Първоначално изпратено от mirodes
Разгледай мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Глобалното затопляне мит или реалност?
Collapse
X
-
Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
Ти видя ли температурите? Нямало било затопляне. Аха.
А и виждам,че 2022г е с 0.12.градуса по Целзий по-студена от 2020г.Т.е тренда на повишаване на температурата вече се е обърнал и оттук нататък може да се очаква само понижение.Last edited by mirodes; 04.02.2023, 05:26.
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от Dreamer Разгледай мнениеClimate Change Indicators: Snow and Ice | US EPA - ето и за снега и ледниците. Или трябва да посочим еквивалентните китайски или руски институти :-) Няма разлика...
1.През 2021г ледената покривка в Арктика е по-голяма по обем от 11 години за този 42 годишен период, откакто се правят измервания.Т.е липсва низходящ тренд за понижаване на обемът на ледената покривка.
2.Най-малък обем е имала през 2012г-т.е преди 10 години,което означава ,че за последните 10 години има повишаване на обемът.
3.Взема се за средна стойност период период от 1980г до 2010г,а не от 1980г до 2021г. Защо не се сравнява обемът на ледената покривка спрямо целия период на изследване, а само за определен период от време?Като се пропуска и рекордно малкият обем през 2012г. Отговорът е,че тогава ще се види,че ако се прави сравнение на обемът на ледената покривка със средното ниво за този 42 годишен период ще се види,че НЯМА понижаване на обемът на ледената покривка през 2021г.Типичен затоплистки трик.
По същият начин ако искам да сравня сегашното си тегло от 80 кг да взема периода от 2007г до 2014г,когато тежах средно 90 кг и да правя извод,че имам намаление на теглото си. Обаче ако взема предвид целият периода от 1993г,когато бях на 18 години до 2023г ще се установи,че в момента теглото ми е над средното ниво. Така че затоплистите си избират период,който им е изгоден и правят сравнение спрямо него.
4.70-е и 80-е години на 20-и век са доста хладни.Ако се направи сравнение с предишните десетилетия, особено с 30-е и 40-е години ще се установи,че ледената покривка през 2021г е с доста по-висок обем оттогава.
Колкото до руските институти обръщай се към старшинката.И двамата сте поддръжници на глобалното затопляне, така че сте от един отбор затоплисти и русороби.Last edited by mirodes; 04.02.2023, 09:48.
Коментар
-
Climate Change Indicators: Snow and Ice | US EPA - ето и за снега и ледниците. Или трябва да посочим еквивалентните китайски или руски институти :-) Няма разлика...
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение
Ами точно за това става въпрос-либерастите искате истината да не излиза наяве."1984"в действие.Само Министерството на истината има право да определи кое е истина и кое не.Аз представям само ДОКАЗАНИ ФАКТИ.А този отдел на НАСА получава милиарди всяка година, за да се бори с"климатичните промени ".То искало и да ги отричат.
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от Dreamer Разгледай мнениеЗа бога хора, как може да генерирате фалшиви новини, тази тема е тотално за затваряне. Вижте директните наблюдения на НАСА Global Temperature | Vital Signs – Climate Change: Vital Signs of the Planet (nasa.gov) :-) Но някои хора обичат да си чешат езиците!Last edited by mirodes; 03.02.2023, 20:29.
- 2 Харесвания
Коментар
-
За бога хора, как може да генерирате фалшиви новини, тази тема е тотално за затваряне. Вижте директните наблюдения на НАСА Global Temperature | Vital Signs – Climate Change: Vital Signs of the Planet (nasa.gov) :-) Но някои хора обичат да си чешат езиците!
- 3 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
Мисля,че засега не са измислили опорка срещу този довод
Кой е евтиния добив на енергия го е описал още Азимов, просто сме съвременници на трансформацията.
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от DS66 Разгледай мнениеsatz, климатични несгоди се случват заради индустриализацията, не мога да намеря линк но гледах в едно видео което е сериозно направено като проучвания и учени в тази област са установили че движението на птиците оказва влияние на климата, могат да предизвикат валежи, бури и такива неща, които не че иначе не се случват и винаги ги е имало също. Например една война като думкат птиците със сигурност се плашат и отлитат на облаци. Помня войната в Персийския залив, зимите бяха много топли в България, казваха че кладенците които горят ни топлят. Сега дали е така кой знае. А въздуха в градовете е мръсен заради новите технологии в автомобилите с ДВГ, двигателите са форсирани, серийно произвеждат двигатели с прийоми които се използваха във формула 1 - двувалови за по добро пълнене с горивовъздушна смес, турбокомпресори да набиват още въздух за да може да изгаря по голямо количество гориво в цилиндри с малък обем. И така автомобилите ги направиха много миризливи, с малък ресурс на двигателя и се ползват вече износени двигатели които горят масло и си пушат. Вместо развитието да помогне да станат по чисти, става обратното. Няма да дишаме по чист въздух по този път по който се върви.
Коментар
-
Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
Мисля,че засега не са измислили опорка срещу този доводLast edited by mirodes; 03.02.2023, 18:54.
- 2 Харесвания
Коментар
-
satz, климатични несгоди се случват заради индустриализацията, не мога да намеря линк но гледах в едно видео което е сериозно направено като проучвания и учени в тази област са установили че движението на птиците оказва влияние на климата, могат да предизвикат валежи, бури и такива неща, които не че иначе не се случват и винаги ги е имало също. Например една война като думкат птиците със сигурност се плашат и отлитат на облаци. Помня войната в Персийския залив, зимите бяха много топли в България, казваха че кладенците които горят ни топлят. Сега дали е така кой знае. А въздуха в градовете е мръсен заради новите технологии в автомобилите с ДВГ, двигателите са форсирани, серийно произвеждат двигатели с прийоми които се използваха във формула 1 - двувалови за по добро пълнене с горивовъздушна смес, турбокомпресори да набиват още въздух за да може да изгаря по голямо количество гориво в цилиндри с малък обем. И така автомобилите ги направиха много миризливи, с малък ресурс на двигателя и се ползват вече износени двигатели които горят масло и си пушат. Вместо развитието да помогне да станат по чисти, става обратното. Няма да дишаме по чист въздух по този път по който се върви.Last edited by DS66; 03.02.2023, 18:41.
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от satz Разгледай мнениеНаистина ми е все тая за затоплянето, след като ще дишаме по-чист въздух.
- 2 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от satz Разгледай мнениеПрав сте че гледам основно Германия, но и за EU старта на 2023 е обещаващ
[ATTACH=CONFIG]n4020833[/ATTACH]
Наистина ми е все тая за затоплянето, след като ще дишаме по-чист въздух.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнениеПичове и дами, да си обясняваме как е нормално през януари да има кокичета, мечките да слизат в селата, а уличните котки да са се разгонили е абсолютно ненужно. НАСА вече потвърди, че последните 9 години са последователно и 9-те най-топли години, откакто има измервания.
Миналата година в Кувейт бяха измерени 54 градуса на сянка.
Между 300 млн. и 500 млн. души живеят в региони, в които в период до 2050г. ще се стигне до година, с
поне един месец, в който температурите няма да позволяват човешка дейност или движение на открито.
Вече дали пърденето на кравите, моето пърдене или естествения цикъл на слънчева активност са причинители или има СЪпричинители, това е отделна тема.
Впрочем "глобалното затопляне" е наречено така, защото затопля регионите, откъдето са учените, агенциите и факторите, които го изследват. За цели райони вероятно ще е застудяване.
- 1 like
Коментар
Коментар