IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръчма "Виртуалната кръчма" (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

    От магазините нищо - всичко е химия!Ти от Варна ли беше - ако си оттам разходи се до селата около Преслав и поразпитай дали некой продава домашна гроздова на 55 градуса.Ако си късметлия и с малко връзки - купвай смело!
    Другия подобен регион със същите градуси,който препоръчвам е около Карнобат....
    Македонската е добра и по-важното е, че е с контролирани параметри. Домашнярката си крие рискове.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
      Аз пак да питам за ракиите сега , ако искам да си купя например нещо по нестандартно.
      От магазините нищо - всичко е химия!Ти от Варна ли беше - ако си оттам разходи се до селата около Преслав и поразпитай дали некой продава домашна гроздова на 55 градуса.Ако си късметлия и с малко връзки - купвай смело!
      Другия подобен регион със същите градуси,който препоръчвам е около Карнобат....
      Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение


        Аз пак да питам за ракиите сега , ако искам да си купя например нещо по нестандартно. Например крушова , дюлева, смокинова кайсиева и други таквиз . От темата някой би ли ми препоръчал нещо надеждно. Па можем и да си спретнем дегустаторски клуб за ценители.
        Отиваш в скъпарските магазини за алкохол, в моловете има такива, та там се оглеждаш. Ако пиеш силна ракия, бих ти препоръчал тиквешка. Има няколко тертипа. Жолтата май най-добра. От нашите има също доста добри, но аз минах на домашна, а в кръчма гледам ме не преметнат и твърде рядко опитвам по засуканите. До бургаска 63 се спирам. Нагоре е за баровците.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

          Ееее, Академик Неделчев беше класика, ако попаднеш на добра партида. Тогава не пиех много ракия, бях на водка, но Академика ми харесваше. Стига да няма силен мирис. Някои партиди бяха зле. Марковите ракии бяха кът и се намираха в районите на производството им. Едва 80-те излязоха разните мускатови от Сунгурларе, Търговище. Масово се пиеше още Плодова, че беше евтина. Ябълковата бая си дъхаше. Имаше и кайсиева, ама рядко. Разни бисерни, теменуги, евксиновградки и прочие бяха скъпи и за паралиите. Мастиката биваше, но беше 40 гр. Домашната тогава рядко я биваше. Не знам що. Още не знаеха да я правят.

          Аз пак да питам за ракиите сега , ако искам да си купя например нещо по нестандартно. Например крушова , дюлева, смокинова кайсиева и други таквиз . От темата някой би ли ми препоръчал нещо надеждно. Па можем и да си спретнем дегустаторски клуб за ценители.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

            Кажи за Ракиите.
            Ееее, Академик Неделчев беше класика, ако попаднеш на добра партида. Тогава не пиех много ракия, бях на водка, но Академика ми харесваше. Стига да няма силен мирис. Някои партиди бяха зле. Марковите ракии бяха кът и се намираха в районите на производството им. Едва 80-те излязоха разните мускатови от Сунгурларе, Търговище. Масово се пиеше още Плодова, че беше евтина. Ябълковата бая си дъхаше. Имаше и кайсиева, ама рядко. Разни бисерни, теменуги, евксиновградки и прочие бяха скъпи, редки, за паралиите и връзкарите. Мастиката биваше, но беше 40 гр. Домашната тогава рядко я биваше. Не знам що. Още не знаеха да я правят.
            Last edited by Trakatrak; 08.06.2018, 22:23.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

              Стига с тия боклуци бе, човек. С тях си скапах стомаха. Имаше траминер, гъмза, по ставаха. Магарешко мляко - егах ти боклука за гедерманци.
              Кажи за Ракиите.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение


                Айде да подхване темата ретро кръчма. Примерно ,,Меча кръв,, и ,,Магарешко мляко,,. Само какви брандове, съвсем сериозно говора, не за качествата на вината. Магарешкото мляко в Русия още се продава даже и от имитатори без права.
                Стига с тия боклуци бе, човек. С тях си скапах стомаха. Имаше траминер, гъмза, по ставаха. Магарешко мляко - егах ти боклука за гедерманци.
                Last edited by Trakatrak; 08.06.2018, 21:28.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                  Малка, но качествена....
                  Дърто, с орехите не ме критикува а подпомага дейността на главите....Една приятна мисловна стимулация....

