IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всичко е по темата !!!. За Успеха....и причините за него. Искате ли да сте успешни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Да добавим:
    Бобри-бентове-язовири-производство на ток, водоснабдяване-пари.
    Пчелна пита - батерия „a la Pyramid" за електромобили - пари...

    Ха сега, Матеев, кажи кое не е така и, ако ТАКА не е, как е (или ка трябва да бъде)? Вярно, ти акъл нещеш, ама си свикналда ръсиш та, рЪсни, пусто. Току-виж, прочул си се и с нещо свястно...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

      Не ти ли се струва, че ти си последният човек, който може да дава акъли в тази тема след тоталния провал в собствения си живот.
      Че ти пък кой си? Нали не ти трябва „акъл”? Никой не те задържа тук насила. Скучен си.
      ХА!
      Last edited by Pyramid; 09.10.2020, 22:17.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
        Добра идея. Който не слуша...
        Не ти ли се струва, че ти си последният човек, който може да дава акъли в тази тема след тоталния провал в собствения си живот.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

          Глава-мозък-мътилка-психолог - пари....
          Добра идея. Който не слуша...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
            Понеже, опитах да отворя тема и тутакси ми я затвориха принудително (това -вчера)та, тук да започна:
            Природата ни подсказва постоянно. Възможности, решения, принципи...
            Та, дайте да видим, кои подсказки от Нея и как, са довели до създаване на изделия, системи, машини за Пари и т.н. Схематично, логически, исторически и т.н. Целта е по-шитроко отваряне на очите ни към всичко, което, моце да ни.придвижи напред.
            Давам няколко, за начало:
            1.Вода-жажда - река - доставка на вода - водопровод - водата тсава стока - пари.
            2.Камък-търкаляне-клело-каруца/велосипед-сухопътен транспорт-пари.
            3.Комар-жило-игла-инжекция-(медицина, ++) -стока-пари.
            4.Кафе-кози-ядат-бодърстват (ефект) -стока-пари.
            5.Птица-лети-смолет-авиотранспорт-пари.
            6.Мълния-пожар-огън-свети/топли- осветление/отопление-горива-стока-пари.
            7.Вятър-духа-премества-платна-кораби-транспорр-пари.
            8.Око-цветно зрение-телевизия-пари.
            9....и.т.н.,
            ..
            Как бихте продължили поредицата?
            Глава-мозък-мътилка-психолог - пари....

            Коментар


            • Понеже, опитах да отворя тема и тутакси ми я затвориха принудително (това -вчера)та, тук да започна:
              Природата ни подсказва постоянно. Възможности, решения, принципи...
              Та, дайте да видим, кои подсказки от Нея и как, са довели до създаване на изделия, системи, машини за Пари и т.н. Схематично, логически, исторически и т.н. Целта е по-шитроко отваряне на очите ни към всичко, което, моце да ни.придвижи напред.
              Давам няколко, за начало:
              1.Вода-жажда - река - доставка на вода - водопровод - водата тсава стока - пари.
              2.Камък-търкаляне-клело-каруца/велосипед-сухопътен транспорт-пари.
              3.Комар-жило-игла-инжекция-(медицина, ++) -стока-пари.
              4.Кафе-кози-ядат-бодърстват (ефект) -стока-пари.
              5.Птица-лети-смолет-авиотранспорт-пари.
              6.Мълния-пожар-огън-свети/топли- осветление/отопление-горива-стока-пари.
              7.Вятър-духа-премества-платна-кораби-транспорр-пари.
              8.Око-цветно зрение-телевизия-пари.
              9....и.т.н.,
              ..
              Как бихте продължили поредицата?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
                Няма да връщам разговора към многото проблеми, които изброявам от дни.

                Надявам се хората тук да се замислят относно възрастта, на която са и връзката с това, че някой като теб им сваля звезди от небето...

                Мамин Убавец!

                Ако зарибяваш някого тук, пусни поне таблицата - за да я коментираме. Не ни трябват личните ти данни!

