IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

    Тези видове психическо поведения , заложени ли са изцяло или се развиват в живота в зависимост кой , какви предизвикателства посреща, Как мислите
    Това е хубав и логичен и важен въпрос.

    Според мен няма нищо заложенно в човек като темперамент или тип характер. Всичко е в резултат на семейство, среда и образование. И след това самочуствието от постигнатите резултати или депресията при провалени проекти в личния и бизнес живота....оформят всички тея уж типове хора. И даже и това не е само. Кво ти се е случвало в живота....опита ти...провалите успехите...това е най важно и начина на мислене. Това формира човека. Няма нищо за цял живот. Абсолютно нищо. Най големия проблем на хората е че не се променят. Страхуват се от промяната.

    скоро бях на среща на випуска ми..никога не бях ходил до момента. 25 и повече години... Аз нямах приятели там...не бях популярен .. . но не бях и аутсайдер. Не бях пълен отличник но бях някакъв отличник. Дори може да се каже че имам повече неприятни спомени от колкото приятни . Нямах ниаккво желание да ходя до сега...но някаква носталгия ме беше хванала моментно и реших да отида. Като напуснах града си....бях изтрил цялото си минало сякаш. И си го казах на който ме пита. Някой каза защитна реакция - точно така. Кво установих. Разбира се беше ясно и преди да отида че аз съм най-напред от всички. Това не ме изненада. Изненада ме тоталния провал на всички най-яки тогава. С изключение на едно момче в ъкъла си което беше доста умерено преди ..в никакъв случай полулярен с много приятели....което е успяло да стане нещо по сериозно ....и единствения с който имаше кво да си кажа.....всичко друго беше булшийт. Най яката мацка от класа с най голямото самочуствие....която завърши с една 5 ца...и която беше тотален фаворит, сред целия випуск....и в която бях почти влюбен а тя не ми обръщаше внимание разбира се....е най големия провал от всякаква гледна точка.
    Това което казвам не е критерии разбира се и е частен случай но.....сега се питам къв щеше да бъде резултата ако тогва бяхме направили този тест тогава? Тотално различен. Всичко което съм аз сега е в резултат на това което ми се е случило. Това което се е случило на някой от тогавашните ми колеги..е в резултат че поради някакви причини лични или случайни... са спрели развитието си ... още тогава и са си останали на същото ниво.

    Тук някой споемена за компаниите - че е важен растежа. Не че на практика точно това е важно...но ако за дадена компания е важен растежа...за човека е важно единственно развитието. А това развитие преминава през честа смяна на начина на мислене на човек което води до разширяване на възможностите му които се откриват пред него. Нищо друго. Това води до типа човек който сме в момента на теста. Но всеки е спосбен след година...да бъде коренно различен..надолу или нагоре.

    Спреш ли да се развиваш....край с човека. А няма как да се развиваш ако не се ПРОМЕНЯШ - ти, принципте ти...и начина на мислене.

    Коментар


    • Да, ако купиш акции (без да имаш контролния пакет) в кофти бизнес, с много активи и кеш, но бизнесът губи всяка година и гори кеша, тогава каква ти е ползата от защитния ров който постепенно бива засипан с чакъл.

      Кешът трябва да го извадиш от сметката. И да сметнеш ликвидационната стойност на дълготрайните материални активи. И да купиш под тази стойност.

      Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

      Едно от малкото неща, за които съм съгласен с теб. П/Б не значи нищо. То значи много, защото това ти е защитния ров. Причината, обаче П/Б да не значи нищо са малоумните счетоводни стандарти. Самият коефициент никога не го гледам.
      Last edited by Money; 18.06.2018, 22:42.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Да, така е. За мене да гледам П/Б е много странна идея. Това не са някакви купчини маншини и сгради, а бизнеси и техния бъдещ успех и тяхната конкурентноспособност нямат много общо с това колко земя и какъв хардуеър имат.

        Да не говорим, че book value-то не отразява реалната пазарна стойност. Което за мене прави подобна оценка на база на отчетите на компаниите трудна и не особена смислена.

        Едно от малкото неща, за които съм съгласен с теб. П/Б не значи нищо. То значи много, защото това ти е защитния ров. Причината, обаче П/Б да не значи нищо са малоумните счетоводни стандарти. Самият коефициент никога не го гледам.
        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Да, така е. За мене да гледам П/Б е много странна идея. Това не са някакви купчини маншини и сгради, а бизнеси и техния бъдещ успех и тяхната конкурентноспособност нямат много общо с това колко земя и какъв хардуеър имат.

          Да не говорим, че book value-то не отразява реалната пазарна стойност. Което за мене прави подобна оценка на база на отчетите на компаниите трудна и не особена смислена.

