IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Понеже, опитах да отворя тема и тутакси ми я затвориха принудително (това -вчера)та, тук да започна:
    Природата ни подсказва постоянно. Възможности, решения, принципи...
    Та, дайте да видим, кои подсказки от Нея и как, са довели до създаване на изделия, системи, машини за Пари и т.н. Схематично, логически, исторически и т.н. Целта е по-шитроко отваряне на очите ни към всичко, което, моце да ни.придвижи напред.
    Давам няколко, за начало:
    1.Вода-жажда - река - доставка на вода - водопровод - водата тсава стока - пари.
    2.Камък-търкаляне-клело-каруца/велосипед-сухопътен транспорт-пари.
    3.Комар-жило-игла-инжекция-(медицина, ++) -стока-пари.
    4.Кафе-кози-ядат-бодърстват (ефект) -стока-пари.
    5.Птица-лети-смолет-авиотранспорт-пари.
    6.Мълния-пожар-огън-свети/топли- осветление/отопление-горива-стока-пари.
    7.Вятър-духа-премества-платна-кораби-транспорр-пари.
    8.Око-цветно зрение-телевизия-пари.
    9....и.т.н.,
    ..
    Как бихте продължили поредицата?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
      Няма да връщам разговора към многото проблеми, които изброявам от дни.

      Надявам се хората тук да се замислят относно възрастта, на която са и връзката с това, че някой като теб им сваля звезди от небето...

      Мамин Убавец!

      Ако зарибяваш някого тук, пусни поне таблицата - за да я коментираме. Не ни трябват личните ти данни!

      И - разбира се, че с подобни суми инвестицията е на последно място по доходност! А за това, че пенсията приключва, а на теб още ти се живее - това го споменах, но ти (удобно) си го пропускаш край слуховия апарат...

      Глупи, кого да зарибявам като трябва да бачкаш в немско за да го правиш това бре Използвай малко тая глава за друго, освен да те боли.

      Да, сумите са в размер една средна българска заплатка някъде - нетно. Тия дето влизат в пенсионната сметка всеки месец де, да не се объркаш пак че ти стана навик...

      ПП: частната пенсия да си приключва, държавната не приключва и ще си живея на нея като пич! И без туй първата служи основно за спестяване от данъци

      Коментар


      • Няма да връщам разговора към многото проблеми, които изброявам от дни.

        Надявам се хората тук да се замислят относно възрастта, на която са и връзката с това, че някой като теб им сваля звезди от небето...

        Мамин Убавец!

        Ако зарибяваш някого тук, пусни поне таблицата - за да я коментираме. Не ни трябват личните ти данни!

        И - разбира се, че с подобни суми инвестицията е на последно място по доходност! А за това, че пенсията приключва, а на теб още ти се живее - това го споменах, но ти (удобно) си го пропускаш край слуховия апарат...


        Коментар


        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
          Леле леле, сън не те хваща И глупост до глупост, абе ти да не си на заплатка в БНБ?
          А сега малко аритметика, щото виждам че си я проспал като първолак още - как върви инфлацията от 2012та насам, че от тогава някъде съм седнал да спестявам в пенсионни фондове? Май почти през цялото време е... дефлация. Б@си. Аз пък да взема, че да си сключа договора с 1.75% фиксирана лихва плаваща отгоре според как се представят инвестициите на фонда. За капак още на входа имам 35% скатаване на данъци и вноски, нека намаляват в представите ти кинтите, нямам против. И няма да те открехвам на Ристер, щото там ще получиш удар ... как тъй държавата дарява кинти всяка година Няма и да ти обяснявам че от 2013та немците вкараха в сила унисекс клаузи, дето мен не ме ловят - а според тях двата пола имат равни условия, преди това мъжете имахме по-добри...
          Хахаха, ти да не си се представил за друг пол с цел заветната пенсийка?

          Коментар


          • Леле леле, сън не те хваща И глупост до глупост, абе ти да не си на заплатка в БНБ?
            А сега малко аритметика, щото виждам че си я проспал като първолак още - как върви инфлацията от 2012та насам, че от тогава някъде съм седнал да спестявам в пенсионни фондове? Май почти през цялото време е... дефлация. Б@си. Аз пък да взема, че да си сключа договора с 1.75% фиксирана лихва + плаваща компонента отгоре според как се представят инвестициите на фонда. За капак още на входа имам 35% скатаване на данъци и вноски, нека намаляват в представите ти кинтите, нямам против. И няма да те открехвам на Ристер, щото там ще получиш удар ... как тъй държавата дарява кинти всяка година Няма и да ти обяснявам че от 2013та немците вкараха в сила унисекс клаузи, дето мен не ме ловят - а според тях двата пола имат равни условия, преди това мъжете имахме по-добри...
            Last edited by redcretin; 02.10.2020, 00:55.

            Коментар


            • И да се върна отново на онова, което ти писах ТУК преди няколко дни, (па)Пурко...

              Опитай да се досетиш!

