IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръчма "Виртуалната кръчма" (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Хайку ...
    ?
    ...
    Слъчев вятър, цъфнала мушмула..
    Щъркелче в леглото...
    Виелица бучи в комина.
    Плурализъм и щастие...
    Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение
      Добро утро! Такава зима, зимата нямаше. Искам супа
      Леля !
      От какво животно да е чорбичката ... ?
      Шкембе, Корбан, Топче ели Пилешка ?
      Има и спаначена с орис. (вегамска)
      ...
      Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

      Коментар


      • Добро утро! Такава зима, зимата нямаше. Искам супа

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

          Така, така, все за изневери знаеш стиховце и къси разказчета. А дълги романи за вярната любов те мързи да четеш.


          Недей с лошо бре...Правилно ! Кратките забежки, заслужават къси разкази...

          Тянка сега пише своя дълъг роман ...

          За откъснатите цветчета е виновна дългата зима....

          пп Дали от антибиотика или от Тарантул, но ми просветна пред очите...

          Коментар


          • Много творци тук - да се ненадяваш
            Харесаха ми и двете стихчета, сега пих и един чай, така че чакаме да отвори борсата и гледаме сеир, макар че едва ли нещо ще се случи точно пък днес. Наздраве!
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
              Тарантул, много те моля да не пускаш такива подскачащи и клатещи се емотикони, че ще трябва да пия и Бетасерк.....
              Забелязвам някакъв стремеж за летене при теб...Де да знам - от високо боли...

              пп Само дето пръсках дръвчетата с бордолезов..Сигурно всичко е измито....
              Всяко зло за добро...Поне нищо не е цъфнало.....
              Не е така, той е хванал вече и е свършил работа. Я, да проверя ставаш ли за космонавт? Наздраве за плъзгането по въздуха. И по водата.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                Вие с Грую вярно се придържате към класиката - 5, 7, 5. Ама той го раздава по-ведро, а ти си мрачен
                Наздраве!

                П.П. Днес докато се влачех морно към кафенето и снегът се сипеше тихо около мен, погледнах цъфналите сливи и си спомних един стихотворение. Всъщност, то се отнася за женската изневяра, но част от него пасва идеално на настоящата метеорологичната обстановка.
                ...
                Зима е, а цвят е грейнал по премръзналите клони.
                Тя поглежда към дръвчето и се вслушва замечтана
                как се ронят цветовете върху снежната премяна.
                Така, така, все за изневери знаеш стиховце и къси разказчета. А дълги романи за вярната любов те мързи да четеш.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                  Е, че то като е първа пролет, къде пише да няма сняг. Нищо му няма на времето. Атмосферата в Кръчмата твърде подходяща за ядене и пиене.
                  Наздраве!
                  Знам, знам, там при вас по Шипка и Дренка има снег до май. Ама при нас сме свикнали за Първа пролет да е цъфнало, че да има кога да го удари сланата. А сега бедствие - дърветата ще се отрупат с плод, клони ще се кършат, компоти ще се варят на открит и закрит огин, ще опушват Грую и малките му дечиня, ще бухат те като прихванали магарешка кашлица, как аз бухам откак построиха Цариградската автострада баш до гората. Тя ли да чисти пътот, он нея ли да замърсява, не знам. Та гответе се за плодна година и дюлева ракия.
                  Last edited by Trakatrak'; 22.03.2018, 09:47.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                    Добро утро !

                    Кво става в Кръчмата бре...?

                    Фчера стихове, днес хайку ...(макароните били за маргиналите кът мен - щот много ги обичам..)...

                    И ся кво ? Трябва с хайку стихове ли да се маркирам...

                    Сняг ме прегръща
                    Топлината изстива
                    Чакам жената...

                    А какви мъжки времена е имало ...
                    Кога мъжа е болен, жената топли вода на огнището, прави му греяно вино с люти чушки и му разтрива сгорещените крака с люта ракия.....
                    И трябва да го вдигне...от леглото...

                    В джендърски времена живеем....

