IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Correctively objective

    ...
    Ти гледаш на златото от позицията на трейдар гонещ печалба за кратки интервали от време.Напрактика в твоя случай дали ще е злато или круши и ябълки е без значение.Има позиция.Има залог за определен период от време.Или печели.Или губи.Ясно е.Другата позиция е на хора които си изкарват пари от това с което се занимават и вкарват някаква част от тях във физическо злато.За тях не е от голямо значение дали златото през 2020 година ще е 1000 долара или 1800 долара.Те биха продали само в краен случай на нужда.Развързването на такова злато е в моменти когато то скача в пъти или както споменах при нужда.Не е правилно да се сравнява начина ти на инвестиране краткосрочно със спестяването в метал.Двете нямат нищо общо като логика на вложението.
    Last edited by X_Y; 25.11.2019, 18:42.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ddb Разгледай мнение

      кога?

      добре, знам, че изглежда по-куул гаданията тип 'оракул'
      но без някакъв определен времеви интервал, тия прогнози нямат полезна стойност.
      тоест, безсмислени са.


      Прогнозата ми е доста подробна и ясна , като посока , развитие ( ако/ако) , със нива и цени ............ Времето , обаче е съвсем друга константа , не подлежаща на анализ или поне - не едновременно със посока , ниво ,цена ........

      При определяне на цена или посока , да попиташ , като папурчо ''КОГА '' ...... е равностойно при задаване на времева константа - напр. 2031 - да попиташ ''КОЛКО ''
      Цената може и бързо да извърши движението (импулс ) и бавно ( корекция , краен диагонал и т.н )
      Никой не знае ....................
      Last edited by X_Y; 25.11.2019, 18:41.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

        Аз пак казвам , пък който иска да чува .............. 85 % - ЩЕ ВИДИМ НОВО ДЪНО ИЛИ ЦЕНИ ДО НЕГО отколкото НОВ ВРЪХ !!!!
        Ако станат 15 те % и дип се добере и бием 1920 - НЯМА ДА Е С ПОВЕЧЕ ОТ 50-100$ и то за съвсем кратко време ..........И тогава вече .... 100% - НОВО ДЪНО - под 1000 $
        кога?

        добре, знам, че изглежда по-куул гаданията тип 'оракул'
        но без някакъв определен времеви интервал, тия прогнози нямат полезна стойност.
        тоест, безсмислени са.
        Last edited by ddb; 25.11.2019, 14:15.

        Коментар


        • Ще видим ли нива от 1500 долара за злато и над тях до края на годината или това няма как да стане?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

            Да. Добре е да се развие пазарът на физическо злато в България и той, доколото виждам тръгва. Какво мислиш ти и какво мисля аз са отделни работи. Дали изглеждам “шик” или “права” в твоите очи няма голямо значение.
            Айде стига вече спам и кухи постове ........
            Пазара на физ. злато се бил разраствал , открила Селенка , след два поста на Крум ....

            Е.... това сега , ако е сериозно .........

            И , какво мислиш ти , и какво мисля аз - не са '' отделни работи '' , а брънки (част ) от една огромна мисловна дейност , която оформя СЕНТИМЕНТА , в глобален мащаб , за движението , което ще извърши Златото утре , другата седмица , през идната година и т. н ...
            А Крум да си чака туитове на Тръмп .
            И , разбира се ..... клиенти

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

              А ти и този път .... не си права !!
              Отсявай плявата от ценното ........ Къде си търсила ?? Отговора си стои , твоя на моя - също .
              И... това , което мислиш - аз го знам . Еднотипно е .......
              И все пак .........Да има повече търговци и на физическо ( ето - и аз го казах Сега и двамата изглеждаме ''шик'' , и сме казали нещо за златото ) ...
              Да. Добре е да се развие пазарът на физическо злато в България и той, доколото виждам тръгва. Какво мислиш ти и какво мисля аз са отделни работи. Дали изглеждам “шик” или “права” в твоите очи няма голямо значение.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                Този път си прав. Отговорът, който ти бяха изтрили. Забравих. Извини ме. Тежък уикенд беше .

                За да видиш, че и аз съм човек този път няма да ти кажа какво мисля. Знам, че и ти ще го схванеш.

                И все пак. Нека има повече търговци и на физическо.
                А ти и този път .... не си права !!
                Отсявай плявата от ценното ........ Къде си търсила ?? Отговора си стои , твоя на моя - също .
                И... това , което мислиш - аз го знам . Еднотипно е .......
                И все пак .........Да има повече търговци и на физическо ( ето - и аз го казах Сега и двамата изглеждаме ''шик'' , и сме казали нещо за златото ) ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                  Е ..... няма да пиша по 100 пъти едно и също нещо ............

