) - на първо място - по-слабата мобилност на населението в тези месеци (колко стотици българи имат мангизи да пътуват нанякъде), второ - възрастта си оказва влияние, трето - БЦЖ и вероятно различните ваксини, които са ни бутали през годините, четвърто - масово хората си пият по една две ракии редовно. И ако бяха взети по-категорични мерки за връщащите се и братята коняци, нещата щяха да са на поне 40% по-добре.
              Винаги се радвам, когато някой сподели мои виждания и оценки, които оценки са резултат на някакво анализиране (субективно) на факти и обстоятелства.
              Човек би казал, какво пък толкова - смислено е да се предполага, че два или повече индивида, който са продукт на близка културна и времева среда, имат сходни образование, възпитание, манталитет, социални характеристики, неантагонистични характерови особености, би се предполагало, че имат и сходни оценки и виждания по определени (доста) въпроси.

              Е, често оценките идат в резултат на емоция и частни интереси и по разбираеми причини там трудно може да се търси единство, щото там положението е мътно и кърваво.

              Та, Бат Вълчо, разбираме се с теб, нямам възражения.
              Аз по-скоро имам съмнения и възражения към самия себе си, щото освен на другите и на себе си не вярвам прекалено и всичко постоянно се поставя на съмнение, проверка и преценка.
              Подозирам, че истината за Ковида ще остане неразкрита, поне за мен. Всичко, което се излага като съображения от специалисти и разбирачи, може да обясни някакви процентни разлики, на мен обаче ми се губят разминавания от цял порядък и не мога да си представя, как ли бих наваксал.
              Нещо важно се игнорира, а може и да не се знае, а вероятно и се крие.

              Основно реч идеше за възрастните хора - най-уязвимите.
              Когато говореше д-р Сашо, спомних си за едно кратко есе, което беше препостнато от Селенка - забравих отДе беше взето, но в него имаше един затрогващ елемент. Смислово се споделяше за една странна, но ярка и налагаща се традиция в нашето общество, чийто корени и причини са въпрос на сложен и обемист исторически и социален анализ, но народопсихологически е неоспоримо.
              Ние живеем в едно общество, което дълбинно и необяснимо приема, че на 60 г. животът приключва.
              Младежите няма да разберат за какво става дума и по тази причина не адресирам никакви послания към тях. Времето е бързо и лакомо, има сгода да разберат и научат техните истини.
              Нека разберат и научат нещата от техния си живот, да си го живеят и да му се радват, ако може.

              Случи се така, че в тийнейджърските години имах германски преподаватели, които понякога си позволяваха да споделят по-свободно свои наблюдения и сравнения на различните бит и традиции. Те разказваха, че възрастните хора там са дейни, мобилни и активни във всякакъв смисъл. Имат свой собствен живот и не разрешават дори мисълта, че техният живот е някаква производна на живота, нуждите и потребностите на "младите".
              В пълен противовес на нашите "правила" и традиции, когато често след 60-та си година възрастните по някаква необяснима причина престават да имат същински живот, стават нещо като придатък на децата си, живеят заради внуци и спомени и т.н. Жените остават рано вдовици и слагат черната забрадка, която покрива главите им до края! Биват затворени в голяма и пуста къща, понякога прибирани от децата през зимата "в града". Софийското момче в мен беше поразено, изненадано, дори леко обидено заради нашата различност, назадничавост, антимодерност. Наблюденията ми след тези откровения, потвърдиха правотата на германците.
              Сега в София не се виждат чак толкова "баби" с черни забрадки, но дълбинно нещата се формират от сходни мотиви, рефлекси, оценки и процеси.

              Възрастните, освен че са относително по-малко на брой, водят като правило уединен и затворен живот. Често поради обективни, основно икономически причини.
              Родовите и семейните отношения са в процес на разпад (както на много други места, а процесът е исторически - познаваме още от историята на Гераците), но съжителството между поколения все още се среща често, поне технически и по принуда. Обикновено възрастният човек пак е практически изолиран.
              Домове, селища и др. сходни, където има условия и среда, която да стимулира възрастните да ги предпочитат, пък и да могат да си ги позволят, започнаха да се появяват тук-там едва в последните години, но съвкупно това е екзотично явление, без сериозна социална значимост.

              Българинът предпочита манталитетно да притежава своя керемида над главата и това също е фактор и стимулира уседналост и уединеност. Той исторически е приучаван и вярва, че е правилно и редно да построи живота си така и да си позволява само това, което не го отклонява от главната цел - да има свой собствен дом. Дистрибуцията на ресурса и следващият от това стил на живот са различни.

              На Запад са ползвали и консумирали за много по-дълъг период от време разни продукти на съвременната химия, фармацевтика и генетика и никой не може обективно да оцени последиците от това.

              Всичко посочено по-горе е само видимата част на ледената планина. Преобладаващата част от масата на айсберга е под водата, там все още не мога да надникна.

