IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    радвам се, че е така, но се опитай да докараш спред като немските койшопове поне за малко... това не е трик нито измама, а работа с малък марж, която ще ти се отплати във времето.

    за да получиш трябва да дадеш

    давам ти пример с едни от нюрнберг с 400 години история, уж заложна къща, но стабилки

    https://www.gold-silber-muenzen-shop...rs-1-unze.html

    вярно е, че това са цени на място, но все пак 30,5 евро спред при филхаромнията е нещо съвсем различно от бг спредовете.

    знам , че не може да го докараш до там, но не е грешно да се мисли в тази посока ако искате развитие на пазара в България.

    поздрави и успех
    Пазарът не функционира така, както и на двама ни се иска. Няма да давам точни цифри, но ще ти дам съотношение за да придобиеш представа. Немският пазар е около 100 пъти по- голям от българския. Или казано иначе, нямам против онези маржове, но на онези обеми.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Krum Atanasov Разгледай мнение

      Инвестицията не е търговска стока. Различно е. Понякога пускам намаления за да изчистя завишени количества и имам такава секция в сайта, но те са повече дни и има логика, понеже на масата инвеститори във физическо злато не им е толкова важно, дали златото е 1470 или 1500, понеже гледат с години напред. Та, накратко- инвестицията не е конфекция и не ми е важно да правя такива пари. Ако, го направя, ще пусна детайлно обяснение, но ме притеснява, че въпреки това е възможно някой да инвестира само заради отстъпката, което не е коректно и не искам да ми тежи на съвестта.
      "инвестицията" не е стока, но ти пускаш намаления ))
      а ако се обърка някой и реши да "инвестира" баш с тия намаления, няма ли да го мислиш?!

      не е ли по-лесно да говориш по-направо и да не се оплиташ сам с тия увъртания.

      така и не можах да свикна на физическото да му се вика инвестиция.
      успех.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

        Подозирам, че този Марк Антоний е бил голям бонбон . Светил си й ти на баба ти Клеопатра .

        Слънце, казвам, че със Селена си приличаме, не с майка й. Не ме четеш и туйто. Ще си умра неразбрана.

        Хай да видим ще пада ли цената през декември.

        ПП Нерде Египет, нерде Македония, ама карай за гарата, ти си ми слабост .
        Клеопатра е от Птолемеите , рода започва от Птолемей I Сотер, ....... един от военоначалниците на Александър Македонски и разбира се македонец ....
        При смърта на Ал. Македонски - главните военни си поделят огромната държава .
        В Елада (Македония ) остава Антипатър
        В Тракия - Лиземах
        В Египет - Птоломей
        В Азия - Селевк ..................

        Та нерде - нерде .............до гарата и обратно .... Клеопатрица е македонка по произход - фараон на Египет , като дядо си и прадядо си (македонци )

        пп Разбира се , нямат нищо общо със реднеците ни по настоящем от югозапад ,,,,,,,,,
        Ония древните са по скоро елини ............

        ппп Прочети пак книгата , вземи и друга на тази тематика и не търси само сцените където Антонии го бута в Клеопатра
        Last edited by Correctively objective; 21.11.2019, 18:48.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

          Но пък имаме дълбочина, и други работи Казват, че скромността е прикрита форма на гордост. При Вас, драги тя е с голямо покритие
          Малко се отклонихме от темата, но пък се оказахме в интересните й покрайнини.Това за гордостта явно го е казал някой мъдър монах. При тях има един момент, в който те изпадат в прелест - състояние на опиянение от постигнатия резултат на водения в лишения и аскетичност живот. Своего рода възгордяване, а монасите не изглеждат нескромни. Може би в света на суетата този процес да спира дотук и тази сентенция да е вярна. За монаха трънливият път тепърва започва, докато в уединение развие усещане за собствената си нищност. В нормалния живот това е невъзможно, защото всеки те блъска в метрото и в мол-а.А това с дълбочината - постави сетивата ми нащрек. Прозвуча ми като - тясна социалистка.
          Last edited by pinoccio; 21.11.2019, 18:55.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

            Много интригуващо. А пък аз съм само един обикновен софиянец, който живее в близост до някогашната шкембеджийница "Витиня", на "Мадрид". Нея вече я няма. Ама то и нас толкоз ни има. Съдбата ни е такава. Навремето една мъдра личност казваше, че няма по-трагична съдба от тази на малкия и обикновен човек. Освен една празна корица да си сложа - на книга, която никога не е писана.
            Но пък имаме дълбочина, и други работи Казват, че скромността е прикрита форма на гордост. При Вас, драги тя е с голямо покритие

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

              Глупава македонка ..... Могла е да осигури на децата си римския престол чрез ЦЕЗАР....
              Избрала грешно Марк Антониии и ..... последствията са ясни .........