                И - разбира се, че с подобни суми инвестицията е на последно място по доходност! А за това, че пенсията приключва, а на теб още ти се живее - това го споменах, но ти (удобно) си го пропускаш край слуховия апарат...

                Глупи, кого да зарибявам като трябва да бачкаш в немско за да го правиш това бре Използвай малко тая глава за друго, освен да те боли.

                Да, сумите са в размер една средна българска заплатка някъде - нетно. Тия дето влизат в пенсионната сметка всеки месец де, да не се объркаш пак че ти стана навик...

                ПП: частната пенсия да си приключва, държавната не приключва и ще си живея на нея като пич! И без туй първата служи основно за спестяване от данъци

                Коментар


                • Няма да връщам разговора към многото проблеми, които изброявам от дни.

                  Надявам се хората тук да се замислят относно възрастта, на която са и връзката с това, че някой като теб им сваля звезди от небето...

                  Мамин Убавец!

                  Ако зарибяваш някого тук, пусни поне таблицата - за да я коментираме. Не ни трябват личните ти данни!

                  И - разбира се, че с подобни суми инвестицията е на последно място по доходност! А за това, че пенсията приключва, а на теб още ти се живее - това го споменах, но ти (удобно) си го пропускаш край слуховия апарат...


                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
                    Леле леле, сън не те хваща И глупост до глупост, абе ти да не си на заплатка в БНБ?
                    А сега малко аритметика, щото виждам че си я проспал като първолак още - как върви инфлацията от 2012та насам, че от тогава някъде съм седнал да спестявам в пенсионни фондове? Май почти през цялото време е... дефлация. Б@си. Аз пък да взема, че да си сключа договора с 1.75% фиксирана лихва плаваща отгоре според как се представят инвестициите на фонда. За капак още на входа имам 35% скатаване на данъци и вноски, нека намаляват в представите ти кинтите, нямам против. И няма да те открехвам на Ристер, щото там ще получиш удар ... как тъй държавата дарява кинти всяка година Няма и да ти обяснявам че от 2013та немците вкараха в сила унисекс клаузи, дето мен не ме ловят - а според тях двата пола имат равни условия, преди това мъжете имахме по-добри...
                    Хахаха, ти да не си се представил за друг пол с цел заветната пенсийка?

                    Коментар


                    • Леле леле, сън не те хваща И глупост до глупост, абе ти да не си на заплатка в БНБ?
                      А сега малко аритметика, щото виждам че си я проспал като първолак още - как върви инфлацията от 2012та насам, че от тогава някъде съм седнал да спестявам в пенсионни фондове? Май почти през цялото време е... дефлация. Б@си. Аз пък да взема, че да си сключа договора с 1.75% фиксирана лихва + плаваща компонента отгоре според как се представят инвестициите на фонда. За капак още на входа имам 35% скатаване на данъци и вноски, нека намаляват в представите ти кинтите, нямам против. И няма да те открехвам на Ристер, щото там ще получиш удар ... как тъй държавата дарява кинти всяка година Няма и да ти обяснявам че от 2013та немците вкараха в сила унисекс клаузи, дето мен не ме ловят - а според тях двата пола имат равни условия, преди това мъжете имахме по-добри...
                      Last edited by redcretin; 02.10.2020, 01:55.

                      Коментар


                      • И да се върна отново на онова, което ти писах ТУК преди няколко дни, (па)Пурко...

                        Опитай да се досетиш!

                        АКО искашЕ да го играеш "брокер" с чужди пари ТУК (и да "осигуряваш доходност някому) - трябваше, не да се подиграваш, а да опиташ да ме вкараш в твоята схема!

                        Иначе - разбирам те: ти си влязъл в схемата с двата крака и искаш да впримчиш още някого, за да ти излезе минавката по-тъничка..

                        ...........

                        Разбира се, ако това е била целта ти, тук (предполагам!) - всички дават мило и драго, когато се спомене една "вълшебна" думичка - доходност!