              АКО искашЕ да го играеш "брокер" с чужди пари ТУК (и да "осигуряваш доходност някому) - трябваше, не да се подиграваш, а да опиташ да ме вкараш в твоята схема!

              Иначе - разбирам те: ти си влязъл в схемата с двата крака и искаш да впримчиш още някого, за да ти излезе минавката по-тъничка..

              ...........

              Разбира се, ако това е била целта ти, тук (предполагам!) - всички дават мило и драго, когато се спомене една "вълшебна" думичка - доходност!

              Да де, ама това всички знаят (скоро прочетох и категоричното мнение на Дъри по въпроса - ПОЗДРАВИ!)..., та - за да има "доходност" - това трябва да почне в младата възраст, а кой младеж изобщо мисли за пенсия?

              И - в напреднала възраст - хем вноските са големи, за краткото време партидата НЕ може да нарасне, а лихвите са нищожни!

              Зная, че има и нещо положително, де! Ще "напълниш гушата" - по народному....

              Дори да не си брокер, този, който е такъв - задължително "снася"! Но, защо пък ти, самият - да не си брокер, (па)Пурко? Да не би да си гърбав!

              Бъди здрав, (па)Пурко! И, не подценявай България!
              Last edited by безимeн; 01.10.2020, 23:39.

              Коментар


              • И, за да приключа онова, което не си разбрал все още: всичко, казано от мен до тук е в подкрепа - именно на напълно излишните Частни пенсионни фондове. Подобна "инвестиция" не може да следва дори темповете на инфлацията, НЕЗАВИСИМО в коя страна работи фонда! За издръжките на тия фондове - да не говорим...

                Всяка друга инвестиция е по-изгодна от тази, а някои са в пъти по-изгодни!

                Надявам се да съм ясен!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                  Муня, ти откри топлата водица бря Ама не можа да откриеш перпетуум мобиле...щом на такива елементарни въпроси минахме вече, ама кво се чудя и аз - досега в Б-стан никой не е получил още от тия пари в доброволните пенсионни фондове понеже, нормално е всякакъв балък да лее мозък по форуми - най-вече безименен.
                  Това те питах преди няколко дни. Определено не можеш да се концентрираш върху повече от 2 клаузи в твоя договор, а долу се опитах да те концентрирам върху поне 5...

                  Значи вече си схваналО...

                  Е, я кажи сега, ама кВо става с теб, щом се изчерпи този разполагаем резерв? Поетът е казАл: "И плеснат с ръце, па се прегърнат..."

                  Няма пенсия, нали? Ама ти пък - по някакви причини си още жив, ве, браточка!

                  А? КО праИм тогава?

                  За наследяването пък -дето не ми отговори -в тази ситуация - зная КО ще "наследят" твоите, ама е много цинично и няма да ти го кажа..., но ти ще се досетиш, защото иначе си сФатлив...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

                    Пак се правиш на неразбрал.

                    Наистина ли не разбираш за кой период говоря?

                    Периодът е този, когато СПРАТ да вървят вноските!

                    Вече си ми ясен.

                    Почваш да получаваш пенсията. Разполагаемата сума намалява ВСЕКИ следващ месец!

                    Ето това НЕ отчиташ, но хвърляш на хората тук едно число и повече не коментираш - гънеш се като настъпана буболечка....

                    Муня, ти откри топлата водица бря Ама не можа да откриеш перпетуум мобиле...щом на такива елементарни въпроси минахме вече, ама кво се чудя и аз - досега в Б-стан никой не е получил още от тия пари в доброволните пенсионни фондове понеже, нормално е всякакъв балък да лее мозък по форуми - най-вече безименен.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                      Към вас животът е некоректен и жесток, ама не е моя вината. Сори
                      Как да намалява бе Глупи, като хем и вървят вноски, хем се олихвява? Вече писах че таксите управление са регламентирани само за първите 2 години - тогава е намалявало.
                      Пак се правиш на неразбрал.

                      Наистина ли не разбираш за кой период говоря?

                      Периодът е този, когато СПРАТ да вървят вноските!

                      Вече си ми ясен.

                      Почваш да получаваш пенсията. Разполагаемата сума намалява ВСЕКИ следващ месец!

                      Ето това НЕ отчиташ, но хвърляш на хората тук едно число и повече не коментираш - гънеш се като настъпана буболечка....

                      Last edited by X_Y; 01.10.2020, 21:53.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

                        Виж сЯ, (па)Пурко, да говориш за "обичайни" срокове - сам знаеш, че е некоректно към всички нас! Точно това ти подчертах: за теб тези срокове може да са обичайни, но не за всички е така!

                        Защо изобщо ми говориш за данъчните облекчения, като те не са предмет на спора?

                        Отново нищо НЕ ни казваш за най-важното! Намалява ли ЕЖЕМЕСЕЧНО сумата по твоята партида? Нататък не ти искам подробните отговори и НЕ ме интересуват конкретни числа по договора ти.

                        Фактът, че - премълчавайки основното - манипулираш околните - е налице. Никой не ти търси числа и лични данни! Тук коментирам принципни неща, (па)Пурко!