              Верно си приличате ....... Само че тя не е имала време като теб , да каже на ЦЕЗАР , че '' паднал се не рита ''
              Подозирам, че този Марк Антоний е бил голям бонбон . Светил си й ти на баба ти Клеопатра .

              Слънце, казвам, че със Селена си приличаме, не с майка й. Не ме четеш и туйто. Ще си умра неразбрана.

              Хай да видим ще пада ли цената през декември.

              ПП Нерде Египет, нерде Македония, ама карай за гарата, ти си ми слабост .
              Last edited by Selena; 21.11.2019, 18:11.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                На корицата е изобразена Селена. Селена е дъщерята на Клеопатра. Това е корицата на книгата за живота на Селена. Никът е донякъде преклонение пред онази епоха .

                Нищо ново не е измислено през последните две хиляди години, което по грандиозност дори да се доближава до онези времена. Ти ме разбираш. А от метали и злато са разбирали още тогава и то по-добре от доста съвременници.
                Много интригуващо. А пък аз съм само един обикновен софиянец, който живее в близост до някогашната шкембеджийница "Витиня", на "Мадрид". Нея вече я няма. Ама то и нас толкоз ни има. Съдбата ни е такава. Навремето една мъдра личност казваше, че няма по-трагична съдба от тази на малкия и обикновен човек. Освен една празна корица да си сложа - на книга, която никога не е писана.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                  На корицата е изобразена Селена. Селена е дъщерята на Клеопатра. Това е корицата на книгата за живота на Селена. Никът е донякъде преклонение пред онази епоха, а и съдбата на Селена е сходна с моята .

                  Нищо ново не е измислено през последните две хиляди години, което по грандиозност дори да се доближава до онези времена. Ти ме разбираш. А от метали и злато са разбирали още тогава и то по-добре от доста съвременници.
                  Глупава македонка ..... Могла е да осигури на децата си римския престол чрез ЦЕЗАР....
                  Избрала грешно Марк Антониии и ..... последствията са ясни .........

                  Верно си приличате ....... Само че тя не е имала време като теб , да каже на ЦЕЗАР , че '' паднал се не рита ''

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                    Такива статии из нета - с лопата да ги ринеш ............ И целта и точно не е , да ограмоти ''дребния инвеститор'' ( такива няма за този актив .... дребните тук са ''щото така правят големите '' - но е почти безмислено ) , а да му продаде НЕ когато трябва ........
                    Защо не се яви от 2013 / 2018 на цени 1050 / 1100 /1200 ................ ???
                    Аз пак казвам , пък който иска да чува .............. 85 % - ЩЕ ВИДИМ НОВО ДЪНО ИЛИ ЦЕНИ ДО НЕГО отколкото НОВ ВРЪХ !!!!
                    Ако станат 15 те % и дип се добере и бием 1920 - НЯМА ДА Е С ПОВЕЧЕ ОТ 50-100$ и то за съвсем кратко време ..........И тогава вече .... 100% - НОВО ДЪНО - под 1000 $
                    Защото някои процеси изискват време и осъзнаване. Ако утре една унция физическо нахрани две деца, статията на Крум ще е била полезна.

                    Няма неподходящ момент за покупка на малки количества физическо злато. Както каза и Пинокио, там хоризонтът се мери с поколения.

                    Не го бъркам с твоето, което е друга бира. Можеш да печелиш от движения. Прекрасно. За различни неща говорим.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение
                      Това твоята снимка ли е?
                      На корицата е изобразена Селена. Селена е дъщерята на Клеопатра. Това е корицата на книгата за живота на Селена. Никът е донякъде преклонение пред онази епоха .

