IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Да, така е. За мене да гледам П/Б е много странна идея. Това не са някакви купчини маншини и сгради, а бизнеси и техния бъдещ успех и тяхната конкурентноспособност нямат много общо с това колко земя и какъв хардуеър имат.

    Да не говорим, че book value-то не отразява реалната пазарна стойност. Което за мене прави подобна оценка на база на отчетите на компаниите трудна и не особена смислена.


    Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
    Money, ти не ползваш П/Б а дисконтираш бъдещи парични потоци, което си е баш растеж. Питай примерно някой от тези, които са получили отговор ENTP какво мислят за Гугъл при П/Б 5.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
      Money, ти не ползваш П/Б а дисконтираш бъдещи парични потоци, което си е баш растеж. Питай примерно някой от тези, които са получили отговор ENTP какво мислят за Гугъл при П/Б 5.
      Понеже съм бил години рекламодател в Гъгъл , смятам независимо че са монополисти имат още на къде да растът приходите при условие че нещо не се измени кардинално.

      Коментар


      • Не смятам че психологическите типове - направени по този начин влияят на начин на инвестиране. По-скоро е комформизъм и агресивност що се отнася до игра на пазара. Ако човек е комформист и е агресивен ще е за растеж, ако не е комформист, но е агресивен ще играе някакви екзотики. Ако е комформист, но му липсва агресия ще се придържа към пасивно инвестиране или ще си купува само познати марки. А ако не е комформист и не играе агресивно ще е в стойност.

        Коментар


        • Money, ти не ползваш П/Б а дисконтираш бъдещи парични потоци, което си е баш растеж. Питай примерно някой от тези, които са получили отговор ENTP какво мислят за Гугъл при П/Б 5.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Не си ли доста в циклични? Мене това не ме кефи, защото има силен елемент на маркет тайминг

            Е изборът беше между двете, иначе ми е много по овъртян начинът по който избирам какво да взимам.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
              Очаквано. Според теориите ни с един авер. INTJ и ENTP възприемат борсата през стойност. INTP и ENTJ би трябвало да я гледат през растеж. Любопитно ми е дали ще се потвърди. Освен това тези които я гледат през стойност са масово мечо настроени. Те в 3/4 от времето се чувстват дискомфортно на пазара. Но това са само предположения. Интересно ми е дали ще се потвърдят.
              Като е скъпо ми е дискомфортно, при последния спад тази година влязох в qqq, бях решил че ще избута поне до предходния връх - което така и стана, но се махнах много преди това, просто не ми кефи да влизам на подобни оценки. Иначе при яки кризи се чувствам прекрасно

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                Ако трябва да опишеш с една дума кое предпочиташ при избора си на активи кое ще бъде стойност или растеж?
                dddd, за мене разграничението е лекo изкуствено. Виждам доста много стойност в някои large cap growth компании. Реално Гугъл ако се оцени правилно е съвсем малко по-скъпа от Ексон.
                Last edited by Money; 18.06.2018, 15:19.

                Коментар


                • Не си ли доста в циклични? Мене това не ме кефи, защото има силен елемент на маркет тайминг

                  Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                  стойност

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                    стойност
                    Очаквано. Според теориите ни с един авер. INTJ и ENTP възприемат борсата през стойност. INTP и ENTJ би трябвало да я гледат през растеж. Любопитно ми е дали ще се потвърди. Освен това тези които я гледат през стойност са масово мечо настроени. Те в 3/4 от времето се чувстват дискомфортно на пазара. Но това са само предположения. Интересно ми е дали ще се потвърдят.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                      Ако трябва да опишеш с една дума кое предпочиташ при избора си на активи кое ще бъде стойност или растеж?
                      стойност

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Направих го тези тест, въпреки че не излязох INTP все пак на 75% съвпада, но екстроверт
                        Ако трябва да опишеш с една дума кое предпочиташ при избора си на активи кое ще бъде стойност или растеж?

                        Коментар


                        • Направих го тези тест, въпреки че не излязох INTP все пак на 75% съвпада, но екстроверт

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                            Първо си написал отговора, а след това си задал въпроса
                            Ако ти кажа, че отговорът е 42, то какъв е въпросът за него?

                            -----------------
                            П.П. Аз знам.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                              Тези видове психическо поведения , заложени ли са изцяло или се развиват в живота в зависимост кой , какви предизвикателства посреща, Как мислите
                              По принцип се приемат за трайни неща. Ако теорията на Юнг се приеме в пълна сила, всъщност целта на всеки човек е да вгради в съзнанието си сянката си, неговата слаба страна, която има обратният психологически тип. Например човек, който е интроверт, ако се намира под голям стрес ще действа като екстроверт, ще става приказлив, общителен, но тъй като не е такъв това ще изглежда като пародия на общителност, най-вероятно ще е дразнител за всички Същото нещо с човек който разчита на мисленето за взимане на решения, под стрес най-вероятно ще използва емоциите си, което ще доведе до бурни изблици на емоции и твърде странни залитания в крайности.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                                Майерс Бригс всъщност не е доказан научно. Тези типове са по-скоро евристично отколкото научно доказано. Иначе и аз смятам че NT е най-подходящо за спекулант. Всъщност единственото подходящо, всеки друг психологически тип или ще се срути психологически загуби или ще е твърде риск авърс. А тъй като това са най-грубо 10% от населението не е много голям пазар Но пък ЕТФ те и дългосрочното инвесттиране дават възможност реално на всички типове, сттига да не следят особено изкъсо пазара, за да не си прецакват психиката.
                                Тези видове психическо поведения , заложени ли са изцяло или се развиват в живота в зависимост кой , какви предизвикателства посреща, Как мислите

                                Коментар

                                Working...
                                X