                        Пак повтарям: ти даваш долу някакви числа, които ме мотивираха да взема отношение.
                        Към вас животът е некоректен и жесток, ама не е моя вината. Сори
                        Как да намалява бе Глупи, като хем и вървят вноски, хем се олихвява? Вече писах че таксите управление са регламентирани само за първите 2 години - тогава е намалявало каквото е намалявало.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                          Ретро, той търси "трибуна" да се изкаже/ изпразни......от духовни и психически празноти и тегоби и да сравни, никога няма да може да ги преодолее,..а аз знам, но никога няма да му кажа. Нека си блъска акъла.
                          Ако му кажа че в Бг договорих чисто половината от което вземах до вчера навън съвсем ще пеняса. А то е повече от неговото бруто в Германия.
                          Кажи ми, аз пък ще ти припомня разликата между по принцип и де факто По принцип си договарял (уж), де факто си мизерувал - преди да избягаш немил недраг на гурбет с дебелия заем и още по-дебелата лихва. Ти по принцип вадиш повече от мен и само от наеми, а де факто нищо и половина, на офертна

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BobyB

                            Не го бях гледал от тая гледна точка, но общо взето няма много смисъл в това, често средно ниво мениджърите са под стрес, на ветровити позиции и всичко това за малко повече пари или нерядко дори по-малко от един синиър дев. А кретена определено не е направил кариера.
                            Понеже не съм глупак разбира се, има си една порода хорица дето драпат за манажери - и после се чудят кво стана със свободното им време, деца, семейство, уикенди и т.н.
                            Имал съм предложения, предпочетох да скъся седенето на греблото на галерата вместо да правя повече кинти - и и сега стигат че и артисват Това ми е целта - който иска да си гони кариерата, на 40 ще изглежда по-зле от мен на 60 - пък да си ги носи за лекарства кинтите после. Е, само в Б-стан го има момента че сеньор дев може да взима близки кинти до манажер, ама то цялата индустрия бъка от самозвани аматьори и без тва - сеньори с по 2-3 години стаж примерно Менте.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Прав си, това генерално за България / и не само / са доста пари , но тук е инвеститорски форум и тема за имоти / при средна цена 100К евро/ . Нали не мислиш, че можеш да се занимаваш с имотно инвестиране с 1000 лева заплата ? Фениксчо беше намерил една статистика за заплатите и над 6-7К нето предполагам получават не повече от 2-3% от хората у нас....
                              ОБАЧЕ , в конкретният случай става въпрос за програмисти и то конкретни в САП. Та синиър с към 15-20 години стаж при тях получава повече от тези 6-7К , а с целият пакет може и почти 5-цифрен да е . На този фон имаме един субект който е напуснал тази компания , който се хвали че получава половината на това в Германия/ ... ми смешно е :-)..... Ок избрал е друга страна , която му пасва повече на разбиранията му за живота... ама да се хвалиш с доходи ?!?!......и не спира да злослови по страната ни вероятно в опит за намиране на утеха предвид грандиозното самопрецакване да напусне.... Е как да не го майтапиш леко ? :-)
                              Субекте, той клона в БГ стартира преди 20 години бря, там никой не е работил толкова - хептен се уля в моабета за лековерни
                              Обаче в конкретния случай получавам повече от сеньор там (само бонуса ми годишно е петцифрен, ако го смятам в лева), така че не ми дреме грам. Фирмата е яко шуробаджанашка и нямам желание да върша на връзкарите работата, още по-малко ми се мизерства в Б-стан, така че резултатът е логичен Но ако човек иска да е по-добре от панелообитателите като цяло - да САПата става.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение
                                "Успеха" .... в една негова странна форма и проява ....

                                Учени събрани на симпозиум през 1978 год в Кеймбридж, стигат до убеждението, че съзнанието е възникнало на известен етап от филогенеза като случаен страничен продукт в определена система на невросъбитията.

                                След като ортодоксалните учени материалисти представители на традиционната рационалистична наука приемат случайния характер в природата на органичната материя, въпроса ми е ? Как и по какъв начин ние бихме могли да имаме доверие, че човешкия разум – епифеномен, нецеленасочен и случаен вторичен продукт и свойство на високо организираната мозъчна материя – е в състояние да формира точни логически заключения и е абсолютен гарант и критерий, че нашето познание за света и Вселената е вярно при положение, че той също е резултат на тези случайни фактори?

                                Ако допуснем че появата на органичната материя е резултат от случайни фактори как тогава бихме могли да приемем, че човешкия разум като продукт единствено на материята, която от своя страна поражда живота чрез играта на случайностите , може да се разглежда като надеждна и стабилна основа и достоверен критерии за истинност?

                                Ако човешката психика и съзнание е епифеномен тоест вторично или случайно явление продукт на материята, то как логическите заключения, които правим за света и Вселената са достоверни? Липсва достоверна и адекватна гаранция че това, което познаваме е вярно ....

                                Да ги таковам у учените

                                Коментар

                                Working...
                                X