              Слава на Твореца - в обществото има и млади поколения, които макар и привидно да обитават коренно различни културни и манталитетни пространства, по необходимост имат контакт и допир с възрастните.
              Напълно естествено, моите приказки им се струват прашасали и мухлясали. С удоволствие ще изчета техните представи за чудесния живот, към който са (сме) поели. Заинтригуван съм и от дискретните им взаимоотношения с Ковида и причините за реализираните резултати. Само бих ги помолил - без политическа пропаганда. Няма да хване дикиш. Няколко пъти съм го казвал - в самото начало се видя, че сме буквално по бели гащи, правилно и коректно копирахме подходи и действия, но ако нещата ни се получиха, това е ВЪПРЕКИ, а не ЗАРАДИ.
              Интересен е и въпросът за социалната цена?!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение


                Тази сутрин Кантарджиев по време на доклада за оперативната обстановка се опита елегантно да нападне някои свои колеги, които правят опити да разсъждават относно причините за пощадяването на някои страни от короната, в частност България.

                Неприятно ми стана, че видимо един от нападнати е д-р Симидчиев, който е моят фаворит заради начина, формата, настроението, съдържанието на неговите послания.
                Снощи, в Панорама д-р Симидчиев беше предизвикан да разсъждава относно причините за по-ниската степен на заболеваемост и смъртност у нас.
                Човекът изложи някакъв набор от възможни причини, но изложението му започна и беше акцентирано на обстоятелството, че богатите, добруващи западни страни имат различна възрастова структура на обществото - просто живеят значително по-дълго.
                Забелязах това - наборите не могат да поверват, че по-младите знаят нещо - я откога са професори, я....
                Правя си някакви мои заключения (не съм лекар) - на първо място - по-слабата мобилност на населението в тези месеци (колко стотици българи имат мангизи да пътуват нанякъде), второ - възрастта си оказва влияние, трето - БЦЖ и вероятно различните ваксини, които са ни бутали през годините, четвърто - масово хората си пият по една две ракии редовно. И ако бяха взети по-категорични мерки за връщащите се и братята коняци, нещата щяха да са на поне 40% по-добре.
                Last edited by mibova; 30.05.2020, 16:54.
                И това ще мине ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

                  кои са му другите профили на райко. нещо не е добре ми се струва
                  Нали ти казвам, че с някои съм близък приятел, не мога да го предам!
                  Но той е въздесъщ и винаги е с нас

                  Друго исках да споделя по темата с Ковида.
                  Тази сутрин Кантарджиев по време на доклада за оперативната обстановка се опита елегантно да нападне някои свои колеги, които правят опити да разсъждават относно причините за пощадяването на някои страни от короната, в частност България.

                  Неприятно ми стана, че видимо един от нападнати е д-р Симидчиев, който е моят фаворит заради начина, формата, настроението, съдържанието на неговите послания.
                  Снощи, в Панорама д-р Симидчиев беше предизвикан да разсъждава относно причините за по-ниската степен на заболеваемост и смъртност у нас.
                  Човекът изложи някакъв набор от възможни причини, но изложението му започна и беше акцентирано на обстоятелството, че богатите, добруващи западни страни имат различна възрастова структура на обществото - просто живеят значително по-дълго.
                  Ерго, Ковида имал по-многоброен, удобен и сгоден контингент.
                  Кантарджиев ехидно атакува тази теза без упоменаване конкретно име на защитник на тази теза.

                  Аз продължавам да мисля, че наборът от специфични причини за наличните резултати не е попълнен докрай, теглата на приноса на отделните фактори не са коректно оразмерени.

                  Има нещо важно, което на този етап се пропуска.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Жорж Санд Разгледай мнение

                    Бог да ги прости или оцеляха ??
                    Нашите туземци биха казали, че въпросните "испанци" са се барикадирали в бункера и затова са оцелели
                    Напротив. Бачкат навън. Нямат пари горките. Не са барикадирани повечето.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                      Интересното е, че няма и много засегнати българи в самата Испания. Общоността е голяма. Досега знам само за двама трима души.

                      Ген? БЦЖ?
                      Колежке, там на работа са предимно хора, под възрастта, на която поразява вирусът. И не са тежко хронично болни. Тези с тежките болести, които успява да повали вирусът не могат да работят, най-малко в чужбина. Затова сигурно се броят на пръсти.
                      Един мой братовчед работи в Англия и твърди, че го е прекарал през февруари, с две седмици кашлица. Прекарал го накрак, ама той е на 55г. И е здрав, доколкото знам.
                      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                        Интересното е, че няма и много засегнати българи в самата Испания. Общоността е голяма. Досега знам само за двама трима души.

                        Ген? БЦЖ?
                        Бог да ги прости или оцеляха ??
                        Нашите туземци биха казали, че въпросните "испанци" са се барикадирали в бункера и затова са оцелели

                        Коментар


                        • САЩ прекъсват отношенията си със Световната здравна организация

                          Президентът Доналд Тръмп заяви, че Съединените щати прекъсват всички връзки със Световната здравна организация и обяви други стъпки, предназначени да накажат СЗО и Китай за това, което Тръмп нарече "прикриване на избухването на коронавирус на китайска земя".