                    Наздраве !
                    Вие с Грую вярно се придържате към класиката - 5, 7, 5. Ама той го раздава по-ведро, а ти си мрачен
                    Наздраве!

                    П.П. Днес докато се влачех морно към кафенето и снегът се сипеше тихо около мен, погледнах цъфналите сливи и си спомних един стихотворение. Всъщност, то се отнася за женската изневяра, но част от него пасва идеално на настоящата метеорологичната обстановка.
                    ...
                    Зима е, а цвят е грейнал по премръзналите клони.
                    Тя поглежда към дръвчето и се вслушва замечтана
                    как се ронят цветовете върху снежната премяна.
                    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                    Мечо

                    Коментар


                    • Тарантул, много те моля да не пускаш такива подскачащи и клатещи се емотикони, че ще трябва да пия и Бетасерк.....
                      Забелязвам някакъв стремеж за летене при теб...Де да знам - от високо боли...

                      пп Само дето пръсках дръвчетата с бордолезов..Сигурно всичко е измито....
                      Всяко зло за добро...Поне нищо не е цъфнало.....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                        Е, че то като е първа пролет, къде пише да няма сняг. Нищо му няма на времето. Атмосферата в Кръчмата твърде подходяща за ядене и пиене.
                        Наздраве!
                        Хапсолютно нищо му няма на това гадно време...
                        Улиците ги няма, колите ги няма, блоковете отсреща също са се скрили от виелицата.....
                        Бахти как го мразя този сняг....Ще трябва да се изнасям на топло...

                        Да сте здрави !

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
                          Първа пролет пък е мътно, кишаво, рехаво снежно. Докога бе?
                          Грую, я дай едно слънчево хайку ни просветне. че е рано да се светкаме с други средства, дори и коктейлни.
                          Е, че то като е първа пролет, къде пише да няма сняг. Нищо му няма на времето. Атмосферата в Кръчмата твърде подходяща за ядене и пиене.
                          Наздраве!
                          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                          Мечо

                          Коментар


                          • Добро утро !

                            Кво става в Кръчмата бре...?

                            Фчера стихове, днес хайку ...(макароните били за маргиналите кът мен - щот много ги обичам..)...

                            И ся кво ? Трябва с хайку стихове ли да се маркирам...

                            Сняг ме прегръща
                            Топлината изстива
                            Чакам жената...

                            А какви мъжки времена е имало ...
                            Кога мъжа е болен, жената топли вода на огнището, прави му греяно вино с люти чушки и му разтрива сгорещените крака с люта ракия.....
                            И трябва да го вдигне...от леглото...

                            В джендърски времена живеем....

                            Наздраве !

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              Макарани на фурна не ям, щото те са храна за простолюдието, както се изрази една миска
                              Някога пишех разни хайкута, ама за тая работа си трябва вдъхновение

                              Слънчево зайче
                              палаво ме целуна
                              в непрогледен мрак

                              Аматьорщини, но жените ги кефят Айде наздраве, че и днес е един ден - страшна ралта
                              Не толкова на творчеството, колкото на старанието, което полагате.
                              Наздраве!
                              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                              Мечо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                Макарани на фурна не ям, щото те са храна за простолюдието, както се изрази една миска
                                Някога пишех разни хайкута, ама за тая работа си трябва вдъхновение

                                Слънчево зайче
                                палаво ме целуна
                                в непрогледен мрак

                                Аматьорщини, но жените ги кефят Айде наздраве, че и днес е един ден - страшна ралта
                                Браво, виж как се справи от раз. Абониран си, ако не всеки ден, през ден. Макароните на фурна са много блага работа, особено за благи момчета. А който не хапва паста, си е негова загуба.

                                П.п. Това зайче сигурно Чичи, де подскача пред мерника на тянкината пушка, а? Велико нещо е изкуството кога отразява реалността. Ама как си го казал, слънчево зайче ще рече, че Кака го мери, ама нема как да го уцели. Оправи деня на Чиче.

                                Коментар

                                Working...
                                X