          Аз като доста егоистично настроен инвеститор се интересувам в най-голяма степен от едно нещо - какъв кеш има за мен от това че им държа акциите. Твърдо смятам че трябва да ми се плаща за това и то да ми се плаща прилично Гугъл не искат да плащат. А на мен със скрънзи не ми се занимава - все едно какви парични потоци правят - щом няма и за мен не ме интересуват

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Не смятам че психологическите типове - направени по този начин влияят на начин на инвестиране. По-скоро е комформизъм и агресивност що се отнася до игра на пазара. Ако човек е комформист и е агресивен ще е за растеж, ако не е комформист, но е агресивен ще играе някакви екзотики. Ако е комформист, но му липсва агресия ще се придържа към пасивно инвестиране или ще си купува само познати марки. А ако не е комформист и не играе агресивно ще е в стойност.
            По-скоро идеята е през руската трактовка на тази схема. http://socionika.info/model.html тези които имат черно триъгълниче в най-горният ред ще възприемат света през стойност а тези с бялото през растеж. Дълго е за обяснение. Някой път. Но емпирично до момента теорията се потвърждава.

            Коментар


            • Да, така е. За мене да гледам П/Б е много странна идея. Това не са някакви купчини маншини и сгради, а бизнеси и техния бъдещ успех и тяхната конкурентноспособност нямат много общо с това колко земя и какъв хардуеър имат.

              Да не говорим, че book value-то не отразява реалната пазарна стойност. Което за мене прави подобна оценка на база на отчетите на компаниите трудна и не особена смислена.


              Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
              Money, ти не ползваш П/Б а дисконтираш бъдещи парични потоци, което си е баш растеж. Питай примерно някой от тези, които са получили отговор ENTP какво мислят за Гугъл при П/Б 5.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                Money, ти не ползваш П/Б а дисконтираш бъдещи парични потоци, което си е баш растеж. Питай примерно някой от тези, които са получили отговор ENTP какво мислят за Гугъл при П/Б 5.
                Понеже съм бил години рекламодател в Гъгъл , смятам независимо че са монополисти имат още на къде да растът приходите при условие че нещо не се измени кардинално.

                Коментар


                • Не смятам че психологическите типове - направени по този начин влияят на начин на инвестиране. По-скоро е комформизъм и агресивност що се отнася до игра на пазара. Ако човек е комформист и е агресивен ще е за растеж, ако не е комформист, но е агресивен ще играе някакви екзотики. Ако е комформист, но му липсва агресия ще се придържа към пасивно инвестиране или ще си купува само познати марки. А ако не е комформист и не играе агресивно ще е в стойност.

                  Коментар


                  • Money, ти не ползваш П/Б а дисконтираш бъдещи парични потоци, което си е баш растеж. Питай примерно някой от тези, които са получили отговор ENTP какво мислят за Гугъл при П/Б 5.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Не си ли доста в циклични? Мене това не ме кефи, защото има силен елемент на маркет тайминг

                      Е изборът беше между двете, иначе ми е много по овъртян начинът по който избирам какво да взимам.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                        Очаквано. Според теориите ни с един авер. INTJ и ENTP възприемат борсата през стойност. INTP и ENTJ би трябвало да я гледат през растеж. Любопитно ми е дали ще се потвърди. Освен това тези които я гледат през стойност са масово мечо настроени. Те в 3/4 от времето се чувстват дискомфортно на пазара. Но това са само предположения. Интересно ми е дали ще се потвърдят.
                        Като е скъпо ми е дискомфортно, при последния спад тази година влязох в qqq, бях решил че ще избута поне до предходния връх - което така и стана, но се махнах много преди това, просто не ми кефи да влизам на подобни оценки. Иначе при яки кризи се чувствам прекрасно

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                          Ако трябва да опишеш с една дума кое предпочиташ при избора си на активи кое ще бъде стойност или растеж?
                          dddd, за мене разграничението е лекo изкуствено. Виждам доста много стойност в някои large cap growth компании. Реално Гугъл ако се оцени правилно е съвсем малко по-скъпа от Ексон.
                          Last edited by Money; 18.06.2018, 15:19.

                          Коментар


                          • Не си ли доста в циклични? Мене това не ме кефи, защото има силен елемент на маркет тайминг

                            Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                            стойност

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                              стойност
                              Очаквано. Според теориите ни с един авер. INTJ и ENTP възприемат борсата през стойност. INTP и ENTJ би трябвало да я гледат през растеж. Любопитно ми е дали ще се потвърди. Освен това тези които я гледат през стойност са масово мечо настроени. Те в 3/4 от времето се чувстват дискомфортно на пазара. Но това са само предположения. Интересно ми е дали ще се потвърдят.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                                Ако трябва да опишеш с една дума кое предпочиташ при избора си на активи кое ще бъде стойност или растеж?
                                стойност

                                Коментар

                                Working...
                                X