                        Да де, ама това всички знаят (скоро прочетох и категоричното мнение на Дъри по въпроса - ПОЗДРАВИ!)..., та - за да има "доходност" - това трябва да почне в младата възраст, а кой младеж изобщо мисли за пенсия?

                        И - в напреднала възраст - хем вноските са големи, за краткото време партидата НЕ може да нарасне, а лихвите са нищожни!

                        Зная, че има и нещо положително, де! Ще "напълниш гушата" - по народному....

                        Дори да не си брокер, този, който е такъв - задължително "снася"! Но, защо пък ти, самият - да не си брокер, (па)Пурко? Да не би да си гърбав!

                        Бъди здрав, (па)Пурко! И, не подценявай България!
                        Last edited by безимeн; 02.10.2020, 00:39.

                        Коментар


                        • И, за да приключа онова, което не си разбрал все още: всичко, казано от мен до тук е в подкрепа - именно на напълно излишните Частни пенсионни фондове. Подобна "инвестиция" не може да следва дори темповете на инфлацията, НЕЗАВИСИМО в коя страна работи фонда! За издръжките на тия фондове - да не говорим...

                          Всяка друга инвестиция е по-изгодна от тази, а някои са в пъти по-изгодни!

                          Надявам се да съм ясен!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                            Муня, ти откри топлата водица бря Ама не можа да откриеш перпетуум мобиле...щом на такива елементарни въпроси минахме вече, ама кво се чудя и аз - досега в Б-стан никой не е получил още от тия пари в доброволните пенсионни фондове понеже, нормално е всякакъв балък да лее мозък по форуми - най-вече безименен.
                            Това те питах преди няколко дни. Определено не можеш да се концентрираш върху повече от 2 клаузи в твоя договор, а долу се опитах да те концентрирам върху поне 5...

                            Значи вече си схваналО...

                            Е, я кажи сега, ама кВо става с теб, щом се изчерпи този разполагаем резерв? Поетът е казАл: "И плеснат с ръце, па се прегърнат..."

                            Няма пенсия, нали? Ама ти пък - по някакви причини си още жив, ве, браточка!

                            А? КО праИм тогава?

                            За наследяването пък -дето не ми отговори -в тази ситуация - зная КО ще "наследят" твоите, ама е много цинично и няма да ти го кажа..., но ти ще се досетиш, защото иначе си сФатлив...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

                              Пак се правиш на неразбрал.

                              Наистина ли не разбираш за кой период говоря?

                              Периодът е този, когато СПРАТ да вървят вноските!

                              Вече си ми ясен.

                              Почваш да получаваш пенсията. Разполагаемата сума намалява ВСЕКИ следващ месец!

                              Ето това НЕ отчиташ, но хвърляш на хората тук едно число и повече не коментираш - гънеш се като настъпана буболечка....

                              Муня, ти откри топлата водица бря Ама не можа да откриеш перпетуум мобиле...щом на такива елементарни въпроси минахме вече, ама кво се чудя и аз - досега в Б-стан никой не е получил още от тия пари в доброволните пенсионни фондове понеже, нормално е всякакъв балък да лее мозък по форуми - най-вече безименен.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                                Към вас животът е некоректен и жесток, ама не е моя вината. Сори
                                Как да намалява бе Глупи, като хем и вървят вноски, хем се олихвява? Вече писах че таксите управление са регламентирани само за първите 2 години - тогава е намалявало.
                                Пак се правиш на неразбрал.

                                Наистина ли не разбираш за кой период говоря?

                                Периодът е този, когато СПРАТ да вървят вноските!

                                Вече си ми ясен.

                                Почваш да получаваш пенсията. Разполагаемата сума намалява ВСЕКИ следващ месец!

                                Ето това НЕ отчиташ, но хвърляш на хората тук едно число и повече не коментираш - гънеш се като настъпана буболечка....

                                Last edited by X_Y; 01.10.2020, 22:53.

                                Коментар

                                Working...
                                X