IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръчма "Виртуалната кръчма" (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

    Шъ за въздържа от почерпката, ама едно "Наздраве" мога да ти река.
    Наздраве!
    Стипца!
    П.п. Стипца от стипца ли идва? Каква ли е връзката? Сигур стипцата я правят в Габроу.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
      Добра вечер,и наздрве!
      СръПска плеска, и вИно.
      Тъкмо меню за Trakatrak - ем ще му полюти язвата, ем ще му разбута подаграта.
      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
      Мечо

      Коментар


      • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


        Затова във винпром-а "играят" с три параметъра: температура, въздух, захарност /подават постоянно меласа, за да се хранят животинките/ - и тия неща намаляват постепенно до края на ферментацията, а за това се следи денонощно!!!

        А, да, следят постоянно още един параметър: рН-то и го регулират с основни или с киселинни разтвори..., но това е вече бизнес...

        Не говоря, че и лаборантите постоянно вземат своите проби и определят параметрите, които трябва да бъдат променени /но - с въоръжено око, де - микроскопът увеличава хиляди пъти/..., та те - така...

        И всичко това - за да можем да казваме "наздраве"! ))
        Абе, ти като си ткъв спец, що не си почерпил още? Собствено производство.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

          Каке, исках да кажа, че си падаш от гравитацията с глава надолу, щото главътъ ти най-тежи. Кога си сръбнала от татиното вино. Наздраве, с кво почерпиш!
          Шъ за въздържа от почерпката, ама едно "Наздраве" мога да ти река.
          Наздраве!
          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
            Добра вечер,и наздрве!
            СръПска плеска, и вИно.
            Виното не е станало, а плеската мий люта. Опитай пак с почерпката и ще имаш потупване по рамото пред строя.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

              На хладно тръгва по бавно, но щом е завито, отвътре трябва си вдигне температурата като закипи. На третия ден трябва да запука. Да не бърза много с интервенциите, че да не спре процеса.

              Затова във винпром-а "играят" с три параметъра: температура, въздух, захарност /подават постоянно меласа, за да се хранят животинките/ - и тия неща намаляват постепенно до края на ферментацията, а за това се следи денонощно!!!

              А, да, следят постоянно още един параметър: рН-то и го регулират с основни или с киселинни разтвори..., но това е вече бизнес...

              Не говоря, че и лаборантите постоянно вземат своите проби и определят параметрите, които трябва да бъдат променени /но - с въоръжено око, де - микроскопът увеличава хиляди пъти/..., та те - така...

              И всичко това - за да можем да казваме "наздраве"! ))

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                Ма, нямам спомен да съм се някога забързвала - туй скачане, тичане, бързо ходене и прочие енергоизискващи дейности са ми съвършено непознати.
                Наздраве!
                Каке, исках да кажа, че си падаш от гравитацията с глава надолу, щото главътъ ти най-тежи. Кога си сръбнала от татиното вино. Наздраве, с кво почерпиш!

                Коментар


                • Добра вечер,и наздрве!
                  СръПска плеска, и вИно.
                  Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                  Коментар


                  • Пак се замислих... Вероятно само микробиолозите стажуват във винпромите... Късно е, за да мисля какво съм пропуснал... Но вече си зная най-важното - за техниката и за масата, на която се вика "наздраве!"... ))

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                      Сложи, за да стигне необходимата захарност. Мери я с два захаромера. Всичко е у ред, ама той се притеснява да не се издъни. Ще рече човек, че за първа година прави вино. Просто миналите години се случиха топли, кога го слагаше и то започваше да ферментира още на следващия ден.
                      Сега ходи и разпитва де що срещне и събира информация. Утре щял да ходи за дрожди. Няма лошо, нека да се забавлява. Два месеца с виното, после още два с материала за ракията ... Те така са пенсионерите, да ми е жив и здрав!
                      Наздраве!
                      На хладно тръгва по бавно, но щом е завито, отвътре трябва си вдигне температурата като закипи. На третия ден трябва да запука. Да не бърза много с интервенциите, че да не спре процеса.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

                        Малко эахарчица, разтворена в топла водичка също би свършила работа, ала човекът вероятно винен пуритан. Но в краен случай може се наложи се спаси продукцията.
                        Точно! Захарчицата е необходима: кльопат я дрождите, размножават се, акат си - и правят ферментацията... Сега пък да не отвърнем някого от пиеньето...

                        Ми те - и биолозите не ни казват механизмите за ферментация... Нарочно! Ма, ние си ги знаемЕ... ))

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

                          Малко эахарчица, разтворена в топла водичка също би свършила работа, ала човекът вероятно винен пуритан. Но в краен случай може се наложи се спаси продукцията.
                          Сложи, за да стигне необходимата захарност. Мери я с два захаромера. Всичко е у ред, ама той се притеснява да не се издъни. Ще рече човек, че за първа година прави вино. Просто миналите години се случиха топли, кога го слагаше и то започваше да ферментира още на следващия ден.
                          Сега ходи и разпитва де що срещне и събира информация. Утре щял да ходи за дрожди. Няма лошо, нека да се забавлява. Два месеца с виното, после още два с материала за ракията ... Те така са пенсионерите, да ми е жив и здрав!
                          Наздраве!
                          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                          Мечо

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от lalka 75 Разгледай мнение
                            гледайте да не изпортите и тая тема. Наздраве

                            Не се притеснявай, щом има "наздраве" - всичко е според канона. Така ме е учила мъъъъдрата "Амстердаммм"... ВЕрно, бе - къде се изгуби тВа момиче? Да не е родила близнаци? Кой пък ти казва! Всичко се държи в тайна...

                            Такова име - Лалка - не се среща така често...

                            Спомних си едно стихотворенийце:

                            Неотседнал още във мотел "Кория" -
                            телефонА грабва Рикардо Делия.
                            Трепетно държи си с две ръце слушалка
                            и си виком - вика: "Бона сера, Лалька..."

                            - Кой си, бе? - отвръща Лалка на слушалка...
                            - Зер да ми не готвиш някаква пързалка?...
                            - Прего, тук е Рики, Рики от Торино,
                            с теб въльшебен обич - преди 3 години...

                            Другого ще си го спомня по-нататъкА...

                            Наздраве, преди да са ме баМнали за спам... ))

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                              Благодаря за съветите! Най ми хареса използването на трилитровите бутилки с топлата вода. Смятам да подметна нещо в тая насока на тати. Дано да прегърне идеята, инак ще разнасяме духалки или газови печки.
                              Наздраве!

                              П.П. А за бъркането - не е спрял да го бърка туй мерло вече 4 дни, ама няма резултат, та затова се нерви човека.
                              Малко эахарчица, разтворена в топла водичка също би свършила работа, ала човекът вероятно винен пуритан. Но в краен случай може се наложи се спаси продукцията.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

                                Веднага скача, я. Кога й се спи. Или много къркана. Така че материалът требва се приспи.
                                Ма, нямам спомен да съм се някога забързвала - туй скачане, тичане, бързо ходене и прочие енергоизискващи дейности са ми съвършено непознати.
                                Наздраве!
                                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                                Мечо

                                Коментар

                                Working...
                                X