                          "Светът заслужава отговори", заяви президентът Тръмп. Той обвини китайските служители, че "са оказал натиск върху Световната здравна организация да заблуди света за вируса".
                          "Безброй животи" са отнети от Covid-19, който причини дълбоки икономически трудности, заяви г-н Тръмп.

                          "Прикриването на вируса в Ухан от Китай позволи на болестта да се разпространи по целия свят", каза Тръмп. "Китайските служители игнорираха задълженията си да докладват пред Световната здравна организация."

                          https://www.segabg.com/hot/category-...a-organizaciya

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                            Ако успееш да дадеш разумен и валиден отговор може да изкараш много пари. За съжаление може само да предполагаме защо някъде се получава така, а на други места друго яче. Една от причините може да са били по-ранните мерки.

                            Тука в региона Гърция и ние се разминахме леко, Сърбия и Румъния имат повечко заразени. Като цяло Източна Европа го прекарва по-леко от Западна.

                            Причините може да са доста и различни:
                            1. БЦЖ-то.
                            2. По ранни мерки. Примерно ние откриваме първия си случай по-късно от Сърбия, но затваряме по-рано. А Гърците пак блокираха доста яко в началото. Докато в Италия, Испания, УК, САЩ хубаво изчакаха да се разпространи чак тогава взеха да се сещат че така не може.
                            3. По-възрастно население в Западна Европа спрямо Източна.
                            4. По-гъсто населени в Западна, спрямо Източна.
                            5. Южните народи все се прегръщат и целуват на виждане и довиждане.

                            Няма как да знаем защо така се развива. Може и да узнаем след време.
                            Интересното е, че няма и много засегнати българи в самата Испания. Общоността е голяма. Досега знам само за двама трима души.

                            Ген? БЦЖ?

                            Коментар


                            • Короната очевидно затихва. Това се вижда от всички графики, които съм изчертал. Прав беше доцент Мангъров, който още през март предричаше без да го твърди със сигурност), че епидемията ще затихне през юни. След два дни е юни. И са съвсем грешни пророчествата на страхливите апокалиптоси.
                              Ей на, какво предричаха някои:


                              Това е на 29 март
                              Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

                              Значи "Бог" няма да ни е на помощ, остава ние сами да си помогнем. Но аз си мисля че вече най-вероятно е късно. Ако има повече 100 болни изпуснати, сме приключили.... нещо като във филма "живите мъртви" сме в момента... мъртви сме но още не го знаем.

                              Поне няма да се налага малкото оцелели да им търсим сметка на правителството, защото те дори не осъзнават опасноста и също ще се гътнат.
                              Абе бая оцеляхме, не сме мъртви, И тъпото правителство също.


                              И пак на 2 март

                              Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

                              Аз отдавна съм предупредил всички приятели и познати.... всички гледат с насмешка, малко са тези които изобщо ме послушаха, повечето си мислят че съм изкрейзил. Не ги знам какво ще правят тия хора като влязат в магазина един ден и там няма нищо, не просто нищо, ами абсолютно НИЩО.
                              Аз па гледам, че по магазините има АБСОЛЮТНО ВСИЧКО. Явно си изкрейзил.

                              И пак на 29 март.

                              Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                              Аз съм склонен да твърдя, че при всеки един грип се заразяват между 30 и 60% от цялото население, като възрастните хора са по-податливи на зараза, така че тения процент е по-близо до горната граница. Нататък смятай сам по същите формули, и ще получиш коренно различни числа.

                              Истината според мене е следната:
                              1. Ако не управляваме риска, както е при нормалните грипове, това ще доведе до поне 50% заразени хора от цялата популация.
                              2. Ако го управляваме, както се опитваме да го правим при корона вируса, има шанс да намалим броя на заразените до едно разумно ниво от порядъка на само 10%.
                              3. И ако смърноста при короната е наистина 2%, то тогава имаме шанс да сведем смъртните случаи за България до 6 500 000 * 10% * 2% = 13 000 човека, от които 8000 ще са възрастни.


                              Явно за да няма кой-знае какво сътресените, общия брой на всички заразени трябва да се сведе до под 1%, но това означава ИЗПРЕВАРВАЩА тотална карантина, каквато няма как да се направи.
                              Според последния апокалиптос, ако се управлява заразата, както според него НАПРАВИ тиквеното правителство, то умрелите ще са 13 000 души. Пък те засега са над 100 ПЪТИ ПО-МАЛКО.
                              Толкова за достоверността на прогнозите на страхливите апокалиптоси.
                              Добре че не се хванаха на бас с Грую.
                              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • една добра новина от короната. Мерките срещу нея изсветлиха част от икономиката.
                                Приходите от ДДС-то се УВЕЛИЧАВАТ.
                                Няма кръчми, няма дискотеки, НЯМА И ТАЛОНЧЕТА.

                                Хората които работят се видяха в пари
                                Last edited by RUBLA; 30.05.2020, 14:13. Причина: Забранен линк.
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X