                      Нищо ново не е измислено през последните две хиляди години, което по грандиозност дори да се доближава до онези времена. Ти ме разбираш. А от метали и злато са разбирали още тогава и то по-добре от доста съвременници.
                      Last edited by Selena; 21.11.2019, 17:55.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Krum Atanasov Разгледай мнение

                        Не правя трикове. Инвестицията и спестяванията на хората са нещо много сериозно в моите очи.
                        радвам се, че е така, но се опитай да докараш спред като немските койшопове поне за малко... това не е трик нито измама, а работа с малък марж, която ще ти се отплати във времето.

                        за да получиш трябва да дадеш

                        давам ти пример с едни от нюрнберг с 400 години история, уж заложна къща, но стабилки

                        https://www.gold-silber-muenzen-shop...rs-1-unze.html

                        вярно е, че това са цени на място, но все пак 30,5 евро спред при филхаромнията е нещо съвсем различно от бг спредовете.

                        знам , че не може да го докараш до там, но не е грешно да се мисли в тази посока ако искате развитие на пазара в България.

                        поздрави и успех
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          Значи, хареса ми статията, защото имах едни питания, на които статията отговаря. Чисто практически дребни подробности. Хора има всякакви. Има и дребни инвеститори. Тази статия е за тях. Колкото по-грамотно е дадено население на тази тема, предвид особените времена, в които се движим, толкова по-добре.

                          Немците например са пълни с физическо злато. Още помнят Ваймар. Не виждам нищо лошо в това.

                          А това твоето си е отделно професионално занимание с трейдърство. Едното не пречи на другото.
                          Такива статии из нета - с лопата да ги ринеш ............ И целта и точно не е , да ограмоти ''дребния инвеститор'' ( такива няма за този актив .... дребните тук са ''щото така правят големите '' - но е почти безмислено ) , а да му продаде НЕ когато трябва ........
                          Защо не се яви от 2013 / 2018 на цени 1050 / 1100 /1200 ................ ???
                          Аз пак казвам , пък който иска да чува .............. 85 % - ЩЕ ВИДИМ НОВО ДЪНО ИЛИ ЦЕНИ ДО НЕГО отколкото НОВ ВРЪХ !!!!
                          Ако станат 15 те % и дип се добере и бием 1920 - НЯМА ДА Е С ПОВЕЧЕ ОТ 50-100$ и то за съвсем кратко време ..........И тогава вече .... 100% - НОВО ДЪНО - под 1000 $

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            Значи, хареса ми статията, защото имах едни питания, на които статията отговаря. Чисто практически дребни подробности. Хора има всякакви. Има и дребни инвеститори. Тази статия е за тях. Колкото по-грамотно е дадено население на тази тема, предвид особените времена, в които се движим, толкова по-добре.

                            Немците например са пълни с физическо злато. Още помнят Ваймар. Не виждам нищо лошо в това.

                            А това твоето си е отделно професионално занимание с трейдърство. Едното не пречи на другото.
                            Това твоята снимка ли е?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                              В последния ми ''изтрит'' пост , обясних на Селена ( която му благодари ) , смисъла на статията му .......... Като труд и като цел !
                              Нарекох го ....'' чеинчаджия '' , което си е вид професия , и не е срамна , но модито реши че е '' обида '' и ме тръкна .........
                              Значи, хареса ми статията, защото имах едни питания, на които статията отговаря. Чисто практически дребни подробности. Хора има всякакви. Има и дребни инвеститори. Тази статия е за тях. Колкото по-грамотно е дадено население на тази тема, предвид особените времена, в които се движим, толкова по-добре.

                              Немците например са пълни с физическо злато. Още помнят Ваймар. Не виждам нищо лошо в това.

                              А това твоето си е отделно професионално занимание с трейдърство. Едното не пречи на другото.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                                Златото се движи с обратна корелация с класическите балони и маниите. Това ще се разбере по - ясно през следващия мечи пазар Явно тези книги дето си ги пропрочел не отговарят на най - важното.
                                Балоните и маниите се трупат за по десетина години и повече. Как точно ще инвестираш краткосрочно? Корелацията винаги е ясна, само че след като инвеститорите се нагълтат с вода.

                                Коментар

                                Working...
                                X