IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поколението на 30+ годишните - между миналото и бъдещето на ... (архив до 27.04.2013)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
    Е, това е главното! Добра работа свършихме!... Сега вече Пролетарчето е свободно! Няма грешка, негови са и палката, и барабанчето!... И заводчето! И мините! И манджата, и баницата! И банката! Давай! И лозето! Че и пандизът! С малко винце всичко ще прокара! Миньор ли си твоя е мината! Слизай! Оттук нататък никакви стачки! Никакви оплаквания! 15 франка на ден, ама са си твоички!
    Обаче да си го признаем веднага се изпокарват. Щото Пролетарчето и то понавонява. Влече го препирнята, него, човека от низините... То туй не е голям грях, ще му мине! Ама ония гадни инстинкти от петдесетте века робия... Тутакси навирват нос, педалчетата, че на свобода им е още по-добре, отколкото преди! Умната!


    http://www.fakelexpress.com/texts/f6-selin.htm
    Хаха , въпреки , че не си ми симпатична заради кученцата , това ми хареса...
    Пролетарии от всички страни - разкарайте се....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
      Кев, това знаеш ли го. Този човек е бил 100 % просветлен.
      http://www.sivosten.com/forum/viewtopic.php?f=62&t=2283
      НАКЕФЕН СЪМ 100% !!!
      Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

      Коментар


      • Мечо, ей го на след малко за свободата. Имам обаче една единствена молба към всички ви: Не го цитирайте и копирайте дословно, където и да е, щото това не е лично мнение, това е обосновка на прозрения, които може и да не са това за което са предствени. Те със сигурност обаче могат да променят много, доста повече от протестите и от лакърдиите по медиите в последните дни. За това е необходимо едно единствено нещо: четящите го напълно да осъзнават това което четат! Без анализи, без съмнение, без склонност към критика, просто и ясно да припознаят себе си в следващите няколко изречения... или да не го направят, това си е ваше (наше) изконно право, и никой не би могъл да ви (ни) го отнеме.

        Коментар


        • Кев, това знаеш ли го. Този човек е бил 100 % просветлен.
          http://www.sivosten.com/forum/viewtopic.php?f=62&t=2283
          Баба ме научи на много неща.
          tnm

          Коментар


          • Кев, ский ся

            "Съвременните ни представи за източника на всички частици и полета се свързват с физическия вакуум -основното състояние на всеки вид материя. От моя гледна точка, единната теория на полето намери решението на своите проблеми в теорията на физическия вакуум." Г. И. Шипов


            Това е подобно на идеята за пустотата в Будизма
            Баба ме научи на много неща.
            tnm

            Коментар


            • Манков, да не те утепаха бре ???

              Обеща вчера да пишеш !!!
              Баба ме научи на много неща.
              tnm

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                Ами, народа е ГОСПОДАРЯ. Народа като ГОСПОДАР избра Костов в ролята му на професионалист да ръководи държавата. И той така я ръководи, че на следващите избори СДС умря !!!

                Когато един майстор не харесва идеята на собственика, той е длъжен да обясни на собственика за това, или да си направи отвод !!! Не да използва слабостите на собственика и да го окраде.
                За съжаление ония гледат на народа като на дойна кравичка, а не като на господар.
                домоуправител

                Коментар


                • Е, това е главното! Добра работа свършихме!... Сега вече Пролетарчето е свободно! Няма грешка, негови са и палката, и барабанчето!... И заводчето! И мините! И манджата, и баницата! И банката! Давай! И лозето! Че и пандизът! С малко винце всичко ще прокара! Миньор ли си твоя е мината! Слизай! Оттук нататък никакви стачки! Никакви оплаквания! 15 франка на ден, ама са си твоички!
                  Обаче да си го признаем веднага се изпокарват. Щото Пролетарчето и то понавонява. Влече го препирнята, него, човека от низините... То туй не е голям грях, ще му мине! Ама ония гадни инстинкти от петдесетте века робия... Тутакси навирват нос, педалчетата, че на свобода им е още по-добре, отколкото преди! Умната!


                  http://www.fakelexpress.com/texts/f6-selin.htm

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                    Хапни следобед 3 стръка магданоС и после кой ще вдига востание?
                    Да бре, забравих

                    http://www.youtube.com/watch?feature...&v=Grr1DdoriZw
                    Баба ме научи на много неща.
                    tnm

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                      Преди малко хапнах чуканчета от зеле и сега си заслаждам с мляко с ориз, още известно като СЮТЛЯШ.
                      Хапни следобед 3 стръка магданоС и после кой ще вдига востание?