                  пп На 100 г стана и пак те тресе завист....

                  Наздраве, Тянке....! Пускай по малко, за да има за дълго време....
                  Завист?! Задето са те взели на мерник и щото ти замайват главата, та като бегаш на зиг-заг да пресрещнеш некое вековно дърво, да си не хабят патроните. Нааааивен сиии тиии! Не знаеш как жените ти замайват главата преди да я свалят. И да я сложат над камината до другите трофеи. Аз ли да ти напомням кой е ловец между нас. Там.... под връх Шипка.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                    Ризлинг?! Това недоразумение от соца не мое изкара повече от три години. И беше нвкъф тръпив киселяк. Само за заклети пияндета и клетите им компаньонки. Кви ли не ерзац винени продукти имаше тогава с гръмки етикети. Ркацители?!?

                    Айде да подхване темата ретро кръчма. Примерно ,,Меча кръв,, и ,,Магарешко мляко,,. Само какви брандове, съвсем сериозно говора, не за качествата на вината. Магарешкото мляко в Русия още се продава даже и от имитатори без права.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                      Ти му викаш - недей ела, то ти отговаря - пак ела.

                      П.П. И после - метлата съм била яхнала, огъня под казана съм стъкнала, мълчаната вода съм нарекла ...
                      Аз не виждам ли каква бира пробутваш на чичката. Ама, то дърто и явно недовижда. Добре че съм аз благосклонен негов покровител да го предпазвам от женски гаври и подигравки. Само защото клюмнало вече. Наздраве с твойта бира! Само това ти се полага.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение
                        С Ризлинг!
                        Ако няма немски, то с българския от 70-те години.
                        Ено таково, кисело, празно на вкус. Благородно неизискващо нищо към него, но поддържащо и украсяващо всяко студено мезе, намигащо ти "Я виж тази нотка в това мезе".
                        Скромно-благородно вино, не пречеше и на разговора, не се намесваше, а доброжелателно го наблюдаваше и поддържаше.
                        Ризлинг?! Това недоразумение от соца не мое изкара повече от три години. И беше нвкъф тръпчив киселяк. Само за заклети пияндета и клетите им компаньонки. Кви ли не ерзац винени продукти имаше тогава с гръмки етикети. Ркацители?!?
                        Last edited by Trakatrak; 08.06.2018, 21:26.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                          Ъхъ! И ще се напием само като му видим цената. До отваряне на бутилката може да не се стигне.
                          Ми то така и с големите мерци при секса.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                            Тоя , ризлинг ако действително е от 70 - те и не се вкиснал, че моем ли да си го позволим.
                            Ъхъ! И ще се напием само като му видим цената. До отваряне на бутилката може да не се стигне.
                            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                            Мечо

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                              Тоя , ризлинг ако действително е от 70 - те и не се вкиснал, че моем ли да си го позволим.
                              Разказвам спомени от тогава. Не, че пия сега това вино от младостта.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение
                                С Ризлинг!
                                Ако няма немски, то с българския от 70-те години.
                                Ено таково, кисело, празно на вкус. Благородно неизискващо нищо към него, но поддържащо и украсяващо всяко студено мезе, намигащо ти "Я виж тази нотка в това мезе".
                                Скромно-благородно вино, не пречеше и на разговора, не се намесваше, а доброжелателно го наблюдаваше и поддържаше.
                                Тоя , ризлинг ако действително е от 70 - те и не се вкиснал, че моем ли да си го позволим.

                                Коментар

                                Working...
                                X