IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

    Толкова са много, че като се случи веднъж годишно ги дават по БТВ-то. И то не кой знае какви пари а например, телефон, който по принцип не струва нищо. В същото време, смятам, че няма нужда да обяснявам, колко много се краде в тая държава всеки божи ден. Каква е причината няма да коментирам ама си е факт.
    Ами ценностни системи, какво да правиш. Че се краде, краде се, но трябва ли да подражаваме на крадците? Който си краде, то си е за негова сметка-краткосрочно удоволствие и дългосрочно чистене на кармични връзки, в които се включват и поколенията. Ама той е сигурен, че ще осигури децата си.
    Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

      Ето това, червеното за мен е крайно грешно. Ако осъзнаеш, че червеното е грешно, ще осъзнаеш и много други отговори
      Да не би да твърдиш, че аз съм гъз, защото този форум смята, че аз съм гъз
      Знаеш ли защо вероятно ти мислиш че е грешно? Защото притежаваш самочуствие. Самочуствието пък е резултат от минали или настоящи успехи. Което ти дава свободата да си позволиш да мислиш самостоятелно извън това което ти казват. Т.е свободно да зашитаваш собственно мнение без значение какво мислят другите. И виждаш ли къде е ключа за бараката? Ти можеш да си позволиш да не обърнеш внимание на това че някой те мисли за гъз в този форум....но всичко заради което можеш да си го позволиш е в резултат на това че пак пред същото общество си доказал на себе си че не си гъз чрез успехите ти. Т.е доказал си на другите че не си гъз...много хора са видели че не си гъз...ти си придобил самочуствие и вече спокойно може да кажеш на някой друг...абе я си еби майката....дреме ми че ти ме мислиш за гъз.

      Което означава че въпреки че мислиш че червеното е погрешно ...това кеото мислиш е в резултат на червеното )

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
        Вожд не се става по желание, бройката на амбициозните лесно се саморегулира. По страшно е ако сме само индианци, без вождове, че тогава Алонсо пита защо са такива добивите на картофи..
        Хахаха ти си пич. Защо си ни го тикнал този среден пръст посред комуникацията само не разбрах .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

          А ако сме само вождове без индианци в групата?
          Вожд не се става по желание, бройката на амбициозните лесно се саморегулира. По страшно е ако сме само индианци, без вождове, че тогава Алонсо пита защо са такива добивите на картофи..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
            Няма такова нещо. Моралът е предписание за поведението на по-нискоранговите индивиди, което да намали конфликтите в групата и да ги запази, доколкото е възможно, от агресията на тези с по-висок ранг. Нищо вълшебно или универсално няма в него.
            А ако сме само вождове без индианци в групата?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение

              Е сега, защо така обобщаваш? Малко ли примери има на върнати намерени / не откраднати/ пари?
              Толкова са много, че като се случи веднъж годишно ги дават по БТВ-то. И то не кой знае какви пари а например, телефон, който по принцип не струва нищо. В същото време, смятам, че няма нужда да обяснявам, колко много се краде в тая държава всеки божи ден. Каква е причината няма да коментирам ама си е факт.
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение


                Един е той през десети век и друг през двадесети, но остава основното. Да различаваме, доколкото можем добро от зло. Иначе влизаме в едни дълбоки тресавища.
                Няма такова нещо. Моралът е предписание за поведението на по-нискоранговите индивиди, което да намали конфликтите в групата и да ги запази, доколкото е възможно, от агресията на тези с по-висок ранг. Нищо вълшебно или универсално няма в него.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                  Ако намерят милион ще го откраднат и без шапка невидимка, независимо какво твърдят. Просто такива са хората......
                  Е сега, защо така обобщаваш? Малко ли примери има на върнати намерени / не откраднати/ пари?
                  Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                    Да, биеш в посока
                    "ВОЙНАТА Е МИР
                    СВОБОДАТА Е РОБСТВО
                    НЕВЕЖЕСТВОТО Е СИЛА"
                    Донякъде си прав.

                    Бия, че не може да се разтягат моралните граници като дъвка без съответни наречи ги дори кармични последици. Моралът също е гъвкава категория и се мени с времето.

                    Един е той през десети век и друг през двадесети, но остава основното. Да различаваме, доколкото можем добро от зло. Иначе влизаме в едни дълбоки тресавища.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                      По-скоро, с ущЪрбен...
                      Добър пример е психопатът или социопатът. Там няма никой. Ни-кой. Те са много “успешни”. Обичат властта. Тотално безчувствени са. Банкери, политици, бизнесмени.

                      Много е добра темата на Ив. Шапка свалям.
                      Last edited by Selena; 30.05.2018, 17:19.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение


                        Разбираш ли накъде бия?
                        Да, биеш в посока
                        "ВОЙНАТА Е МИР
                        СВОБОДАТА Е РОБСТВО
                        НЕВЕЖЕСТВОТО Е СИЛА"

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          Достоевски. “Престъпление и наказание”. Представи си индивид без морал ...
                          По-скоро, с ущЪрбен...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                            Всъщност не съм прав. По-важно е чистата съвест. За това сте абсолютно прави. Според Мулдашев, смъртта е създадена, за да може да се пречиства съвестта. Най-големият враг на щастието е вината. В този смисъл, каквото и да епостигнал човек с лоша съвест, то не би струвало и 5 пари, освен ако не използва някои от механизмите да оправдае вината си
                            Вината е и коварна, прави „лошото" ни поведение постоянно. Тя е като порочен кръг: змия с опашка в устата. Обикновено действа по следния начин: Първо, извършвате нещо недобро, проявявате грубост, егоизъм или постъпвате деструктивно спрямо себе си или някой друг, правите нещо, за което знаете или усещате, че е неправилно. Второ, започвате да се чувствате виновни. Трето, вината нараства. Четвърто, вече се чувствате силно и болезнено виновни и болката е смазваща. Пето, търсите как да се освободите от нея. Шесто, започвате да дирите причините за своето поведение извън себе си ("Ако той беше направил еди-какво си, аз нямаше да направя това" и т. н.). Седмо, външните фактори придобиват все по-конкретна форма, докато най-накрая осмислите и оправдаете постъпката си. Осмо, започвате да вярвате в оправданията си. И, девето, повтаряте поведението, причинило първоначалното чувство за вина.
                            Достоевски. “Престъпление и наказание”. Представи си индивид без морал ...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                              Инстинктивното поведение доминира морала, но това не означава, че Лектър няма морал
                              О, разбира се. Лектър е супер “успешен”. Всеки престъпник е свръх успешен. Никакви рамки не му пречат. Само дето не ми допада да съм закуската на Лектър. Между другото общуването лице в лице с подобни индивиди е пряко надникване в бездната. Не е за хора със слаби нерви.

                              Разбираш ли накъде бия?
                              Last edited by Selena; 30.05.2018, 17:09.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                                А критериите ти за нещата как си ги изградил? Чрез обратна връзка или без нея?

                                Опиши ми морала на Ханибал Лектър. Това визирах.

                                Ив. Май е доста прав. Но има едно “но” ...

                                Инстинктивното поведение доминира морала, но това не означава, че Лектър няма морал

                                Коментар

                                Working...
                                X