                  По скоро , беше нормално да драснеш нещо от твоите , в стил :


                  пп Но .... да видиш че съм Човек ........ Две - три страници назад , ДОРИ си ми отговорила на отговора , който бих бил дал на твоя въпрос сега , ако не бях го направил ..............
                  Знам , че ще го схванеш !!!
                  Този път си прав. Отговорът, който ти бяха изтрили. Забравих. Извини ме. Тежък уикенд беше .

                  За да видиш, че и аз съм човек този път няма да ти кажа какво мисля. Знам, че и ти ще го схванеш.

                  И все пак. Нека има повече търговци и на физическо.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                    И какво ти говори ?
                    Е ..... няма да пиша по 100 пъти едно и също нещо ............

                    По скоро , беше нормално да драснеш нещо от твоите , в стил :
                    Благодаря за клипа . Радвам се че го сподели ''

                    пп Но .... да видиш че съм Човек ........ Две - три страници назад , ДОРИ си ми отговорила на отговора , който бих бил дал на твоя въпрос сега , ако не бях го направил ..............
                    Знам , че ще го схванеш !!!
                    Last edited by Correctively objective; 24.11.2019, 15:46.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение
                      Крум яко атакува .........
                      Форуми , БНТ , Y Tube ..........
                      И зрители има и форумци , които му благодарят за '' изчерпателната статия '' ( в другите СМИ е едно и също )

                      Но ........ на мен друго ми говори товаааааа ..............
                      И какво ти говори ?

                      Коментар


                      • Крум яко атакува .........



                        Форуми , БНТ , Y Tube ..........
                        И зрители има и форумци , които му благодарят за '' изчерпателната статия '' ( в другите СМИ е едно и също )

                        Но ........ на мен друго ми говори товаааааа ..............

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ddb Разгледай мнение
                          май мярнах тука /през чужди постове/ някакъв "специалист", който очаква на 85% ново дъно и на 15% нов връх...
                          чудя се, що за капацитет би "предсказал" ново дъно предвид актуалната обстановка?!
                          без въобще да отваряме дума, как е успял да смеси няколко прогнози едновременно в една "поличба"

                          ще следя с интерес развитието, обещавам!
                          Аз съм този , който визираш .... Това е прогнозата ми - да !!!
                          Не се чуди за нищо - няма смисъл ......... Ти НЕ разбираш от това и ще ти остане само едното чудене .....
                          Гледай си маломерката в Папура и милите наемателчета

                          Прогнозата е ЕДНА , а не няколко ..... като е даден доста голям приоритет на НОВО ДЪНО (в всяка една област - 85 % увереност , се считат за успех ..... ) Разбира се ... никой не е Ванга , да говори в СТОТИЦИ Проценти ..... .
                          Ако имаш виждане - някакво или коренно различно от моето - сподели ....... Но се съмнявам ....

                          '' Поличбите '' си ги възпроизвеждам на платформа МТ4 и за сега съм доста доволен
                          Можеш да питаш съфорумците ехххххх ...... Берто ....... Крум....
                          А ти си на светлинни години от тях .........
                          Та ..... дори и
                          Първоначално изпратено от ddb Разгледай мнение
                          ще следя с интерес развитието, обещавам!
                          Не мисля , че нещо ще разбереш , освен къде е Горе и къде Долу

                          Коментар


                          • май мярнах тука /през чужди постове/ някакъв "специалист", който очаква на 85% ново дъно и на 15% нов връх...
                            чудя се, що за капацитет би "предсказал" ново дъно предвид актуалната обстановка?!
                            без въобще да отваряме дума, как е успял да смеси няколко прогнози едновременно в една "поличба"

                            ще следя с интерес развитието, обещавам!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение


                              Напълно подкрепям мнението. Пазарувам само от Европа, цените са достатъчно по-ниски от тези в България. При доставка от 18-30 Евра, това не е проблем дори да става въпрос за малки количества.
                              От къде по принцип пазаруваш, с опции за доставка до БГ. Ако не е тайна може ли да споделиш някои надежни тръговци. Мерси

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                когато в европата на 10-15 часа каране или 1-2ч със самолет ги има тези маржове - трябва да се съобразяваш с тях.
                                знам, че ти се искат тези обеми, които германци и австрийци правят, но няма как да се случи с нашите маржове.
                                особено ако ни приемат в шенген тогава разнасянето на по-сериозен кеш няма да е нужно даже да се декларира , защото няма да има граничен контрол. Да не говорим, че правят и доставки по UPS/DHL, които не оскъпяват толкова много.

                                не се заяждам, а ти казвам, че понякога е по-добре първо да даеш, за да получиш после повече.

                                успех

                                Напълно подкрепям мнението. Пазарувам само от Европа, цените са достатъчно по-ниски от тези в България. При доставка от 18-30 Евра, това не е проблем дори да става въпрос за малки количества.

                                Коментар

                                Working...
                                X