                      Коментар


                      • Преди малко хапнах чуканчета от зеле и сега си заслаждам с мляко с ориз, още известно като СЮТЛЯШ.
                        Баба ме научи на много неща.
                        tnm

                        Коментар


                        • Добро утро tnm
                          Добро утро чета

                          Свободата е първична. Какво означава това. Това означава, че свободата създава всичко. Свободата създава компетентността (вал) и некомпетентността (пак вал). Свободата създава доброто (миа) и злото (пак миа). Всяко убеждение, че нещо друго различно от свободата е първично, в същността си се явява отказ от релативизма и въвежда човека в заблуди, филмиране, тъпотия и детерминизъм. Изведнъж от нормален човек, той се превръща в доказвач на аксиоми.

                          Ще каже някой, чай ся, твърдението, че свободата е абсолютния закон не е ли детерминизъм само по себе си. Ще каже и ще сгреши жестоко. Защото на свободата за това и се вика свобода, защото е отрицание на закона. Или казано по друг начин "абсолютна свобода" означава "липсата на абсолютен закон (закон, който не е създаден от свободата)".

                          Когато бях подготве, учителя по английски ни беше разказал една история:

                          Като си взел последния изпит във Велико Търново и се връщал с влака за Варна, пътувал в едно купе с някакъв дядка. Дядката го попитал:
                          – Момче, ти какво работиш ???
                          – Ами току що завърших университета, английска филология.
                          – Туй какво е. Знаеш го английския ли. Добре. Я ми кажи сега, като го знаеш толкова много английския, как е на английски мащерка.
                          – Знам бре, мащерка е thyme.
                          – Еее, браво бре момче, знаеш го английския.

                          Или с други думи що е това компетентност. Компетентност е удовлетворяването на СВОБОДНО избран критерий. В горния случай критерия е знаенето на думата мащерка.

                          С още по други думи компетентност и некомпетентност е едно и също.

                          За добро и зло, ми се е изтъркала клавиатурата да обяснявам. Това е резултата от мача между Испания и Германия. За заблудените хора (германци и испанци) той е или добро или зло. На свободните хора (всички различни от германци и испанци и техните фили и фоби) им е през оная работа.

                          От така доказаната първичност на свободата пряко следва, че пряката демокрация е най лесно осъществимата и най естествена форма на управление, която води до свободно (от колективна гледна точка) развитие на обществото. Казвам колективна гледна точка защото от индивидуална, човек така или иначе е свободен, независимо дали го съзнава или е доказвач на аксиоми.

                          Пряка демокрация срещу диктатура. Каква беше заблудата с която ни облъчваха от телевизора по време на диктатурата. "Всичко в името на човека и за благото на човека". Който обаче дръзнеше да попита - "ама чай ся, кой е човека", рискуваше много.

                          Пряка демокрация срещу представителна демокрация. Каква е заблудата, с която ни облъчват в момента по телевизора. "Всичко в името на хората и за благото на хората". Който обаче дръзне да попита - "ама чай ся, кои са хората", рискува да бъде обвинен в расизъм, антисемитизъм, фашизъм, комунизъм, антидемократизъм, популизъм и каквито се сетите други заклеймявания.

                          Та аз заради те тава си мисля, че няма ли пряка демокрация - няма демокрация.
                          Ако някой иска да разбере какво мисли Манков по въпроса да чете в тема политика днес. Той обеща да си пусне мнението там.

                          Ако някой иска да разбере какво мисли Асен по въпроса, да духа супата, тъй като Асен или е умрял или е ПРЕДАТЕЛ !!!
                          Last edited by mechobikov; 09.03.2013, 07:53.
                          Баба ме научи на много неща.
                          tnm

                          Коментар


                          • тук темата на оигофрените ли е?

                            Коментар


                            • Важно е да се запази хладнокръвие :

                              The Mask of Zorro - Antonio Banderas & Catherine Zeta-Jones - http://www.youtube.com/watch?v=ofmBgLEsthU

                              Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kev Разгледай мнение
                                ....Красотата ще спаси света!
                                La Mascara del Zorro Pasodoble - http://www.youtube.com/watch?v=a_SNn82Fe5s

                                Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                                Коментар

                                Working...
                                X